Darkwave & Ambient - Obecná diskuze

Novinky, informace, diskuze...

Darkwave, ambient, dark/ritual
Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Re: Darkwave & Ambient - Obecná diskuze

Příspěvekod Morana » 2. červen 2010, 21:46

ja som sa zatiaľ stretla len s takými, čo ma skôr ukludňujú :) ale tak moje vedomosti o ambiente sú veľmi malé, no :) každopádne sa mi to páči ;)
"V našich duších skřítek pláče. Vyprávět bude své příběhy...
Přesto, nebo právě proto, šeptat bude nám poselství věčnosti."
Uživatelský avatar
Morana
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Příspěvky: 949
Blog: Zobrazit blog (11)
Registrován: 15. červen 2008, 12:52

Re: Darkwave & Ambient - Obecná diskuze

Příspěvekod hellbooster » 2. červen 2010, 21:53

Gore píše:ano? daj tip...
ja poznam len ambient s ovela makksimi zvukmi ako sa daju najst v blacku ;) potom samozrejme noise, ale to by som uz nevkladal do vreca s ambientom...


Čo to táraš s mäkšími zvukmi? Nie je jedno, či to má mäkšie alebo hutnejšie, ostrejšie alebo razantnejšie zvuky? Ambient vie navodiť silnú atmosféru aj s tými mäkšími zvukmi veru. Osobne mi stačí silná dávka chladného ambientu na "naježenie", ale v BM by som len veľmi ťažko našiel niečo, čo by bolo naježenejšie ako ambient. V príspevku som odrazil/opísal "naježenosť" ako silu hudby - atmosféru, dobové zasadenie, silu ako takú, nie mäkosť/tvrdosť hudby!

Morana: Stačí prepočúvať pár vecí a istotne sa tu nájdeš ;)
hellbooster
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 857
Registrován: 25. leden 2008, 15:28

Re: Darkwave & Ambient - Obecná diskuze

Příspěvekod Morana » 2. červen 2010, 22:01

ad naježenosť: ja som tým pôvodne myslela práve surovosť metalovej hudby - čiže to zbesilejšie tempo, ostré zvuky, šialená energia. atmosféra ako taká sa porovnať nedá podľa mňa, pretože silnú vie navodiť jednak ambient, ale aj black. a tiež záleží od vnímavosti človeka :)

edit: ano, ano - počúvať ešte určite budem. pomaly, ale isto :)
"V našich duších skřítek pláče. Vyprávět bude své příběhy...
Přesto, nebo právě proto, šeptat bude nám poselství věčnosti."
Uživatelský avatar
Morana
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Příspěvky: 949
Blog: Zobrazit blog (11)
Registrován: 15. červen 2008, 12:52

Re: Darkwave & Ambient - Obecná diskuze

Příspěvekod hellbooster » 2. červen 2010, 22:10

Veď práve, tá vnímavosť. A samozrejme od ďalších vecí. K tomu vtipnému slovu - ja som ho pochopil presne tým druhým významom, ktorý som aj vysvetlil o post vyššie :)
hellbooster
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 857
Registrován: 25. leden 2008, 15:28

Re: Darkwave & Ambient - Obecná diskuze

Příspěvekod Majk » 2. červen 2010, 22:39

Když tady padla ta ledová atmosféra, vzpomněl jsem si na Irezumi. Arcticky-ambientní projekt inspirovaný polárními výpravami.
Jelikož mi však Snowblood zablokovala všechny její uploady na youtube, tohle je bohužel jediná existující ukázka.

Uživatelský avatar
Majk
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 38
Bydliště: Elysium
Příspěvky: 718
Registrován: 15. listopad 2008, 18:07

Re: Darkwave & Ambient - Obecná diskuze

Příspěvekod Smrt v červnu » 2. červen 2010, 22:40

Irezumi je výborný ambient! Pod to se podepisuji i já. :palec:
Obrázek
Ja, tady všude jsem doma!
Uživatelský avatar
Smrt v červnu
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Sudetenland
Příspěvky: 1149
Registrován: 4. únor 2010, 17:18

Re: Darkwave & Ambient - Obecná diskuze

Příspěvekod Black One » 2. červen 2010, 22:45

Nádhera, ťažko sa slovami popisuje tá hudba...
Uživatelský avatar
Black One
Articulus
Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Bydliště: Milky Way
Příspěvky: 97
Registrován: 31. březen 2010, 10:02

Re: Darkwave & Ambient - Obecná diskuze

Příspěvekod Morana » 2. červen 2010, 22:47

práve som to dopočúvala. dosť pekné...
"V našich duších skřítek pláče. Vyprávět bude své příběhy...
Přesto, nebo právě proto, šeptat bude nám poselství věčnosti."
Uživatelský avatar
Morana
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Příspěvky: 949
Blog: Zobrazit blog (11)
Registrován: 15. červen 2008, 12:52

Re: Darkwave & Ambient - Obecná diskuze

Příspěvekod hellbooster » 2. červen 2010, 22:54

Irezumi je skvelá záležitosť. Potvrdzujem :) Pripomína mi to "arktický" projekt Biosphere.
hellbooster
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 857
Registrován: 25. leden 2008, 15:28

Re: Darkwave & Ambient - Obecná diskuze

Příspěvekod Majk » 2. červen 2010, 23:06

Abych se přiznal, tak poslední dobou si mimo klasického dark (tribal, ritual, blabla) ambientu rozšiřuju obzory i do víc elektronicky (psychedelicky) ambientní sféry. Většina poslouchačů metalu k tomu bude mít ze začátku trochu averzi, ale i tady se dá najít spousta hodně kvalitních věcí.

Třeba takové CBL jsou hodně kvalitní záležitost. Možná i úplná špička.
Uživatelský avatar
Majk
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 38
Bydliště: Elysium
Příspěvky: 718
Registrován: 15. listopad 2008, 18:07

Re: Darkwave & Ambient - Obecná diskuze

Příspěvekod hellbooster » 2. červen 2010, 23:18

Perfektné, CBL som počul prvýkrát ale nadchol ma priam meditačný, relaxačný charakter nahrávky. A samozrejme vizuálna stránka tieź dokonalá.

Z trocha iného súdka - Oliver Shanti.
hellbooster
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 857
Registrován: 25. leden 2008, 15:28

Re: Darkwave & Ambient - Obecná diskuze

Příspěvekod Majk » 2. červen 2010, 23:29

Tak Shantiho jsem poslouchal už pěkně dávno, tohle album snad někde v prváku na výšce (4 roky zpátky). Kvalita. Takových meditativních věcí se dá najít i víc. Třeba takový Phil Thornton je taktéž celkem kvalitní.

Uživatelský avatar
Majk
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 38
Bydliště: Elysium
Příspěvky: 718
Registrován: 15. listopad 2008, 18:07

Re: Darkwave & Ambient - Obecná diskuze

Příspěvekod Nylawyn » 3. červen 2010, 7:49

Majk píše:Tak Shantiho jsem poslouchal už pěkně dávno, tohle album snad někde v prváku na výšce (4 roky zpátky).


Nevadilo ti třeba, že to je pedofil? Co jsem tak četla, tak hodně lidí ho a jeho hudbu kvůli tomu zavrhlo.
Obrázek
Uživatelský avatar
Nylawyn
Korektorka & překladatelka
Korektorka & překladatelka
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 37
Bydliště: Transylvánie nad Sitkou
Příspěvky: 73
Registrován: 22. leden 2008, 16:59

Re: Darkwave & Ambient - Obecná diskuze

Příspěvekod Majk » 3. červen 2010, 9:00

Nevadilo, protože jsem to až do dneška nevěděl. Zajímal jsem se vždycky spíš o hudbu samotnou než o soukromý život jejich interpretů.
Uživatelský avatar
Majk
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 38
Bydliště: Elysium
Příspěvky: 718
Registrován: 15. listopad 2008, 18:07

Re: Darkwave & Ambient - Obecná diskuze

Příspěvekod Gore » 3. červen 2010, 9:35

to je trochu blbost nepocuvat dobru hudbu kvoli interpretovi ;) to ako keby som nechcel pocuvat Nokturnal Mortum zato, ze su to nackovia, by som sa iba zbytocne ukratil o dobru hudbu...
Sorrow ever awaits on joy.
Skrytý obsah
Minutáž hudby načítaná z Last.FM (overall):
Obrázek
Uživatelský avatar
Gore
Globální Moderátor
Globální Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Příspěvky: 3435
Registrován: 20. leden 2008, 23:13

Re: Darkwave & Ambient - Obecná diskuze

Příspěvekod Nylawyn » 3. červen 2010, 15:16

Já si myslím to samé. Konkrétně o tom Shantim jsem se to věděla skoro od začátku a nepřipadám si nějak zvrácená, když se mi jeho hudba líbí. Ale hodně lidí mělo připomínky, že ten, kdo ho poslouchá, to podporuje a souhlasí s tím.
Obrázek
Uživatelský avatar
Nylawyn
Korektorka & překladatelka
Korektorka & překladatelka
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 37
Bydliště: Transylvánie nad Sitkou
Příspěvky: 73
Registrován: 22. leden 2008, 16:59

Re: Darkwave & Ambient - Obecná diskuze

Příspěvekod Majk » 4. červen 2010, 11:30

V tomto případě je to nejspíš averze, která není úplně na místě. Shantiho hudba žádnou úchylku nebo něco podobného nepropaguje, spíše naopak bych se opovážil tvrdit, že v té New Age komunitě a meditacích hledal spasení a únik před něčím, s čím se člověk narodí a nemůže se toho jenom tak, lusknutím prstu, zbavit.

Na druhou stranu se teď Goreho podpora nejspíš trochu obrátí proti němu, protože jeho argument mi popravdě příjde trochu nešťastný. Obzvlášť u NSBM komunity je totiž hudba hlavním nositelem ideologie, takže se přímo slučuje s jejich životními postoji a názory. Tím, že člověk NSBM poslouchá, tyto názory minimálně toleruje, což se u Shantiho říct nedá.

Každopádně tahle diskuze je pro mě osobně už trochu zbytečná, protože jsem se hudebně od New Age vzdálil už několik let zpátky, spíš jsem se snažil obhájit lidi, kteří Shantiho hudbu stále mají rádi. Podle mě nemusí mít vůbec žádné výčitky svědomí.
Uživatelský avatar
Majk
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 38
Bydliště: Elysium
Příspěvky: 718
Registrován: 15. listopad 2008, 18:07

Re: Darkwave & Ambient - Obecná diskuze

Příspěvekod Nylawyn » 4. červen 2010, 16:38

Já osobně skupinu Nokturnal Mortum neznám, takže o ní nic nevím, tím pádem nemůžu říct, jestli je Goreho argument šťastný, nebo nešťastný. Ale s jeho první částí souhlasím. Zase je něco jiného, jestli jsou její členové „jenom“ vyznavači nacizmu, nebo ho převádí i do textů.

Ano, já jsem pochopila už z toho tvého prvního komentáře k němu, že teď už ho nějak neposloucháš. Můj prvotní záměr byl pouze zjistit, jestli tě tehdy nepohoršoval fakt, že je pedofilem, což jsem zjistila. Ta moje druhá reakce byla na Goreho, takže jsi nemusel zbytečně diskutovat dál, jak píšeš, když jsi nechtěl, Míšo :-P
Obrázek
Uživatelský avatar
Nylawyn
Korektorka & překladatelka
Korektorka & překladatelka
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 37
Bydliště: Transylvánie nad Sitkou
Příspěvky: 73
Registrován: 22. leden 2008, 16:59

Re: Darkwave & Ambient - Obecná diskuze

Příspěvekod Smrt v červnu » 4. červen 2010, 17:32

Trochu offtopic - nicméně i já se vyjádřím. Já bych navázal na Goreho argumentaci s tím, že mi to též přijde normální. Ve svém životě člověk nevědomky poslouchá/čte plnou kupu nejrůznějších lidí, co mohou mít pro něho samého nedobré názory. Často o tom opravdu nevíme. Dodnes čteme Marxův kapitál a neznamená to, že je člověk levičák. Sám si zpětně nějaké NSBM poslechnu (není ho moc, prakticky omezeno na Absurd), ale stejně tak miluji kapely jako Crisis, The Exploited, Killing Joke a spol. Ne, osobně si nemyslím, že bych poslechem nějaké NS grupy toto hnutí propagoval. Poslouchám to s tím, že veškerá odezva nějaké ideologie zůstane čistě ve mne a spláchne se do mne jako do kanálu. Tudíž riziko propagace nebo šíření myšlenek je minimální. Mám nějaký nadhled a považuji se za docela tolerantního člověka. Zkrátka mi to nevadí - pokud někdo nelemuje ulice oběšenými Židy nebo nepodřezává černochy před mým domem, je mi to lhostejné. Je to iracionální názor a každý má morální právo na jeho svobodné vyjádření (projev, literatura, hudba), nikomu ho z palice ani násilím, ani vězením nevymlátím. Každý má stejně tak právo tyto myšlenky sám za sebe odmítnout a neposlouchat tuto hudbu. Někomu může vadit, že já ano. I on na to má právo, ale v praxi mi to (opět z morálního soudu) nikdo zakázat nemůže. Zkrátka, teď tu napíšu možná něco ostrého, ale já poslouchám občas muziku s nekorektním politickým nádechem (pozor, agitky neposlouchám!), ale považuju se za natolik rozumného a odpovědného člověka, že si materiál a textový koncept dokáži přebrat a povznést se na něj. Názory, které jsou ponechány v teoretické rovině jsou mi svaté a reagovat na ně hodlám pouze v případě, že jsou uváděny v reál a lidé nebo já jsem v ohrožení. Ne, nevadí mi poslech této hudby, je to pro mne stejně samozřejmá věc jako běžná přátelská konfrontace s lidmi napříč politickým spektrem, vyznáním nebo barvou kůže. Sami posuďte, nakolik jsem dobrý/špatný člověk. To už nechám na vás a je mi to i docela jedno. Jen bych se rád vyhnul primitivním formulacím, jako že jsem "pronacistický ču...ák" a podobné.
Obrázek
Ja, tady všude jsem doma!
Uživatelský avatar
Smrt v červnu
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Sudetenland
Příspěvky: 1149
Registrován: 4. únor 2010, 17:18

Re: Darkwave & Ambient - Obecná diskuze

Příspěvekod Majk » 6. červen 2010, 0:07

Smrt v červnu: Abych se přiznal, tak osobně mám k tvé argumentaci několik výhrad, ale každopádně tahle diskuze je opravdu už tak trochu offtopic, proto bych to už dál nerozváděl a raději tuto výměnu názorů tvým příspěvkem ukončil, eventuelně přemístil do příslušných témat.
Uživatelský avatar
Majk
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 38
Bydliště: Elysium
Příspěvky: 718
Registrován: 15. listopad 2008, 18:07

PředchozíDalší

Zpět na Darkwave & Ambient

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník