The Mount Fuji Doomjazz Corporation

jazz/drone/dark ambient/noise

Darkwave, ambient, dark/ritual
Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

The Mount Fuji Doomjazz Corporation

Příspěvekod Gore » 17. srpen 2011, 12:10

Obrázek
THE MOUNT FUJI DOOMJAZZ CORPORATION

Obrázek
Jedná sa o temnejšieho a tak trochu šialeného brata kapely . Oproti spomínanému projektu je TMFDC o dosť experimentálnejší, hutnejší a oveľa ťažší na počúvanie.
Najdlhšie zvukové plochy zapĺňa hlavne drone, na najnovšom albume je o poznanie viac noiseu, pričom všetka ich tvorba je tak autentická, že ak ju niekde začujete, je Vám hneď jasné, že sa jedná práve o
TMFDC a to práve vďaka jazzovým prvkom, ktoré vytvárajú nezameniteľnú atmosféru.
Pri posluchu
TMFDC ide o vyžarovanie ich hudby a tá sa dosť ťažko opisuje, takže všetkým náročnejším poslucháčom tento projekt zo srdca odporúčam :palec:
a kurňa vypočujte si tie ukážky!



Diskografia:
Doomjazz Future Corpse (2007)
Succubus (2009)
Anthropomorphic (2011)
Egor (2012)
Členovia:
Gideon Kiers - bicie
Jason Köhnen - basa
Hilary Jeffery - trombón
Charlotte Cegarra - vokály, iné nástroje
Eelco Bosman - gitara
Sadie Anderson - husle
Nina Hitz - cello
+ hostia


Obrázek

Ukážky:

The Admiral's Game (Succubus)
A Place for Fantasies (Succubus)
Space (Anthropomorphic)
Function (Anthropomorphic)

Knock by the Stairs (Egor)

Last.FM
neexistuje žiadna oficiálna stránka ani myspace, pre viac info klik vyššie na link na topic TKDE
Uživatelský avatar
Gore
Globální Moderátor
Globální Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Příspěvky: 3435
Registrován: 20. leden 2008, 23:13

Re: The Mount Fuji Doomjazz Corporation

Příspěvekod mIZZYchal » 17. srpen 2011, 12:40

Jo, tak samozřejmě, tohle je pro fanoušky mrdlé nemetalové hudby povinnost. Mount Fuji mám snad ještě o úroveň raději než tKDE. Je to sice také o úroveň složitější poslouchat a zabrat se do té atmosféry, né každý posluchač dovede v té hromadě dronu a dalších vlivů najít to kouzlo, ale když se mu to povede, tak na takový noční poslech to je naprosto skvělé. Snad úplně nejvíce mě dostává poslední řadovka Anthropomorphic, kde se v té směsi táhlých dechových nástrojů objevují psychózní počítačové efekty, které z toho dělají něco úžasného. Asi jak píše Gore, pusťte si aspoň ku*va ty ukázky! Osobně se přimlouvám za Space, jakož to otevírák z Anthropomorphic. Celkem zábava musí být tahle hudba na nějakých tvrdých drogách, ty halušky, které z toho chytnete musí být exkluzivní, muhehe. Každopádně the Mount Fuji Doomjazz Corporation dělají dokonalý bordel ve velmi (ano, fakt velmi) pomalém tempu a když se k tomu dostanete (třeba jak já častokrát doporučuji, pod lehkým vlivem alkoholu), tak vás to sevře a už nepustí.
Uživatelský avatar
mIZZYchal
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 57
Příspěvky: 2478
Registrován: 7. listopad 2010, 20:46

Re: The Mount Fuji Doomjazz Corporation

Příspěvekod Black One » 21. srpen 2011, 23:18

Síce mi viac sedí TKDE, ale to nič nemení na tom, že tento projekt je luxus. Mám rád tú jemne perverznú atmosféru albumu Succubus. Geniálna vec. Ich prvotinu Doomjazz Future Corpses! som, musím sa priznať ešte nevstrebal. Evidentne bolo málo posluchov, keďže sa v tej drone/jazzovej zmesi neustále strácam :). Tak mi tu teraz plynie "Space", sci-fi doom jazzoidná haluz ku koncu teda :D. Idem si zohnať Anthropomorphic...
Uživatelský avatar
Black One
Articulus
Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Bydliště: Milky Way
Příspěvky: 97
Registrován: 31. březen 2010, 10:02

Re: The Mount Fuji Doomjazz Corporation

Příspěvekod Gore » 26. březen 2012, 13:58

tak novy Egor mi pride velmi ambientovy oproti tym ostatnym albumom so skoro az zvratenou drone/noisovou atmosferou... je to skor pokludny album pretkany takymi ukludnujucimi soundscape-ami... stale sa tu sice objavuje noise, ale neposobi tak "rusivo" ako na Anthropomorphic... tazko povedat, ci mi vyhovuje viac, povedal by som, ze je proste iny :) vyzdvihujem stupnovanie pesniciek, ktore ja v hudbe velmi ocenujem...
Sorrow ever awaits on joy.
Skrytý obsah
Minutáž hudby načítaná z Last.FM (overall):
Obrázek
Uživatelský avatar
Gore
Globální Moderátor
Globální Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Příspěvky: 3435
Registrován: 20. leden 2008, 23:13

Re: The Mount Fuji Doomjazz Corporation

Příspěvekod mIZZYchal » 26. březen 2012, 21:53

Uh, zrovna se na to chystám. Uvidím jaké to bude. Každopádně jsem zvědavý. Loňské Anthropomorphic byla šupa a pokud to je ještě více ambientní, dronové a do toho noisové, tak super :)
Dokonce i o tom 2LP přemýšlím (začínám totiž kupovat vinyly, víme?).
Uživatelský avatar
mIZZYchal
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 57
Příspěvky: 2478
Registrován: 7. listopad 2010, 20:46

Re: The Mount Fuji Doomjazz Corporation

Příspěvekod Black One » 2. duben 2013, 10:17

Obrázek



"'Roadburn' is The Corporations heaviest and darkest journey into abstract alien industrial territories."

Logo mohli nechať to klasické :)
Uživatelský avatar
Black One
Articulus
Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Bydliště: Milky Way
Příspěvky: 97
Registrován: 31. březen 2010, 10:02

Re: The Mount Fuji Doomjazz Corporation

Příspěvekod mIZZYchal » 2. duben 2013, 10:39

A hovno, je parádní! Mám aj to nové triko s tímhle BM logem :D
Každopádně zde je nahrávka na stáhnutí za name your price: http://shop.tkde.net/album/roadburn

// Edit:

Jinak sem teda slyšel 2x a zatím nejlépe hodnotím poslední třetinu druhého songu. To je super masný výmaz.
A to logo k tomu fakt sedí, ona to nejspíše bude fakt nejtemnější nahrávka.
Uživatelský avatar
mIZZYchal
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 57
Příspěvky: 2478
Registrován: 7. listopad 2010, 20:46


Zpět na Darkwave & Ambient

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron