Trist

Moderátor: The_Nameless

Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Trist

Příspěvekod Lesíček » 23. srpen 2010, 19:47

Obrázek
Obrázek

Země: Česká republika Obrázek
Rok založení: 2003
Styl: ambientní/depresivní black metal
Texty: melancholie, bolest, abstraktní témata, deprese

"Já jsem spíš soustředěný na noční melancholické město, kdy zalezlý pod lampou nebo v ústraní sleduju, jak jednou za čas někdo projde a nevšimne si mě a přesvědčuju se o tom, že jsem jen stín." To jsou slova Jana Šincla neboli Trista, jenž je hlavním představitelem tohoto českého projektu. Za pár let se stal Trist známým jménem po celém světě a to především díky jeho kvalitám, které jsou možná pro někoho dechberoucí. Dlouhosáhlost, zasněnost, utrápenost, monotónost, ale i naděje, to jsou hlavní znaky Tristovy hudby. Za zmínku také stojí, že většina alb je pouhá improvizace, tedy například album "Zrcadlení melancholie" bylo nahráno během jedné noci. Tuhle hudbu by měl zkusit každý, kdo si libuje v meditativní hudbě a zároveň mu nevadí black metal.

Členové


Trist - Veškeré nástroje a vokály

Diskografie


Do Tmy Žalu I Nicoty (Demo, 2004)
Z Kraje Mrtvých Stínů (Split, 2005)
Říjen pod mlhou (Demo, 2005)
Prach Nesvěta (Demo, 2005)
Pustota (Demo, 2005)
Trnový labyrint (Demo, 2006)
Stíny (2006)
Sebevražední andělé (2007)
Trist / Kaxur / Holomráz (Split, 2007)
Slunce v snovém kraji, rozplývání, echa… (2007)
Zrcadlení melancholie (2007)
Korium / Trist (Split, 2007)
Black Veils (Split, 2007)
Grimnir / Trist / Regnum / Hypothermia (Split, 2008)
Zjitřená bolest (Best of/compilation, 2008)
Ve snech nekrvácím (Demo, 2009)
Za hranicí skutečnosti (EP, 2009)
Trist / Lonesummer (Split, 2012)
Nostalgie (EP, 2012)
Trist / Nuit Noire (Split, 2012)

Odkazy



Hudební ukázky


Nostalgie III (ze Split alba Trist / Nuit Noire)


Květy snových dálek (z EP Za hranicí skutečnosti)


Poslední cesta (z alba Zrcadlení melancholie)




Obrázek
Naposledy upravil Lesíček dne 14. červenec 2013, 9:56, celkově upraveno 8
Obrázek
Uživatelský avatar
Lesíček
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Bydliště: Praha
Příspěvky: 983
Registrován: 20. červen 2010, 9:38

Re: Trist

Příspěvekod Pest » 24. srpen 2010, 1:16

Tak Květy snových dálek a Sebevraždení andělé jsou naprostý luxus. Dokonce jsem viděl i jednu Mexickou kapelu tušim, kde vzdávají Tristovi hold - covery v češtině, snad to ještě někdy najdu. :winky:
Uživatelský avatar
Pest
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1198
Registrován: 8. listopad 2009, 12:00

Re: Trist

Příspěvekod Lesíček » 24. srpen 2010, 10:50

Pro mne to je opět další skvost, jeden z nejúžasnějších. Jsem strašně hrdej na to, že i v čechách máme takového mistra v tomto žánru. Myslím, že co se týče ambientního/depresivního black metalu, tak je Trist bezkonkurenční. Za velkou zmínku stojí taktéž album Slunce v snovém kraji, rozplývání, echa…, které je celé ambientní. Z těch kláves je vážně cítit naděj i smutek. Pak taktéž doporučuji demo Ve snech nekrvácím, kde se nacházejí dvě dvaceti minutové skladby, které jsou svým vyzněním a monotóností naprosto špičkové v daném žánru. Nejnovější EP Za hranicemi skutečnosti je taktéž špičkové.
Jinak v brzké době se snad můžeme těšit na nějaká nová alba, splity a EPčka.
Ten mexický projekt je zde: http://metal-archives.com/band.php?id=117803
Obrázek
Uživatelský avatar
Lesíček
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Bydliště: Praha
Příspěvky: 983
Registrován: 20. červen 2010, 9:38

Re: Trist

Příspěvekod Hunter » 10. červenec 2012, 21:04

Tristova hudba se mi líbí užasná temná atmosféra.A co se týče coverů tak jsem slyšel covery od DSBM skupiny Happy Days.Pozitivní názory to moc nemělo. :)
Curse you all men
That resent my empire
Cause I have risen again
At war this time
The truth I speak
Is your decease
My word is your defeat
Uživatelský avatar
Hunter
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Příspěvky: 190
Registrován: 3. květen 2010, 18:49

Re: Trist

Příspěvekod Lesíček » 18. říjen 2012, 13:15

Jeho poslední tvorba, tedy trilogie Nostalgie I, II & III jsou opět zárukou kvality. I přesto, že se jedná o velmi jednoduchou a ničím překvapivou hudbu, mě to ani trochu nenudí i po několika poslecích.
Obrázek
Uživatelský avatar
Lesíček
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Bydliště: Praha
Příspěvky: 983
Registrován: 20. červen 2010, 9:38

Re: Trist

Příspěvekod DeToX » 22. říjen 2012, 21:25

I když mě můj hudební vkus příliš do těchto vod netáhne, tak jsem ze zvědavosti okusil tento hudební počin. Slyšel jsem zatím pouze pár skladeb, tak je na nějaký celkový názor určitě ještě dost brzy. Pro zatím jsem příjemně překvapen a do jisté míry snad i fascinován instrumentální složkou. Hudba se na první pohled jeví jednoduchá a prostá, ale když se člověk podívá jen trošku z jiného úhlu.. No, zatím si ale neumím zvyknout na ten vokál. Ne že bych nesnesl black metal, ale tohle mi nějak nesedí. To občasné skřehotání tam vidím spíš jako rušivý prvek uceleného instrumentálního díla... tak třeba narazím ještě na song, kde tomu bude jinak... Nějaké doporučení na skladbu, kde by byl větší přísun vokálů? :) Zkusím si to sehnat, a postupem času naposlouchat.. na ponurou listopado-zimní náladu se určitě bude hodit..
Somewhere between birth and death lies desire, desire for life, desire for love, for everything good. And this is the source of all suffering...
Obrázek
Uživatelský avatar
DeToX
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Praha
Příspěvky: 536
Registrován: 13. červenec 2010, 18:14

Re: Trist

Příspěvekod Lesíček » 22. říjen 2012, 22:05

Pokud chceš čistě instrumentální, tak demo Ve snech nekrvácím, EP Nostalgie nebo třeba klávesové Slunce v snovém kraji, rozplývání, echa..., což je fakt zajímavej ambient. Jinak on nic jiného než řvát neumí, to je prostě o vkusu. Někomu se to líbí, jinému zase vůbec.

Jedna z mých neojoblíbenějších je Chronický pocit prázdnoty. Naprosté veledílo, takovou hudbu umí fakt jen Trist. Ale není to hudba, kterou si jentak poslechneš a pak prostě zhodnotíš. Je to hudba, kterou člověk ocení za určitých okolností a v těch nejhorších chvílích umí docela dost pomoci :) Jeden Trist je pro mne často lepší než deset psychiatrů.
Obrázek
Uživatelský avatar
Lesíček
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Bydliště: Praha
Příspěvky: 983
Registrován: 20. červen 2010, 9:38

Re: Trist

Příspěvekod Hestia » 25. říjen 2012, 11:48

Dnes jsem ve velmi depresivním rozpoložení,tak jsem sáhla po Tristovi.... a pomalu to ze mě odpadává. Když si ho člověk poslechne ve správný čas,tak je skutečným balzámem na duši. I když je to trochu paradox. :)
Uživatelský avatar
Hestia
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Žena Žena
Bydliště: Kralupy nad Vltavou
Příspěvky: 1279
Registrován: 11. srpen 2009, 21:55

Re: Trist

Příspěvekod Betwithell » 18. listopad 2012, 19:31

Hudebně je to sice skoro to samé, ale než Tristovy sólovky mi přijde lepší Life is Pain...
frown a bit more
Uživatelský avatar
Betwithell
Articulus
Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 31
Příspěvky: 96
Registrován: 13. březen 2010, 22:39
Aktivní v kapele: Teh Alcoholicists


Zpět na Black Metal

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků