Joyless

Post-Forgotten Woods sucide rock projekt

Moderátor: The_Nameless

Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Joyless

Příspěvekod Smrt v červnu » 21. květen 2010, 16:54

Obrázek
Obrázek

Země: Norsko Obrázek
Rok založení: 1996
Styl: Black Metal (dříve)/ Suicide Rock (nyní)
Texty: Deprese, Život a vše, co k němu patří...



Po odmlce Forgotten Woods roku 1996 bývalí členové Thomas, Rune a Olav spolu s Nylonem založili Joyless - tato kapela se syndromem fénixe jednak využila starých skladeb své předchůdkyně, jednak rozvinula svůj pestrý hudební potenciál mnohem dále. Po ponurých blackových nahrávkách přichází v roce 1999 veliký zlom - vychází krátkohrající deska Blue In The Face a na ní je představena nová visáž - od morbidního blacku se starobním feelingem se tvůrčí snahy přesunuly k specifickému depresivnímu/suicide rocku. O rok později zachází snahy ještě dále. Projekt opouští Thomas a přichází Ida, majitelka čistého vokálu. V drobnými změnami je vydáno Wisdom & Arrogance, jenž nabízí náladovou a posmutnělou porci bizarností s pop a sucide rockem. Smích skzre slzy a lehký dětský feeling zlehka odzvonil starým hudebním manýrům, jakožto i starým a syrovým metalovým nahrávkám. Tímto milníkem ovšem vývoj skupiny nekončí, po pěti letech ticha totiž přichází éra, v níž se tato hudební čtveřice věnuje spolupráci s dalšími hudebními tělesy - Woods Of Infinity, Bethlehem, Urfaust, Dekadent Aesthetix. Pro pozdější nahrávky ze split desek je charakteristický velmi zastřený zvuk a značná neurčitost, nepřítomnost a snivost.
Joyless je ukázkovým příkladem hudebního vývoje; z uskupení, které zprvu působilo jako náhrobní kámen klasice black metalového žánru, se postupem času vyklubalo svébytné a originální dítko. A to se nestydí za své experimenty a posun - naopak je hrdě ukazuje při každém poslechu. Přestože se tedy jedná o "služebně mladší" kapelu, patří v rámci svých mezí k naprosté klasice.




Obrázek

Obrázek
Členové
  • Olav Berland (Kytary, Baskytara, Bicí, Vokály)
  • Nylon (Kytary)
  • Ida Helleboe (Zpěv)
  • R. (Rune Vedaa) (Baskytara)


Ex-Členové
  • Thomas Torkelsen (Vokály)
  • Arve Johansen


Odkazy

Diskografie
  • Unlimited Hate (1996 (Album))
  • Joyless / Apokryphus (1997 (Split))
  • Blue In The Face (1999 (EP))
  • Wisdom & Arrogance (2000 (Album/znovu vydáno 2006))
  • Uppgivet Hjärta / Eidyllion (2005 (Split))
  • Wild Signs of The Endtimes (2009 (Kompilace))
  • Gestern Starb Ich Schon Heute (2009 (Split s Bethlehem))
  • Urfaust/Joyless (2009 (Split))
  • Dekadent Aesthetix (2009 (Split))




Hudební ukázky

Blå Melankoli (Z alba Unlimited Hate - Raný Black Metal)

Isn't It Nice? (Z alba Wisdom & Arrogance)

Why Should I Cry? (Z alba Wisdom & Arrogance)

Vinternatt (Ze splitu s Woods Of Infinity, později znovuvydáno v druhém vydání Wisdom & Arrogance)
Obrázek
Ja, tady všude jsem doma!
Uživatelský avatar
Smrt v červnu
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Sudetenland
Příspěvky: 1149
Registrován: 4. únor 2010, 17:18

Re: Joyless

Příspěvekod shekina » 1. červen 2010, 11:50

Vypadli mi očí z jamiek, že je tu aj Joyless! Viem o nich už pomerne dlho, ale len teraz sa chystám preskúmať ich hudbu trošku bližšie, pretože sa mi dosť páčia. To je taká pekná, miestami šialená hudba. Song Transpire je u mňa láskou na prvé počutie.
shekina
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Příspěvky: 406
Blog: Zobrazit blog (2)
Registrován: 4. srpen 2009, 10:05

Re: Joyless

Příspěvekod hellbooster » 1. červen 2010, 11:56

Občas mi doma vyhrávajú už niečo vyše 2 a pol roka. Nálady zahrnuté v novej tvorbe sú úžasné a jedinečné. Najradšej mám Room of Velvet Splendour a Close to God.
hellbooster
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 857
Registrován: 25. leden 2008, 15:28

Re: Joyless

Příspěvekod Smrt v červnu » 2. červen 2010, 10:49

Též mám kapelu neskutečně moc rád. Člověka potěší, když nalezl hudbu, která je do jisté míry jeho obrazem. Jinak, co říkáte na poslední dvě split alba? Ptám se hlavně kvůli tomu s Dekadent Aesthetix, protože to mi přišlo poněkud divné. Joyless part byl okay, ale u DA mi přišlo, že míra experimentálnosti přetekla a spíše mi to přišlo jako zhudebněná ptákovina - tj. všechno dohromady naplácané. Přitom tam jsou dobré pasáže, ale tak hrozně amatérsky a béčkově slepené. Nevím, co si o tom myslíte vy?
Obrázek
Ja, tady všude jsem doma!
Uživatelský avatar
Smrt v červnu
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Sudetenland
Příspěvky: 1149
Registrován: 4. únor 2010, 17:18

Re: Joyless

Příspěvekod shekina » 27. červen 2010, 20:49

Popravde takúto hudbu som hľadala veľmi, veľmi dlho a zaujímavá je pre mňa hlavne tvorba s Idou, ktorá je totálnou exhibíciou. Ich suicide/depressive rock je presne moja krvná skupina. Ale split s Dekadent Aesthetix mi nejako nesadol :? Akosi som tam nepostrehla nijakú originalitu, moment, ktorý by ma zaujal.
shekina
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Příspěvky: 406
Blog: Zobrazit blog (2)
Registrován: 4. srpen 2009, 10:05


Zpět na Black Metal

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron