Kali-Yuga

Dark Ambient/Post-Apocalyptic Folk, RUS

Darkwave, ambient, dark/ritual
Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Kali-Yuga

Příspěvekod Majk » 14. prosinec 2010, 23:00

Obrázek


Země:Rusko Obrázek
Aktivní od: 2002
Žánr: Dark Ambient/Post-Apocalyptic Folk


Z krajů depresivní ruské zimy přináší mrazivý vítr ledové vytí projektu, který nese název přímo mytologický - Kali-Yuga. Pojem Kali-Yuga (v devanāgarī कलियुग) za sebou skrývá starý indický příběh o cyklech času, z nichž nejtemnější - věk Káli - údajně prožíváme v posledních několika tisíciletích. Není proto divu, že se dvojice ruských black metalistů ve svých hudebních experimentech zastřešila právě tímto jménem.
Výsledkem se tak nabízí chladný mix temného ambientu, postapokalyptického folku a místy snad i black metalu, který odkrývá obraz světa lidmi dávno opuštěného, měst, která tyčící se k obzoru připomínají spíš hřbitov. V jejich ztichlých ulicích se pod věčně zataženým nebem prohání skučivý vítr, semtam rozkývávající polorozpadlý rám okna, který ještě zub času nedokázal vykousnout z pomalu se drolícího betonu. Celou touhle pochmurnou atmosférou, podobnými obrazy jen kypící, nás provede bohužel jen jedno album vydané v roce 2003. Jako ukázku jsem případným posluchačům upnul asi nejpůsobivější track Větrné město (původně starý perský název azerbajdžánského Baku), který sám sobě používám jako určitou míru při definici postapokalyptického folku. Zbytek alba je však o poznání ambientnější a ještě temnější...

ODKAZY:

[Last.fm]

SLOŽENÍ:

• Helga - zpěv, klávesy
• Nihil - kytara, klávesy, zpěv


DISKOGRAFIE:


2003 - Ядерная зима (Jadernaja Zima)
Obrázek

YOUTUBE:

Uživatelský avatar
Majk
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 38
Bydliště: Elysium
Příspěvky: 718
Registrován: 15. listopad 2008, 18:07

Re: Kali-Yuga

Příspěvekod Gore » 15. prosinec 2010, 12:33

jop, dobra vec toto, ten spev sa mi tam paci ;) prijemne, kludne aj na kazdy den :)
Sorrow ever awaits on joy.
Skrytý obsah
Minutáž hudby načítaná z Last.FM (overall):
Obrázek
Uživatelský avatar
Gore
Globální Moderátor
Globální Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Příspěvky: 3435
Registrován: 20. leden 2008, 23:13

Re: Kali-Yuga

Příspěvekod Majk » 15. prosinec 2010, 13:13

Je to good, já to objevil někdy ještě na střední úplnou náhodou, ale tenkrát ty mp3 zněly, jak kdyby je někdo zdigitalizoval z magnetofonové pásky. Nedávno jsem ale konečně narazil na kvalitu, která je publikovatelná, to byl vlastně i důvod vzniku tohohle topicu.
Uživatelský avatar
Majk
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 38
Bydliště: Elysium
Příspěvky: 718
Registrován: 15. listopad 2008, 18:07


Zpět na Darkwave & Ambient

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron