ABBA

Co se jinam nehodí, sem s tím.

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

ABBA

Příspěvekod sylvuša » 31. prosinec 2009, 19:58

Obrázek
Obrázek

Země: Švédsko Obrázek
Rok založení: 1970
Styl: POP
Texty: Láska, přátelství, hudba, život



ABBA je švédská popová skupina 70. a 80. let 20. století.

Název skupiny vznikl spojením začátečních písmen jmen členů: Anni-Frid, Björn, Benny, Agnetha.

Poprvé veřejně vystoupili v listopadu 1970 v jedné kavárně. Po tomto vystoupení se však nadále věnovali svým sólovým kariérám.
Setkali se znovu až po dvou letech (1972), kdy nahráli píseň People Need Love, která se dostala mezi TOP 10 ve švédských hitparádách.
Téhož roku se jejich manažerem stal Stig Andersson, který se výrazně zasloužil o slávu ABBy.
Roku 1973 se zúčastnili švédského národního kola hudební soutěže Eurovision Song Contest (hudební soutěž pořádaná některými evropskými zeměmi) s písní Ring, Ring, ale vzhledem k systému hlasování se jim nepodařilo uspět. Pobouření fanoušci si pak vynutili změnu systému hodnocení. ABBA se o účast v Eurovizi pokusila znovu o rok později (1974) s písní Waterloo. Tentokráte byla skupina úspěšná a zvítězila v mezinárodním kole. Tímto vítězstvím odstartovala svoji úspěšnou mezinárodní kariéru.

Úspěchy jen rostly, avšak skupinu začaly narušovat osobní vztahy.V roce 1978 požádali Agnetha a Björn o rozvod (manželé od roku 1972). Přibližně ve stejnou dobu se vzali Frida a Benny. Jejich manželství vydželo však jen tři roky.
Osobní rozepře a nedostatek energie členů vedly k tomu, že si na počátku roku 1983 ABBA dává "dočasnou přestávku", která se protáhla až do dnešních dní.
Agnetha i Anni-Frid po rozpadu skupiny pokračují v sólové dráze a Björn a Benny rozjíždí muzikál Chess.

ABBA měla nezanedbatelný vliv na rozvoj populární hudby, zejména v Evropě. I po více než 20 letech dokáže jejich hudba roztančit posluchače a vyvolat atmosféru tehdejší doby, co se popu týče.

Jejich písně jsou natolik chytlavé, že je později přezpívali například Madonna, Tobias Sammet nebo Helloween ( Lay All Your Love on Me).





ObrázekČlenové
  • Agnetha Fältskog (Zpěv)
  • Anni-Frid Lyngstad (Zpěv)
  • Benny Andersson (Klávesy)
  • Björn Ulvaeus (Kytara)
Odkazy
Diskografie
  • Ring Ring (1973)
  • Waterloo (1974)
  • ABBA (1975)
  • Arrival (1976)
  • The Album (1977)
  • Voulez-Vous (1979)
  • Super trouper (1980)
  • The Visitors (1981)
Další alba
kompilace
    * 2006 Number Ones v obchodu
    * 2005 The Complete Studio Recordings
    * 2002 The Name Of The Game
    * 2001 The definitive collection
    * 1999 Oro Grandes Exitos v obchodu
    * 1998 The Music Still Goes On
    * 1994 Thank You For The Music v obchodu
    * 1993 More Abba Gold v obchodu
    * 1992 ABBA Gold - Greatest Hits v obchodu
    * 1989 Love Songs
    * 1982 The Singles – The First Ten Years
    * 1980 Gracias por la música
    * 1979 Greatest Hits vol. 2
    * 1975 Greatest Hits



Hudební ukázky

Uživatelský avatar
sylvuša
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 31
Bydliště: Otrokovice/Litomyšl
Příspěvky: 874
Blog: Zobrazit blog (2)
Registrován: 14. říjen 2009, 21:28

Re: ABBA

Příspěvekod Gman » 4. leden 2010, 16:59

uf...tohle fakt nemusím :x co se týče popu tak to teda zlatej Jackson ale tohle ne..a teď do mě :D
Gman
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 27
Registrován: 8. říjen 2009, 15:08

Re: ABBA

Příspěvekod lucifer7595 » 4. leden 2010, 17:57

Gman píše: "a teď do mě". Proč? Já doufám že tady na tomto foru nejsou hlupáci kteří mají potřebu se do Tebe navážet za to že vyjádříš Svůj názor ( jako na jiných ). No tak se ti nelíbí no - asi sám budeš ještě dost mladej aby si dokázal tu hudbu ocenit pochopit ( 70's ).

ABBA je pro mě láska která mě provází už mnoho let a vždycky mám radost když ji slyším... A, nikoliv "teď do mě", toť můj názor...
Obrázek
Uživatelský avatar
lucifer7595
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 49
Bydliště: Kroměříž
Příspěvky: 17
Registrován: 6. prosinec 2009, 18:24

Re: ABBA

Příspěvekod LukArcher » 4. leden 2010, 18:23

Přesně tak, jsme tu, myslím, vcelku tolerantní fórum a to že se někomu líbí/nelíbí i něco jiného není nic špatního. ABBu osobně taky nemusím, Mamma Mia! byla opravdu hrozná a za střílel bych za ní, ale na druhou stranu uznávám, že to byli výborní hudebníci a hlavně složili skladby, které zná dodnes každý a to už jim nikdo neodpáře. Jejich melodie jsou jednoduše geniální. I přes to všechno mě jejich skladby otravují když je slyším, prostě proto, že jsou zprofanované. Osobně, když chci něco staršího "popového" tak si radši pustím The Mamas & The Papas nebo Beatles, kteří mě přijdou chytřejší.

// Edit:

a to, že název ABBA je složenina jejich jmen jsem až doťeď nevěděl, díky za to Sylvušo :)
Obrázek
Uživatelský avatar
LukArcher
Metallum Manažer
Metallum Manažer
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Amsterdam, NL
Příspěvky: 573
Registrován: 24. leden 2008, 21:45

Re: ABBA

Příspěvekod Gore » 4. leden 2010, 18:43

eh, no ked som bol maly, dost casto som si pustal ich CDcka (najcastejsie Greatest Hits), ale postupom casu som sa na nich stal dost alergicky a teraz kdekolvek ich pocujem, vzbudzuju vo mne naozaj silny odpor...
Sorrow ever awaits on joy.
Skrytý obsah
Minutáž hudby načítaná z Last.FM (overall):
Obrázek
Uživatelský avatar
Gore
Globální Moderátor
Globální Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Příspěvky: 3435
Registrován: 20. leden 2008, 23:13

Re: ABBA

Příspěvekod Helios » 4. leden 2010, 18:59

ABBA pro mne představuje geniální a nesmrtelnou muziku. Z mého pohledu tahle skupina jednoznačně patří k tomu nejlepšímu, co popová hudba kdy světu nabídla. Samozřejmě ne každý sdílí stejný názor, jak jest patrno z příspěvků výše. Já jsem ABBU začal poslouchat a nahrávat na tátův kotoučák již jako malé dítko školou povinné,což bylo v období její největší slávy. A čím si mě muzika ABBY získala ? Především svojí úžasnou melodičností. Co skladba, to zkrátka hit. Abbu si rád pustim kdykoliv i dneska, a rozhodně nemám obavu z toho,že by mě jejich písně někdy omrzely.
Human stupidity has no limitation.
Uživatelský avatar
Helios
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Bydliště: Vysočina
Příspěvky: 428
Registrován: 9. leden 2009, 16:24
Aktivní v kapele: Bequest

Re: ABBA

Příspěvekod sylvuša » 4. leden 2010, 21:40

Popravdě jsem se trochu bála, že mě s tímto tématem pošlete do míst kam ani slunce nesvítí :D Ale taky mi bylo jasné, že se musí najít někdo kdo bude mít ABBu rád, ptž... prostě ABBA :)
Uživatelský avatar
sylvuša
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 31
Bydliště: Otrokovice/Litomyšl
Příspěvky: 874
Blog: Zobrazit blog (2)
Registrován: 14. říjen 2009, 21:28

Re: ABBA

Příspěvekod Ďáblův Žoldák 666 » 2. duben 2010, 14:08

Abba!!!! Nějvětší pecičky maj,když mám ujetou náladu tak si je rád pustim a ne jen tohle.Ale to tu psát nebudu,už tak sem za magora!!!!:D The winner takes it all :lol: :rocken:
"Je lepší být nenáviděn pro to, jaký jsi, než být milován pro to, co nejsi".
"Nenávidím lidské bytosti".
"Totální mír lze dosáhnout jen totální válkou".
Ten na kom jest zlo pácháno,vždy druhým zlem oplácí.
Uživatelský avatar
Ďáblův Žoldák 666
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Vlčí Doupě
Příspěvky: 311
Blog: Zobrazit blog (3)
Registrován: 26. únor 2010, 15:18

Re: ABBA

Příspěvekod Daimonia » 2. duben 2010, 19:57

Jo, ABBA, moje mládí... disco éra 8-) Nevyhledávám ji, ale když ji někde náhodou slyším, zlepší mi to náladu...
Uživatelský avatar
Daimonia
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Žena Žena
Příspěvky: 282
Registrován: 17. březen 2010, 19:47

Re: ABBA

Příspěvekod Kruger » 3. duben 2010, 2:01

ABBU jsem poslouchal opravdu jen když to hráli kdysi dávno někde v rádiu, nebo když na tom jednu chvíli ujížděl táta, ale že by se mi to nějak extra líbilo, to zase říct nemůžu :) Jinak já s hudbou začínal pořádně až na prvních albech Offspring, přece zas tolik mi není, aby ABBA byla hudba mýho mládí.
Jsem tu, abych nakopával prdele a žvejkal žvejkačky. A ty mi zrovna došly.
Uživatelský avatar
Kruger
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Pardubice
Příspěvky: 433
Registrován: 20. srpen 2009, 11:06

Re: ABBA

Příspěvekod Poky95 » 3. duben 2010, 14:17

Tak jako když mám zrovna období kdy mě metal netáhne, tak poslouchám právě pop, a tohle je popová legenda ... takže :). Ale fanda nejsem, to určitě ne.
Poky95
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 591
Registrován: 26. leden 2010, 0:27

Re: ABBA

Příspěvekod poostmen » 20. červen 2010, 10:59

Abba, Smokie, Beatles.... Do 18 - 20 jsem nic jiného neposlouchal a rád si je poslechnu i dnes :palec:
Uživatelský avatar
poostmen
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Příspěvky: 362
Registrován: 2. říjen 2009, 20:32

Re: ABBA

Příspěvekod Angel.of.mine » 20. červen 2010, 11:57

jé Abba společně s Beatles = moje tajná vášeň :) moc ráda si je sem tam poslechnu, zvlášť teď v létě
Angel.of.mine
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Žena Žena
Příspěvky: 0
Registrován: 1. leden 1970, 2:00


Zpět na Ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník