Storm

folk metalový projekt

Moderátor: sheVcza

Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Storm

Příspěvekod MaláZrůda » 15. leden 2010, 20:24

Obrázek


Země:Norsko
Rok založení: 1993
Styl: folk/viking metal
Texty: Všeobecné texty o Norsku a jeho kultuře apod. s velmi nacionalistickým nádechem



Kapela (nebo projekt chcete-li) stvořená Gylvem Nagellem (Fenriz z Darkthrone) a Sigurdem Wongravenem (Satyr ze Satyriconu) za účelem vzdání holdu Norsku s anti-křesťanským nádechem a syrovým, avšak překrásným trošku netradičním folk metalovým zvukem. Kapela vydala jen jediné album s názvem "Nordavind" které se mi zdá u spousty lidí nedoceněné, většina posluchačů se u této krásy neobtěžuje ani s pochopením textů, sic třeba u písně "Oppi fjellet" což v překladu znamená něco jako "Tam v horách" text v jednu chvíli pokulhává na hranici Nacismu a závěr je silně agresivně proti křesťanům (malá ukázka (překlad) : Vidíš ho? Vidíš ho?
Podívej na toho křesťanského bastarda!
Zbij ho! Zbij ho!)
Chvíli jsem se také bál toho nacionalistického textu, ale Fenriz přeci kdysi prohlásil:
Skrytý obsah
"I don't give a fuck about color or culture as long as you don't have chistian values"
což ve volném překladu znamená:
Skrytý obsah
"Je mi u prdele barva nebo kultura dokud nemáš křesťanské hodnoty."
(Schované kvůli sprostým slovům a trošku urážlivému obsahu) což mě docela uklidnilo a "Oppi fjellet" poslouchám i teď když tento článek píšu.
Údajně kvůli textu téhle písně se od skupiny odtrhla Kari Rueslåtten která celé seskupení doplňovala o nádherný ženský vokál, po nahrání celé věci uvedla že jí Satyr s Fenrizem oklamali a pozměnili konec "Oppi fjellet" s čímž ona nesouhlasila ale byla příliš slabá aby se bránila, od Satyra padlo na její hlavu několik nelichotivých slov a o celém problému se můžete dočíst níže pokud máte zájem. (text pouze v angličtině, kdo ho přeloží tomu budu velmi vděčný)

After the recording of the one and only album, Kari Rueslåtten stated in the Norwegian music newspaper Puls that she would join the band if there were no extreme lyrics in the songs. But then she felt betrayed by Satyr and Fenriz, because Fenriz wrote a new end to the song "Oppi Fjellet," which contained strongly anti-Christian lyrics. According to Kari:
“ I reacted very strongly when I heard that they had changed the lyric, but I wasn't strong enough to say no. Now I want that people shall forget this. I feel totally crushed, and I feel that I have lost everything but people must accept that I have made a mistake. And they have to see me as the person I am, as the artist I am. I don't want to be punished more than I already have been punished through this. ”

As a reaction to Kari telling the press about her involvement with Storm and why she regretted it so much, Satyr stated the following in an interview:
“ ...Suddenly when the album was released she told the entire garish music press in Trondheim, meaning two newspapers and some radio's that we fooled her into singing. Hahaha, how is that fucking possible? She told the journalists (friends of her I guess) that she did not know anything about the aims with Storm before it was released, and now she had found out that Storm was a project with Norwegian anti-Christian values... If she doesn't stop now I will pray for someone to drop a bomb on the entire city of Trondheim.

No samozřejmě to vedlo k rozpadu kapely a její krása tak napůl zapadla v dějinách o tom proč se tak stalo se můžeme jen hádat. Možná je to dobře, protože některé názory z jejich tvorby nejsou zrovna kladně inspirativní, ale mimo ně je to stejná krása. Někde jsem četl že se chystají vydat i druhé album, jsem jen zvědav kdo bude ten šťastný ženský vokál. Na závěr bych jen řekl že je to jedna z mých nejoblíbenějších kapel i přez tu špetku kontroverze a nacionalismu (díky(doplňte název božstva) za to že se z toho nestalo druhé Burzum :D ) a každý kdo má rád Norsko a nebo folk metal by si měl jejich album Nordavind poslechnout.
Sestava
    Fenriz (Gylve Nagell) - bicí, vokály
    Kari Rueslåtten - vokály
    Satyr (Sigurd Wongraven) - kytary, basa, synthesizer, vokály


Odkazy


Diskografie
    Nordavind (1995)


Hudební ukázky

Nordavind (Full Album HQ)
Naposledy upravil dronda dne 12. březen 2014, 21:15, celkově upraveno 1
Důvod: Aktualizace youtube odkazu
MaláZrůda
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Muž Muž
Bydliště: České Budějovice
Příspěvky: 18
Registrován: 14. leden 2010, 20:47

Re: Storm

Příspěvekod Вранакрик » 20. listopad 2010, 20:42

Souhlasim s tim ze je to nedocenenne album , ktere ukazalo i Fenrizovu nemetalovou tvorbu, ale nechapu to straseni nacionalismem ci nacismem, navic by to mely byt norske lidovky.
Uživatelský avatar
Вранакрик
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 435
Registrován: 24. březen 2008, 1:17

Re: Storm

Příspěvekod Orwin » 12. březen 2014, 20:30

SKVOST :!:
O tomto projektu vím už nějaký čas, ale teprve včera jsem se odhodlal se ponořit do alba Nordavind a musím konstatovat, že je to pro mě jedno z nejlepších alb, které se ve folkové odnoži metalu urodilo. Krásně rozpoznatelná a osobitá kytara Satyra a neskutečně příjemný hlasový projev Kari Rueslåtten se prostě umí vrýt neskutečně hluboko pod kůži a tam zůstat. Navíc rok vzniku alba 1995 :shock: Velmi nadčasové a kam se na to hrabe tuna dnešních folk metalových kapel. Kaju se, že jsem kouzlu tohoto projektu propadl až tak pozdě, ale lepší teď než nikdy. Ta hudební majestátnost jako by ve mě vyvolávala obrazy majestátních norských fjordů a hlubokých lesů...prostě nádhera a velmi uklidňující zážitek.
Texty jsem zatím prošel jen tak zběžně a ani na nich nevidím něco tak hrozně rouhavého a nacionálního, jako někteří jiní kritizující extrémnost textové stránky tohoto projektu :facepalm:
A kdybych měl vybrat nejlepší skladbu, byla by to jistě Noregsgard. Možná kvůli tomu, že jsem ji již dříve slyšel v podání Krody, ale to je jen možná, navíc originál je dle mého teda o dost lepší.
Originál:
cover Krody:
"To už je jeden z těch paradoxů našeho světa... káva bez kofeinu, cocacola bez koky, němci obchodujou, židi válčej, čínani musej dovážet rejži a češi poučují francouze o tom, co je vlastně absint...."
DarkenCZ(Absinthe Mafia)
Uživatelský avatar
Orwin
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Morava
Příspěvky: 1976
Registrován: 10. prosinec 2009, 23:00

Re: Storm

Příspěvekod Algis » 12. březen 2014, 23:12

Zaujímavé, že tak málo ľudí doteraz zakoplo o Storm. Je to priam kultová záležitosť. Fenriz a Satyr snáď nikdy nespravili niečo čo by bolo vyslovene zlé. K Stormu som sa dostal veľmi dávno skrz Isengard (Fenrizov) a dovolím si povedať, že v Škandinávii lepší Folk metal nevyšiel doteraz. (Ešte prvý album Finntroll môže konkurovať).
Uživatelský avatar
Algis
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Příspěvky: 1108
Registrován: 1. srpen 2010, 11:44


Zpět na Folk/Pagan/Viking Metal

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník