Deine Lakaien

Darkwawe / Electronic / Neoclassical, GER

Darkwave, ambient, dark/ritual
Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Deine Lakaien

Příspěvekod LukArcher » 9. říjen 2010, 15:35

Obrázek
Obrázek

ZEMĚ: Německo
ROK ZALOŽENÍ: 1985
STYL: Darkwawe / Electronic / Neoclassical





Historie Deine Lakaien se začala psát v roce 1985 na základě inzerátu v časopise („Hledá se zpěvák, který rád experimentuje“), který si podal Ernst Horn. Ten studoval klasickou hudbu ve Freiburgu a Hamburku, poté pracoval v Mnichově jako dirigent a pianista. Na izerát mu odpoveděl vokalista makedonského původu Alexandr Veljanov, který studoval film a divadlo. Název kapely Deine Lakaien, který lze přeložit jako „tvoji lokajové“, pochází z písně od Einstürzende Neubauten. Erns Horn k názvu říká: "Když se člověk na začátku pro nějaké jméno rozhodne, nese si ho s sebou napořád. Výběr jména možná nebyl perfektní ... ale Depeche Mode s ním kupříkladu také dokázali fungovat, ačkoli pochází z názvu jednoho francouzského módního časopisu, se kterým kapela opravdu už moc společného nemá".

Hudba Deine Lakaien je velmi zvláštním a jedinečným úkazem na evropské hudební scéně. Jedinečná kombinace neoklasické hudby, elektroniky a jedinečného a snadno rozpoznatelného hlasu Alexandra Veljanova tvoří ucelené hudební těleso. Dvojice si dává velmi záležet na všech hudebních prvcích desek. Při tvorbě se snaží vyhýbat používání samplovaných nástrojů - na nástroje (často velmi zajímavé a exotické) hrají živí muzikanti. Používají také velké množství starých analogů a syntetizérů, které tvoří ten jedinečný a typický zvuk desek.

Alexandr Veljanov vydal dvě sólová alba. Velké pozornosti se dostalo hlavně druhé desce Porta Macedonia, na které spolupracoval hned s několika makedonskými hudebníky v čele s Goranem Trajkoskim (jedna z osobností stojící za kultovní Jugoslávskou / Makedonskou kapelou Mizar), který je zároveň spoluautorem desky. Vydal také jedno album se svou rockovou skupinou Run Run Vanguard. Ernst Horn založil dvě kapely, které hrají středověkou hudbu - Qntal, kterou již opustil, a Helium Vola. Skládá také hudbu pro divadelní a rozhlasové hry.





Obrázek
ČLENOVÉ
  • Ernst Horn (bubny, piano)
  • Alexandr Veljanov (zpěvák)

ODKAZY

DISKOGRAFIE
  • Deine Lakaien, 1986
  • Dark Star, 1991
  • Dark Star Live, 1992
  • Forest Enter Exit, 1993
  • Acoustic, 1995
  • Winter Fish Testosterone, 1996
  • Kasmodiah, 1999
  • White Lies, 2002
  • 1987, 2003
  • Live in Concert, 2003
  • April Skies, 2005
  • Indicator, 2010

UKÁZKY

Deine Lakaien - Over And Done


Deine Lakaien - Gone (Videosingl z desky Indicator)


Deine Lakaien - Love me to the end


Deine Lakaien - Return


Deine Lakaien - Into My Arms
Obrázek
Uživatelský avatar
LukArcher
Metallum Manažer
Metallum Manažer
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Amsterdam, NL
Příspěvky: 573
Registrován: 24. leden 2008, 21:45

Re: Deine Lakaien

Příspěvekod Majk » 10. říjen 2010, 18:39

Ta první ukázka je chytlavá! :)
Uživatelský avatar
Majk
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 38
Bydliště: Elysium
Příspěvky: 718
Registrován: 15. listopad 2008, 18:07

Re: Deine Lakaien

Příspěvekod LukArcher » 15. říjen 2010, 19:31

Proto sem jí dal taky jako první :) Ale opravdu doporučuju, poslední deska mě hodně chytla, není tak chytlavá jako April Skies, je torchu náročnější na poslech, ale už sem se do ní zaposlouchal a jsem nadšený.
Obrázek
Uživatelský avatar
LukArcher
Metallum Manažer
Metallum Manažer
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Amsterdam, NL
Příspěvky: 573
Registrován: 24. leden 2008, 21:45

Re: Deine Lakaien

Příspěvekod Fflew » 27. prosinec 2010, 16:47

na tento topic jsme se dostala přes Lukův podpis a musím říct... jo, zaujalo mě to. znám i Einstürzende Neubauten, takže jednak kvůli tomu, ale hlavně ta hudba... hodně zajímavé.. pseudogotické. :mrgreen: :palec:
Far away from you
Disgusting subhuman fuck
You think you rule the world
Up my ass, tough luck!


Obrázek
Fflew
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Příspěvky: 711
Blog: Zobrazit blog (2)
Registrován: 24. únor 2008, 23:22

Re: Deine Lakaien

Příspěvekod Zero » 27. prosinec 2010, 19:44

Taky jsem se k tomu dostal přes Lukův podpis a hodně se mi to líbí. Zatím mám jenom dvě nejstarší alba, a nejvíce mě na tom zaujal zpěvákův hlas.
Z novějších znám jenom Over and done, to jsem si jednu dobu přehrával hodně často.
Uživatelský avatar
Zero
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Příspěvky: 2572
Blog: Zobrazit blog (4)
Registrován: 20. září 2009, 18:53

Re: Deine Lakaien

Příspěvekod LukArcher » 27. prosinec 2010, 22:45

Nechci Vám kazit tu radost drazí, ale právě proto to v tom podpisu mám, aby to nezapadlo :) Jinak kapela vydala nový klip ke skladbě One Night což je snad nejlepší kousek z poslední desky. Vyloženě geniální je ten nápad s textem psaným klasickým psacím strojem. A vůbec se mi ten klip strašně líbí, i když pouštění pozpátku už je malinko ohrané:
Obrázek
Uživatelský avatar
LukArcher
Metallum Manažer
Metallum Manažer
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Amsterdam, NL
Příspěvky: 573
Registrován: 24. leden 2008, 21:45


Zpět na Darkwave & Ambient

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron