Wolfmare

dříve jako Wolfsangel

Moderátor: sheVcza

Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Wolfmare

Příspěvekod sheVcza » 27. březen 2009, 0:44

Obrázek
Obrázek


Země: Rusko Obrázek
Rok vzniku: 2007
Styl: Pagan / folk / medieval metal
Náměty textů: příběhy, pohanství, ruský folklór



Tato veselá středověká kapelka pochází z ruska - petrohradu, a existuje od roku 2001. Kapela se dříve jmenovala Wolfsangel, v roce 2007 byla přejmenována na Wolfmare. Stylově hrají veselou středověkou hudbu mísenou s metalem. Od počátku této bandy bylo v plánu nejen tvořit a hrát hudbu, ale taky předvádět různá středověká vystoupení. Většina textů písní jsou v angličtině, ale najdou se i jiné jazyky, zejména u posvátných textů, ty jsou ve starých jazycích jako latina a starý germánština. V jejich hudba mixuje evropské (většinou skandinávské) tradice a zvuky moderního světa. Wolfmare mají za sebou dvě alba, jedno z roku 2004 (Widdershins - ještě pod názvem Wolfsangel) a poslední z 2008 (Whitemare Rhymes).

ObrázekČlenové:
  • Dmitri Petras - Baskytara, zpěv
  • Iana Nikulina - Klávesy, zpěv
  • Stas Matveyev - Kytara
  • Max Znaevski - Bicí
  • Alex “Mcreddin” Redin - Zpěv
  • Lyba Maslova - Cello, zpěv
  • Dmitri Yakovlev - Dudy, píšťaly, mandolína, flétny, bicí nástroje
  • Maxim Zhupikov - Housle


Odkazy:


Diskografie:
    Widdershins (2001 - Wolfsangel)
    Whitemare Rhymes (2008)



Ukázky:


Uživatelský avatar
sheVcza
Administrátor
Administrátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Vizovice
Příspěvky: 4669
Blog: Zobrazit blog (6)
Registrován: 16. listopad 2007, 20:09
Aktivní v kapele: Vyzj

Re: Wolfmare

Příspěvekod SUK » 27. březen 2009, 1:31

Zajimave, zni to dobre, mozna jeste trosku zblackovatet a je to luxusni :) Musim ale i tak sehnat... diky ;)
To by stacilo, ne?
Uživatelský avatar
SUK
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Autobusy SA
Příspěvky: 3182
Registrován: 16. listopad 2008, 21:01
Aktivní v kapelách: Vomited brain , Větry Slečny Petry

Re: Wolfmare

Příspěvekod Stick » 27. březen 2009, 8:00

No, tak to je děsné :D Já se divím že tě stále baví poslouchat takové folkové kapely. :) No offense, ale v žánru jsou mnohem lepší kapely.
https://kandarsicknhorror.bandcamp.com/
somnusaeternus.bandcamp.com
Uživatelský avatar
Stick
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Brno
Příspěvky: 3725
Registrován: 17. leden 2008, 21:43
Aktivní v kapelách: Kandar, Somnus Aeternus

Re: Wolfmare

Příspěvekod Pan lesa » 27. březen 2009, 11:05

v zanru je hlavne malo dobrych kapel.. nic dobreho se poradne nerodi :/
Uživatelský avatar
Pan lesa
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 37
Bydliště: Brno
Příspěvky: 360
Registrován: 14. prosinec 2008, 11:21
Aktivní v kapele: Hope For Faith

Re: Wolfmare

Příspěvekod sheVcza » 27. březen 2009, 11:28

Stick píše:No, tak to je děsné :D Já se divím že tě stále baví poslouchat takové folkové kapely. :) No offense, ale v žánru jsou mnohem lepší kapely.

No co na to říct, asi jen to že každý má jiný hudební vkus. Souhlasím, že ve folku jsou mnohem lepší bandy než Wolfmare nebo i jiné, které jsem tu dal, ale pro mě i tyto špatné nejsou. I když na nich nebudu závislačit jako např. na Eluveitie, Moonsorrow nebo jiných těch lepších folkových bandách, tak si je občas pustím. Mně zas přijde pořád o tom samém power/speed, až na výjimky je to všechno šíleně tuctové. Ale to je jen věc názoru, nikomu to neberu. ;)
Uživatelský avatar
sheVcza
Administrátor
Administrátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Vizovice
Příspěvky: 4669
Blog: Zobrazit blog (6)
Registrován: 16. listopad 2007, 20:09
Aktivní v kapele: Vyzj

Re: Wolfmare

Příspěvekod Stick » 28. březen 2009, 10:26

Jen jsem rejpnul. Jelikož z toho většinu času mám pocit, že poslouchám jednu kapelu, jejíž tvorba má sestupnou tendenci. Ale nebudeme se čertit. :D
https://kandarsicknhorror.bandcamp.com/
somnusaeternus.bandcamp.com
Uživatelský avatar
Stick
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Brno
Příspěvky: 3725
Registrován: 17. leden 2008, 21:43
Aktivní v kapelách: Kandar, Somnus Aeternus

Re: Wolfmare

Příspěvekod Flash » 30. březen 2009, 18:52

Z ukázek se mi to líbí, taková hudba pro středověkou krčmu. Účelná, nijak složitá na poslech :-)
Nobody Said That Everything Comes As You're Wishing
Nobody Said That Tears Won't Be Flooding Your Eyes
Life Is a Coin Once Thrown That Will Never Stop Flipping
Hold Your Head Up And Accept Its Both Bitter Sides


Call It Misery, Call It Curse, Ans Call It Pain
It’s Your Destiny, Your Burden And Your Fate


You Have To Try, To Face It All
You Have To Fight, On Your Own Side!
You Need To Try, (To) Avoid To Fall
You Need To Stay, The Strongest Prey!


Six Degrees Of Separation
Uživatelský avatar
Flash
Globální Moderátor
Globální Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 42
Bydliště: Brno
Příspěvky: 3401
Registrován: 30. leden 2008, 1:21

Re: Wolfmare

Příspěvekod SlečnaInkognito » 30. prosinec 2011, 1:15

No, je to vcelku pohodové. Proti srsti mi to není. Taková odreágovačka, ale asi nic převratného,...zatím. Co my víme, třeba nás ještě banda překvapí. ;)
Voices, they are calling my name.
They never stop and it drives me insane.
Even in sleep they torment my soul,
My inner demons take all control.
SlečnaInkognito
Articulus
Articulus
 
Příspěvky: 59
Registrován: 13. prosinec 2011, 20:32

Re: Wolfmare

Příspěvekod Dragowit » 6. leden 2012, 0:04

Stick píše:No, tak to je děsné :D Já se divím že tě stále baví poslouchat takové folkové kapely. :) No offense, ale v žánru jsou mnohem lepší kapely.


Já se přiznám sám za sebe, že kromě folk metalu nic jiného neposlouchám. Ty kapely beztak patří k různým žánrům (třeba Eluveitie je death) a většinou je pojí jen staré nástroje, melodie nebo pohanský obsah, takže proto někteří termín "folk metal" moc nevnímají nebo neuznávají, avšak jeden rozdíl tu přeci jen je: ty neopakovatelné melodie které ostatní metal postrádá. Vždycky mě dostanou, a to je mi pak úplně fuk k jakému žánru to má blíž - k black, death, epic, progressive nebo jen k čistě folkové lidovce, poněvadž si vždycky dokážu z nich vybrat podle nálady a to co u toho prožívám jsou neskutečné pocity, něco jako návaly eufórie při kterých mi běhá mráz po zádech a husí kůže na rukách. Prostě téhle muzice nerozumíš, nechápeš. Mě folk metal vyhovuje nejvíc. Dokud jsem na něj nenarazil, nikdy předtím jsem metal neposlouchal, ale tenhle žánr mě uchvátil.

A pokud se ti to tobě nelíbí, nebo tě to nebaví, tak sem nemusíš vůbec chodit. Nikdo tě přeci nenutí sem přispívat, nebo to poslouchat.

Popravdě mě už začínáte štvát, žvanilové co si hrají na znalce a ortodoxní stoupence metalu, neumíte nic jiného než kritizovat a navážet se do hudby druhých. Je mi z vás blivno. :facepalm:
Uživatelský avatar
Dragowit
Articulus
Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Praha
Příspěvky: 71
Registrován: 19. srpen 2010, 1:11

Re: Wolfmare

Příspěvekod Orwin » 6. leden 2012, 0:33

Wolfmare jsou celkem fajn, takový poslechově nenáročný pagan z matičky Rusi. Jejich první album jsem po jeho vydání poslouchal celkem často. Druhé album jsem ještě ani neslyšel, ale asi si ho někde seženu, abych mohl zhodnotit, kam se ta skupina za dva roky posunula.


Dragowit píše:třeba Eluveitie je death

běžně tady neškatulkuju a neberu lidi za slovo, ale death mi u Eluveitie přijde fakt srandovní. Když si u nich odmyslím ten folkový mišmaš, tak mi tam teda zbývá normální HC :lol: Ale to kdyžtak řešme v jejich topicu ;)

// Edit:

Jo a když tu mluvím o druhém albu, tak myslím to z roku 2010, tedy "Hand of Glory". Šiklo by se to tu aktualizovat ;)
"To už je jeden z těch paradoxů našeho světa... káva bez kofeinu, cocacola bez koky, němci obchodujou, židi válčej, čínani musej dovážet rejži a češi poučují francouze o tom, co je vlastně absint...."
DarkenCZ(Absinthe Mafia)
Uživatelský avatar
Orwin
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Morava
Příspěvky: 1976
Registrován: 10. prosinec 2009, 23:00


Zpět na Folk/Pagan/Viking Metal

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron