Alcest

Moderátor: The_Nameless

Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Alcest

Příspěvekod sheVcza » 12. listopad 2009, 21:49

Obrázek
Obrázek

Země: Francie Obrázek
Rok založení: 1999
Styl: Black Metal (dříve), Black Metal/Shoegaze/Post-rock (dnes)
Texty: Zimní melancholie (dříve), Nostalgie (dnes)



Obrázek
Alcest je hudební projekt založený roku 1999 ve francouzském městě Bagnols-sur-Cèze, v současné době ovšem přesídlený do Paříže. V počátcích šlo stylově o surový black metal, který se postupně protkal i s jinými styly, jako například tzv. shoegaze a post-rock. Své black metalové kořeny si ale stále drží. Alcest byla založena Neigem jako sólový projekt, brzy poté ale v kapele přibyl baskytarista Argoth a kytarista Aegnor. První demo (Tristesse Hivernale) bylo vydáno v roce 2001 a obsahovalo 4 skladby. Následovalo EP "Le Secret", které ovšem přineslo nový koncept Alcestu - jako dítě byl Neige ve své fantazii v kontaktu se vzdálenými zeměmi, které sám nazývá jako "vílí země". Alcest je svým způsobem hudební adaptace vzpomínek z těchto světů. Neige tvrdí, že Alcest může být jakousi cestou pro posluchače k těmto světům skrz jeho vzpomínky. Recenze tohoto EP a jeho změn byly velmi pozitivní a chválily Neigeho za užití velmi příjemné a nostalgické atmosféry, která není v black metalu zas tak obvyklá. Následovalo debutové album "Souvenirs d'un Autre Monde", které vyšlo na podzim roku 2007, a lze taky zmínit dvě split alba - první bylo nahráno s kapelou Angmar ("Aux Funérailles Du Monde / Tristesse Hivernale"), druhé s Les Discrets ("Alcest / Les Discrets"). V lednu roku 2010 bychom se měli dočkat druhé řadové desky, která bude navazovat na Souvenirs.




ObrázekČlenové
  • Neige (Baskytara, zpěv, klávesy, bicí)
  • Winterhalter (Bicí)
Ex-Členové
  • Aegnor (Kytara)
  • Argoth (Baskytara)
Odkazy

Diskografie
    Tristesse Hivernale (Demo, 2001)
    Le Secret (EP, 2005)
  • Souvenirs d'un Autre Monde (2007)
    Aux Funérailles Du Monde / Tristesse Hivernale (Split, 2007)
    Alcest / Les Discrets (Split, 2009)
  • Écailles de Lune 2010

    Obrázek



Hudební ukázky

Les Iris

Souvenirs D'un Autre Monde

Ciel Errant

Printemps Emraude





Obrázek
Uživatelský avatar
sheVcza
Administrátor
Administrátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Vizovice
Příspěvky: 4669
Blog: Zobrazit blog (6)
Registrován: 16. listopad 2007, 20:09
Aktivní v kapele: Vyzj

Re: Alcest

Příspěvekod hellbooster » 12. listopad 2009, 22:10

V tomto prípade sa hudba Alcest len z ďaleka a len atmosférou priblížila shoegazeu. Môj veľmi obľúbený projekt Neigeho, ktorého tak trochu obdivujem a žerem mu úplne všetko, čo vyprodukuje v hudbe. Už pri pohľade na môj podpis tu na fóre musí byť jasné, že túto hudbu prechovávam v krvi. A už je to dosť dlhý čas...
Všetko od Alcestu mám rád, cez mrazivý debut "Tristesse Hivernale", jarnou atmosférou "Le Secret" až k unikátnemu vrcholu tejto hudby - "Souvenirs D'un Autre Monde", ktorý sa mi z týchto počúva najľahšie. Pre mňa je Alcest veľmi príjemná symfónia všetkých ročných období.
Les Discrets, s ktorým spravili split môžem taktiež len odporučiť, ako aj Angmar. Na ďalšom albume určite znova prekvapí niečo nové, ale zatiaľ si idem pustiť Alcest... Le Secret :)
hellbooster
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 857
Registrován: 25. leden 2008, 15:28

Re: Alcest

Příspěvekod Zero » 12. listopad 2009, 22:32

Je to takové zvláštní, tajemné, atmosferické.
Docela se mi to líbí.
Uživatelský avatar
Zero
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Příspěvky: 2572
Blog: Zobrazit blog (4)
Registrován: 20. září 2009, 18:53

Re: Alcest

Příspěvekod Lord Vader » 14. listopad 2009, 10:48

Alcest znám hlavně díky desce Souvenirs D'un Autre Monde, je to pohodovka, ale čekal jsem od ní trošku víc. Stahoval jsem jí díky linku co tu dával myslím jakarl.
Uživatelský avatar
Lord Vader
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 46
Příspěvky: 1309
Registrován: 25. březen 2008, 20:32

Re: Alcest

Příspěvekod Tlouie » 20. prosinec 2009, 15:14

tak album Souvenirs d'un Autre Monde mě uchvátilo, hlavně písnička Les Iris :heart: je to hrozně uklidňující a takové mírumilovné...:)
Uživatelský avatar
Tlouie
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 30
Bydliště: Praha
Příspěvky: 335
Registrován: 9. říjen 2008, 21:27

Re: Alcest

Příspěvekod Stick » 22. prosinec 2009, 20:43

Tohle mi seslalo samo nebe, jaktože jsem o tom celou tu dobu nevěděl..
https://kandarsicknhorror.bandcamp.com/
somnusaeternus.bandcamp.com
Uživatelský avatar
Stick
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Brno
Příspěvky: 3725
Registrován: 17. leden 2008, 21:43
Aktivní v kapelách: Kandar, Somnus Aeternus

Re: Alcest

Příspěvekod Orix » 23. prosinec 2009, 11:24

eee, to je ten neige z celestie? jen tak btw
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Orix
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 28
Bydliště: Brno
Příspěvky: 188
Registrován: 13. březen 2009, 19:56

Re: Alcest

Příspěvekod Zero » 17. leden 2010, 21:59

Po opakovaném poslechu se mi deska Souvenirs D'un Autre Monde opravdu zaryla pod kůži a patří k mým nejoblíbenějším. Opravdu si při jejím poslechu připadám jak v jiném světě. Má to neskutečně mocnou atmosféru a celkově to působí nepopsatelným dojmem. Neige je génius!
Uživatelský avatar
Zero
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Příspěvky: 2572
Blog: Zobrazit blog (4)
Registrován: 20. září 2009, 18:53

Re: Alcest

Příspěvekod Flash » 18. leden 2010, 3:10

Souvenirs D'un Autre Monde je naprosto dokonalá věc :twisted: A stejnojmenný song mám z toho alba nejraději :heart: Naprosto nese mimo realitu - nádhera 8-)
Těším se na ně do Exitu, to bude mazec :P
Nobody Said That Everything Comes As You're Wishing
Nobody Said That Tears Won't Be Flooding Your Eyes
Life Is a Coin Once Thrown That Will Never Stop Flipping
Hold Your Head Up And Accept Its Both Bitter Sides


Call It Misery, Call It Curse, Ans Call It Pain
It’s Your Destiny, Your Burden And Your Fate


You Have To Try, To Face It All
You Have To Fight, On Your Own Side!
You Need To Try, (To) Avoid To Fall
You Need To Stay, The Strongest Prey!


Six Degrees Of Separation
Uživatelský avatar
Flash
Globální Moderátor
Globální Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 42
Bydliště: Brno
Příspěvky: 3401
Registrován: 30. leden 2008, 1:21

Re: Alcest

Příspěvekod sheVcza » 4. březen 2010, 23:23

Nové album Écailles de lune hodnotím zatím dost kladně, ovšem na Souvenirs d'un Autre Monde dle mě nemá ani zdaleka.. Přijde mi to taková kombinace Le Secret a Souvenirs... Možná, kdyby Neige vynechal ty blackové vokály a zůstal u stylu Souvenirs.., bylo by lepší. Ale to je jen můj názor, bo mě osobně třeba Le Secret moc nesedlo především kvůli vokálům.

Přebal CD je ale velmi povedený..
(dotyčný, co jej maloval, má na starosti taky obal k chystajícímu se albu Agalloch, jen tak btw. :) )
Obrázek
Uživatelský avatar
sheVcza
Administrátor
Administrátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Vizovice
Příspěvky: 4669
Blog: Zobrazit blog (6)
Registrován: 16. listopad 2007, 20:09
Aktivní v kapele: Vyzj

Re: Alcest

Příspěvekod Flash » 5. březen 2010, 1:45

Shev: pro mě po Souvenirs d'un Autre Monde mírné "zklamání. Čekal sem trošku něco jiného. Niege to posunul do stylu In The Woods... a jejich placky "Heart Of The Ages". To co mi nesedí, je kombiance melodických linek z SdAM a syrového blackového jako třeba song The Divinity of Wisdom. Buď jedno nebo druhé, dohromady se to mírně ruší, i když je to pořád poslouchatelný nadprůměr :)
Nobody Said That Everything Comes As You're Wishing
Nobody Said That Tears Won't Be Flooding Your Eyes
Life Is a Coin Once Thrown That Will Never Stop Flipping
Hold Your Head Up And Accept Its Both Bitter Sides


Call It Misery, Call It Curse, Ans Call It Pain
It’s Your Destiny, Your Burden And Your Fate


You Have To Try, To Face It All
You Have To Fight, On Your Own Side!
You Need To Try, (To) Avoid To Fall
You Need To Stay, The Strongest Prey!


Six Degrees Of Separation
Uživatelský avatar
Flash
Globální Moderátor
Globální Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 42
Bydliště: Brno
Příspěvky: 3401
Registrován: 30. leden 2008, 1:21

Re: Alcest

Příspěvekod Zero » 10. březen 2010, 2:56

Tak už jsem se taky dostal k novému albu, zatím jsem to slyšel jen tak zběžně a nijak zvlášť mě to nenadchlo. Není to špatné, to rozhodně ne, ale ty blackové vokály mi tam vážně rvou ušní bubínky, prostě tam nesedí. Ani ty melodie mi na první poslech moc neutkvěly v hlavě, ale to se snad spraví po dalších posleších.
Uživatelský avatar
Zero
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Příspěvky: 2572
Blog: Zobrazit blog (4)
Registrován: 20. září 2009, 18:53

Re: Alcest

Příspěvekod BlackMoon » 19. duben 2010, 21:40

Tak časom sa musím vyjadriť. Souvenirs bola pre mňa pecka, ale novinka ju po pár vypočutiach prekonala. Je to trvácnejšie, pestrejšie, v podstate to nemá nejaké samostatné vrcholy, celé je to 41 minútový vrchol a tie blackové pasáže mi tam náhodou veľmi sedia. Stále to má tú atmosféru z minulého CD, ale už to neni len "také mierumilovné" - jak tu zaznelo, ale hlavne o dosť progresívnejšie, pritom stále vysoko atmosférické. Už sa nenechávam len unášať tými náladami, tu už sa dá popritom sledovať fascinujúci vývoj skladieb. Neporovnateľne viac ma to proste unieslo a šplhá to na album roka :)
Uživatelský avatar
BlackMoon
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Piešťany / Bratislava
Příspěvky: 1302
Registrován: 15. říjen 2008, 13:23

Re: Alcest

Příspěvekod Melville » 20. duben 2010, 7:37

Já bych si dovolil s BlackMoonem souhlasit a mám jednu faktickou připomínku navíc: Solar Song byla na koncertě opravdu parádní věc. To tam zničilo každého, kdo měl jen trochu vlasy. Jinak musím opakovat vyřčené, celé album na mě působí, že plyne svým tempem, nijak šíleně se ty nálady nemění a je to celé takové kompaktní. Jedna věc mě ale dlouhodobě fakt štve: nerozumím ani za mák, co se zpívá. :(
Страх - это иллюзия...
- Тëмный Протосский Тамплиер

These violent delights have violent ends...
Uživatelský avatar
Melville
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Shadowfell Swamp
Příspěvky: 1763
Blog: Zobrazit blog (8)
Registrován: 19. únor 2008, 16:44

Re: Alcest

Příspěvekod BlackMoon » 20. duben 2010, 11:59

Tak to by potom mňa asi nezničilo :D

Mne po textovej stránke stačí že "Ústrednou témou je tentokrát muž, úpenlivo hľadajúci nový zmysel života. Podobne ako sám Neige, sa aj postava z jeho aktuálneho diela zamiluje do odrazu mesiaca na hladine mora a tajomnej noci, ktorá ho obklopuje. Fascinovaný krásou vôkol seba, vrhá sa do hlbín a upadá v ukľudňujúci spánok. Objavuje iné dimenzie."
Uživatelský avatar
BlackMoon
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Piešťany / Bratislava
Příspěvky: 1302
Registrován: 15. říjen 2008, 13:23

Re: Alcest

Příspěvekod Smrt v červnu » 21. květen 2010, 10:10

Neige. Velmi obdivuhodný muzikant. Alcest je kvalitní hudba...ALE. Nic není stoprocentní a zvláště u Alcest napovrch vystoupí jisté nesrovnalosti. Le Secret se mi příliš nelíbilo, Souvenirs d'un Autre Monde bylo velmi vyrovnané a příjemné (při zpětné rekapitulaci asi to nejlepší, co nahrál) a Ecailles De Lune mne přes počáteční nadšení místy trochu zklamalo. Je hudebně velmi vyzrálé, místy s naprosto překrásnými pasážemi, ale občas mi přijde, že když už všechno graduje a stupňuje se a kvete do krásy, řekl si Neige "No, proč to trošku nezmrvit" a seknul tam něco naprosto rušivého. Ty blackové pasáže dle mého na novém albu nemají místo, ten vokál to místy docela dost zabil. To samé ty bicí - nechápu, jak někdo dokázal nabubnovat tak krásné album neskutečně kravským a rušivým způsobem. Já nevím, ať Neige s Alcestem provádí cokoliv, mě tam pořád něco chybí. Pokud si mám vybrat ze škatule tohoto zvláštního mixu, raději s čistým svědomím volím Amesoeurs nebo Les Discrets. Neb na obou tento hudební genius pracoval spolu s přítelem Fursym a oba projekty mi přijdou charismatičtější a dotaženější. Ale toť trošku můj skromný názor.
Obrázek
Ja, tady všude jsem doma!
Uživatelský avatar
Smrt v červnu
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Sudetenland
Příspěvky: 1149
Registrován: 4. únor 2010, 17:18

Re: Alcest

Příspěvekod Stick » 21. květen 2010, 10:12

Musím souhlasit, ty blackové pasáže tam opravdu kolikrát dost ruší, přitom jsou tam i krásné pasáže.. Mám to album rád, ale mnohem radši mám Souvenirs... Amesoeurs jsem měl, ale už nemám, budu muset zase sehnat, vím že to bylo taky moc dobré.
https://kandarsicknhorror.bandcamp.com/
somnusaeternus.bandcamp.com
Uživatelský avatar
Stick
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Brno
Příspěvky: 3725
Registrován: 17. leden 2008, 21:43
Aktivní v kapelách: Kandar, Somnus Aeternus

Re: Alcest

Příspěvekod Shinigami » 22. květen 2010, 13:38

Ecailles De Lune mě při prvním poslechu vůbec nenadchlo, ba naopak, byl jsem hodně překvapený, že oproti Souvenirs ve mě nezanechalo skoro nic. Dal jsem tomu albu druhou šanci a vyplatilo se. Najednou se mi začaly ukazovat naprosto geniálně propracované prvky, které tvoří úžasně komplexní celek. Celé album má velmi pozvolný charakter, zcela mě pohltí a okamžitě v mé mysli vyvstane obraz měsíčné noci v lese, u rozlehlého jezera, ve kterém se odráží svit úplňku. Co se týče oněch výše zmiňovaných blackových pasážích, mě tam prostě sedí. Nevím jakto, ale zvláště poslední dobou jsem si začal všímat, že blackový vokál ve spojení s takovou "přírodní hudbou" mi přijde naprosto přirozený, zcela syrový projev krásně konstrastuje s jemnými pasážemi a evokuje mi dvě tváře přírody. Ale zpět k albu, přijde mi výborné, vyrovnané a velmi rozjímavé. Co se týče instrumentů, tam výhradu nemám, osobně nemám ani z bicích rušivý dojem. A jeden z nejsvětlejších momentů toho alba je jednoznačně Sur l'océan couleur de fer, to je krásná melancholická tečka, pro mě stejný skvost jako The Melancholy Spirit na Pale Folkore od Agalloch. Nové album Alcest mi ve výsledku přijde hlubší než Souvenirs a pro mě tím i lepší.
Obrázek

In this world of pain I am better off dead!
Give me love or give me... death!
Draconian


Skrytý obsah
Obrázek
Uživatelský avatar
Shinigami
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Zlín-Malenovice
Příspěvky: 581
Registrován: 24. únor 2008, 22:24

Re: Alcest

Příspěvekod Stick » 22. květen 2010, 17:48

Sur l'océan couleur de fer je zrovna neskutečná práce :) je to trochu jinde než Souvenirs.. ale přicházím tomu na chuŤ :-)
https://kandarsicknhorror.bandcamp.com/
somnusaeternus.bandcamp.com
Uživatelský avatar
Stick
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Brno
Příspěvky: 3725
Registrován: 17. leden 2008, 21:43
Aktivní v kapelách: Kandar, Somnus Aeternus

Re: Alcest

Příspěvekod Lesíček » 25. červen 2010, 21:37

Écailles de lune je pro mne stále album dvou písní a to Percées de Lumière a Sur L'Océan Couleur de Fer, zbytek průměr, velká škoda.
Obrázek
Uživatelský avatar
Lesíček
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Bydliště: Praha
Příspěvky: 983
Registrován: 20. červen 2010, 9:38

Další

Zpět na Black Metal

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron