Temnozor

Russian Folk/Pagan metal

Moderátor: sheVcza

Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Re: Temnozor

Příspěvekod rmartin » 25. březen 2012, 21:24

Nádhera! Bohužel se mi ještě nepoštěstilo Temnozor naživo vidět, i přesto že tu již několikrát byl... a dost mě to štve, budu doufat, že se ještě ukáže, jejich hudbu mám moc rád, dokonce možná nejvíc ze všech ruských kapel, co poslouchám.
rmartin
Articulus
Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 86
Registrován: 20. prosinec 2011, 15:06

Re: Temnozor

Příspěvekod Algis » 25. březen 2012, 22:09

Ja som ich dvakrát zmeškal u nás :/ Teda ten druhý krát bol koncert zrušený. Ale minule som si objednal DVD čo vydali, tak ten koncert je výborný.
Uživatelský avatar
Algis
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Příspěvky: 1108
Registrován: 1. srpen 2010, 11:44

Re: Temnozor

Příspěvekod rmartin » 25. březen 2012, 22:54

Hm, to máme štěstí... já jsem na ně chtěl do Brna v roce 2010, ale nevycházelo mi to finančně (hlavně cesta, mám to daleko) a o koncertu 2008 v Praze jsem se dozvěděl až po jeho konání :x

Jo, DVD jsem viděl a vypadá ten koncert skvěle, po jeho zhlédnutí mě o to víc štvalo, že jsem se na ně nedostal...

A jinak celkově... musím říct, že s větším odstupem času se mi asi nejvíc líbí nejnovější album Урочища снов, na první poslech mě to úplně nevzalo, asi jsem tam čekal víc hymnyckých a úderných skladeb jako byly Werewolf nebo Watch the falcons fly, ale začal jsem jej oceňovat později, je takové procítěnější a hlubší, nemluvě o fantastickém Rodoslavově vokálu ;)
rmartin
Articulus
Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 86
Registrován: 20. prosinec 2011, 15:06

Re: Temnozor

Příspěvekod Algis » 25. březen 2012, 23:09

Rodoslav ale nespieva všetky skladby, ktoré sú naspievané čistým hlasom. Ináč to DVD som zohnal za 9€, no nekúp to. Ja mám od nich rád všetko čo vydali.
Uživatelský avatar
Algis
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Příspěvky: 1108
Registrován: 1. srpen 2010, 11:44

Re: Temnozor

Příspěvekod rmartin » 25. březen 2012, 23:27

Aha.. já měl vždycky za to, že to právě zpívá on... takže třeba hluboké vokály ve skladbách Сердце Журавлиных Просторов a Замрите, Ветра Полевые nemá na svědomí on?

Originální DVD bohužel nemám (za tu cenu bych ho taky bral), jen divx rip, ale z CD mám originální Horizons, Вольницей в Просинь Ночей a Урочища Снов..
rád bych časem komplet diskografii, jak jsem už říkal - nejoblíbenější ruská kapela :)
rmartin
Articulus
Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 86
Registrován: 20. prosinec 2011, 15:06

Re: Temnozor

Příspěvekod Algis » 26. březen 2012, 7:40

Tieto práve spieva on, ale napríklad titulnú skladbu čisté vokály nespieva on a tuším ani v skladbe Busovy Vrany.
On je len sezónny člen kapely.

Ja mám origá tie, ktoré si vypísal + Sorcery of Fragments čo je vlastne spojenie ambientného demáča a prvého albumu, ktoré som samotné nikde nezohnal. No a ešte to dvdčko.
Uživatelský avatar
Algis
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Příspěvky: 1108
Registrován: 1. srpen 2010, 11:44

Re: Temnozor

Příspěvekod rmartin » 26. březen 2012, 22:13

Jojo, tak to jsou právě ty, co mi z toho alba utkvěly nejvíc. Ten hlas má fakt úžasný... ty určitě budeš dobře znát i čistě folkovou kapelu Крыница, kde také zpívá, ale pro případ že by to tu četl i někdo další kdo jí nezná, tak jí zmíním a doporučím ;)

Sorcery of Fragments když jsem chtěl koupit, tak už ho Murderous production neměl... rozmýšlel jsem se tehdy, jestli vzít Horizons nebo Fragments, a jelikož už teď není k dostání ani jedno, tak si vyčítám, že jsem měl vzít oba. Ale co už.
Kdybys náhodou věděl, kde jej za normální cenu u nás (CZ/SK) sehnat, dej vědět. Nebo objednáváš přímo z Ruska nebo eBaye?

Myslím že ty dvě dema vyšly v dost omezeném nákladu, že pochubuji, že by je tu vůbec někdo měl, stejně tak jako to první album. Nevyšly ony vůbec jen na kazetě?
rmartin
Articulus
Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 86
Registrován: 20. prosinec 2011, 15:06

Re: Temnozor

Příspěvekod Algis » 26. březen 2012, 23:06

Ano vyšli na kazetách a zohnať sa ich bude dať už len asi z druhej ruky.

Rodoslavovu folkovú kapelu dobre poznám, tuším som im tu robil aj tému a dávnejšie som priateľke kupoval origo cd Angel.

Ja objednávam odkiaľ príde, poradím ti, že Poliaci majú skvelé ceny a taktiež sú aj veľmi ochotní.
Uživatelský avatar
Algis
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Příspěvky: 1108
Registrován: 1. srpen 2010, 11:44

Re: Temnozor

Příspěvekod rmartin » 27. březen 2012, 0:48

Pravda..

Dík, zkusím se u nich porozhlédnout!
rmartin
Articulus
Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 86
Registrován: 20. prosinec 2011, 15:06

Re: Temnozor

Příspěvekod Algis » 8. duben 2012, 20:26

Zmieňované DVD live Temnozoru nie je pridané v základnej téme, takže tu je ukážka.


Сумерки на Похоронах Зимы Live album 2010
Obrázek

Uživatelský avatar
Algis
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Příspěvky: 1108
Registrován: 1. srpen 2010, 11:44

Re: Temnozor

Příspěvekod Arakaph » 27. srpen 2012, 23:13

Mě na tom novém albu chybí spíš věci jako byly "Gde nebes lazur' razryvajet serdtsa" nebo "Što šepčut kurgany zarnicam rassveta". Teda jsou tam, ale už to není ono. U mě jednoznačně vede deska "Volnicej v prosiň nočej". I když Rodoslav rozhodně přidal strašně moc na vyznění kapely (i když i bývalý zpěvák ?Petr? byl skvělý). Začátek "Urošič snov" mi hrozně připomněl jejich demo a prvotinu, která mi nijak neučarovala.
Arakaph
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Muž Muž
Bydliště: Matka měst
Příspěvky: 16
Registrován: 24. srpen 2012, 21:30
Aktivní v kapele: Chernobor

Předchozí

Zpět na Folk/Pagan/Viking Metal

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků