Skyforger

Moderátor: sheVcza

Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Skyforger

Příspěvekod sheVcza » 3. prosinec 2008, 23:03

Obrázek
Obrázek


Skyforger je Lotyšská pagan/folková banda. Kapela vznika někdy v roce 1995 bývalími členy doom metalové kapely Grindmaster Dead. Většina jejich písní je o pohanských bozích a válkách, a kromě toho hrají taky lidové Lotyšské písně. I když zde mluvíme o folk metalu, jejich první demo Semigall's Warchant je v podstatě blackové. Folkové prvky se objevují na všech albech, album Zobena Dziesma (Swordsong) je plně akustické. V prosinci 2005, kdy představovali chystající se album Semigalls' Warchant, také oznámili, že se chystají experimentovat s thrash metalem, což je v celku zklamání pro fanoušky folk/pagan metalu. Tak či tak, jejich tvorba by stále měla být o Lotyšské historii, pohanských příbezích a měla by si udržet svého folkového ducha.
Na některých stránkách byla kapela označena jako "neo-nazi", především při vydávání alba Pērkonkalve (Thunderforge). Ovšem všechno to bylo způsobené jen neznalostí producenta v oboru starodávných indoevrospkých symbolů. Toto album má totiž na obalu pohanského boha, který bije do kovadliny a na krku má symbol slunečního kříže, což někteří neznalci považují za nacistický symbol, protože je podobný svastice, nebo symbolu aríjské rasy.


Členové
  • Pēteris ''Peter'' - Zpěv, kytara
  • Kaspars - Různé foklové nástroje
  • Edgars "Zirgs" - Baskytara
  • Edgars "Mazais" - Bicí

    Bývalí členové
  • Mārtiņš Pētersons – kytara (1995)
  • Viesturs Grīnbergs – kytara (1995 - 1996)
  • Konstantīns Švedovs – zpěv (1995 - 1996)
  • Linda Bēce – flétna (1995 - 1997)
  • Imants Vovers – bicí (1995 - 1998)
  • Rihards Skudrîtis – kytara (1995 - 2004, 2006 - 2008)
  • Girts "Motors" Kļaviņš – kytara (2004 - 2006)


Odkazy


Diskografie
    Semigalls' Warchant Demo, 1997 )
    Kauja Pie Saules (The Battle of Saule) (1998)
    Latvieđu Strçlnieki (Latvian Riflemen) (2000)
    Perkonkalve (Thunderforge) (2003)
    Zobena Dziesma (Swordsong) (2003)
    Semigalls' Warchant (Best of, 2005)


Ukázky

Zobena Dziesma/Sword Song


Thunderforge


Melnās Buras


Nekas nav aizmirsts


Obrázek
Uživatelský avatar
sheVcza
Administrátor
Administrátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Vizovice
Příspěvky: 4669
Blog: Zobrazit blog (6)
Registrován: 16. listopad 2007, 20:09
Aktivní v kapele: Vyzj

Re: Skyforger

Příspěvekod Inis » 7. prosinec 2008, 12:31

Jedna z prvních paganmetalových kapel východního bloku, která se k mým uším donesla a od základu rozmetala mé představy o nadřazenosti západních (vesměs amerických) smeček. Sice nehrájí nic světaborného, dá se říct jen jednoduché thrashové sekanice obohacené o tradiční nástroje (dudy, píšťale), ale mé srdce si získali hlavně jedinečnou pohansko-válečnickou atmosférou, jejichž pravou sílu si člověk teprve naplno vychutná naživo!!!!!! Viděl jsem 3x (za nedlouho uvidím po 4-té :rocken: ) a upřímně neznám lepší koncertní smečku :).

Co se tyče obviňění z nacismu v jejich tvorbě?? Strašný blud!! Neznám snad pohodovější muzikanty, jak z rozhovoru, tak osobních kontaktů na afterparty, kde se chovají ke každému velmi přátelsky a rádi si pokecají o čemkoliv.

Mohl bych napsat ještě moji nejoblíbenější desku (Thunderforce) či skladbu (těch jeee), ale myslím, že na jeden přízpěvek toho je víc, jak dost :D .

Dík Shevcza, že jsem dáváš podobné laděné kapely (já chci víííc) a ještě ti popřeju, ať si prožiješ ještě hodně štastných let s metalem a lidmi okolo ;)
Inis
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 43
Bydliště: Čejkovice u Hodonína
Příspěvky: 27
Registrován: 12. říjen 2008, 18:19

Re: Skyforger

Příspěvekod Pan lesa » 3. leden 2009, 13:31

a ja bych si jeste dovolil pridat jedine video co kdy natocili :) Kursi .. nejen ze je jedine ale taky je super :))



jinak nejvic od nich posloucham Zobena Dziesma, ktera je sice ciste folk, ale zato kouzelny :)
Uživatelský avatar
Pan lesa
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 37
Bydliště: Brno
Příspěvky: 360
Registrován: 14. prosinec 2008, 11:21
Aktivní v kapele: Hope For Faith

Re: Skyforger

Příspěvekod sheVcza » 3. leden 2009, 13:34

Jojo Sword Song mám taky moc rád. :)) Velmi povedené album.
Uživatelský avatar
sheVcza
Administrátor
Administrátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Vizovice
Příspěvky: 4669
Blog: Zobrazit blog (6)
Registrován: 16. listopad 2007, 20:09
Aktivní v kapele: Vyzj

Re: Skyforger

Příspěvekod MetalMaker » 13. leden 2009, 22:36

jo Skyforger mam též rád a Zobenu Dziesmu hlavně! je to pohodová music...mohl bych to poslouchat furt dokola :lol:
Uživatelský avatar
MetalMaker
Articulus
Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Chlum
Příspěvky: 58
Registrován: 22. říjen 2008, 16:15

Re: Skyforger

Příspěvekod o.p.a.t » 30. leden 2009, 15:33

Hodně zajímavá banda!!
Uživatelský avatar
o.p.a.t
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Bydliště: Rokycany / Praha
Příspěvky: 2879
Blog: Zobrazit blog (6)
Registrován: 13. červenec 2008, 10:33
Aktivní v kapelách: Mallephyr, Stíny Plamenů, War for War (live)

Re: Skyforger

Příspěvekod Epizeuxis » 11. říjen 2009, 10:17

Když jsem na Skyforger prvně narazil, strašně mě bavila ta kompilačka udělaná z dema Semigal's Warchant, vydaná kolem roku 2000/2001, snad nekecám ;) Jinak k naprosté klasice pak patří Perkónkalve nebo Zobena Dziesma - Ten úžasný obal s tím pastýřem mi neskutečně evokoval Filosofem...
Epizeuxis
Articulus
Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Jaroměř ve Východních Čechách
Příspěvky: 64
Registrován: 7. říjen 2009, 9:27

Re: Skyforger

Příspěvekod Algis » 20. říjen 2010, 22:38

Velmi dobrá banda...Latvian Riflemen a Thunderforge sú perfektné albumy. Myslím že Skyforger je špecifická kapela, ktorá sa dá rozoznať od dnešných pagan metalových, tuctových sračiek. Nový album síce nezaujal, ale kapela je to stále veľmi sympatická.
Uživatelský avatar
Algis
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Příspěvky: 1108
Registrován: 1. srpen 2010, 11:44

Re: Skyforger

Příspěvekod Вранакрик » 20. říjen 2010, 22:51

souhlasim, kapela je specificka oproti trendovym kapelam v ramci stylu , me se to posledni album zase libi .)) prijde mi ze to ma smrnc .)))
Uživatelský avatar
Вранакрик
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 435
Registrován: 24. březen 2008, 1:17

Re: Skyforger

Příspěvekod Garion » 20. říjen 2010, 23:14

Skyforger je moje oblíbená kapela. První ze slovanských paganfolkovek, který jsem měl čest vidět naživo a moc mě uchvátila. Hlavně obě jejich desky z roku 2003. Souhlasím s názorem, že se odlišujou od ryhlokvašených folkovek. Dá se říct, že Skyforger je poznat na první poslech. Nejnovější Kurbads jsem ještě neslyšel. Je opravdu tak thrashová?
Aktuální Garionův playlist na LAST.FM
Uživatelský avatar
Garion
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 52
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2949
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 22. srpen 2010, 9:11
Aktivní v kapelách: Semtex j.h., Čekišó, M.H.S.

Re: Skyforger

Příspěvekod Algis » 20. říjen 2010, 23:16

Sorry, ale skyforger moc slovania niesu :)
Uživatelský avatar
Algis
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Příspěvky: 1108
Registrován: 1. srpen 2010, 11:44

Re: Skyforger

Příspěvekod Вранакрик » 20. říjen 2010, 23:21

je jina.... a musim rict ze dost dobra , pekne to tam odsypa .)) a je to chytlave
Uživatelský avatar
Вранакрик
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 435
Registrován: 24. březen 2008, 1:17

Re: Skyforger

Příspěvekod Algis » 20. říjen 2010, 23:24

Kurbads je podľa mňa mix viacerých štýlov dohromady, takisto aj spev sa trochu zmenil. Ale dlhšie som ho už nepočul, s odstupom času si ho vypočujem asi znova a prehodnotím.
Uživatelský avatar
Algis
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Příspěvky: 1108
Registrován: 1. srpen 2010, 11:44

Re: Skyforger

Příspěvekod Garion » 20. říjen 2010, 23:44

Dath: Já vím, že pro lotyšský metal označení slovanský není úplně přesné, ale já bych se v tom nešťoural. Podle mě jsou víc slované než cokoliv jinýho, ale hlavně melodika jejich skladeb je té naší hodně podobná. Rozhodně jsou mi bližší než jakákoliv německá paganfolková kapela.
Aktuální Garionův playlist na LAST.FM
Uživatelský avatar
Garion
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 52
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2949
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 22. srpen 2010, 9:11
Aktivní v kapelách: Semtex j.h., Čekišó, M.H.S.

Re: Skyforger

Příspěvekod bigbadbard » 20. říjen 2010, 23:58

Baltové ale skutečně nejsou to samé co Slovani. Jasně, mají k nim (a z o něco menší míry taky ke Germánům) blíž než k ostatním větvím indoevropských národů, ale pořád je to samostatná skupina. Co se týče té melodické podobnosti, tak mi spíš přijde, že mají svůj vlastní melodický rukopis, feeling, podobně jako Skandinávie, Anglie, Irsko, nedá se to podle mě moc smísit v jedno...
Dřív jsme chodili po čtyřech, teď chodíme po dvou. Jestli to takhle půjde dál, nebudeme mít po čem chodit.
Uživatelský avatar
bigbadbard
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Lyon
Příspěvky: 210
Registrován: 14. srpen 2010, 22:27

Re: Skyforger

Příspěvekod Garion » 21. říjen 2010, 0:09

Já vim, že nejsou, máte všichni pravdu, ale Lotyši jsou velmi malá skupina navíc neustále ovlivňována Rusama, Bělorusama a Ukrajincema, že dneska tyhle národy tvoří v Lotyšsku třetinu obyvatel. Jsou víc ovlivněný slovanama než seveřanama nebo germáncema. (tomuhle jsem se právě chtěl vyhnout). Pojďme se bavit o Skyforgeru a ne o jednom slovíčku v mém příspěvku, které jsem nemyslel doslova.
Aktuální Garionův playlist na LAST.FM
Uživatelský avatar
Garion
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 52
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2949
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 22. srpen 2010, 9:11
Aktivní v kapelách: Semtex j.h., Čekišó, M.H.S.

Re: Skyforger

Příspěvekod Algis » 21. říjen 2010, 0:11

Bard: Pod to sa kludne podpíšem ;)

No Lotyšsko je skutočne origniálna krajina, možno preto sú aj sami Skyforger origniálny. Je to taká zmeska pobaltia, ugrofínov, slovanov a kto vie čoho ešte. No sú to pobaltania a to je asi ich najlepšia charakteristika. No čo sa týka ich histórie tak to mali fakt fest kruté spolu s Litovcami, ktorý okúsili ešte krušnejšie časy.

Akurát počúvam znova ten nový album...a je to taká zvláštna zmes štýlov, som len na začiatku, takže sa musím poriadne započúvať, možno sa mi aj zapáči :)
Uživatelský avatar
Algis
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Příspěvky: 1108
Registrován: 1. srpen 2010, 11:44

Re: Skyforger

Příspěvekod Angaroth » 22. březen 2012, 18:00

Koukám, že jsem ke Skyforger nenapsal ani jednu řádku ačkoliv je to má oblíbená kapela tak to napravím. Byli dokonce první pagan metalovou bandou, kterou jsem poslouchal. Jedna z věcí která mě na nich baví je to, že každé album je jiné nemají zkrátka jednotvárnou tvorbu. Z alb mě nejvíce baví Latvian Riflemen (hlavně v poslední době) a Thunderforge, ale rád si poslechnu vše co tito skvělý Lotyši vytvořili. Ze songů u mě vede Oh Fog, Oh Dew (obě verze) :headbang:
Obrázek
Uživatelský avatar
Angaroth
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Tábor, Chabrovice
Příspěvky: 713
Registrován: 11. duben 2011, 10:07

Re: Skyforger

Příspěvekod Garion » 22. březen 2012, 23:10

Tak to jsme na tom podobně. I moje nejoblíbenější album je Perkonkalve a písnička Migla Migla Rasa Rasa. Jen nevím, jakou druhou verzi myslíš? Já to slyšel jen na tomhle albu a pak od ukrajinců Viter jako folkovej cover
Aktuální Garionův playlist na LAST.FM
Uživatelský avatar
Garion
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 52
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2949
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 22. srpen 2010, 9:11
Aktivní v kapelách: Semtex j.h., Čekišó, M.H.S.

Re: Skyforger

Příspěvekod highlander » 23. březen 2012, 0:46

Jo, tuhle smečku můžu. Na posledním BA jsem si je dost užil a co hlavně, celkem mne oslovili a překvapili kdysi dávno na jednom z OpenHell Festů ve Volyni, v té době je tu mnoho lidí neznalo a jejich set byl v našich končinách věc docela neslýchaná a nevídaná, silné melodie, jejich mateřština v textech a zajímavé doplňkové nástroje. Fans tenkrát dostali nasvoji stranu okamžitě.
IN NOMINE DEI NOSTRI SATANAS, LUCIFERI EXCELSI !
Ave Voluptatis Carnis !
Metal will newer die - Ronnie James Dio
Lidstvo je nepoučitelné a slepé (Paul Ledney - Profanatica) a v České kotlině to platí dvojnásob (highlander).
Uživatelský avatar
highlander
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 55
Bydliště: Strakonice
Příspěvky: 881
Registrován: 10. říjen 2010, 10:43

Další

Zpět na Folk/Pagan/Viking Metal

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník