Serj Tankian

Klasická kytarová hudba s mnoha podžánry od rock'n'rollu přes psychedelic rock až k elektronickému rocku

Moderátor: littlewitch

Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Serj Tankian

Příspěvekod Onotius » 11. červenec 2011, 12:04

Obrázek
Obrázek

Styl: Alternative rock, Experimentální hudba


Serj Tankian je arménsko-americký zpěvák a multiinstrumentalista, který je známý především jako člen známých System Of A Down. V roce 2002 společně s Tomem Morellem (RATM, Audioslave) spoluzaložili neziskovou sociálně-politickou organizaci Axis of Justice (česky Osa spravedlnosti). Během své kariéry vydal pět alb se SOAD, jedno s Arto Tunçboyacıyanem (Serart)a dvě sólová alba (Elect the Dead a Imperfect Harmonies). Podílel se na mnoha albech různých umělců, např. Deftones, Rita Mitsouko, soundtrack k filmu Brouk a další.

Narodil se 21. srpna 1967 v libanonském Bejrútu. On a jeho rodina v roce 1975 emigrovali do Los Angeles. V Bejrútu Tankian bral jako malé dítě lekce hraní na flétnu. V roce 1993 založil svoji první rockovou hudební skupinu, její název byl Soil (nemá nic společného se skupinou SOiL). Jejími členy byli Daron Malakian, Domingo Laranio, Dave Hakopyan a později i Shavo Odadjian. O dva roky později, v roce 1995, po nahrávání a koncertu odešli Dave a Domingo. Shavo kontaktoval bubeníka Andyho Khachaturiana, tito čtyři lidé se stali základem skupiny, která byla přejmenována na System of a Down.

V současné době žije v Calabase v Kalifornii. Svůj „druhý domov“ má na Novém Zélandu, kde v roce 2007 získal povolení k trvalému pobytu. Dokonce se objevila fáma, že hodlá zůstat na Novém Zélandu, dokud neskončí Válka v Iráku, on sám však toto v rozhovoru popřel.




Odkazy

Diskografie
  • Elect the Dead ((2007))
  • Imperfect Harmonies ((2010))
  • Harakiri ((2012))
  • Orca Symphony No. 1 ((2013))




Hudební ukázky

The Unthinking Majority

Sky Is Over

Left Of Center
Uživatelský avatar
Onotius
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 27
Bydliště: Praha
Příspěvky: 297
Registrován: 29. červen 2010, 11:29

Re: Serj Tankian

Příspěvekod Abbath » 11. červenec 2011, 12:21

Jeden z mých nejoblíbenějších hudebníků, jeho hudba ve mě vyvolá hrozně zvláštní pocity, občas až dojetí (u mě dost neobyvklé :) ), a je to sympaťák :)
Uživatelský avatar
Abbath
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 28
Bydliště: Pečky
Příspěvky: 129
Registrován: 9. září 2010, 17:04

Re: Serj Tankian

Příspěvekod Humr » 11. červenec 2011, 16:06

Na tohoto pána mám podobnej názor jak Abbath.SOAD jsou srdcovka( :inlove: ),Elect The Dead mám hodně rád akorát Imperfect Harmonies jsem ještě celí neslyšel.Celkově je mi hodně sympatickej jak hudebně,tak taky názorama.
Uživatelský avatar
Humr
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 29
Bydliště: Uherčice
Příspěvky: 309
Registrován: 24. červen 2009, 14:54

Re: Serj Tankian

Příspěvekod Princ_Krasoň » 13. červenec 2011, 11:57

Serje už nějakou dobu poslouchám víc, než systémy ... nechci je nějak srovnávat, protože kdybych dřív neposlouchal SoaD, dost možná bych se pozdějí nedostal k Tankianovi, ba dokonce ani k metalu, ale v Elect the Dead (to novější album jsem ještě neslyšel) mi přijde, že tohle je právě ta hudba, kterou chtěl vždycky dělat, taková ... přirozená ... čeho se ale nevyhnu je srovnání s Daronovým Scars on Broadway - Serj je prostě lepší :lol:
Jinak song nesoucí stejné jméno jako první album - Elect the Dead je naprosto ... "mindblowing" ... ále, už zas plácám blbosti, nečtěte to prosím :)
Princ_Krasoň
Articulus
Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 29
Příspěvky: 88
Registrován: 27. srpen 2010, 10:18

Re: Serj Tankian

Příspěvekod Onotius » 8. duben 2012, 18:31

spark-rockmagazine.cz píše: :new: Serj Tankian prý loňský rok věnoval plno úsilí přípravě svého nového alba, které si u vlastního labelu Serjical Strika vydá už tohle léto. Půjde o jeho třetí sólovku, nazvanou poněkud zneklidňujícně „Harakiri“. „Je mnohem energičtější, střižená směrem do punku, s vlivy od gotiky až po vibrace osmdesátkové elektroniky, přes dynamické heavy rockové songy až po epické melodické kousky. Textově se rozpíná přes témata osobní, politická i filzofická, až po duchovní, úsměvná i láskyplná,“ naznačil Tankian.
Uživatelský avatar
Onotius
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 27
Bydliště: Praha
Příspěvky: 297
Registrován: 29. červen 2010, 11:29

Re: Serj Tankian

Příspěvekod Clare » 9. duben 2012, 8:22

Zacinala jsem na SOAD a na Serje jsem narazila uplnou nahodou na Youtube; konkretne na videa z jeho zivaku Elect the Dead Symphony, ktere u me uz dlouho nic neprekonalo. Prvni CD se mi tedy libi mnohem vice nez Imperfect Harmonies, mohla bych ho poslouchat porad dokola. Uvidime, jestli se mu to teda podari trumfnout :)
Uživatelský avatar
Clare
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Žena Žena
Příspěvky: 852
Registrován: 30. září 2009, 18:57

Re: Serj Tankian

Příspěvekod matotu » 3. květen 2012, 16:13

Obal nového alba Harakiri zveřejněn:
Skrytý obsah
Obrázek
„Ožralýýýý a stále sáááám, matotu je chuligán!“
- Arcturus, 25.2.2013

„Jak můžeš ty říct, že je něco pochybný??“
- Stick, 28.10.2016

„Kdesi cosi a toto.“
- sylvuša, pořád

Skrytý obsah
Obrázek
Uživatelský avatar
matotu
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 27
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1639
Registrován: 31. květen 2011, 20:53

Re: Serj Tankian

Příspěvekod TeEs » 11. srpen 2012, 18:48

Moje recenze na Harakiri, ve stručnosti tahle deska dalece překonává dvojku a je téměř tak skvělá, jako debut :D

http://www.fobiazine.net/article/5676/serj-tankian--harakiri/
,,Zachraňte Zemi. Je to jediná planeta s čokoládou."
TeEs
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Praha
Příspěvky: 140
Registrován: 29. listopad 2009, 17:26

Serj Tankian - Yerevan To Paris

Příspěvekod Metallum [Bot] » 28. srpen 2013, 13:23

Serj Tankian - Yerevan To Paris
Nový článek na portálu:
http://www.metallum.cz/?p=8251
Robot Orbis Metallum
Uživatelský avatar
Metallum [Bot]
Metallum Bot
 
Věk: 16
Bydliště: metallum.cz
Příspěvky: 894
Registrován: 16. listopad 2007, 20:09

Re: Serj Tankian

Příspěvekod Dio » 11. leden 2014, 17:57

Druhý albuj je podle mě takové zajímavé. V posledním díle se snažil asi o harakiri jak je vn nazvu hodně je tam slyšet vliv japonské muziky a pod
Obrázek
Obrázek [/URL]
Obrázek
Uživatelský avatar
Dio
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Karlovy Vary
Příspěvky: 44
Registrován: 9. leden 2014, 16:19

Re: Serj Tankian

Příspěvekod tersas » 11. leden 2014, 18:43

V posledním roce u mě tvorba pánů ze skupiny SOAD hodně bodovala stejně tak jako jejich sólové projekty (např.: Scars on Broadway). A Serje jsem si také hodně pouštěl. Vrcholem byl samozřejmě koncík Systémů na Areodrome. Co se týče sólové dráhy Serje Tankiana tak u mě vede deska: "Elect The Dead". Naopak jeho poslední počin "Jazz-iz-Christ" jsem si ještě neposlechl a nemám to snad ani v plánu. Osobně si myslím, že teď by měl svůj veškerý um a talent vrhnout na natočení nové desky SOAD. Jenže, co jsem slyšel, tak Serj má evidentně jiné plány, nebo spíš má spoustu plánů a nové album SOAD se choulí někde na konci fronty všech jeho aktivit.
Uživatelský avatar
tersas
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 51
Bydliště: Sedlčany
Příspěvky: 1422
Registrován: 29. prosinec 2010, 13:52

Re: Serj Tankian

Příspěvekod Dio » 13. leden 2014, 23:00

Tak určitě by mohl zae Soad něco vyplodit poslední placku Jazz iz Christ jsem slyšel ale spíše je to instrumentalní dílo v moderního jazzu snad jen ve dvouch skladbách je zpěv. http://youtu.be/7IzKoQQuyIU
Obrázek
Obrázek [/URL]
Obrázek
Uživatelský avatar
Dio
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Karlovy Vary
Příspěvky: 44
Registrován: 9. leden 2014, 16:19


Zpět na Rock

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron