Walknut

Moderátor: The_Nameless

Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Walknut

Příspěvekod Algis » 7. září 2010, 13:34

Obrázek


Obrázek


Atmospheric Black Metal


Krajina: Rusko


Lyrická tematika: Príroda, Mystika, Pohanstvo


Členovia:
Stringsskald - All instruments and vocals (Temnozor, Forest (Rus), Volkoten, Vandal, Woods of Fallen, Nitberg, Rakoth)
Ravnaskrik (Gorruth) - Lyrics (Woods of Fallen, Temnozor)


Obrázek
Walknut je ruský black metalový projekt ľudí podielajúcich sa na legendárnej kapele Temnozor, či Forest, alebo Woods of Fallen. Walknut je atmosferickou záležitosťou pri ktorom dominuje pochmúrna a temná atmosféra. Z tohto dôvodu som vybral pomenovaie atmosferick black metal, pretože hudba je komponovaná na dosiahnutie stavu pri ktorom klasickú hudbu nepočúvate. Melódie Walknutu sú rýchlho až stredného tempa, pri započúvaní sa do muhutne znejúcich riffov si predstavíte presne to čo hudobníkom vychádza z mysle...Tajomno, mystika a viera ich predkov.


Diskografia


Graveforests and Their Shadows - 2007

Obrázek


Odkazy
---------------------

Officiál: http://www.myspace.com/walknutband
Label: http://www.cfprod.com/nh/

Uživatelský avatar
Algis
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Příspěvky: 1108
Registrován: 1. srpen 2010, 11:44

Re: Walknut

Příspěvekod russel » 7. září 2010, 14:36

Výbordelně bordelná věc. Když je nálada na tyhle pralesní BM, tak vždy dávám. Pěkně s Faniskem, Iuvenes apod.
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
russel
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 37
Bydliště: Iglau
Příspěvky: 1543
Registrován: 23. leden 2008, 18:39

Re: Walknut

Příspěvekod Haldir » 7. září 2010, 16:42

Heh...chystal sem se založit tenhle topic, musim bejt rychlejší :lol: Výborná hudba :headbang:
Existuje jen jedno dobro, a to je vědění. Existuje jen jedno zlo, a to je nevědomost. (Sókratés)
Haldir
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 29
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1682
Registrován: 24. květen 2010, 23:30

Re: Walknut

Příspěvekod Algis » 7. září 2010, 20:04

Za posluch určite stojí aj ruský Forest, ktorý je štýlovo podobného razenia, pre toto forum žiaľ nevhodná kapela.
Uživatelský avatar
Algis
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Příspěvky: 1108
Registrován: 1. srpen 2010, 11:44

Re: Walknut

Příspěvekod Pest » 9. září 2010, 11:16

Walknut je parádní věc. Rukopis Temnozoru je tam cejtit na 100 honů. Škatulku atmos bm schvaluji. :palec:
Uživatelský avatar
Pest
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1198
Registrován: 8. listopad 2009, 12:00

Re: Walknut

Příspěvekod Demicorpus » 15. září 2010, 19:58

Tak tohle mě hodně chytlo :)
Northern wind take my song up high
To the Hall of glory in the sky
The its gates shall greet me open wide
When my time has come to die
Demicorpus
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 32
Bydliště: Roudnice nad Labem
Příspěvky: 280
Registrován: 20. březen 2010, 22:05

Re: Walknut

Příspěvekod Algis » 18. říjen 2010, 12:34

Rozhovor s Walknut: http://www.mortemzine.net/show.php?id=1761

Kúsok z rozhovor, ktorý stojí za prečítanie, pretože vraví skutočne pravdu!

8. V Rusku sa vyrojili desiatky kapiel hrajúce folk black metal. Nemrzí ťa, že sa z niečoho, čoho základy ste pred trinástimi rokmi s TEMNOZOR položili, ale vlastne aj z toho, čo ste začali produkovať s Walknut, stal trend a doslova ruský hudobný vývozný artikel? Cítiš ešte stále v hudbe súčasných kapiel úprimnosť?

Súčasné premnožené, ruské „folk pagan metalové“ kapely nie sú nič iného než hanba. Ich zahraniční fanúšikovia sú ale k smiechu ešte viac. Väčšina tých, dnes tak populárnych ruských „pagan metalových“ kapiel, hrala pred 10-13 rokmi obyčajný doom, či death metal bez akýchkoľvek pohanských tém, podľa vtedajšieho trendu. Keď v priebehu deväťdesiatych rokov stratili tieto žánre niečo zo svojej popularity, zatiaľ čo trend pagan metalu vzrástol, začali ho naraz všetci hrať. NOKTURNAL MORTUM a TEMNOZOR začali hrať temný metal s folkovými prvky, píšťalami, akustickými gitarami a čistými spevmi, zatiaľ čo vtedy, tak 10 rokov naspäť, všetci počúvali CANNIBAL CORPSE, PARADISE LOST, alebo pubertálny pop v škole. Nie je to v skutočnosti ich vina, ale dnes tieto kapely a ich fanúšikovia, zvesela prežúvajú druhoradé a treťoradé kópie toho, čo kedysi NM a TEMNOZOR stvorili a hrali. Existujú labely a kapely, ktoré na tomto celkom vážne ryžujú peniaze.

Nie je to znepokojivé, len veľmi ľudské a teda nudné. Títo ľudia (ako kapely, tak aj fanúšikovia) nemajú vôbec tušenie o čom spievajú/hovoria. Nemá to nič spoločného s pohanstvom alebo dávnovekom. Život našich predkov bol pochmúrny, plný vojen, smrti, moru a ľútosti. Dokonca aj ich zábava pretekala krvou a násilím. Väčšina ruských, folklórnych skladieb je smutná a hovorí o vojne a smrti (zabudnite na tie hovná z televízie, či z divadielok pre zahraničných turistov). Nemá to takmer nič čo dočinenia s dnešnou hipisáckou mentalitou akože Vikingov a Slovanov a ich pesničkami o ožratých troloch, pivných pannách a veselého tancovania. Totálne ignorujem 90% dnešného, takzvaného „pagan metalu“ pre veselých hlupáčikov. Ozajstné pagan metalové kapely ako napríklad PRIMORDIAL, stojí hrdo mimo nich.
Uživatelský avatar
Algis
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Příspěvky: 1108
Registrován: 1. srpen 2010, 11:44

Re: Walknut

Příspěvekod The_Nameless » 18. říjen 2010, 14:31

Ukřivděné bláboly. Dokazujte své kvality nadále muzikou, uděláte lépe, než když budete svými "upřímnými" prohlášeními kydat špínu na jiné, ať už oprávněně, nebo ne. Zbytečně to zavání povýšeneckou a elitářskou pózou. Naivně jsem si myslel, že tvůrci takovéto muziky budou více nad věcí...
Uživatelský avatar
The_Nameless
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 32
Bydliště: Bunker
Příspěvky: 1883
Registrován: 16. prosinec 2008, 20:02

Re: Walknut

Příspěvekod Вранакрик » 18. říjen 2010, 14:44

The_Nameless píše: Zbytečně to zavání povýšeneckou a elitářskou pózou. Naivně jsem si myslel, že tvůrci takovéto muziky budou více nad věcí...


Tak ono to elitarstvi k tomu blacku patrilo a patri. A navic, ze se z pohanstvi v metalu stal trend je taky pravda.
Uživatelský avatar
Вранакрик
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 435
Registrován: 24. březen 2008, 1:17

Re: Walknut

Příspěvekod Вранакрик » 19. říjen 2010, 12:24

Rozhovor s Walknut pro House of Dark Shadows webzine
Otázky kladl Vinteress v říjnu 2008

Někdy když děláš rozhovor s kapelou, která má víc než jednoho člena, nikdy nevíš, kdo ti odpovídá, kdo to je a co v kapele dělá.

Není vůbec důležité, kdo jsem a co v kapele dělám. Není to rozhovor se mnou jako s osobou, je to rozhovor pro projekt Walknut, což je jediná věc, na které tady záleží.

Jméno Walknut je docela neobvyklé. Jaká je jeho definice?

„Walknut“ nebo „Valknut“ je propletený triskel (neboli tři vzájemně spojené trojúhelníky), známý také jako „Uzel smrti“. Walknut se vztahuje k vesmírnému symbolismu Wotana/Odina/Udina, Otce padlých. Rovněž představuje tři světy pohanské kosmogonie, stejně jako tři Norny, tkalkyně osudu a pojetí Wyrdu samotného.

Rozhovor s Walknut. Osobně jsem předtím nikde nezahlédl rozhovor s Walknut, existuje vůbec nějaký a pokud ne, proč?

Před tímhle aktuálním jsme dosud udělali jenom jeden rozhovor v nějakém papírovém časopisu. Fakt nemám rád odpovídání na rozhovory, a obvykle takové nabídky odmítám, takže jich moc není.

Jste z Ruska, jaká je tam scéna a jak dobře jste zapadli?

Rusko je (nebo bylo) domovem několika skvělých a velmi jedinečných blackmetalových kapel jako např. Branikald, Ravendark a Forest.
Pokud seš nový v ruském black a pagan metalu zkus třeba tři výše zmíněné kapely, vlastně celý kruh Blaze Birthall včetně Nitberg a Vargleide, pak Temnozor, Old Wainds, Nav´ a Mor. Vlastně cokoliv co vydalo Stellar Winter/Hexenhammer Records a Assault Records by podle mě mohlo vypadat více méně zajímavě.
Nicméně, stejně jako kdekoliv jinde, většina „black/pagan“ metalové „scény“ v Rusku je jenom o hraní pokurvené muziky, chození na párty, šíření pomluv a bezdůvodného vychloubání. Nepovažujeme se za součást tohoto a nezajímá nás co se tam děje nebo jestli nás přijímají dobře nebo ne. Jestli můžu soudit podle některých publikací a recenzí, které jsem viděl, bylo naše debutové album přijato docela dobře, ne že je to ale pro nás skutečně důležité.

Walknut vznikl v roce 2006. Z nějakého důvodu jsem si myslel, že to bylo dřív. Vypadá to jako bych byl fanouškem déle. Odkud Walknut vzešel a kdo ho odstartoval?

Walknut se skládá ze dvou osob: Stringsskalda a Ravnaskrika. Znali jsme se už mnoho let a spolupracovali jsme spolu na několika jiných lépe známějších projektech a kapelách. Walknut se zrodil roku 2005 nebo tak nějak, jako osobní projekt Stringsskalda a pořád zůstává více méně stejným, až na to, že se k němu později připojil Ravnaskrik jako pomoc v určitých aspektech.

Vaše hudba je založena na přírodě, pohanském mysticismu a dědictví. Jaký druh výzkumu nebo studia těchto věcí jste vykonali, abyste na tom mohli založit svou muziku?

Když jsem byl mladší, studoval jsem množství knih a publikací o náboženství a duchovnu, politice a historii, (para)vědě a mytologii, psychologii a okultismu, filozofii a antropologii, archeologii, folklóru a kultuře. Taky jsem využil studia dějin na univerzitě. Teď právě všechno co můžu potřebovat leží ve mně a v zemi, ve které žiju. Založili jsme naši hudbu na našem chápání kosmu, duchovna, tradice, historie a folklóru. Dlouhé lesní vycházky jsou rovněž důležitou součástí našich před-tvůrčích zkušeností.

Vaše stránka na Myspace je velmi neurčitá. Vím, že máte venku své jediné CD nazvané Graveforests and Their Shadows (Hrobové lesy a jejich stíny), které bylo vydáno v roce 2007. Jaký druh odpovědi jste dostali od svých fanoušků a splnilo to vaše očekávání?

Graveforests je náš debut a zatím naše jediné album. Soudě podle toho, co jsem viděl a vím, ohlas mezi posluchači byl vynikající. Původně jsme nahráli toto album hlavně pro sebe jako druh hudebního a mystického zážitku a zprvu jsme měli pochybnosti, jestli to vůbec vydat na cédéčku. Takže můžu říct, že odpověď velmi předčila naše očekávání. Stellar Winter dosud rozšířila 2000 kopií našeho alba (během círka jednoho roku) a je tu značně velký požadavek na větší množství, které už nemůžeme uspokojit se zbytky, které máme na skladě. Takže, v celku můžeme říct, že toto album bylo přijato víc než jen dobře.

Budu čestným a řeknu, že jsem trochu zmatený ohledně stavu Walknut. Na vaši myspace stránce uvádíte, že nejste nikomu upsáni, nicméně při prohledávání webu jsem někde našel, že jste řekli, že jste se upsali Stellar Winter Records. Mohl bys mi to prosím objasnit?

Náš debut jsme vydali sami skrze Stellar Winter, protože to bylo méně komplikované a přirozenější věcí tak učinit. V tuhle chvíli nemáme žádné smluvní závazky, takže opravdu nejsme „upsáni“ labelu. Toto léto si nás namlouvala Candlelight Records, ale těsně před odesláním smlouvy od ní odstoupili, protože někteří jejich němečtí levicoví kolegové je zastrašovali bojkotem kvůli nedávnému vydání cédéčka Burzum Anthology, takže majitel Candlelight se obával, že podpisem Walknutu by mohl být zapojen do podobných problémů, takže museli kontrakt zrušit.
Myslím si, že je to pro nás taky v pohodě, že skutečně nesedíme topinkovačům mainstreamových labelů.

Na své myspace stránce máte jenom jednu píseň „Motherland Ostenvegr“ (Matka Ostenveg). Proč je tam jenom ten jediný song?

Nikdy jsem si nemyslel, že je fakt důležité kolik písní může mít ta nebo ona kapela na myspace profilu. Myslím si, že ten kdo má opravdu rád naši muziku a postoj může vždycky najít CD v nějakém distru, nebo si aspoň stáhnout celé album v mp3 přes nějaký torrent, zbytek zřejmě není dostatečně zaujatý, takže skutečně nepotřebují naše úsilí.

Vraťme se k předchozí otázce v pohledu k vašemu CD, je tohle CD pořád dostupné a kde ho můžeme získat?

Právě teď může být naše debutové CD pořád k dostání u několika dister jako je The End (USA), Morbid Winter (Kanada), Supernal (Británie) atd. Plánujeme ho brzy dotisknout, protože poptávka je opravdu obrovská, takže si myslím, že nebude problém si koupit Graveforests and Their Shadows také později.

Jaký je tvůj názor na blackmetalovou scénu těchto dnů a byli jste vždy v black metalu?

Já se moc nezabývám současnou blackmetalovou scénou, protože většina kapel nemá duši, dokonce se mnohé z nich snaží jenom tupě napodobovat legendární hordy z 90.let. Zřetelně selhávají, protože všechny postrádají něco důležitého, co ty staré kapely měly.
Pokud jde o nás, pořád většinou posloucháme black metal 90.let, přirozeně, protože to je muzika našeho mládí. Hlavně starou norskou, polskou a švédskou scénu. Naše hlavní favority zahrnují: Burzum, Strid, starý Graveland, Ildjarn, Darkthrone, Gorgoroth, Enslaved, staří Satyricon, staří Emperor, Hades, Taake, Manes, Mock, Forgotten Woods, Trelldom, Ulver, In The Woods, Immortal, Infernum, Fullmoon, Mysteries (Polsko) a samozřejmě skutečné legendy staré ruské blackmetalové scény: Branikald, Forest a Ravendark. Tento seznam by mohl pokračovat hodně dlouho, zvlášť když přejdeme k norské blackmetalové scéně 90.let. Když přejdeme k moderní scéně, někdy posloucháme Primordial, Agalloch, Nokturnal Mortum, Himinbjorg, Negura Bunget a docela dost ne-metalové látky: temný psychedelický indy rock, folk a klasiku.

Slyšel jsem od různých lidí, že Walknut je považován za NSBM kapelu. Je v tom nějaká pravda a máte nějakou odezvu k těmto obviněním?

Walknut je projekt, který prezentuje atmosférický black metal, ovlivněný severskou přírodou a mysticismem. Prostě a jednoduše to tak je. „Různí lidé“ si můžou říkat cokoliv chtějí a můžou Walknut považovat za to, co si nejvíc přejí, stejně tak můžou mít Walknut rádi nebo Walknut nenávidět, vůbec mě to nezajímá.

Jste ovlivněni mnoha kapelami. Slyšel jsem, že jednou z nejhlavnějších je Burzum. Tvůj názor na Varga, co udělal a čím se stal?

V mládí jsme byli těžce ovlivněni ranými skandinávskými a polskými scénami a v určitém chápání v nás tohle hoří navždy. Jak léta plynula, jasně jsme vyrostli a vyzrály, jsme soběstačnými jak po hudební tak textové stránce, takže žádná konkrétní kapela naši hudbu přímo neovlivňuje, ani se neobracíme ke kopírování někoho. Naše hudba spíš vychází ze vzdálených hlasů krve a půdy, které v sobě slyšíme, z děsivých vizí těchto krajin, z našich životů, našich cest a našich zážitků, v současnosti je to tohle, co přichází spíš zevnitř nás, než zvenčí.
Pokud jde o Varga, je to skvělý člověk. Dopisoval jsem si s ním krátce před tím, než ne příliš dávno se všemi utnul kontakty. Je to hluboká osoba a rozhodně stojící za větší respekt než mnohé dnešní blackmetalové „ikony“.

Co leží pře Walknutem, možná nějaké plány na další CD?

Ano, určitě, koncept nového alba už roste v našich myslích. Nečekej nějaké stylové změny. Zatím je pracovní název nového alba „The Knot of the Dead“ (Uzel smrti). Doufáme, že novou nahrávku dokončíme někdy během nadcházející zimy 2008/2009 nebo tak, ale je moc brzo podávat přesné termíny. Kdo ví, možná nás zítra umlčí navždy? Čas ukáže.

Díky za tvůj čas. Doufám, že toho uvidím Walknut udělat víc a rád bych slyšel nějaká závěrečná slova, které bys mohl v tuhle chvíli mít.

Sifjum er þá blandat,
hver er segja ræðr
einum allan hug;
allt er betra
en sé brigðum at vera;
er-a sá vinr öðrum, er vilt eitt segir.

(V pobratimství vstupuje,
kdo pomýšlí navždy
sdílet s někým své srdce.
Není nic horšího
než neupřímnost,
přítelem není, kdo pochlebuje.)
Uživatelský avatar
Вранакрик
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 435
Registrován: 24. březen 2008, 1:17


Zpět na Black Metal

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron