Svarga

Moderátor: sheVcza

Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Svarga

Příspěvekod Orwin » 21. červen 2008, 15:36

Obrázek

Styl: Folk metal
Země původu: Rusko (Moskva)
Rok založení: 1997
Náměty textů: slovanství, mytologie, historie, příroda

Obrázek





Základní informace
Svarga (v originále Сварга) je ruská pagan/folk metalová kapela z Mosky, respektive z její oblastní části Žukovskij (Жуковский). Ve svých skladbách skupina kombinuje metalovou hudbu s taradičními ruskými lidovými motivy, přičemž se samotná hudba vyznačuje velmi výrazným a často dominantním akordeonem. Frontmanem, zakladatelem a hlavním textařem je zpěvák Ilya „Wolfenhirt“ Gura, který působí také v žánrově spřízněné kapele Kramola (Крамола) a zpíval v doom deathových Intra Spelaeum. Obě kapely vřele doporučuji, jejich poslech určitě stojí za to.

Něco málo z historie kapely...
Skupina byla založena na konci roku 1997 a byla původně zamýšlena jako kapela hrající pagan/doom metal s texty vycházejícími ze starých slovanských mýtů. Zlom nastal v roce 1999 s příchodem harmonikáře Hurryho, kdy se hudba posunula k současnému stylu této kapely, tedy k melodickému folk metalu s velkým množstvím akustických prvků.

S první náhravkou přišla Svarga V roce 2000, v tomto roce spatřilo světlo světa demo Через мёртвую реку (Čerez mjortvuju rjeku), které kapela vydala na vlastní náklad. V následujících letech kapela absolvovala řadu vystoupení po boku kapel jakými jsou třeba Аркона či Alkonost.

Na podzim roku 2005, příchází kapela se svým plnohodnotným debutem, s albem Огни на курганах (Ogni na kurganach). Album je souborem songů, které vznikly mezi léty 1998 až 2002, nahráno bylo ve studiu SDM Records a o jeho vydání se postaralo vydavatelství SvaSound Records. Na albu se kromě přearanžovaných songů z dema nachází i koncertní hit, ruská lidovka Дурень, kterou do svého repertoáru později zařadila i Аркона, přičemž právě zpěvačka této kapely Masha je jedním z hostů na tomto albu. Album zaznamenalo v Rusku a nejen v něm velký úspěch a vešlo se i do top 10 metalových alb tamního časopisu Dark City a Svarga se stala objevem roku 2005.

Na sklonku roku 2007 přichází Svarga se svým druhým plnohodnotným albem Там, где дремлют леса... (Tam, gdě drjemljut ljesa…). Album vychází opět pod značkou SvaSound Records a k tradičnímu folkovému vyznění i tentokrát přispěla celá řada hostů. Na albu můžete opět slyšet třeba hlasový projev Mashi, či vokály Ksenii ze spřátelené skupiny Калевала. O nahrávání a mastering alba se postaral Sergey „Lazar“ Levchenko ze studia Moscow Records(Jeho práci můžete slyšet i u alb Arkony).

V roce 2009 vyšlo akustické album Кровь-Река (Krov-Rjeka), který obsahuje nevydané skladby, které se nahromadily v průběhu historie kapely. Dle mého hodně silné album ze kterého už se sice neline ono metalové běsnění, ale mě se tahle zasněná akustická poloha Svargy líbí, navíc ten obal se mi snad nikdy neokouká.

Po tomto albu přichází dvouletá pauza a odchod basáka Mika, jenž byl hlavním autorem hudby. V roce 2011 přichází Svarga s albem Ветры прощают всё...(Vjetry praščajut vsjo…), což je záznam akustického živého vystoupení zpěváka a harmonikáře, kteří si k sobě pozvali ještě malý smyčcový ansábl. Kromě již známých songů z repertoáru Svargy se na albu objevuje i skladba Яд вечного дерева, která pochází od death/doomových Intra Speleaum .

V současné době je již Svarga opět v kompletní sestavě a v plné síle. 25. Dubna 2014 vydala kapela EP Мой край (Moj kraj) a nyní připravuje materiál pro další plnohodnotné album.



Aktuální sestava
Илья "Wolfenhirt" Гура - zpěv, na demu i basa, aktivní ještě v kapele Крамола a ex Intra Spelaeum
Skrytý obsah
Obrázek

Игорь "Hurry" Ангиоз - akordeon, ex Лешак
Skrytý obsah
Obrázek

Сергей "Zahaar" Захаров - bicí a tamburína, aktivní ještě v Intra Spelaeum
Skrytý obsah
Obrázek

Юрий "MC PLAVNEECK"Козин - kytara
Skrytý obsah
Obrázek

Стас "Owl" Савельев - basa, aktivní v Лешак
Skrytý obsah
Obrázek

Александр "Ktulhu" Косяков - dudy, flétny a další dechové serepetičky, aktivní ještě v [:Teufelstanz:] a ex Рарогъ
Skrytý obsah
Obrázek



Bývalí členové

Kytary:
Евгений "Zhen"
Вадим "Saint"
Михаил "Kron" Вихров
Bicí:
Денис "Den" Певунов
Basa:
Михаил "Mike"




Diskografie

Через мёртвую реку (Čerez mjortvuju rjeku) - demo 2000
Skrytý obsah
Obrázek
1. Через мёртвую реку 05:13
2. Когда развеялся дым 03:35
3. В ночь волховал 02:49
4. Огни на курганах 05:11

1. album Огни на курганах (Ogni na kurganach), 2005
Skrytý obsah
Obrázek
1. Начало 01:08
2. Сжечь 04:31
3. Война 06:08
4. Смотри 03:14
5. В Ночь волховал 02:49
6. Дурень 04:20
7. Когда развеялся дым 03:34
8. Тайна 03:01
9. Огни на курганах 05:10
10. На моём берегу 04:52
11. Через мёртвую реку 05:12
12. Конец 01:15

2. album Там, где дремлют леса... (Tam, gdje drjemljut ljesa), 2007
Skrytý obsah
Obrázek
1. Мороки 00:38
2. Волчья 06:12
3. Голос лютеня 02:57
4. Заклятье 05:00
5. Там, где дремлют леса... 03:13
6. Поднебесные 05:18
7. Северное небо 05:30
8. Ветер 03:00
9. Долго ли... 05:10
10. Не могу лететь 05:07

3. album Кровь-река (Krov-rjeka), 2009
Skrytý obsah
Obrázek
1. Девять дней 03:31
2. Сжечь 04:11
3. Дочь воды 03:21
4. Прощай 02:45
5. Спрячь меня 03:51
6. Голос лютеня 02:58
7. Без лучины темно 04:47
8. Смотри 03:08
9. Песня вдали 03:24
10. Ветры прощают всё 04:05
11. Кровь-река 09:47

В пасти новой войны (B pasti novoj vojny) - single 2010
Skrytý obsah
Obrázek

Вольница (Valnica) - single 2011
Skrytý obsah
Obrázek

Ветры прощают всё... (Vjetry praščajut vsjo...)- Live album 2011
Skrytý obsah
Obrázek
1. Поднебесные 04:51
2. Голос лютеня 03:30
3. Дочь воды 03:33
4. Без лучины темно 04:46
5. Северное небо 05:07
6. Ветры прощают всё... 04:04
7. Спрячь меня 03:12
8. Дурень 04:35
9. Там, где дремлют леса... 03:31
10. Кровь-река 04:10
11. Прощай 03:21
12. Яд вечного дерева 02:27
13. Не могу лететь 05:56

Ой, чий то кінь стоїть... (Oj, čij to kiň stajiť) - single 2013
Skrytý obsah
Obrázek

В пасти новой войны & Вольница (V pasti novoj vojny & Valnica) - kompilace dvou dříve vydaných singlů
Skrytý obsah
Obrázek

Ветер в ивах Vjetěr v jivach) - single 2014
Skrytý obsah
Obrázek

Мой край (Moj kraj) - EP 2014
Skrytý obsah
Obrázek
1. Мой край 04:17
2. Навь 04:01
3. Ветер в ивах 03:29
4. Три ворона 04:54
5. Ой, чий то кінь стоїть 02:50
6. Мой край (Piano version) 04:07





Ukázky

Дурень (Dureň), album Огни на курганах (Ogni na kurganach) 2005

Огни на курганах (Ogni na kurganach), album Огни на курганах (Ogni na kurganach) 2005

Не могу лететь (Nje magu ljetěť), album Там, где дремлют леса... (Tam, gdje drjemljut ljesa), 2007

Там, где дремлют леса... (Tam, gdje drjemljut ljesa...), album Там, где дремлют леса... (Tam, gdje drjemljut ljesa) 2007

Ветры прощают всё (Vjetry praščajut vsjo), album Кровь-река (Krov-rjeka) 2009

Волчья (Valčja), album Там, где дремлют леса... (Tam, gdje drjemljut ljesa) 2007

Мой край (Moj kraj), EP Мой край (Moj kraj) 2014




Odkazy

Facebook profil

Myspace profil

The Metal Archives

last.fm
Naposledy upravil Orwin dne 4. září 2014, 12:56, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Orwin
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Morava
Příspěvky: 1976
Registrován: 10. prosinec 2009, 23:00

Re: Svarga

Příspěvekod x-SCYTHE » 22. červen 2008, 13:26

Očeň chorošo 8-) Toto ma zaujalo hned z prvej, kedze rustina mi uz kapanek ide :headbang2:
Nenávidím ľudí. Úplne vážne.
Uživatelský avatar
x-SCYTHE
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Taká malá dedinka uprostred Európy menom Slovensko
Příspěvky: 314
Registrován: 22. leden 2008, 23:11

Re: Svarga

Příspěvekod Morana » 22. červen 2008, 16:02

no Svargu mám osvedčenú na vytváranie kladných vzťahov k ruštine - som ju posunula bývalej spolužiačke, čo mala tento semester ruštinu a hrozne jej liezla na nervy. povedala, že hneď sa jej tá ruština s tým lepšie učila :D lenže potom sa to zvrhlo a miesto učenia len počúvala :D a ja tiež. síce ruštinu nemám, predtým som ju nijak nemusela veľmi ako jazyk. a teraz mi pripadá úplne krásna :lol:
"V našich duších skřítek pláče. Vyprávět bude své příběhy...
Přesto, nebo právě proto, šeptat bude nám poselství věčnosti."
Uživatelský avatar
Morana
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Příspěvky: 949
Blog: Zobrazit blog (11)
Registrován: 15. červen 2008, 12:52

Re: Svarga

Příspěvekod laivine » 22. červen 2010, 19:55

Jestli jste ještě neslyšeli jejich poslední album Кровь-Река , vřele doporučuji. :)
"Without music, life would be a mistake."
Uživatelský avatar
laivine
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Žena Žena
Bydliště: Valašsko
Příspěvky: 499
Registrován: 8. říjen 2009, 10:38

Re: Svarga

Příspěvekod Вранакрик » 18. listopad 2010, 15:39

Musim rict, ze asi u zadne jine kapely jsem se neobaval tak toho , ze bude na Orbisu nez tato, takze me to logicky nepotesilo ze je tu :) no uz tu je ... doufam jen, ze nikdy nebude tak popularni jako Arkona a zustane pekne v undegroundu maticky Rusi odkud vzesla .)) pritom pevecky ma hodne nakrocene diky charismatickemu hlasu Ilji .)) a diky hostovani Masi na Ogni na Kurganah a tam Gde drymlut lesa bych se ani nedivil, no moc kapel neni kvalitnich na demu, prvnim, druhem albu jako ona , je dobre ze Svarga je sva a na nic si nehraje :) Napaditost Svarze zrovna nechybi, tak jsem zvedavy s cim prijde dal.
Uživatelský avatar
Вранакрик
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 435
Registrován: 24. březen 2008, 1:17

Re: Svarga

Příspěvekod The_Nameless » 18. listopad 2010, 16:05

Můžu se zeptat, co tě na přítomnosti tématu této kapely na OM tak trápí?
Uživatelský avatar
The_Nameless
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 32
Bydliště: Bunker
Příspěvky: 1883
Registrován: 16. prosinec 2008, 20:02

Re: Svarga

Příspěvekod Morana » 18. listopad 2010, 16:16

Mephistovi vadí, že som ju vytiahla na svetlo sveta z toho undergroundu ... ak som to správne pochopila. mazať ju v žiadnom prípade nebudem.
"V našich duších skřítek pláče. Vyprávět bude své příběhy...
Přesto, nebo právě proto, šeptat bude nám poselství věčnosti."
Uživatelský avatar
Morana
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Příspěvky: 949
Blog: Zobrazit blog (11)
Registrován: 15. červen 2008, 12:52

Re: Svarga

Příspěvekod Вранакрик » 18. listopad 2010, 16:24

samozrejme ze muzes , no zrovna Svarga byla a je pro me srdecni zalezitost a uzival sem si blazene neznalosti lidi protoze byla a je undeground porad jeste, kdyz jsem chtel original tak jsem si to opet musel objednat z Ruska , ono to asi ani neni tak o te kapele jako o mojem pristupu ke kapelam z undegroundu, kdyz se zajimas o veci ktere nekdo nezna a objevis neco noveho a poslouchas to , je to super, jakmile to uz zacinaji poznavat lidi a vyjadrovat se k tomu a pak se stava popularnejsi treba na forech, tak prestavam mit o ty kapely zajem, je to to same asi jak u Arkony ( tu sem uz v podstate vyradil ) , na vychodni scene bylo super , ze byla neznama a malo kdo do ni pronikl, s postupujici oblibenosti kapel z vychodu u me castecne upada zajem, ale jinak ja si myslim ze stejny pristup ma vic posluchacu, minimalne to Majk napsal neco podobneho s Agalloch . Tim nerikam nic proti pridani, protoze vim ze tech kapel ktere pro me maji citovou hodnotu nebo hudebni je tady hodne, ano je to dobra hudba a doufam , ze nebude popularni jak Arkona to je vse. ;)

// Edit:

Morana píše:Mephistovi vadí, že som ju vytiahla na svetlo sveta z toho undergroundu ... ak som to správne pochopila. mazať ju v žiadnom prípade nebudem.


Tady nebylo nic mysleno proti tobe , ona by se tu stejne casem objevila, Orbis je metalovy a ne undegroundovy a plati tady moc lidi , moc chuti to je vse.
Uživatelský avatar
Вранакрик
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 435
Registrován: 24. březen 2008, 1:17

Re: Svarga

Příspěvekod Morana » 18. listopad 2010, 16:37

ja som si to ani nebrala osobne. Svargu som sem pridala z toho dôvodu, že som sa chcela podeliť o skvelú hudbu ;) je fakt, že sa možno dostávajú do povedomia, ale myslím si, že ich UG status ešte nie je ohrozený... moc ľudí ich nepozná
"V našich duších skřítek pláče. Vyprávět bude své příběhy...
Přesto, nebo právě proto, šeptat bude nám poselství věčnosti."
Uživatelský avatar
Morana
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Příspěvky: 949
Blog: Zobrazit blog (11)
Registrován: 15. červen 2008, 12:52

Re: Svarga

Příspěvekod Вранакрик » 18. listopad 2010, 16:46

Morana píše:ja som si to ani nebrala osobne. Svargu som sem pridala z toho dôvodu, že som sa chcela podeliť o skvelú hudbu ;) je fakt, že sa možno dostávajú do povedomia, ale myslím si, že ich UG status ešte nie je ohrozený... moc ľudí ich nepozná


To jsem rad, no jsem si jisty ze pred 5 roky by po nich nestekl ani pes, protoze nebyl takovy zajem o pagan/folk a tusim , ze minuly rok byli uz i ve sparku .)) to jsem fakt necekal .)) to same Chur .)) znami nejsou to je fakt porad je vydava Sva sound stejne jako driv Arkonu, hlavne ja si myslim ze clovek, ktery zapne a vypne hudbu a bere to jako kulisu, tak si nic z te hudby neodnese a fanousek death metalu nebo grindcoru nedokaze ocenit Svargu tak jak my , predpokladam co jsem vycetl ze ji mas taky rada dost .)) stejne jako ja neocenim treba nejaky grind .)) to je cele.
Uživatelský avatar
Вранакрик
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 435
Registrován: 24. březen 2008, 1:17

Re: Svarga

Příspěvekod Kriss » 9. leden 2011, 11:24

Сварга / Дрыгва - В Пасти Новой Войны


Svarga se zas předvedla! :) ♥ Nádhera!
Můj sen o tvé říši, teď krvácím tvou krví. Vezmi k srdci mé ostří a bodni, vždyť život je věčný. Miluji když pomalu krvácíš, já vnímám tvou bolest skrze mou víru. Vychutnávám ten pocit tvé bezmoci, chci věřit, že nikdy nevstaneš z mrtvých. Tvé tělo ucítí chladnou zem, oheň tě stmelí v popel co živí půdu. My staneme se tím nástrojem a katem, neb black metal je zbraň v našich rukou!
Obrázek
Uživatelský avatar
Kriss
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Bydliště: Morava
Příspěvky: 1020
Registrován: 6. září 2008, 23:01

Re: Svarga

Příspěvekod tom-a-spol-sro » 26. červenec 2011, 9:27

Nejsem si jistý kam přesně to napsat, v sekci "Překlady" jsem žádný topic "Hledám" nenašel, takže to asi napíšu sem.

Chtěl jsem se zeptat jestli někdo nedisponujete EN nebo CZ překladem písně Duren' :) Níkde na netu jsem nic nenašel a překlad od gůgla je docela splašený...
Obrázek
Uživatelský avatar
tom-a-spol-sro
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 1042
Registrován: 15. listopad 2010, 9:30

Re: Svarga

Příspěvekod Angaroth » 7. říjen 2011, 12:15

Parádní muzika z východních krajin to je Svarga :headbang: . Nejvíce mě zaujal na této kapele výborný zpěvákův projev díky němuž mě Svarga bavila hned na první poslech.
Tady přidám druhý singl, který Svarga nahrála spolu s běloruskou Drygvou (Дрыгва)
Obrázek
Uživatelský avatar
Angaroth
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Tábor, Chabrovice
Příspěvky: 713
Registrován: 11. duben 2011, 10:07

Re: Svarga

Příspěvekod Kalojan Agrei » 27. říjen 2012, 11:38

Zdravim Tahle kapela mě dosti oslovila a také nasměrovala mou kapelu tam kam sme se již měli kdysi ubírat. Nejvíce mě oslovilo album Там, где дремлют леса a hlavně ta titulní skladba. Je dobře že tuhle kapelu tu někdo zmínil
Kalojan Agrei
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 37
Bydliště: Záfortenská 1663 Slaný
Příspěvky: 10
Registrován: 27. říjen 2012, 10:01
Aktivní v kapelách: Tyrants Of Arcän, город

Re: Svarga

Příspěvekod Storm_Bringer » 25. květen 2014, 14:30

Pro tom-a-spol-sro a případné další zájemce: překlad písničky Duren přidán do Překladů - Jednotlivé skladby ;)
Storm_Bringer
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 3
Registrován: 25. květen 2014, 13:48

Re: Svarga

Příspěvekod tom-a-spol-sro » 26. květen 2014, 14:07

Skvělá práce! Je vidět že sis na tom dal záležet a perfektně to sedí k atmosféře písně. Díky moc :)
Obrázek
Uživatelský avatar
tom-a-spol-sro
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 1042
Registrován: 15. listopad 2010, 9:30

Re: Svarga

Příspěvekod Storm_Bringer » 26. květen 2014, 21:13

Já děkuju, jsem rád, že to někdo ocení ;)
Storm_Bringer
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 3
Registrován: 25. květen 2014, 13:48

Re: Svarga

Příspěvekod Orwin » 16. červen 2014, 20:26

Tak nám Svarga 25. dubna tohoto roku vydala 6-ti skladbové EP s názvem Мой край (Můj kraj), které se už delší dobu válí po internetech, ale já jsem se k němu dostal až teď.
Skrytý obsah
Obrázek

Na Ep se nachází dvě nové autorské skladby, přičemž titulní Мой край je na EP ve dvou verzích. Druhou novou je Навь, přičemž se jedná asi o jednu z nejtvrdších věcí, co v poslední době chlapci nahráli a zní to jako návrat ke kořenům prvního alba.
Na EP je také skladba Ветер в ивах vydaná již dříve jako singl, stejně jako ruská lidovka Ой, чий то кінь стоїть. Zajímavostí alba je píseň Три ворона, což je tradiční keltská lidovka, kterou už nahrálo tolik interpretů, že bych to ani nespočítal, u nás třeba Asonance( Dva havrani) a Hakka Muggies (Havrani). Na tomto EP se jedná o verzi dudáků ze skupiny [:Teufelstanz:], ke kterým se přidal zpěvák Svargy.
U mě asi Svarga nemůže nikdy přijít s něčím, co by mě nechytlo a i tohle EP musím hodnotit hodně vysoko :tlesk:
Jen by to teda už chtělo plnohodnotné album a nějaký ten koncert v končinách mně blízkých...takže pokud to čte nějaký pořadatel, tak jen směle do toho.
Ukázky:

Jo a bylo by fajn si tady trochu pohrát s úvodním příspěvkem kdo máte ty pravomoce ;)
"To už je jeden z těch paradoxů našeho světa... káva bez kofeinu, cocacola bez koky, němci obchodujou, židi válčej, čínani musej dovážet rejži a češi poučují francouze o tom, co je vlastně absint...."
DarkenCZ(Absinthe Mafia)
Uživatelský avatar
Orwin
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Morava
Příspěvky: 1976
Registrován: 10. prosinec 2009, 23:00

Re: Svarga

Příspěvekod Orwin » 25. červen 2014, 22:10

Tak jsem teda na drondovo doporučení zrobil nový úvodní příspěvěk. Je trochu obsáhlejší, ale co už :lol: Tak to drondo(nebo někdo kdo má oprávnění) nahoďte do úvodu. Jinak za chyby se předem omlouvám a je dost možné, že to budu časem ještě měnit.

Edit: Super práce, díky. Pokud to budeš měnit tak pak můžeš sám, nastavil jsem tě jako autora úvodního příspěvku ;) (dronda)
"To už je jeden z těch paradoxů našeho světa... káva bez kofeinu, cocacola bez koky, němci obchodujou, židi válčej, čínani musej dovážet rejži a češi poučují francouze o tom, co je vlastně absint...."
DarkenCZ(Absinthe Mafia)
Uživatelský avatar
Orwin
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Morava
Příspěvky: 1976
Registrován: 10. prosinec 2009, 23:00

Re: Svarga

Příspěvekod Jura3 » 17. leden 2019, 12:20

Loni na podzim vyšlo nové album Чёрная падь. Co na to říkáte? Já to teď protáčím a líbí se opravdu hodně :)
Jura3
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 28
Příspěvky: 271
Registrován: 15. červenec 2013, 11:50

Další

Zpět na Folk/Pagan/Viking Metal

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků