Wine From Tears

Moderátor: Shinigami

Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Wine From Tears

Příspěvekod Jespe » 19. srpen 2010, 11:01

Obrázek
Obrázek

Styl: doom gothic/death metal
Místo původu: Rusko (Samara)
Vznik: 2002
Náměty textů: beznaděj, zármutek

Wine From Tears je ruskou kapelou, která vznikla v září roku 2002. Byla založena současným kytaristou a zpěvákem Alexeyem Nesterovem a kytaristou Alexandrem Kudryashovem. Kapela je ovlivněna skupinami jako Katatonia, Swallow the Sun či Saturnus. Je známá i svými melodickými a chytlavými pasážemi, ale od tématické ponurosti neopouští. Velmi dlouhou dobu se WFT nacházeli v hudebním ústraní, až teprve po 7 letech od založení vydávají své první (a zatím i poslední) album Through the Eyes of a Mad.

Sestava:
Alexey Nesterov - Vocals, Guitar
Alexandr - Guitar
Elena Firsova - Bass
Maria Zvyagina - Keyboards
Igor Andreev - Drums

Obrázek

Bývalí členové:
Andrey Meunargiy - Bass
Oksana Poudanina - Bass
Dmitriy Ochkov - Keyboards
Olga Chekmareva - Keyboards

Diskografie:

Through the Eyes of a Mad - 2009
Obrázek
Obsah CD:
Skrytý obsah
Obrázek


Ukázky:

Close To Katatonia


Funeral Time


Feeding the Angel


Odkazy:

http://winefromtears.ru/

http://www.myspace.com/winefromtears

http://www.last.fm/music/Wine+From+Tears

http://www.facebook.com/pages/Wine-From-Tears/160363024792?ref=search
Naposledy upravil Jespe dne 25. září 2010, 10:04, celkově upraveno 1
Obrázek
Uživatelský avatar
Jespe
Šéfredaktor
Šéfredaktor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Zlín (Vizovice)
Příspěvky: 2396
Registrován: 14. říjen 2008, 8:50

Re: Wine From Tears

Příspěvekod Smrt v červnu » 19. srpen 2010, 12:19

Docela dobrý ruský doom, měl jsem s ním tu čest asi rok nazpět. Příjemné, melodické, nasládlé, ale přesto nějakým způsobem oslovující...
Obrázek
Ja, tady všude jsem doma!
Uživatelský avatar
Smrt v červnu
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Sudetenland
Příspěvky: 1149
Registrován: 4. únor 2010, 17:18

Re: Wine From Tears

Příspěvekod Jespe » 19. srpen 2010, 12:35

Souhlasím, málo která věc už mě dnes nějak výrazně osloví, WFT se to povedlo... :)
Obrázek
Uživatelský avatar
Jespe
Šéfredaktor
Šéfredaktor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Zlín (Vizovice)
Příspěvky: 2396
Registrován: 14. říjen 2008, 8:50

Re: Wine From Tears

Příspěvekod sheVcza » 8. leden 2011, 20:25

Úžasná věc tohle. Pocity a emoce, které vyvolává skladba "Feeding the Angel" se jen těžko popisují, ale myslím, že název té skladby to vystihuje víc než dokonale - a na to, jak jsem alergický na většinu zpěvaček v metalu, tak tohle je prostě... skvostné. Z uvedených ukázek se o "Close To Katatonia" a "Funeral Time" dá říct to samé, po poslechu debutovky vlastně o všech skladbách, od intra až po poslední písně nádhera. Moc se mi líbí ruský přízvuk u Marie. Jinak díky Jespe za seznámení s tím. :)
Uživatelský avatar
sheVcza
Administrátor
Administrátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Vizovice
Příspěvky: 4669
Blog: Zobrazit blog (6)
Registrován: 16. listopad 2007, 20:09
Aktivní v kapele: Vyzj

Re: Wine From Tears

Příspěvekod Kriss » 8. leden 2011, 21:16

Mě naopak tato kapela moc neoslovila. Když už ruská kapela, ať zpívá rusky, to preferuji více. Možná, že to by tomu dodalo větší grády. Nevím, jestli je to tím, že v onom odvětví doom, gothic atp. mám své favority, na které nedám dopustit, ale tato skupina mě do kolen tedy nedostala. Asi jsem už po těch letech poslouchání metalu moc rozmlsaná. :D Ale určitě bych raději volila z ruských kapel podobně laděných jako tato (vyjma toho growlu tam) Dark Princess, i když ti těch písniček rusky nazpívaných moc nemají, hlas jejich bývalé zpěvačky je pro mě víc jedinečným. Mimo jiné, ten ruský přízvuk jsem tam ani nepostřehla, a to se ruštinu nějaký ten pátek učím, tak nevím, no. :D
Můj sen o tvé říši, teď krvácím tvou krví. Vezmi k srdci mé ostří a bodni, vždyť život je věčný. Miluji když pomalu krvácíš, já vnímám tvou bolest skrze mou víru. Vychutnávám ten pocit tvé bezmoci, chci věřit, že nikdy nevstaneš z mrtvých. Tvé tělo ucítí chladnou zem, oheň tě stmelí v popel co živí půdu. My staneme se tím nástrojem a katem, neb black metal je zbraň v našich rukou!
Obrázek
Uživatelský avatar
Kriss
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Bydliště: Morava
Příspěvky: 1020
Registrován: 6. září 2008, 23:01

Re: Wine From Tears

Příspěvekod sheVcza » 9. leden 2011, 23:40

Já mám taky radši, když kapela zpívá svým rodným jazykem, ale to máš těžko. Když se chce lépe prosadit ve světě, tak volí prostě angličtinu. Je to sice nemálo profláklé, ale z druhé strany pochopitelné. Ale rusky by to možná opravdu znělo lépe. Jinak ten přízvuk, já ho prostě slyším ve skladbě "Feeding the Angel", hned jak začne zpívat ta slečna. V prvních sekundách jsem si myslel, že zpívá fakt rusky. :D Ale ruštinu se neučím a neumím víc než asi dvě slova, tak nevím. :)
Uživatelský avatar
sheVcza
Administrátor
Administrátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Vizovice
Příspěvky: 4669
Blog: Zobrazit blog (6)
Registrován: 16. listopad 2007, 20:09
Aktivní v kapele: Vyzj

Re: Wine From Tears

Příspěvekod Jespe » 10. leden 2011, 11:12

Nevím, no... Ale kdyby každá skupina zpívala ve svém rodném jazyce, angličtina by v našich hudebních odnožích téměř vymizela. :D Přijde mi zvláští, že u Rusáku se každý zastaví, ale to, že Nightwish nezpívají finsky či Sabaton švédsky, je všem jedno. Dobrá, jste tradicionalisti a ruština je slovanský jazyk, mezitím co většina ostatních v metalovém žánru je germánský.

I pokud to hodnotíte v tomto zaujetí, musím říct, že do podobného žánru by se mi ruština teda nehodila. Ta má dnes trend zasahovat do alternativnějších vod převážně folk metalové scény. Do píšťalek, fujar a fléten ať zpívají nějaké Память Льда, vždyť tohle Rusko je. Doom Metal? No, nevím - ten má jádro podle mě v Anglii a asi proto mám s doom metalem nejvíc spojenou a oblíbenou právě Angličtinu.

Abych se ještě jednou vrátil k WFT, tak mě osobně oslovili zrovna hodně. Ačkoliv mam rád řadu dalších ze zmiňovaného gothicu a doomu - jako např. Katatonia, Tiamat, Swallow the Sun, The Sins of Thy Beloved, Lake of Tears apod., jenž zpívaji taktéž anglicky, aniž by museli... ;)
Obrázek
Uživatelský avatar
Jespe
Šéfredaktor
Šéfredaktor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Zlín (Vizovice)
Příspěvky: 2396
Registrován: 14. říjen 2008, 8:50

Re: Wine From Tears

Příspěvekod Kriss » 10. leden 2011, 20:56

Teď budu asi OT, ale k těm jazykům, možná, že spousta kapelám ku příkladu zrovna finština nepřipadá dost tvrdá na to, aby se v metalu objevovala tak často, ale ku příkladu mé oblíbence Ajattara, miluji právě kvůli tomu, že jsou Finové a finsky zpívají. TO je podle mého dělá jedinečnými. Prostě je třeba vybočit z toho stereotypu. Rovněž se mi líbí jakýkoliv jiný skandinávský jazyk zpívaný v metalu. Našlo by se hodně takových vyčnívajících kapel, hlavně v BM mě ku příkladu norsky zpívající kapely velmi oslovují, ale toto všechno je pouze věc názorů.

WFT nejsou špatní, ale nepřipadají mi nijak výjimeční. Je to kapela, kterých je na internetu hromada. Záleží jen a pouze na tom, po které z nich sáhneš. ;) Každopádně pokud se ti líbí a oslovili tě, jedině dobře (minimálně pro ně).

PS: Co se ruštiny týče, tu miluji, ale určitě bych ji necpala všude. Netvrdila jsem, že patří do gothicu či doomu, jak jsi psal, do té folk metalové scény zapadá více, ale jde o experiment. Mnohé kapely se bojí zpívat ve svém rodném jazyce, aby se ve světě neztratily. Proto často volí angličtinu, aby jim tak rozuměl téměř každý občan na světě. Tomu říkam konzum. :D Proto tou angličtinou docela začínám pohrdat. :)
Můj sen o tvé říši, teď krvácím tvou krví. Vezmi k srdci mé ostří a bodni, vždyť život je věčný. Miluji když pomalu krvácíš, já vnímám tvou bolest skrze mou víru. Vychutnávám ten pocit tvé bezmoci, chci věřit, že nikdy nevstaneš z mrtvých. Tvé tělo ucítí chladnou zem, oheň tě stmelí v popel co živí půdu. My staneme se tím nástrojem a katem, neb black metal je zbraň v našich rukou!
Obrázek
Uživatelský avatar
Kriss
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Bydliště: Morava
Příspěvky: 1020
Registrován: 6. září 2008, 23:01


Zpět na Doom Metal

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků