Brotherhood

Moderátor: sheVcza

Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Brotherhood

Příspěvekod Job » 22. leden 2011, 19:45

Obrázek


Země: Slovensko
Rok založení: 2006
Žánr: Pagan/Folk metal
Texty: Slovanská mytologie, krajina, patriotismus




Historie této kapely se začíná v roce 2006, kdy Reborn zakládá sólový projekt Reborn. Vydal album National Front (2006), po kterém se k němu přidali Arkonian a Licho. V téhle trojce rozběhli další projekt - Brotherhood. Jejich hudba je plná tradičních a pro tento styl téměř nezbytných nástrojů jako jsou flétny, tahací harmoniky, píšťaly, akustické kytary a mandolíny. Nápad nahrát plnohodnotné album zrealizovali až nedávno, a to v roce 2009/10. Bratstvo Hromu skýtá 7 songů, ve kterých jsou obsaženy zpěvy (povětšinou čisté) i instrumentální sóla. Texty tíhnou ke snesitelnému nacionalismu, ono co bysme to byli za lidi, nebýt hrdi na svůj původ.
Obrázek


Členové:

  • Reborn - spev,texty, klávesy
  • Arkonian - gitary, bass gitara, programovanie bicích
  • Licho - flauta






Obrázek







Diskografie:

  • Bratstvo Hromu - Debut album (2009/10)










Odkazy:





Autor: Výborná slovenská skupina, hned tak se neoposlouchá, doufám že váš chytne jako mě. :palec:


Obrázek
Naposledy upravil Job dne 12. listopad 2011, 10:41, celkově upraveno 1
Cokoli dá ti osud, to snášej, a zvítězíš nad ním (QUIDQUID ERIT, SUPERANDA OMNIS FORTUNA FERENDO EST) - Vergilius
Skrytý obsah
Šmírovat je neslušné !!
Uživatelský avatar
Job
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 29
Bydliště: Pašovice (u Uherského Brodu)
Příspěvky: 444
Registrován: 18. leden 2011, 19:06

Re: Brotherhood

Příspěvekod Вранакрик » 22. leden 2011, 19:56

fííha , tak uz i tady? .)) a bude tu i Reborn? ( taky dobry projekt zpevaka zamereny na vikingy ). Brotherhood je vyborna hudba, krasne nacionalisticka ( od nich se mame co ucit ) a maji pekne zpracovany boklet :)

PS: ten dovetek jsi tu nemusel psat i kdybys byl NS tak je to tva vec a navic tady jsou stejne kapely , ktere jsou nekorektni vic jak Brotherhood.
Uživatelský avatar
Вранакрик
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 435
Registrován: 24. březen 2008, 1:17

Re: Brotherhood

Příspěvekod Majk » 22. leden 2011, 20:30

Job: Ten dovětek o Rómech jsem dal pryč. Na exprese podobného typu tu máš politicky zaměřené topicy (i tam se ale doporučuju vyjadřovat v mezích diskuzních pravidel), tohle je hudební sekce.

A prosím bez další diskuze na toto téma :)
Uživatelský avatar
Majk
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 38
Bydliště: Elysium
Příspěvky: 718
Registrován: 15. listopad 2008, 18:07

Re: Brotherhood

Příspěvekod Job » 22. leden 2011, 21:07

NS rozhodně nejsem (snad patriot), přemýšlel sem o tom to raději smazat, dík za usnadnění práce a pro příště sem poučen ;)
Cokoli dá ti osud, to snášej, a zvítězíš nad ním (QUIDQUID ERIT, SUPERANDA OMNIS FORTUNA FERENDO EST) - Vergilius
Skrytý obsah
Šmírovat je neslušné !!
Uživatelský avatar
Job
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 29
Bydliště: Pašovice (u Uherského Brodu)
Příspěvky: 444
Registrován: 18. leden 2011, 19:06

Re: Brotherhood

Příspěvekod Algis » 22. leden 2011, 23:41

Jedna zo slovenských kapiel, ktorú skutočne nemusím. Strašný gýč, hudba je suchá, spev otrasný, celé je to ako punk/rock s flautov zabalený do folk metalu. Jediné čo za niečo stojí na Brotherhoode je grafika.

Arkoniana mám oveľa radšej v úplne inej hudobnej tvorbe, Brotherhood je prepadák.
Uživatelský avatar
Algis
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Příspěvky: 1108
Registrován: 1. srpen 2010, 11:44

Re: Brotherhood

Příspěvekod Вранакрик » 23. leden 2011, 0:41

Ty proste porad nemas rad skinheady co? :D hlavne kdyz hraji pagan :D , no vidis ale prodejnost u murderous zase mluvi o necem jinem.
Uživatelský avatar
Вранакрик
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 435
Registrován: 24. březen 2008, 1:17

Re: Brotherhood

Příspěvekod Lord Nazgul » 23. leden 2011, 1:09

Při prvním poslechu už před nějakým časem jsem si říkal, proboha, kdo tenhle RAC punk (a ještě k tomu hodně špatnej) nazval metalem? Krom toho, proč všechny kapely tohoto typu (Bul.dok, Konf.likt 88 a jim podobné) mají tak katastrofální zpěváky???? Logo sice zajímavé - tím mě nalákali, ale hudebně to považuju za špatný vtip. Neslyšel jsem to celé, už po prvních třech skladbách SHIFT+DEL. Jinak pojmenovat pagan metalovou kapelu ze Slovenska Brotherhood???? To musí bejt patrioti jak noha 8-)
PS: Tohle nemá se skinheads nic společnýho Mephisto, věř mi.
Uživatelský avatar
Lord Nazgul
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1556
Registrován: 21. říjen 2008, 18:50

Re: Brotherhood

Příspěvekod Algis » 23. leden 2011, 11:41

Nemyslím si, že by mi vadili ako ľudia, ako som napísal, Arkoniana mám rád v jeho one-man projekte Perterricrepus a to je ozaj dobrá vec.
No Brotherhood je otras, toto s folk metalom veľa spoločné nemá. Je to taký tuctový rock na veselý spôsob punku. Spev fakt nemusím,
je príliš afektovaný.

Predajnosť u murderous hovorí, že ľudia sú hluchí rovnako ako zástup hluchých, čo nepočujú falošný spev u Cruadalach.
Uživatelský avatar
Algis
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Příspěvky: 1108
Registrován: 1. srpen 2010, 11:44

Re: Brotherhood

Příspěvekod Вранакрик » 23. leden 2011, 13:45

Lord Nazgul píše:PS: Tohle nemá se skinheads nic společnýho Mephisto, věř mi.


Tak to jsi trosku ale prestrelil s tema kapelama co jsi vypsal, protoze zrovna Buldok a Excalibur jsou nadprumery na nejen nasi pro narodni scene ( a tusim , ze je vydaval i mezinarodni label a jsou zname i mimo WP okruh ) a zrovna Buldok tak je textove i hudebne klenot, maji nadcasove texty , takze to srovnani s confliktem je zcestne uplne, to je sakra rozdil a navic u techto kapel jde hlavne o texty. Ja nerikam ze Brotherhood je kdovijaky, ale zase bych ho tak nezatracoval, je to prvni album a neni spatne, nikdo nerika ze nejsou lepsi kapely, ale jsou taky horsi a myslim si , ze dost lidi je posloucha taky kvuli textum, naposledy nejake takove patriotisticke texty melo u nas snad Inferno a s tim zatocili 161 , takze uz jen z tohoto duvodu si jich cenim, ze se neboji rict jak co citi, ano ten nazev mi tam taky moc nesedi a spis bych uvital neco jineho, ale proste je to tak. S temi skinheady jsi me moc nepochopil, ja hlavne myslel nazorove kapelu.


To Dathremar: no tak to ti s tim muzu stejne argumentovat jako u kapel, ktere se mi nelibi, ze to taky nechapu, zatim recenze mluvi o plusovych hodnotach, ale je mozne ze se lidem libi jen texty treba.
Uživatelský avatar
Вранакрик
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 435
Registrován: 24. březen 2008, 1:17

Re: Brotherhood

Příspěvekod Lord Nazgul » 23. leden 2011, 14:53

Právě že pochopil. To že je někdo plešatý a zpívá nacionalistické texty z něj ještě nedělá nutně skinheada. Co se týče Excalib.ur - neznám, takže je nemůžu komentovat a k Buldo.ku - to má být klenot čeho? WP kapel jsem slšel několik a všechno to byl hudebně tak neuvěřitelný odpad (falešný zpěv, dva akordy drnkné furt dokolá, trapné rádobypatriotické texty oslavující s patřičným patosem vojáky SS umírající pro "naši" svobodu a podobné blbiny) že věřím, že na téhle scéně může být Buldok klenotem. OSobně znám dost lidí, kteří tuhle bandu znají - máš pravdu, opravdu přesáhli hranici WP komunity - a se všemi jsem se shodl, že něco tak falešného musí být opravdu malý zázrak nahrát. Nemám nic proti zdravému nacionalismu a patriotismu, ale opravdu nepovažuji kapely typu buldok za "patriotické". Nicméně jsi mi svými slovy nepřímo potvrdil (aspoň doufám, že tě dobře chápu) že Brotherhood stavíš na roveň těchto kapel - takže opět - co má Brotherhood společného s paganmetalem?
PS: Inferno neznám, ale vzhledem k tomu, že feť.áčci s červeným proužkem na na s.v.a.s.t.i.c.e. si myslí, že můžou zakazovat kdeco a kdekoho pomlouvat, klidně věřím, že to mohlo bý tak jak ty říkáš.
Uživatelský avatar
Lord Nazgul
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1556
Registrován: 21. říjen 2008, 18:50

Re: Brotherhood

Příspěvekod Haldir » 23. leden 2011, 15:10

Hudebně mě to nezaujalo, image členů projektu mi je silně proti srsti (ale to je ve vztahu k hudbě jedno), zpěvákův projev je mi dost protivnej, co se týče textů, tak sem si nedal tu práci s jejich analýzou, ale pokud nepropagujou rasové násilí, tak OK. Souhlasim, že jméno skupiny je dost nešťastné.
Existuje jen jedno dobro, a to je vědění. Existuje jen jedno zlo, a to je nevědomost. (Sókratés)
Haldir
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 29
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1682
Registrován: 24. květen 2010, 23:30

Re: Brotherhood

Příspěvekod Вранакрик » 23. leden 2011, 15:22

Nazgule, zkus si prosim nekdy zajit na cesko-slovenske undegroundove koncerty a nebo festaky a mozna budes rozcarovan z toho co se tam deje, kdo tam chodi atd. jako 161 , kdybych nic nevedel o lidech , ktere zminuji tak sem nebudu psat prece, jinak to ze se ti to nelibi nebo ty kapely co jsi napsal je ciste tvuj nazor a nekdo ho ma jiny, ja ti akorat rikam ne vzdy je na prvnim miste hudba., to je asi jako bys porovnaval tu pronarodni scenu s nejakym kriteriama na ceny typu treba britva nebo tak, ja jen rikam ze s Brotherhood nemam zadny problem ( vcetne textu )nic vic, nic min , jinak ale prosim zkus odhodit uz myslenkovy postup NS= nemecko, valka, a blba bla bla , zijeme v 21.stoleti a svet ma uplne jine problemy nez byly driv, ale toto me uz nebavi psat, protoze je to porad to same, myslim si ze kdyz si zajdes na black metal forum nebo zkusis si neco precist o NS tak dostanes vic informaci , a zase se tady resi uplne neco jineho nez je hudba. Neptej se me proc ma brotherhood nazev brotherhood , ale napis treba jim , ja ne vsechno vim preci , i kdyz je takovych kapel vic tak ho nejak respektuju, navic ho kapela muze do budoucna zmenit, vydali teprve jedno album.

Lord Nazgul píše:Nicméně jsi mi svými slovy nepřímo potvrdil (aspoň doufám, že tě dobře chápu) že Brotherhood stavíš na roveň těchto kapel -


Tady si to preber uz jak chces, ja sem ti tady neco k tomu napsal, proste pro me je to nedulezite jejich vyznani, i kdyby bylyi NS tak co? zbori se svet? prestanou to lidi poslouchat? je tu vic nekorektnich kapel a posloucha to dost lidi i kdyz s nema nesouhlasi, takze se bavme o hudbe, tobe se to nelibi, me zase jo , jak rikam nic vic, nic min.
Uživatelský avatar
Вранакрик
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 435
Registrován: 24. březen 2008, 1:17

Re: Brotherhood

Příspěvekod Lord Nazgul » 23. leden 2011, 15:30

Ne, svět se určitě nezboří a půjde dál, takových kapel je mraka. Jediné, co se snažím říct, že tohle dle mého názoru nemá (a teď fakt nemyslím tetxty) s pagan metalem nic společného.
Ale jak říkáš, můj názor není jediný a už vůbec né jediný určující, můžeme té diskuze nechat. Já jsem se ke kapele vyjádřil ,ty taky a myslím, že ani jeden nepolevíme. 8-)
Uživatelský avatar
Lord Nazgul
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1556
Registrován: 21. říjen 2008, 18:50

Re: Brotherhood

Příspěvekod Job » 23. leden 2011, 15:53

Souhlasím s Mephistem, existuje hafo kvalitnějších kapel, ale takových které mají texty podobné Brotherhoodu je sakra málo...U mě staví hlavně na nich, a myslím že je to tak i ve většině dalších případů.. A k tomu názvu, "Bolo načase vymyslieť názov. Nejako spontánne ma napadol výraz BROTHERHOOD, ktorý pre mňa symbolizoval bratstvo a jednotu." (Arkonian). Kdo má zájem přečíst si celý rozhovor, má možnost http://rumzine.com/brotherhood
Cokoli dá ti osud, to snášej, a zvítězíš nad ním (QUIDQUID ERIT, SUPERANDA OMNIS FORTUNA FERENDO EST) - Vergilius
Skrytý obsah
Šmírovat je neslušné !!
Uživatelský avatar
Job
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 29
Bydliště: Pašovice (u Uherského Brodu)
Příspěvky: 444
Registrován: 18. leden 2011, 19:06

Re: Brotherhood

Příspěvekod Orwin » 23. leden 2011, 17:53

Jo tak Brotherhood můžu, stejně jako Reborn. A texty teda podle mě s paganem opravdu souvisí. Jestli ne, tak mi prosím vysvětlete co je opravdu paganové? Jinak chápu, že někomu nemusí sedět zpěv, ale hudebně mi to přijde v pohodě.
"To už je jeden z těch paradoxů našeho světa... káva bez kofeinu, cocacola bez koky, němci obchodujou, židi válčej, čínani musej dovážet rejži a češi poučují francouze o tom, co je vlastně absint...."
DarkenCZ(Absinthe Mafia)
Uživatelský avatar
Orwin
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Morava
Příspěvky: 1976
Registrován: 10. prosinec 2009, 23:00

Re: Brotherhood

Příspěvekod Lord Nazgul » 23. leden 2011, 17:57

Ale já o textech vůbec nemluvil a ani jsem je nechtěl řešit 8-) Ale hudebně mi to přijde jako punk, nebo nekvalitní rock, říkej tmu jak chceš ale rozhodně ne jako pagan metal. Ale to je samozřejmě věc názoru.
Uživatelský avatar
Lord Nazgul
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1556
Registrován: 21. říjen 2008, 18:50

Re: Brotherhood

Příspěvekod Fflew » 23. leden 2011, 18:17

on se pagan metal nějak hudebně vymezuje? myslela jsem, že je to čistě textová škatule..
Far away from you
Disgusting subhuman fuck
You think you rule the world
Up my ass, tough luck!


Obrázek
Fflew
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Příspěvky: 711
Blog: Zobrazit blog (2)
Registrován: 24. únor 2008, 23:22

Re: Brotherhood

Příspěvekod Algis » 23. leden 2011, 18:23

Kedysi som to bral rovnako, no postupom času ten štýl získal aj svoju tvár, je to akási zmes by som povedal. Často sa vyžívajú sekačky, ľudové motívy v hre na gitaru, clean pasáže a podobné veci. Z nejakého technického hľadiska to býva veľa štýlov dokopy. No ak má človek cit práve na ten pagan metal a chce ho tvoriť tak jeho hudba nieje len tou zmesou ale dostáva ten nádych ktorý škatuľkujeme potom ako "pagan".

Aby to nebolo off-topic. Ja súhlasím s Nazgulom, je to rock alebo niečo podobné, len to má pohanské texty, mne sa to proste nepáči, nech spieva o perunovi koľko chce.
Uživatelský avatar
Algis
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Příspěvky: 1108
Registrován: 1. srpen 2010, 11:44

Re: Brotherhood

Příspěvekod Lord Nazgul » 23. leden 2011, 18:36

Já ho vždycky bral jako sub-odnož, vyvinutou z BM. Hele, upřímně, tobě tohle připomíná pagan metal? Ty bys to dala do stejný škatule, jako Arkona, Žrec, Vesna, Karpathia, Ancestral Volkhves, Kampfar a ja nevím co ještě ??? Mě přijde, že hudebně je to někide úplně jinde, proto to moje srovnání s Buld.oky, ty mi to připomíná nejvíc
Uživatelský avatar
Lord Nazgul
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1556
Registrován: 21. říjen 2008, 18:50

Re: Brotherhood

Příspěvekod Fflew » 23. leden 2011, 18:58

já bych to přirovnala k severskýmu vikinga rocku :D akorát že tohle je teda spíš slovenskej perunpunk :D metal to není. jestli pagan, to už je další otázka. páč třeba žrec či vesna, jak jsi zmínil, jsou hudebně folk metal.. a ne každá "pagan" banda cpe do hudby flétničky, housle a tak.. takže proto jsem se ptala na vymezení toho žánru. je fakt, že většina "pagan" kapel, které znám, hrají jakousi tu směs blacku a folku, ale takoví Beltaine jsou spíše deathoví a též se škatulují do paganu. :| proto upřednostňuju, když se napíše, že je to dejme tomu black metal s pejgn texty, než jen pagan. pod tím prostě mnohdy nevím, co si představit.
Far away from you
Disgusting subhuman fuck
You think you rule the world
Up my ass, tough luck!


Obrázek
Fflew
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Příspěvky: 711
Blog: Zobrazit blog (2)
Registrován: 24. únor 2008, 23:22

Další

Zpět na Folk/Pagan/Viking Metal

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník