Dissolving Of Prodigy

Beautiful Slavic Doom z ČR

Moderátor: Shinigami

Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Dissolving Of Prodigy

Příspěvekod Gore » 15. březen 2009, 18:58

Obrázek
Obrázek

História:
Skrytý obsah
Počátek je datován již od roku 1989, kdy se začala realizovat myšlenka zrození doom-metalové kapely. Základní kámen položili bratři Reňa"Fusaty" (kytara, zpěv) a Jeňa (bicí Krystynovi, kteří to se sháněním dalších muzikantů neměli vůbec jednoduché. Bylo to začátečnické období plné problémů, které přetrvávaly ař do listopadu 1991, kdy z kapely MORSUS přichází Richard"Ritchie" Minx (kytara). Společně pak přijímají název BIGOTRY. Problémy však stále přetrvávají.V listopadu 1992 se objevuje posila Radek Novák (basová kytara). Ale s jeho přístupem kapela přestává být spokojena a svůj první koncert odehrává bez něj. Zde se okamžitě nachází náhrada Martin"Hadgi"Stoklosinski (DISFIGURED CORPSE).
V lednu následujícího roku Hadgi přivádí Michala"Pichloče" Blejchaře (zpěv), se kterým se v dubnu natáčí první demo Step To The Grave. Je listopad 1993 a studio opuští, v pořadí již druhé demo, nesoucí název Echoes Of My Sadness. Hostující housle Jiřího Dokoupila a flétna Evy Hurníkové, přidávají celé nahrávce na pestrosti a na barvitosti. Současně se také mění název z dosavadního BIGOTRY na DISSOLVING OF PRODIGY.
Leden 1995 a třetí demo Lamentations Of Innocence je již na světě. Na jehož vzniku se také podílejí přizvaní hosté: Kateřina Mozolová (klávesy), Lukáš Neustupa (housle) a Xenie Rajdusová (flétna), která se okamžitě stává pevnou součástí D.O.P. a v červnu téhož roku se objevuje pod značkou Obscene Production split 7"EP D.O.P./Forgotten Silence, na kterém se prezentuje skladbou "Damocles Gladious". Toho času má kapela již sepsanou smlouvu s firmou Sheer Records na svou první desku.
Ta se zrodila v červnu 1996 a s názvem stejným jako u třetího dema Lamentations Of Innocence. Album obsahuje, krom skladem z třetího dema, také 3 skladby z dema předešlého. Na podzim téhož roku se stává sedmým členem Andy Koptáková (housle) a v prosinci se kapela uzavírá ve studiu.
V dubnu 1997 tento materiál vychází, opět pod hlavičkou Sheer Records s názvem Time Ruins Also Beauty. Tato nahrávka si získává nálepku nejpomalejšího doom-metalu v ČR a v podstatě se, s odstupem času, stává kultovní "doomovou" záležitostí. V této době je skladba "Dažbog´s Heart" zařazena na kompilaci "Breath Of Doom" a v červnu D.O.P. odehrává dva koncerty v rámci mini turné s THE GATHERING. Houslí se ujímá Markéta Bilíková a za bicí usedá Michal"Datel"Rak (AQUA SILENTIA) a na nahrávce písně "Pád modly" na "A Tribute To Master´s Hammer" pro REDBLACK rec. s Reného vokálem už Pichloč pouze hostuje.
Nastává období hledání optimální sestavy. V D.O.P. mimo jiné působí : Radek Nogol (basa), Michal"HERO"Herák (zpěv), Libor"Květák"Květák (bicí) a Láďa Prokeš (basa).
Ke znovuzrození dochází v létě 2001 kdy z MEMORIe přichází Filip Chudý (basa) a následně také Pavel"Vajco"Fojtík (bicí) a z RHEi Vlastimil"Klavir"Kvoch (klávesy).
V roce 2002, již bez flétny a houslí, je natočeno ve studiu Citron třetí CD Loučení se světem pozemským. Téhož roku D.O.P. angažuje bývalého člena HYPNOTIC SCENERY Rostislava "Bawlera" Kučeru (zpěv) a Jana"Valdu"Valíčka (zpěv, flétna).
V roce 2003, kdy vše nasvědčuje tomu, že sestava je konečně stabilizována, jsou z rodinných důvodů nuceni D.O.P. opustit "Vajco" a "Ritchie", které nahrazuje kytarysta Richard"Chrobis" Chrobok (ex-LOVE HISTORY). A po více jak roce marného shánění bubeníka, se na kapelu (hrající v neúplné sestavě pouze na zkušebně) usmálo štěstí a v polovině roku 2004 tento post zaujímá Petr"Čadík"Čadan.
Začátkem roku 2005 kapelu opouští zpěvák Rosťa a zpěvu se ujímají Fusaty a Valda. Koncem téhož roku se rozhodl své působení v D.O.P. ukončit i basák Filip a do srpna roku následujícího, tedy do příchodu nového basáka Tomáše"Wolňase"Wolného, na tomto postu vypomáhá frontman Euthanasie Siki.

Zdroj: http://rockmag.cz/kapely/dissolving-of-prodigy/

Jedná sa o príjemný doom s prvkami folku, v podstate ani neni moc o čom písať, treba si od nich niečo vypočuť, ale tak v skratke:
Ich hudba je veľmi pocitová, jednotlivé nástroje nebudem rozoberať, ale flauta pekne dotvára tú "beautiful slavic" atmosféru, gitary a basa ju naopak zhutňujú, spev sa mi osobne tiež veľmi páči, posúďte sami :rocken:

Zostava:
René "Fusaty" Krystyn - spev, gitara
Richard "Chrobis" Chrobok - gitara
Jan "Valda" Valíček - flauta, spev
Tomáš "Wolňas" Wolny - basa
Vlastimil "Klavir" Kvoch - klávesy
Petr "Čadík" Čadan - bicie



Diskografia:
Echoes of My Sadness (Demo; 1993)
Lamentations of Innocents (Demo; 1994)
Lamentations of Innocents (1995)
Damocles Gladius/Clara (Split; 1996)
Time Ruins Also Beauty (1997)
Louèení Se Svetem Pozemským (2002)
Štvanice (2008)


Rozmluva s větrem



Obrázek

Domovská stránka (aj s ukážkami)
MySpace
Audio ukážky na MySpace a domovskej stránke sú v oveľa lepšej kvalite ako YT ukážky, takže odporúčam ;)
Last.FM
Sorrow ever awaits on joy.
Skrytý obsah
Minutáž hudby načítaná z Last.FM (overall):
Obrázek
Uživatelský avatar
Gore
Globální Moderátor
Globální Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Příspěvky: 3435
Registrován: 20. leden 2008, 23:13

Re: Dissolving Of Prodigy

Příspěvekod headbanger » 16. březen 2009, 18:56

Zařazení DOP mezi doom je sice mírně diskutabilní, to ale nic nemění na tom, že je velmi můžu, hlavně desku Loučení Se Světem Pozemským - doporučuju všem, kteří tento slovanský klenot ještě neobjevili :-)
headbanger
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 44
Bydliště: Roudnice n.L.
Příspěvky: 152
Registrován: 10. únor 2009, 23:04

Re: Dissolving Of Prodigy

Příspěvekod Garion » 22. srpen 2010, 13:14

DOP se mi taky líbí. Naživo jsem je viděl 2x, jednou na BA (skvělej zážitek v půl třetí ráno po bouřce a Forgotten Silence) a jednou v Lampě v klubu. Vždy skvělá veselá atmosféra (na to, že je to smutnej doom :-)) Komu ušlo, tak letos (duben?) vyšel Pařát, ke kterýmu bylo přiložený CD s demáčem DOP někdy z roku 93. Překvapilo mě, jak to už tenkrát byla celkem vychytaná nahrávka.
Aktuální Garionův playlist na LAST.FM
Uživatelský avatar
Garion
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 52
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2949
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 22. srpen 2010, 9:11
Aktivní v kapelách: Semtex j.h., Čekišó, M.H.S.

Re: Dissolving Of Prodigy

Příspěvekod bengo » 23. srpen 2012, 8:09

Výborná doom kapelka, to se v ČR jen tak nevidí. Objevil jsem je až, když Pařát psal o vydání vinylu Time Ruins Also Beauty.
Uživatelský avatar
bengo
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 31
Bydliště: Brno
Příspěvky: 100
Registrován: 6. březen 2010, 11:47

Re: Dissolving Of Prodigy

Příspěvekod Garion » 23. srpen 2012, 8:59

Jo, výborná kapelka to je, jen škoda, že se s ní děje to, co se s ní děje. Tolik kotrmelců v sestavě, to by stačilo pěti jinejm kapelám :lol: Mrzí mě, že v půlce loňskýho roku přestali hrát. Těsně před vystoupením v Plzni v Lampě, kam jsem se na ně chystal. Doufám, že obnoví koncertní činnost, protože jsem teď slyšel jejich poslední počin, skladbu Zlodějská světélka z podzimu 2011, kterou mají v přehrávači na bandzonu a ta je prostě perfektní. Takže kdo ještě neslyšel, šup tam. 14ti minutovej nádhernej doomovej epos.
Aktuální Garionův playlist na LAST.FM
Uživatelský avatar
Garion
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 52
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2949
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 22. srpen 2010, 9:11
Aktivní v kapelách: Semtex j.h., Čekišó, M.H.S.

Re: Dissolving Of Prodigy

Příspěvekod Besofen » 23. srpen 2012, 9:44

Mám jejich vynikající debut z Pařátu a zjistil jsem, že se dokonce nahrával v mých 3 letech u nás Těšíně :D Jinak v příštím roce Pařát jim udělá jeden z posledních koncertů v Ostravě :)
Uživatelský avatar
Besofen
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvky: 468
Registrován: 29. prosinec 2010, 23:15

Re: Dissolving Of Prodigy

Příspěvekod AmobiA » 23. srpen 2012, 10:21

Besofen píše:Mám jejich vynikající debut z Pařátu a zjistil jsem, že se dokonce nahrával v mých 3 letech u nás Těšíně :D Jinak v příštím roce Pařát jim udělá jeden z posledních koncertů v Ostravě :)

To je dost blbě formulovaná věta. To by mohl někdo pochopit tak, že jim to vydal Pařát, zatímco ty jsi to koupil z jejich e-shopu.
AmobiA
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 135
Registrován: 29. září 2011, 19:20

Re: Dissolving Of Prodigy

Příspěvekod Besofen » 23. srpen 2012, 10:30

Asi jo ten kdo trochu neví o co jde. Tak to byla v roce 2010 vydaná reedice jejich desky z roku 1993 ;)
Uživatelský avatar
Besofen
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvky: 468
Registrován: 29. prosinec 2010, 23:15

Re: Dissolving Of Prodigy

Příspěvekod AmobiA » 23. srpen 2012, 10:53

To byla reedice jejich dema, ne debutu. Aspoň tedy já považuju za debut až plnohodnotnou desku. A Pařát znám velmi dobře, mám doma i kopu starých černobílých čísel ;)
AmobiA
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 135
Registrován: 29. září 2011, 19:20

Re: Dissolving Of Prodigy

Příspěvekod Stick » 23. srpen 2012, 11:26

Četl jsem o nich v pařátu, asi by bylo fajn se na ně mrknout.
https://kandarsicknhorror.bandcamp.com/
somnusaeternus.bandcamp.com
Uživatelský avatar
Stick
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Brno
Příspěvky: 3725
Registrován: 17. leden 2008, 21:43
Aktivní v kapelách: Kandar, Somnus Aeternus

Re: Dissolving Of Prodigy

Příspěvekod Besofen » 23. srpen 2012, 11:43

Vidím, že si musím doplnit znalosti :) Já měl pořád zafixované, že je to jejich debut. Kdyžtak teď, ale koukám na jejich diskografii tak Echoes Of My Sadness byl první výtvor pod názvem Dissolving Of Prodigy
Uživatelský avatar
Besofen
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvky: 468
Registrován: 29. prosinec 2010, 23:15

Re: Dissolving Of Prodigy

Příspěvekod Garion » 23. srpen 2012, 11:52

Ty vade a neni to jedno, jestli to je demo nebo debut? Ještě jste mi neodpověděli, jestli se vám líbí Zlodějská světélka, co visí na bandzone.cz :evil:
Aktuální Garionův playlist na LAST.FM
Uživatelský avatar
Garion
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 52
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2949
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 22. srpen 2010, 9:11
Aktivní v kapelách: Semtex j.h., Čekišó, M.H.S.

Re: Dissolving Of Prodigy

Příspěvekod AmobiA » 23. srpen 2012, 12:01

Garion: No budeš mít možnost je vidět už jen na té akci Pařátu, potom prý definitivní konec. Aspoň to teď na Gothoomu tvrdil Fusaty.
AmobiA
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 135
Registrován: 29. září 2011, 19:20

Re: Dissolving Of Prodigy

Příspěvekod Garion » 23. srpen 2012, 12:05

A kdy to bude? A kde? Ví se to už?
Aktuální Garionův playlist na LAST.FM
Uživatelský avatar
Garion
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 52
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2949
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 22. srpen 2010, 9:11
Aktivní v kapelách: Semtex j.h., Čekišó, M.H.S.

Re: Dissolving Of Prodigy

Příspěvekod AmobiA » 23. srpen 2012, 12:15

AmobiA
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 135
Registrován: 29. září 2011, 19:20

Re: Dissolving Of Prodigy

Příspěvekod Garion » 23. srpen 2012, 12:53

hmm, to asi fakt z Plzně nedám :( To bych se tam musel vyskytovat už za nějakým účelem (práce, dovolená) ale jenom kvůli DOP se tam trmácet nebudu. Ale nepopírám, že mě to mrzí a bude mrzet. To se ale nedá nic dělat...
Aktuální Garionův playlist na LAST.FM
Uživatelský avatar
Garion
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 52
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2949
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 22. srpen 2010, 9:11
Aktivní v kapelách: Semtex j.h., Čekišó, M.H.S.

Re: Dissolving Of Prodigy

Příspěvekod Oskar999 » 23. srpen 2012, 16:44

Garion: na FB jsem zahlídnul, že se z Plzně plánuje nějaká větší výprava na tenhle koncert
Přísahám věčnou věrnost Umbrtkovi a skartokratickému státnímu zřízení!
Uživatelský avatar
Oskar999
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 37
Bydliště: od Plzně
Příspěvky: 2419
Registrován: 27. listopad 2007, 23:26

Re: Dissolving Of Prodigy

Příspěvekod Garion » 24. srpen 2012, 9:43

Díky za info. Já to ale myslel tak, že je to prostě den či dva času a ten bych radši strávil jinak, než cestováním, byť se zajímavými lidmi a v dobrým kolektivu. Být to před rokem, asi se tetelím radostí a jedu a ještě navíc bych sháněl lidi, který by se mnou jeli, ale dneska je to jinak. Takhle se s nimi rozloučím jen na dálku. Pustím si v ten den jejich desky, co mám doma, možná zapálím svíčku, zamáčknu slzu a bude to :)
Btw: ty pojedeš?
Aktuální Garionův playlist na LAST.FM
Uživatelský avatar
Garion
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 52
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2949
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 22. srpen 2010, 9:11
Aktivní v kapelách: Semtex j.h., Čekišó, M.H.S.

Re: Dissolving Of Prodigy

Příspěvekod Oskar999 » 24. srpen 2012, 17:19

je to moc daleko :mrgreen:
Přísahám věčnou věrnost Umbrtkovi a skartokratickému státnímu zřízení!
Uživatelský avatar
Oskar999
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 37
Bydliště: od Plzně
Příspěvky: 2419
Registrován: 27. listopad 2007, 23:26

Re: Dissolving Of Prodigy

Příspěvekod Besofen » 24. září 2013, 16:11

Jedna velmi smutná zpráva. Fusaty dnes v noci zemřel :-(
Uživatelský avatar
Besofen
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvky: 468
Registrován: 29. prosinec 2010, 23:15

Další

Zpět na Doom Metal

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron