Vixen

Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Vixen

Příspěvekod Říman » 7. březen 2009, 17:05

Obrázek


Žánr: Hard Rock
Země: USA


Kapela Vixen byla založena roku 1980 ve městě St. Paul v Minnesotě kytaristkou Jan Kuehnemund. V roce 1985 se kapela přesunula do Los Angeles. Sestava se časem obměňovala, dokud se neustálila v klasické sestavě s Janet Gardner (zpěv, kytara), Jan Kuehnemund (kytara), Share Pedersen (basa) a a Roxy Petrucci (bicí). V roce 1988 podepsala kapela smlouvu s EMI a začala nahrávat svůj debut pod názvem „Vixen“, které bylo vydáno v září téhož roku. Kapela pak hrála na turné s takovými velikány jako Ozzy Osbourne, Bon Jovi nebo Scorpions. Na přelomu let 1989/1990 začala kapela nahrávat další album, které vyšlo v červenci 1990 a dostalo název Rev It Up. Následovalo další turné, kde se kapela objevila po boku Kiss nebo Deep Purple, samzřejmě také hrála své vlastní koncerty. V polovině roku 1991 se kapela rozpadla kvůli hudebním neshodám. V roce 1997 dochází k reunionu kapely ve složení Roxy Petrucci, Janet Gardner, Gina Stile(kytara) a Rana Ross (basa). Kapela odehrála turné po Spojených státech. V roce 1998 vyšlo album Tangerine. Po jeho vydání zaujala místo bicwoman Roxyna sestra Maxine. Pak ale byla kapela zažalována Jan Kuehnemundovou kvůli porušení autorských práv. V roce 2001 kapela obnovuje činnost ve složení Jan Kuehnemund, Janet Gardner, Roxy Petrucci a Pat Holloway (basa). Bohužel, členky kapely se rozcházejí a tak zbyla jen Jan Kuehnemund, která rychle přizvala Jennu Sanz-Agero (Jenna Piccolo), Lynn Luise Lowrey a Kathrin „Kat“ Kraft. Tato sestava je dosud pohromadě a v roce 2006 vydala koncertní album nahrané ve Švédsku pod názvem Extended Versions a studiové album Live & Leam.


Sestava:


Jenna Sanz-Agero (Jenna Piccolo) – zpěv
Jan Kuehnemund – kytara
Lynn Louise Lowrey – basa
Kathrin "Kat" Kraft – bicí


Alba:

Vixen (1988)
Rev It Up (1990)
Tangerine (1998)
Best of Vixen - Full Throttle (1999)
Extended Versions (Live in Sweden) (2006)
Live & Learn (2006)


Odkazy:





Ukázky:

How Much Love (moje nejoblíbenější)


Edge Of Broken Heart


Love Made Me


Love Is A Killer
Obrázek
Uživatelský avatar
Říman
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Hrádek (u Rokycan)
Příspěvky: 826
Registrován: 12. leden 2009, 21:29

Re: Vixen

Příspěvekod Anet » 12. březen 2009, 20:27

Vixen...slyšela jsem pár písniček a musím říct, že ty ženské jsou vážně dobré!Na youtube jsem viděla klip s se sóly na bassovou kytaru a bicí...a čučela jsem s otevřenou pusou!
Anet
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 30
Příspěvky: 14
Registrován: 11. březen 2009, 22:52


Zpět na Hard Rock

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron