Dead by April

Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Dead by April

Příspěvekod Malachim » 27. září 2009, 17:39

Obrázek
Obrázek

Země: Švédsko (Gothenburg)
Rok založení: 2007
Styl: Metalcore, Modern metal, Pop


Základy Dead by April položil začátkem roku 2007 zpěvák kapely Jimmie Strimell. Cítil že potřebuje odbytiště pro písničky které psal, protože nevyhovovaly kapele. Slyšel nějaké práce Pontuse Hjelma a začal s ním spolupracovat. První výsledky, 'Lost' a 'Stronger' byly zveřejněny na MySpace a během týdne měli stovky posluchačů. Zájem o kapelu a možnost vidět je naživo rostl. Po oslovení několika přátel se k nim přidali ostatní členové a z projektu se stala plnohodnotná kapela. Jejich hlavní myšlenkou je odpoutat se od daných pravidel a hranic heavy metalu.




Sestava
  • Zandro Santiago – clean vocals
  • Christoffer Andersson – screamed vocals
  • Pontus Hjelm – guitars, keyboards
  • Marcus Rosell – drums
  • Marcus Wesslén – bass guitar
Odkazy
Diskografie
  • 2009 - Dead by April
  • 2011 - Stronger (Compilation)
  • 2011 - Incomparable
  • 2014 - Let the World Know


Ukázky

Naposledy upravil Malachim dne 7. březen 2014, 17:29, celkově upraveno 5
''The world is very different for those who cannot see beyond what is placed before their very eyes.''
Uživatelský avatar
Malachim
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Brno <-> Veverská Bítýška
Příspěvky: 253
Registrován: 13. květen 2009, 13:02

Re: Dead by April

Příspěvekod Niaden » 27. září 2009, 18:34

ááách jo! zrovna jsem je chtěla založit, nekecám, dokonce jsem se kvůli tomu přihlásila dnes již podruhé... :D ale asi je to takhle lepší, protože topic jsi udělal hezky. ;)
co dodat k Dead by April? některý ty písničky mi absolutně nesednou, ale na druhou stranu zrovna Lost nebo Painting Shadows mám vážně ráda, prostě skupina se zřejmě nebude líbit všem, nicméně mně se jeví velice zajímavá a je na nich vidět, že se nebojí experimentovat. :)
Obrázek
Uživatelský avatar
Niaden
Articulus
Articulus
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 33
Příspěvky: 60
Registrován: 2. květen 2009, 14:03

Re: Dead by April

Příspěvekod Tekat00 » 17. květen 2010, 18:16

To je pravda, nemusí sednout každému, ale mě ta kombinace screamu/zpěv/klávesy sedla dokonale :) Ne každej song je tak chytlavej a "aktivní" , ale přesto pozitiv je více :)
Uživatelský avatar
Tekat00
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 31
Bydliště:
Příspěvky: 35
Registrován: 16. květen 2010, 10:02

Re: Dead by April

Příspěvekod LinDan » 6. červenec 2012, 22:58

Mladá, moderní a perspektivní kapela. Pro mnoho metalistů těžce stravitelná, no já na ně nedám dopustit. :) Mám rád celou jejich tvorbu, včetně dem. Těžko říct, které album mi sedí víc. Na debutu mi příjde dobře vyvážený ten poměr metalu a popu (hlavně co se vokálů týče), zatímco album poslední je místy více corovější, modernější (hlavně díky syntetizátorům) a popově sladší. Za co by si ale tahle kapela v mých očích zasloužila metál, jsou texty (narážky vůči mému věku rezolutně odmítám :D). :hi:
LinDan
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Bydliště: Šumperk
Příspěvky: 559
Registrován: 4. červen 2009, 19:44

Dead By April - As a Butterfly

Příspěvekod Metallum [Bot] » 7. březen 2014, 12:34

Dead By April - As a Butterfly
Nový článek na portálu:
http://www.metallum.cz/novinky/dead-april-as-butterfly/
Robot Orbis Metallum
Uživatelský avatar
Metallum [Bot]
Metallum Bot
 
Věk: 16
Bydliště: metallum.cz
Příspěvky: 894
Registrován: 16. listopad 2007, 20:09

Re: Dead by April

Příspěvekod LinDan » 7. březen 2014, 16:11

Už je to venku delší dobu, celkem v pohodě klip a jedna z těch nejlepších písní na novém albu. Některým sice vadí, že videoklip nemá žádný děj... ale pokud zapřemýšlíte nad textem písně, tak ho tam najdete. ;)

Jinak nové album není špatné, ale unešen z něj nejsem. Stylově je to už někde jinde než předchozí dvě desky. Kytary sice znějí více "heavy", ale pojetí je takové více rockovější a celé album je doslova protkané elektronikou, s čímž zřejmě souvisí i zahuhlaný zvuk desky. Taky zpěvák Zandro dostal mnohem více prostoru než na předchozí desce, takže slovíčko "boyband" dostalo v jejich tvorbě mnohem větší rozměr a po mnoha neshodách zůstal v kapele z původní line-up už jen Pontus. Mezi nejlepší písně alba bych zařadil skvělou baladu Replace You, dále Let the World Know, My Tomorrow, As a Butterfly a Done With the Broken Hearts.

True metalistům doporučuji se této kapele raději vyhnout, hrozí infarkt. :D
LinDan
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Bydliště: Šumperk
Příspěvky: 559
Registrován: 4. červen 2009, 19:44


Zpět na Core Metal

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron