Lunatic Soul

Progressive rock/Psychedelic/Post-rock

Klasická kytarová hudba s mnoha podžánry od rock'n'rollu přes psychedelic rock až k elektronickému rocku

Moderátor: littlewitch

Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Lunatic Soul

Příspěvekod Majk » 30. listopad 2010, 16:01

Obrázek


Země:Polsko Obrázek
Aktivní od: 2008
Žánr: Progressive rock/Psychedelic/Post-rock



Obrázek
Pod názvem Lunatic Soul se neukrývá nic víc než sólový projekt Mariusze Dudy, zpěváka a baskytaristy polských progresivně rock-metalových . Vyzrálou hudbu, která se s tímto názvem k posluchači v konečné podobě dostává, lze těžko definovat jen jediným žánrem. S takřka geniálním vcítěním v sobě totiž prolíná progresivní, postrockové a ambinetní prvky společně s jemnými tribalovými motivy, to vše je k dokonalosti dotaženo jemným a emotivním vokálem. Osobně mi Lunatic Soul vokálově trochu připomněli zlaté časy velikánů jako nebo , zároveň však hudebně dokreslené motivy důvěrně známé z hudby prog-rockových legend jako je nebo . Zkrátka jedinečná a kvalitou inspirovaná hudební fúze.
Obrázek
Posluchači, kteří se tak nebojí překračovat hranice žánrů a objevovat stále nové a nové hudební dimenze, si Lunatic Soul mohou vychutnat zatím na dvou bezejmenných albech. Černé album poprvé spatřílo světlo světa v roce 2008 a jeho pokračování, Album bílé, někdy označováno také jako "Lunatic Soul II", v roce 2010. Obě se svou kvalitou, aspoň dle mého subjektivního hodnocení, vymykají průměrnému repertoáru metalových umělců a neměly by chybět v hudební knihovně žádného nekonvenčního metalového nadšence.


ODKAZY:


[Homepage][Myspace.com][Last.fm]

SLOŽENÍ:


    Mariusz Duda - Nástroje, hudba a texty
    Maciej Szelenbaum - spolupráce na některých skladbách Lunatic Soul II
    Rafał Buczek - spolupráce na některých skladbách Lunatic Soul II



DISKOGRAFIE:
2008 - Lunatic Soul I
Obrázek
2010 - Lunatic Soul II
Obrázek

YOUTUBE:


Uživatelský avatar
Majk
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 38
Bydliště: Elysium
Příspěvky: 718
Registrován: 15. listopad 2008, 18:07

Re: Lunatic Soul

Příspěvekod Deliverance » 13. únor 2011, 17:50

Miluju, MILUJU, MILUJU. Debutové album Lunatic Soul I je asi moje nejsrdcovnější hudba vůbec a Mariusz Duda je pro mé génius(z). Všechny ty emoce, které má ve svém hlase když na mě zapůsobí, tak jsem strháván zcela pryč z tohoto světa. Rád bych se rozepsal na víc řádků, ale opakoval bych jen superlativy...
Obě alba mám v originále a do dalšího půjdu určitě zas :)
Deliverance
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Příspěvky: 381
Registrován: 24. leden 2011, 21:33

Re: Lunatic Soul

Příspěvekod Besofen » 13. únor 2011, 18:05

Jsem velký fanda Riverside a na Lunatic Soul určitě u mně taky dojde :)
Uživatelský avatar
Besofen
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvky: 468
Registrován: 29. prosinec 2010, 23:15

Re: Lunatic Soul

Příspěvekod astaroth27 » 13. únor 2011, 23:01

Tie dva albumy sú fakt skvostné :heart:
Uživatelský avatar
astaroth27
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 31
Bydliště: Brno/Bratislava
Příspěvky: 22
Registrován: 10. únor 2011, 17:51

Re: Lunatic Soul

Příspěvekod André » 16. únor 2011, 11:59

Skvělost ! První deska je čistá genialita, Duda je opravdu pan Hudebník. Druhá deska se taky povedla, ale je o něco slabší, než debut, ale stále skvělá. Moc Dudovi přeju, aby jeho hvězda na hudebním poli zářila ještě víc a víc, zaslouží si to...
The world is full of kings and queens, who blind your eyes and steal your dreams. It´s heaven and hell!
Uživatelský avatar
André
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Příspěvky: 247
Registrován: 25. květen 2009, 23:29

Re: Lunatic Soul

Příspěvekod Deliverance » 16. únor 2011, 15:32

První desku mám taky mnohem radši, a to je ta druhá také fantastická.. Duda je můj nejoblíbenější umělec, dělá hudbu, která má kořeny v jeho duši a nedělá ji jen pro běžnou potřebu, což je mi hodně sympatické. Takové hudbě se dá lehce a přirozeně uvěřit, stejný případ jsou pro mě např. obě alba Alcest.
Deliverance
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Příspěvky: 381
Registrován: 24. leden 2011, 21:33

Re: Lunatic Soul

Příspěvekod Deliverance » 16. září 2011, 11:49

Za necelý měsíc vychází nové instrumentální album Impressions. Více info zde http://www.burningshed.com/store/kscope ... /272/3268/ a ukázka zde http://www.facebook.com/mariusz.duda.official ;-)
Deliverance
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Příspěvky: 381
Registrován: 24. leden 2011, 21:33


Zpět na Rock

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron