Transatlantic

Moderátor: Hooya

Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Transatlantic

Příspěvekod Maeror » 18. květen 2011, 15:07

Obrázek
Obrázek

Země: USA, Velká Británie, Švédsko
Rok založení: 1999
Styl: progresivní rock metal
Texty: sci-fi tématika, křesťanství


V roce 1999 multiinstrumentalista Neal Morse, hlavní mozek Spock's Beard, shromáždil kolem sebe opravdu hvězdnou sestavu. Za bubny si sedl Mike Portnoy, dnes již bývalý bubeník Dream Theater, baskytary se chopil Pete Trewavas z Marillion a na kytaru přizval Roine Stolta z prog rockových Flower Kings. Nevím co bych k téhle sestavě napsal, protože ta jména mluví sama za sebe. O Transatlantic se od začátku mluvilo jako o superskupině. V roce 2001 si s nima zazpíval i Daniel Gildenlöw z Pain of Salvation jako "křoví" v doprovodných vokálech. Po vydání dvou alb a dvou živých záznamů se v roce 2002 rozpadají, ale v roce 2009 se dali opět dohromady a vyšlo jim výborné album The Whirlwind.

Sestava
    Neal Morse - hlavní zpěv, kytara, klávesy
    Roine Stolt - kytara, zpěv
    Pete Trewavas - baskytara, zpěv
    Mike Portnoy - bubny, zpěv



Odkazy


Diskografie

    2000 - SMPT:e
    2001 - Live in America
    2001 - Bridge Across Forever
    2003 - Live in Europe
    2009 - The Whirlwind
    2010 - Whirld Tour 2010: Live in London


Hudební ukázky

My New World


Bridge Across Forever
Copying is killing business....so let's copy.
Uživatelský avatar
Maeror
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 45
Bydliště: Ostrava
Příspěvky: 669
Registrován: 30. srpen 2009, 13:28

Re: Transatlantic

Příspěvekod Hooya » 18. květen 2011, 15:40

Udělalo mi velkou radost, že se Transatlantic dali dohromady, ale bohužel mě "The Whirlwind" nějak nestrhlo, byť je na ní vše v pořádku. Debut jsem ještě neměl tu čest, ale "Bridge Across Forever" je esence Nealovi tvroby, která je můj šálek kávy.
Good Job. Well Done.
Uživatelský avatar
Hooya
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Příspěvky: 3231
Registrován: 22. březen 2008, 17:00
Aktivní v kapele: SABATON Revival

Re: Transatlantic

Příspěvekod Kostěj Nesmrtelný » 19. květen 2011, 10:06

Hmm, mě taky ne. Whirlwind je podle mně přehnaně pompézní. Jsou tam skvělý momenty, ale třeba první a poslední track úmyslně přeskakuju, protože co je moc, to je moc.
Bridge Across... je v tomhle směru mnohem lepší, ale tam jsou zase ty bezdůvodně přepálený délky tracků.
I think, if you look on religion, it's essentially something that was built on the basics of how to live your life properly, what you should and shouldn't do in order to expand your life…These are the real meanings of religion, no matter where it was birthed at first place. And then some people took this message on how to live your life harmoniously and with the others, and use it for other ends. This is one of the instances when people should cut off and stay each with his own belief, but understand that All Is One. We are the same, no matter where you come from or where you were raised.
Uživatelský avatar
Kostěj Nesmrtelný
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 39
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 856
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 2. září 2010, 23:41

Re: Transatlantic

Příspěvekod André » 24. květen 2011, 11:05

Mě deska The Whirlwind zprvu celkem bavila, ale postupem času nadšení nějak opadlo. U mě teda jasně vede deska Bridge Across Forever. Třeba vydají někdy zase novou desku a snad bude lepší, než The Whirlwind.
The world is full of kings and queens, who blind your eyes and steal your dreams. It´s heaven and hell!
Uživatelský avatar
André
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Příspěvky: 247
Registrován: 25. květen 2009, 23:29

Re: Transatlantic

Příspěvekod Maeror » 24. květen 2011, 11:37

Já vnímám Transatlantic jako jednu z tváří Neala Morseho. Ještě k tomu patří samozřejmě Spock's Beard (alba: The Light , Beware of darkness, The Kindness Of Strangers, Day For Night, V, Snow) a jeho sólové věci. Ve Spock's Beard byl jeho skladatelský a textařský podíl skoro absolutní, v Transatlantic měl určitě významný hlas, protože ve skladbách převažuje jeho rukopis s tím, že ostatním určitě nebránil se projevit. Takže tyhle tři kapely v podstatě ztotožňuju s jeho osobou a asi v tomto nejsem sám.
Teď k tomu, proč to píšu. Neal Morse měl kolem svého alba Lifeline (2008)trošku slabší období. Slabší období myslím v kontextu jeho tvorby, což znamená, že i tak je na tom albu více nápadů, než má leckterá kapela za celou dlouhou kariéru. The whirlwind vyšel o rok později, takže se asi ještě motal dokola. Nicméně když jsem slyšel jeho Testimony 2 tak jsem nabyl dojmu, že jeho slabší období je pryč. Testimony 2 je lepší, než The Whirlwind.
Copying is killing business....so let's copy.
Uživatelský avatar
Maeror
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 45
Bydliště: Ostrava
Příspěvky: 669
Registrován: 30. srpen 2009, 13:28

Re: Transatlantic

Příspěvekod Hooya » 24. květen 2011, 11:40

Já nevím, ale zrovna třeba "Lifeline" je pro mě zatím úplně nejlepší věc, kterou jsem od něj slyšel. :) Je ale taky pravda, že jsem zdaleka neprozkoumal vše, pod co se podepsal...
Good Job. Well Done.
Uživatelský avatar
Hooya
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Příspěvky: 3231
Registrován: 22. březen 2008, 17:00
Aktivní v kapele: SABATON Revival

Re: Transatlantic

Příspěvekod Maeror » 24. květen 2011, 11:48

No vidíš a ono je Lifeline opravdu všeobecně pokládáno z jedno z jeho slabších alb :)
Nikdo nikdy nenapsal, že není hodně dobré, jen je prý v kontextu jeho tvorby slabší.
Copying is killing business....so let's copy.
Uživatelský avatar
Maeror
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 45
Bydliště: Ostrava
Příspěvky: 669
Registrován: 30. srpen 2009, 13:28

Re: Transatlantic

Příspěvekod André » 14. červen 2011, 21:50

Já taky řadím desku Lifeline k tomu nejlepšímu, co Morse napsal. Ještě o něco výš však řadím desku Sola Scriptura.

Jinak k tématu Transatlantic:

Zase jsem projížděl svojí hudební databázi v počítači a jen tak náhodou zahlídnu Transatlantic. Říkám si - hle, ty už jsem si dlouho nedopřál. Hodím do přehrávače mojí nejoblíbenější desku Bridge Across Forever a zase mě to pohltilo, jako kdysi poprvé. Zase jsem zpátky v tý neskutečný závislosti. Hlavně první song Duel With The Devil mě zaručeně vždycky rozmaže po podlaze (hlavně ten krásně klenutej refrén). Doufám, že pánové se zase někdy sejdou a nahrajou novou skvělou desku ! :)
The world is full of kings and queens, who blind your eyes and steal your dreams. It´s heaven and hell!
Uživatelský avatar
André
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Příspěvky: 247
Registrován: 25. květen 2009, 23:29

Re: Transatlantic

Příspěvekod André » 29. leden 2012, 16:06

Týhle kapely se prostě nemůžu nabažit. Objevil jsem kouzlo všech studiových desek a moc jsem si oblíbil i jejich živé nahráavky. Hlavně mám rád DVD záznam Whirld Tour 2010: Live In London - to je super koncert ! :)
The world is full of kings and queens, who blind your eyes and steal your dreams. It´s heaven and hell!
Uživatelský avatar
André
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Příspěvky: 247
Registrován: 25. květen 2009, 23:29


Zpět na Progressive Metal

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků