White skull

Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

White skull

Příspěvekod Dark Wolfy » 31. srpen 2009, 21:14

Obrázek

Obrázek

Styl : Power metal
Země původu : Itálie
Náměty textů : Středověk, epické příběhy, vikingské povídky


White skull vznikli live propagací v roce 1991, s cílem získat nové zkušenosti. Po nahrání své prvné demo-pásky se dostali víc do podvědomí publika. V květnu 1994 vydali své druhé demo pod názvem "Save the Planet", které získalo vynikající hodnocení. O několik měsíců později, v roce 1995 italský indie Underground Symphony jim dal šanci nahrát své debutové CD s názvem: "I Won't Burn Alone". Album obdrželo mnoho pozitivních reakcí od tisku a místních diváků a White skull začali hrát v hospodách, na místních festivalech a biker setkáních. v březnu 1997 vychází nové album s názvem "Embittered". Po vydání se kapela vydává na Embittered Tour. To kapelu zaměstnává až do roku 1998. Mezitím stále kapela zkouší a skládají nové texty. To má za výsledek vydání EP "Asgard" a CD "Tales from the North", koncepční album o mýtech Severu (Vikingů a Nibelungů) s Chrisem Boltendahlem, zpěvák GRAVE DIGGER, jako speciálním hostem. Album bylo vydáno v roce 1999 již celosvětově. White skull pak hráli za podpory Grave Digger v Excalibur Millenium Tour 2000 v Německu a ve Švýcarsku a v březnu 2000 v Itálii. Následující album "Public Glory, Secret Agony", které vyšlo v srpnu 2000 u Breaker Records s celosvětovou distribucí. Ke změně sestavy došlo až v únoru 2001, kdy původní zpěvačka Federica de Boni opustila kapelu kvůli osobním problémům. Byla nahrazena Gustavem Gabarrem - metalový zpěvák z Argentiny. Koncem roku 2001 se kapela konečně vrátila do studia s cílem vyrobit úplně nový koncept. Díky tomu vzniklo další album "The Dark Age" obsahově zaměřené na středověk a na zločiny inkvizice, vydané Frontiers Records v srpnu 2002. Po dobré kritice, po vydání "The Dark Age" kapela hrála hodně na festivalech v Evropě (Blind Guardian Open Air, Metal dayz, Badia Rockový festival a tak dál). White skull vydávají v květnu 2004 šesté CD s názvem "The XIII Skull" - Frontiers Records. Po vydání této desky musela kapela zrušit hodně vystoupení, kvůli zdravotním problémům zpěváka. Během této pauzy kapela napsala mnoho nových písní a oni se vrátili do studia, na konci roku 2005, aby nahráli album s názvem "The Ring of the Ancients" kde se textově zaměřili na keltskou mytologii. V lednu 2007 zpěvák Gus Gabarro opustil kapelu kvůli pracovním problémům. White skull oznámili, že mají novou zpěvačku kterou je Elisa de Palma. Kapela nahrává nové album s názvem "Forever Fight" vydané Dragonheart Records, s novým baskytaristou Gio Raddiem a novým klávesistou Alessio Lucattiem. Tohle CD vyšlo v březnu 2009.

Aktuální sestava :
Elisa "Over" De Palma - Vocals
Tony "Mad" Fontò - Guitars
Danilo Bar - Guitars
Jo Raddi - Bass
Alex Mantiero - Drums
Alessio Lucatti - Keyboards


Bývalí členové :
Vocals:
Federica de Boni
Gustavo "Gus" Gabarrò

Guitars:
Nick Savio

Bass:
Fabio Pozzato
Fabio Manfroi
Steve Balocco




Diskografie :
1991 >>> White Skull (Demo)
1992 >>> Save The Planet (Demo)
1995 >>> I Won't Burn Alone
1997 >>> Embittered
1999 >>> Like Gods of the Sea (Single)
1999 >>> Asgard
1999 >>> Tales From The North
2000 >>> Public Glory Secret Agony
2002 >>> The Dark Age
2004 >>> The XIII Skull
2006 >>> The Ring of the Ancients
2009 >>> Forever Fight


Ochutnávky :
Valley Of The Sun >Public Glory Secret Agony<


Here We Are >Tales From The North<


Tears by the Firelight >Asgard<


Obrázek
Remember that the wolf sees the bottom of your soul...


Obrázek
Uživatelský avatar
Dark Wolfy
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 35
Bydliště: Praha
Příspěvky: 296
Registrován: 26. březen 2009, 13:30

Re: White skull

Příspěvekod BlackMoon » 31. srpen 2009, 21:20

Veľmi nesympatický hlas má tá speváčka, strašne to trhá uši.
Uživatelský avatar
BlackMoon
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Piešťany / Bratislava
Příspěvky: 1302
Registrován: 15. říjen 2008, 13:23

Re: White skull

Příspěvekod Crimson Thunder » 31. srpen 2009, 21:54

Zrovna nedávno jsem je projížděl :) První písnička, kterou jsem od nich slyšel, byla Asgard a dlouho jsem žil v domnění, že to zpívá chlap :) Zpěvačka má opravdu úžasný chrplák, takže bohužel musím nesouhlasit s předchozím názorem. Jinak zatím jsem slyšel jen Embittered, Tales From The North a Public Glory Secret Agony...fakt ale je, že to není nic převratného, rád si to poslechnu, mají dobré vypalovačky, ale ani jedno z těch alb mě nezaujalo jako celek...vždycky jen pár písniček...
Obrázek
Uživatelský avatar
Crimson Thunder
Articulus
Articulus
 
Bydliště: Vysočina
Příspěvky: 72
Registrován: 4. červen 2008, 14:02

Re: White skull

Příspěvekod sanour » 31. srpen 2009, 21:56

White Skull už jsem někde slyšel, viděl nebo jsem o nich něco četl... připadám si jak v deja-vu.
Jsou mi strašně povědomí, na poslech mi jdou do ucha, což je velice důležité, pokud mně zvuk nechytne hned za ucho, tak většinou u mně kapela končí... ale tito podle ukázek mají dost reálnou šanci vyšplhat se v mém žebříčku hodně vysoko..

BlackMoon56: proč myslíš, že má zpěvačka nesympatický hlas a trhá ti uši? vždyť k té muzice dost dobře pasuje...
Are you the one who dance like a fool,
barefoot trampled the gate to my realm
and broke the silence of my marble halls,
are you the one???
Uživatelský avatar
sanour
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 38
Bydliště: Praha/Litoměřice
Příspěvky: 960
Registrován: 21. listopad 2007, 13:57
Aktivní v kapele: R.A.W

Re: White skull

Příspěvekod Stick » 31. srpen 2009, 22:55

Třeba to bude proto, že každý slyší muziku jinak :D
https://kandarsicknhorror.bandcamp.com/
somnusaeternus.bandcamp.com
Uživatelský avatar
Stick
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Brno
Příspěvky: 3725
Registrován: 17. leden 2008, 21:43
Aktivní v kapelách: Kandar, Somnus Aeternus

Re: White skull

Příspěvekod Kattie » 15. červenec 2012, 14:18

Dlouho mě nic takhle nechytlo na první poslech. Ale je vtipné, že jsme s přítelem měli úplně stejnou diskuzi ohledně hlasu Elisy... Mě osobně se její hlas líbí, ale on už si také prý začíná zvykat...
Obrázek
Uživatelský avatar
Kattie
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 35
Příspěvky: 241
Blog: Zobrazit blog (12)
Registrován: 28. červen 2009, 11:09

Re: White skull

Příspěvekod Stick » 15. červenec 2012, 14:23

Teď mají na kontě novou desku, a za mikrofononem Federice de Boni. Přemýšlím, že to zkusím.
https://kandarsicknhorror.bandcamp.com/
somnusaeternus.bandcamp.com
Uživatelský avatar
Stick
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Brno
Příspěvky: 3725
Registrován: 17. leden 2008, 21:43
Aktivní v kapelách: Kandar, Somnus Aeternus

Re: White skull

Příspěvekod Lihosaurus » 2. srpen 2012, 22:15

Jou, tak tohle mi šmakuje! :) Chraplák super, muzika taktéž, já nemám moc co vytknout :) Snad jen, že zabarvení hlasu opravdu nemusí všem vyhovovat, ale sto lidí, sto chutí, takže vlastně není co řešit :)
Vítej poutníče, vypadlý z oběžné dráhy...
Uživatelský avatar
Lihosaurus
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 40
Bydliště: Praha 6
Příspěvky: 138
Registrován: 15. květen 2010, 1:15


Zpět na Power/Speed Metal

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník