Primordial

Moderátor: sheVcza

Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Re: Primordial

Příspěvekod Kostěj Nesmrtelný » 28. leden 2011, 10:49

Je to nádherný, taková hrozně naléhavá muzika a naživo dostává ještě úplně jinej rozměr :)
Děsně se na ně těším na Metalfest, doufám, že nafasujou nějakej zavírací koncert jako loni Twilight of the Gods.
I think, if you look on religion, it's essentially something that was built on the basics of how to live your life properly, what you should and shouldn't do in order to expand your life…These are the real meanings of religion, no matter where it was birthed at first place. And then some people took this message on how to live your life harmoniously and with the others, and use it for other ends. This is one of the instances when people should cut off and stay each with his own belief, but understand that All Is One. We are the same, no matter where you come from or where you were raised.
Uživatelský avatar
Kostěj Nesmrtelný
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 40
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 856
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 2. září 2010, 23:41

Re: Primordial

Příspěvekod Deliverance » 28. leden 2011, 15:49

Bezpochyby kvalitní kapela, která v mých uších ladně zadupává do země 90% zbylých, nepochopitelně proč slavných, folk apod. kapel. Věrohodnost, atmosféra, naléhavost, epičnost, atd... A Alan jako skvělý frontman. Osobně se mi líbí jen poslední dvě desky, ta předposlední víc, nicméně u Primordial sázím spíše na jednotlivé songy, a to: The Coffin Ships a Gallows Hymn. Nové CD bude určitě opět palba na tělo...
Deliverance
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Příspěvky: 381
Registrován: 24. leden 2011, 21:33

Re: Primordial

Příspěvekod Prdovous » 28. leden 2011, 15:56

Hej, přesně jsi to vystihl chlape...
Skrytý obsah
A my pořád v cizích bytech, každou noc hledáme skrýše,
a nikdo nás nezná, dokud se pořádně nezapíšem,
je třeba rozbíjet věci nahlas a uvnitř křičet tiše,
a sahat si na stehna, a plivat na zdi katedrály,
to jen ze rtů vychází jeda stejkovej nůž krouží v břiše,
a ovšem co se stane, o tom napíšeme seriály,
a než shoříme v bažinách za devatero horami a lesy,
bylo by to fajn, řekneme si, lovci motýlů ze třetí říše.
Uživatelský avatar
Prdovous
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 31
Bydliště: Prag / Aussig
Příspěvky: 2468
Blog: Zobrazit blog (2)
Registrován: 4. srpen 2009, 12:09
Aktivní v kapele: Ústecká nesvatá Legie

Re: Primordial

Příspěvekod Říman » 29. leden 2011, 17:24

Kostěj: pochybuju, že budou hrát jako poslední, podle mě nebudou ani za tmy. důvod je hlavně ten, že hrajou v neděli a tam jsou hlavní kapely Sabaton a Arch Enemy, takže bych to viděl někdy v podvečer. a tim pádem Alcest budou před nima a tam by se ta noční atmosféra hodila ještě víc...
Obrázek
Uživatelský avatar
Říman
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Hrádek (u Rokycan)
Příspěvky: 826
Registrován: 12. leden 2009, 21:29

Re: Primordial

Příspěvekod Prdovous » 25. duben 2011, 21:26

Tak co rikate novemu albu? Za me 10 z 10, naprosty skvost, ktery se predchozimu albu prinejmensim vyrovna. Zvukove je dost podobne TTND, navic jeste o neco tvrdsi a vybrousenejsi, na druhou stranu bych po takove odmlce cekal trochu vyraznejsi posun :) Nicmene hudbe samotne nemam co vytknout, komu se libilo posledni album, zklaman urcite nebude. Hodne se mi libi propracovanejai basove linky, hlavne ve skladbe The Black Hundred a taky Alanova prace s hlasem, obzvlast v partech s cistym vokalem. Celkove to drzi pohromade jako slepene epoxidem. Jestli mi preci jen neco chybi, je to pisen stylu Heathen Tribes, pagan feeling (a poradnou porci beznadeje k tomu) hudba obsahuje porad, nicmene uz to je temer cisty black. I ta trocha folku je ta tam, zato jej nahradila jeste vetsi epicnost a nalehavost - nicmene albu to jen prospelo, pochopil jsem-li to spravne (texty jsem nestudoval), deska se toci kolem zaniku pohanstvi v Irsku. Kazdopadne mate-li radi Primordial a pagan/black metal nejvyssi jakkosti, tohle album je pro vas povinnost! Pro me album roku 2011 :)
Skrytý obsah
A my pořád v cizích bytech, každou noc hledáme skrýše,
a nikdo nás nezná, dokud se pořádně nezapíšem,
je třeba rozbíjet věci nahlas a uvnitř křičet tiše,
a sahat si na stehna, a plivat na zdi katedrály,
to jen ze rtů vychází jeda stejkovej nůž krouží v břiše,
a ovšem co se stane, o tom napíšeme seriály,
a než shoříme v bažinách za devatero horami a lesy,
bylo by to fajn, řekneme si, lovci motýlů ze třetí říše.
Uživatelský avatar
Prdovous
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 31
Bydliště: Prag / Aussig
Příspěvky: 2468
Blog: Zobrazit blog (2)
Registrován: 4. srpen 2009, 12:09
Aktivní v kapele: Ústecká nesvatá Legie

Re: Primordial

Příspěvekod Deliverance » 25. duben 2011, 22:09

Ono už je to venku, jo? Jdu se po tom podívat, i když mě obě ukázky totálně zklamaly.
Deliverance
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Příspěvky: 381
Registrován: 24. leden 2011, 21:33

Re: Primordial

Příspěvekod mIZZYchal » 25. duben 2011, 23:29

Já vám lidi moc nevím, co si o tom albu myslet. Jako jo, jsou zde i světlé chvilky a nějaký ten dobrý song, ale ... ale to je asi tak vše. Abych pravdu řekl, tak mi to připadá, jako kdyby chlapi nahráli desku, aby něco nahráli. Po ultra skvostném albu jako To the Nameless Dead vydat tohle. Věřím tomu, že kdybych v životě neslyšel TtND, tak řeknu, že je novinka dobré album. Ono ve skutečnosti špatné není, jen prostě existuje ten fakt, že tu je album TtND a kvůli tomu novinka ztrácí jakoukoli šanci udělat díru do světa. Opravdu mi to připadá asi jako poloviční odvar z předchozí desky. Docela mi to je líto a každopádně velké zklamání.
Uživatelský avatar
mIZZYchal
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 58
Příspěvky: 2478
Registrován: 7. listopad 2010, 20:46

Re: Primordial

Příspěvekod Kezir » 26. duben 2011, 8:25

Já mám na to album podobný názor jako Izzy.......dobré album, ale TtND nesahá ani po prsa......škoda.....

Edit: Nedalo mi to a desku jsem si ještě párkrát pustil....a jsem nucen přehodnotit svůj předchozí názor. Jak sem desku poslouhal zas a s znova, při různých náladách a situacích, musím říct že mě začala pohlcovat čím dál více.....jak tu někdo po/předemnou zmínil, ta deska zraje jako víno a na první ochutnání mi nezachutnala, ale čím více jsem upíjel, tím více mi chutnal......za 14 dní si ji snad vychutnám na MF :)
Naposledy upravil Kezir dne 21. květen 2011, 14:28, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Kezir
Redaktor
Redaktor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Osek n. Beč.
Příspěvky: 2994
Registrován: 5. prosinec 2010, 15:50

Re: Primordial

Příspěvekod Garion » 26. duben 2011, 13:00

Pánové, pánové, vy mě děsíte..... To The Nameless Dead považuju za jejich nejlepší desku... zatím jsem slyšel jen jednu zveřejněnou píseň a ta mě určitě chytla, tak doufám, že to nebyla ta nejlepší a zbytek že už tak pěknej nebude :o No, aspoň nebudu k desce přistupovat moc natěšenej...

Nicméně aspoň vám můžu prozradit, že jsem se rozhodl sehnat si To The Nameless v LP verzi do sbírky. Vedle Bathoráckých LP se bude dobře vyjímat!
Aktuální Garionův playlist na LAST.FM
Uživatelský avatar
Garion
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 52
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2949
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 22. srpen 2010, 9:11
Aktivní v kapelách: Semtex j.h., Čekišó, M.H.S.

Re: Primordial

Příspěvekod Lord Nazgul » 26. duben 2011, 13:50

Jsem taky upřímně zděšen, mě se první dva uveřejněné songy líbily, ač to bylo míň "celtic" a "folk", ta naléhavost a urputnost a zároveň epičnost na mě čišela pořád, nemůžu se dočkat domů, i když teď už je tu mírná obava. Nejdřív mě lehce zklamali Kampfar, ještě aby to pohnojili Primordial...
Uživatelský avatar
Lord Nazgul
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1556
Registrován: 21. říjen 2008, 18:50

Re: Primordial

Příspěvekod highlander » 26. duben 2011, 15:27

Mně se to líbí. Víc bych se v tom asi nevrtal, jasně že to nebude jejich nejlepší fošna, ale tohle beru šéfe :) . U mne se to hrát bude. Žádný posuny bych nečekal a je to jedině dobře jelikož u kapel tohoto ranku byvají většinou kontraproduktivní ;) .
IN NOMINE DEI NOSTRI SATANAS, LUCIFERI EXCELSI !
Ave Voluptatis Carnis !
Metal will newer die - Ronnie James Dio
Lidstvo je nepoučitelné a slepé (Paul Ledney - Profanatica) a v České kotlině to platí dvojnásob (highlander).
Uživatelský avatar
highlander
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 55
Bydliště: Strakonice
Příspěvky: 881
Registrován: 10. říjen 2010, 10:43

Re: Primordial

Příspěvekod Garion » 27. duben 2011, 9:38

Tak jsem novou desku párkrát protočil a za sebe musim říct, že jsem spokojenej. To, co mě k Primordial přitáhlo, na týhle desce nechybí. Je to ten zvláštní sound, feeling, naléhavost nebo nevim jak to nazvat. Začalo to na desce Gathering Wilderness, pokračovalo to na To the Nameless Dead a tady je to zase (kupodivu na starších deskách to necítím). Oproti Prdovousovi mi tu Heathen Tribes neschází (byť je to nejlepčí song z TtND), její poselství slyším hlavně v druhým songu Lain With the Wolf. Navíc oproti starším deskám na mě z téhle desky částečně promlouvá Quorthon. Slyším jasné odkazy na Bathory hlavně v třetí a čtvrté písničce (myslim, že Alana ovlivnila šňůra s Twilight of the Gods). Dále mi přijde propracovanější kytarová linka, která se mi líbí víc než na starší tvorbě. A konečně mi album přijde skvěle vyvážený. U Gathering i Nameless měli desky silné a slabé momenty, kdežto na Redemption není song, který by vysloveně vyčníval nebo zapadal. Deska na mě působí jako komplet nutný poslouchat od začátku až do konce. Pro mě jednoznačně konkurent k Návazu na desku roku.
Aktuální Garionův playlist na LAST.FM
Uživatelský avatar
Garion
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 52
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2949
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 22. srpen 2010, 9:11
Aktivní v kapelách: Semtex j.h., Čekišó, M.H.S.

Re: Primordial

Příspěvekod Lord Nazgul » 27. duben 2011, 11:11

Kezir, IZZY: Pánové, vyděsili jste mě :D :D :D
Zatím můžu o desce jednoznačně říct, že to není druhý TtND. Je jiná, je svoje, a přesně jak psal Garion, (a s čím do puntíku souhlasím), že tomu nechybí žádný atribut desek Primordial. Možná, jenom možná, bych tam ocenil drobet větší vliv "folku a celtic vlivů", prstě něco, co navazuje na výše zmiňovanou Heathen tribes, na stranu druhou, deska je, jak píše Garion, kompaktní, tvrdá a černá jak obsidiánový monolit (což mě neustále napadá, když ji poslouchám, slovo "černá") a nic z ní nevyčnívá na žádnou stranu.
Jednoduše řečeno, mě se nový počin líbí. Ne jako předchozí TtND, líbí se mi svým způsobem, je jiná, což je dobře, a je výborná.
Uživatelský avatar
Lord Nazgul
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1556
Registrován: 21. říjen 2008, 18:50

Re: Primordial

Příspěvekod Deliverance » 29. duben 2011, 15:29

Tak už jsem si album poslechl taky a musím potvrdit svůj prvotní postoj. Nová deska Primordial je pro mě naprostým zklamáním, vše ostatní tady už bylo řečeno. Nejlepší skladby: Bloodied Yet Unbowed + The Mouth of Judas. Zbytek průměrný, fádní, nevyčnívající, nezajímavý. To co měly předchozí dvě desky ta nová prostě nemá. Je nechytlavá, mnohem více zahleděná sama do sebe... Pro mě asi první zklamání roku. Kdyby vyšla před těmi dvěmi alby, tak by bylo vše naprosto v pořádku. Z mé strany vše.
Deliverance
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Příspěvky: 381
Registrován: 24. leden 2011, 21:33

Re: Primordial

Příspěvekod Beast » 11. květen 2011, 18:26

Ja osobne som nadseny z noveho albumu. Je pravda, ze je to moje prve stretnutie s Primordial, takze nemam s cim porovnavat, ale tato doska sa mi jednoducho paci. Ako pisal hore Garion, album je vyvazene, vsetky pesnicky su rovnako dobre a album nema ziadne slabe miesto. Aj tak sa mi ale najviac paci Lain With The Wolf, podla mna vyborna piesen.
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Beast
Articulus
Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 63
Registrován: 3. srpen 2010, 0:02

Re: Primordial

Příspěvekod Ježura » 12. květen 2011, 1:04

Jakožto naprostý nováček jsem se přes Redmeption at the Puritan's Hand dostal k To the Nameless Dead a po dlouhý době zase nemůžu najít spodní čelist. To je fantazie!!!
I would spread the cloths under your feet:
But I, being poor, have only my dreams;
I have spread my dreams under your feet;
Tread softly because you tread on my dreams.
-- W. B. Yeats
Uživatelský avatar
Ježura
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Praha
Příspěvky: 4549
Registrován: 10. leden 2010, 23:41

Re: Primordial

Příspěvekod BlackMoon » 17. květen 2011, 11:40

Naživo z fronty:
začína sa mi to nebezpečne zažierať pod kožu, a to až tak, že mi možno zasa vypadnú z peňaženky nejaké papieriky... tak 4-5 krát to kolo mňa len tak prešlo, ale teraz nestíham sledovať tú fantáziu... Bloodied, yet unbowed; The Mouth of Judas - neuveriteľne emotívne piesne
Uživatelský avatar
BlackMoon
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Piešťany / Bratislava
Příspěvky: 1302
Registrován: 15. říjen 2008, 13:23

Re: Primordial

Příspěvekod Garion » 17. květen 2011, 23:41

Blahoželám. Mně se taky nenápadně dostává tohle album pod kůži. Pomalu ho začínám řadit výše než To The Nameless Dead a to je co říct- Hlavně úvodní song desky. Ten fakt nemá chybu. A stále si stojím za tím, že na týhle desce není slabej song.
Aktuální Garionův playlist na LAST.FM
Uživatelský avatar
Garion
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 52
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2949
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 22. srpen 2010, 9:11
Aktivní v kapelách: Semtex j.h., Čekišó, M.H.S.

Re: Primordial

Příspěvekod Lord Nazgul » 18. květen 2011, 1:23

Garion: Rise my brothers, rise from your graves, throw your shackles of.... naprostý souhlas, první song je opravdu úžasný a už dlouho jsem necítil takové mrazení v zádech při poslechu nějaké písničky. Primordial mi v mnohém připomínají Rammstein (byť to zní sebepodivněji) Obě kapely nenatáčejí desky na první poslech a tvorba obou kpel zraje jako víno, čím je starší, tím víc jsem ochoten uznat její dokonalost. K novince mohu po mnoha poselších zatím říct jen to, že je skvostná. Jiná než minulá a nádherná a přesto mi ještě chybí tisíc poslechů pro to, abych si řekl, že tuhle desku dobře znám.

EDIT: :facepalm: :facepalm: :facepalm: chjo

...Za R+ si dosaďte libovolnou kapelu, která na vás působí výše popsaným dojmem, jasně že hudebně je to nebe a dudy...)
Naposledy upravil Lord Nazgul dne 18. květen 2011, 10:27, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Lord Nazgul
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1556
Registrován: 21. říjen 2008, 18:50

Re: Primordial

Příspěvekod Prdovous » 18. květen 2011, 6:23

Nazgůl, Garion: Signed. Nádherná, mrazivá, ještě o něco naléhavější než TtND. Uchvácen na první poslech a dál nesen proudem její temné řeky putující do zásvětí...
Skrytý obsah
A my pořád v cizích bytech, každou noc hledáme skrýše,
a nikdo nás nezná, dokud se pořádně nezapíšem,
je třeba rozbíjet věci nahlas a uvnitř křičet tiše,
a sahat si na stehna, a plivat na zdi katedrály,
to jen ze rtů vychází jeda stejkovej nůž krouží v břiše,
a ovšem co se stane, o tom napíšeme seriály,
a než shoříme v bažinách za devatero horami a lesy,
bylo by to fajn, řekneme si, lovci motýlů ze třetí říše.
Uživatelský avatar
Prdovous
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 31
Bydliště: Prag / Aussig
Příspěvky: 2468
Blog: Zobrazit blog (2)
Registrován: 4. srpen 2009, 12:09
Aktivní v kapele: Ústecká nesvatá Legie

PředchozíDalší

Zpět na Folk/Pagan/Viking Metal

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron