Omnia

Tradiční lidová hudba různých kultur (keltské, severské aj.) a hudba inspirovaná středověkou muzikou

Moderátor: sheVcza

Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Re: Omnia

Příspěvekod Majk » 18. listopad 2008, 23:03

SUK píše:a kdyz tak posloucham ty slova Ravena, to je E.A.Poe :)


Jj, máš recht... :)
Uživatelský avatar
Majk
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 38
Bydliště: Elysium
Příspěvky: 718
Registrován: 15. listopad 2008, 18:07

Re: Omnia

Příspěvekod sheVcza » 19. listopad 2008, 19:53

Viděli jste už "Pagan Folk Lore" DVD? :)
Sic: "Punk's dead!" :lol: :headbang:
Uživatelský avatar
sheVcza
Administrátor
Administrátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Vizovice
Příspěvky: 4669
Blog: Zobrazit blog (6)
Registrován: 16. listopad 2007, 20:09
Aktivní v kapele: Vyzj

Re: Omnia

Příspěvekod sheVcza » 30. listopad 2008, 18:49

Na youtubu se objevila jedna písnička (Tine Beltine) z Pagan Folk Lore DVD. :) Tak kdo neviděl:

Uživatelský avatar
sheVcza
Administrátor
Administrátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Vizovice
Příspěvky: 4669
Blog: Zobrazit blog (6)
Registrován: 16. listopad 2007, 20:09
Aktivní v kapele: Vyzj

Re: Omnia

Příspěvekod SUK » 30. listopad 2008, 19:01

MMM, Tine Bealtine, tu mam moooc rad :)
Naposledy upravil SUK dne 25. leden 2009, 3:22, celkově upraveno 1
To by stacilo, ne?
Uživatelský avatar
SUK
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Autobusy SA
Příspěvky: 3182
Registrován: 16. listopad 2008, 21:01
Aktivní v kapelách: Vomited brain , Větry Slečny Petry

Re: Omnia

Příspěvekod Darky » 25. leden 2009, 0:40

pekna hudba, prijemne na relax, mam rad takyto druh hudby ked mi zrovna do usi nehuci nejaky death :)
Uživatelský avatar
Darky
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 31
Příspěvky: 27
Registrován: 7. říjen 2008, 19:29

Re: Omnia

Příspěvekod sheVcza » 2. únor 2009, 18:07

hh poznali by jste mladého Sica a zbytek kapely? :D
Uživatelský avatar
sheVcza
Administrátor
Administrátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Vizovice
Příspěvky: 4669
Blog: Zobrazit blog (6)
Registrován: 16. listopad 2007, 20:09
Aktivní v kapele: Vyzj

Re: Omnia

Příspěvekod sheVcza » 28. červen 2009, 16:35

Jsem se právě dozvěděl od samotného Miche, že opustil kapelu. :cry: Omnia bez něj už nebude Omnia..... :-(
Uživatelský avatar
sheVcza
Administrátor
Administrátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Vizovice
Příspěvky: 4669
Blog: Zobrazit blog (6)
Registrován: 16. listopad 2007, 20:09
Aktivní v kapele: Vyzj

Re: Omnia

Příspěvekod SUK » 28. červen 2009, 17:44

Proc myslis? Jestli prace jeho byly bici, ty nebyly zase takovym hlavnim prvkem... ale pravda, ze nevim do ceho vseho dalsiho kecal...
To by stacilo, ne?
Uživatelský avatar
SUK
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Autobusy SA
Příspěvky: 3182
Registrován: 16. listopad 2008, 21:01
Aktivní v kapelách: Vomited brain , Větry Slečny Petry

Re: Omnia

Příspěvekod sheVcza » 28. červen 2009, 17:53

Pokud soudím jen hudbu, tak jo máš pravdu, v tom případě by byl mnohem horší odchod třeba takového Luka, Sica nebo Jenny. Ale pro mě jsou mnohem víc, hlavně jejich vystoupení nejsou jenom o hudbě - kdo viděl jejich DVD Pagan Folklore, případně je viděl naživo, tak jistě potvrdí. Prostě ho mám zarytého hluboko v Omnii a bez něj ji těžko budu vnímat takovou jaká byla do teď, a myslim že nejde jen o zvyk...
Uživatelský avatar
sheVcza
Administrátor
Administrátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Vizovice
Příspěvky: 4669
Blog: Zobrazit blog (6)
Registrován: 16. listopad 2007, 20:09
Aktivní v kapele: Vyzj

Re: Omnia

Příspěvekod Arjen » 3. srpen 2009, 18:59

Moc pěkné, dostali mě už na první poslech, hlavně Havran, u kterého jsem ráda, že jsem ho znala už předtím v češtině. A ač jsem si říkala, že musím trochu oposlouchat ostatní právě stáhnuté skupiny, tak neodolám :D Ale našla jsem jen jediné album :(
SheVcza: třeba to nemusí dopadnout tak tragicky ;)
"Imperious, choleric, irascible, extreme in everything, with a
dissolute imagination of the like which has never been seen,
atheistic to the point of fanaticism, there you have me in a nutshell
and kill me again or take me as I am,
for I shall not change. Never."

De Sade
An Erotic Alchemy - Moonspell
Uživatelský avatar
Arjen
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 32
Bydliště: Brno
Příspěvky: 129
Registrován: 19. červenec 2009, 12:20

Re: Omnia

Příspěvekod sheVcza » 17. září 2009, 19:23

Rozhovor s Omniou odhalující mimo jiné taky nového bubeníka...

Uživatelský avatar
sheVcza
Administrátor
Administrátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Vizovice
Příspěvky: 4669
Blog: Zobrazit blog (6)
Registrován: 16. listopad 2007, 20:09
Aktivní v kapele: Vyzj

Re: Omnia

Příspěvekod Aylipo » 23. říjen 2009, 6:16

Tak tohle se mi opravdu moc líbí. Nejvíce asi Alive! Parádně se u toho učí ... :)
"DISCITE A ME, QUIA MITIS SUM ET HUMILIS CORDE."
Uživatelský avatar
Aylipo
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 40
Příspěvky: 182
Registrován: 1. říjen 2009, 6:15

Re: Omnia

Příspěvekod Flash » 29. říjen 2009, 2:29

Tak to doporučuju 8-) možná ještě lepší :D
Nobody Said That Everything Comes As You're Wishing
Nobody Said That Tears Won't Be Flooding Your Eyes
Life Is a Coin Once Thrown That Will Never Stop Flipping
Hold Your Head Up And Accept Its Both Bitter Sides


Call It Misery, Call It Curse, Ans Call It Pain
It’s Your Destiny, Your Burden And Your Fate


You Have To Try, To Face It All
You Have To Fight, On Your Own Side!
You Need To Try, (To) Avoid To Fall
You Need To Stay, The Strongest Prey!


Six Degrees Of Separation
Uživatelský avatar
Flash
Globální Moderátor
Globální Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 42
Bydliště: Brno
Příspěvky: 3401
Registrován: 30. leden 2008, 1:21

Re: Omnia

Příspěvekod sheVcza » 8. srpen 2010, 13:49

Nová image a sestava Omnie..
Obrázek

Co jsem slyšel, tak je začíná i opouštět Joe, ten týpek vpravo by měl být jeho náhradník.. Nevim, ale dost se mi přestávají líbit..

//EDIT:
a ukázka z nové desky: http://www.worldofomnia.com/landingpage.php
Uživatelský avatar
sheVcza
Administrátor
Administrátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Vizovice
Příspěvky: 4669
Blog: Zobrazit blog (6)
Registrován: 16. listopad 2007, 20:09
Aktivní v kapele: Vyzj

Re: Omnia

Příspěvekod Dragowit » 9. září 2010, 2:29

sheVcza: Říkám to nerad, ale musím s tebou souhlasit, i mě se Omnia přestává líbit.

Nová image Omnie mi připadá spíš jako krok k horšímu, protože se netýká jen dvou nových členů nebo nového oblečení, ale i hudba se značně změnila, což potvrdilo album Wolf Love, které vychází tento rok. Steve (Sic) to potvrdil na oficiálních stránkách skupiny, že Omnia opouští od svého dosavadního stylu, protože prý "žádná skupina nezůstává u stále stejného stylu" (nebo jak že to vlastně myslel), a že "pokud se nám to nelíbí, tak je prý máme ignorovat, a nebo nostalgicky poslouchat jejich předešlá alba a vzpomínat na staré časy". Připadá mi, že Steve tímhle prohlášením reagoval na nesouhlas některých fanoušků.

To co činilo Omnii originálním počinem se vytratilo, neboť tradičně keltské skladby Omnie se všemi těmi rozličnými nástroji na které jsme byli zvyklí již v tomto albu nejsou. Staré nástroje jsou sice přítomny dál, avšak v menší míře, daleko víc je ve skladbách nového alba přítomno piáno, a Steve a Jenny se dali do zpívání a vzniklo z toho jakési nezajímavé písničkářství, které je navíc dost podprůměrné, protože ničím nevyniká, a ani jeden z nich na to nemá dobrý hlas. Už to pro mě prostě není nijak zajímavé. Starou tvorbu tu připomíná jen Saltatio Vita, nová verze Taranis Jupiter (ta ztratila svou rituální podobu a stala se z toho poměrně nezáživná píseň) a Shamaniac, jinak to ostatní je již úplně jiná hudba. Jeden ze songů (Sister Sunshine) je na motivy hippies (podle mě hrozná břečka) stejně jako Love in the Forest (kterou se dokonce stydím poslouchat, protože mi to připadá krapet infantilnější), a Omnia dokonce v jedné skladbě rapuje o politice, což už mě položilo úplně.

Hrozně jsem se na to nové album těšil až si ho poslechnu, ale když jsem to slyšel, tak mi to žádnou radost nepřineslo. Zpočátku se zdálo, že po albu World of Omnia se to bude zlepšovat, a že to bude čím dál lepší, ale to co místo toho přišlo je spíš studená sprcha. Nevím co tímhle chtěli dokázat, ale díru do světa s tímhle rozhodně neudělají. Kdyby Omnia zůstala u svého stylu, tak by to bylo mnohem lepší. Odjakživa to byla moje oblíbená skupina, ale Wolf Love je pro mě jasné zklamání.
Uživatelský avatar
Dragowit
Articulus
Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Praha
Příspěvky: 71
Registrován: 19. srpen 2010, 1:11

Re: Omnia

Příspěvekod sheVcza » 10. prosinec 2010, 16:53

Luka opustil Omniu. :(

Skrytý obsah
Obrázek
I have the strangest news for you today...As you might have noticed something has been bugging me for a while now and I didn't wanna talk about it because I thought it would shock you too much, it would lead to lotsa wonky speculation and pointless confusion (which I wanted to spare you from as Life is confusing enough as it is)... But now the time has really come to let you know what's up...why Jenny and me couldn't write anymore and what was bugging us, so...ok..here goes....what I couldn't tell to you for all this time is...
Luka is leaving OMNIA.
There now I've said it...After many many years of great cooperation and 10000 brilliant shows, Luka has chosen to leave this weird and financially insecure life of rock'nrollingpagnism behind to focus more on his own life and his family and to get some peace... Ofcourse it breaks our hearts to lose him (me especially as I've been working together with Luka for sooooo long, from Art to Swords to Music we've always been together, there was always been a "LUKA" standing next to me, but now (as many things in life) it stops. The coming gig in Uden (which ironically enough is actually the place that he grew up in) will be Luka's last gig with OMNIA so we will have a special "farewell to Luka gig" in the "theatre Markant" in Uden (NL) on the 16th of December. So that any of you that want to say goodbye to him personally can do so there!
I know this news is rather shocking, and quite possibly it's freaking you out a bit... but believe me, it makes sense. This is Luka's decision (and it wasn't an easy one, I can tell you) but as his friends and musical colleagues we stand by it and we respect his choice. Don't worry about OMNIA...we stay strong as ever and Philip, Tommy, Jenny and myself will carry on as always...we'll just see what the future brings us. If somebody else will join us on our musical pagan-nature adventures? well..we don't know yet.. Maybe we'll carry on with the four of us or maybe we'll meet somebody else along the way...I'll be honest with you, even though we knew that this could happen (the decision has been in the air for a while now) we just couldn't look for somebody to "replace" Luka with because we still weren't sure if he would really go and...well...there's only one Luka, how do you replace Luka? All the stuff that's going on in our minds right now is just too much to write down so I'll just say this:
OMNIA carries on playing as always and we look toward the newyear with hope and music in our hearts. As long as you are out there, we'll be be here making music, OMNIA has gone through many changes in her history and (like Life) the flow of chaos/change never stops. We're really gonna miss Luka (as I'm sure many of you will too) and we wish him luck with his new endeavours.
We're looking forward to rocking out with you one last time in Uden dude!
Greenthingz
Jenny, Philip, Tommy, Steve Sic and the OMNIA-crew
Uživatelský avatar
sheVcza
Administrátor
Administrátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Vizovice
Příspěvky: 4669
Blog: Zobrazit blog (6)
Registrován: 16. listopad 2007, 20:09
Aktivní v kapele: Vyzj

Re: Omnia

Příspěvekod Auriel » 10. prosinec 2010, 16:58

Tak o těhle jsme doteď neslyšel, ale jsou skvělí! Damh the Bard je možná lepší, ale tohle fakt enmá chybu! :)
I represent fear, ill and death. I'am your fear, i'am your ill and i'am your death! I'am pale rider. I'am forth rider of apocalypse. So call me death, death rider, or some of the others name i have. But remember i bring you death!

Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Auriel
Articulus
Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 28
Příspěvky: 62
Registrován: 5. říjen 2010, 17:17

Re: Omnia

Příspěvekod Manunecka » 3. listopad 2011, 10:51

Jedna z mých nejoblíbenějších kapel už delší dobu. Kdo neslyšel, nepochopí. ;)

Mimochodem, prosím moderátora/y o doplnění diskografie, zejména pak nového alba vydaného v srpnu letošního roku, nesoucí název Musick and Poëtree - skvělé album, doporučuji k poslechu. :palec:
"Dum spiro, spero"

"Cokoli zamýšlíš, je důležité, abys k tomu vyslechl názory druhých; jakmile však o tom rozhoduješ, opírej se sám o sebe."

"Vím, že hnacím motorem všeho, co dělám, je láska, a tak se snažím nemarnit čas, který jsme dostali, abychom milovali."
Uživatelský avatar
Manunecka
Articulus
Articulus
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 40
Bydliště: Kdesi mezi lesy
Příspěvky: 52
Registrován: 9. květen 2011, 13:08

Re: Omnia

Příspěvekod tom-a-spol-sro » 3. listopad 2011, 11:06

Nové album? Jsem brzda... Jdu na něj :twisted:
Obrázek
Uživatelský avatar
tom-a-spol-sro
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 1042
Registrován: 15. listopad 2010, 9:30

Re: Omnia

Příspěvekod Orwin » 3. listopad 2011, 11:54

Já na to nové album nemám nějak odvahu. Nechci si kazit názor na jednu z mých oblíbených kapel. Kdyžtak sem někdo napište, v jakém duchu se to nové album nese ;)
"To už je jeden z těch paradoxů našeho světa... káva bez kofeinu, cocacola bez koky, němci obchodujou, židi válčej, čínani musej dovážet rejži a češi poučují francouze o tom, co je vlastně absint...."
DarkenCZ(Absinthe Mafia)
Uživatelský avatar
Orwin
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Morava
Příspěvky: 1976
Registrován: 10. prosinec 2009, 23:00

PředchozíDalší

Zpět na Folk & Medieval

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron