Stíny Plamenů

Moderátor: The_Nameless

Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Stíny Plamenů

Příspěvekod Oskar999 » 28. listopad 2007, 17:13

Obrázek

Obrázek


Název: Stíny Plamenů
Styl: Black metal odpadních vod
Původ: Česká republika (Plzeň)
--------

Syrová a zběsilá hudba a texty zpívané několika variantami metalového growlu vytváří ucelený příběh, v němž ožívají fiktivní postavy z plzeňských stok a kanalizačních sítí. Veškeré písně se věnují proudu příběhu nebo detailnějšího popisu postav, sami hudebníci se stylizují do Lordů z Čistírny, velebících odpadní vodu, stoky, špínu a Satana a bojujících proti Jehovistům a Vodárně, která představuje jejich čistý protějšek. Odtud přízvisko, které Morbivod této hudbě dal - black metal odpadních vod.

Základními postavami příběhu jsou manželská dvojice Pána z Čistírny a Paní z Vodárny - na začátku ještě žijící spolu v míru - a jejich děti „odpadní vodou odkojené“ - Mistr Jímač a Syn Poklopů. Na počátku jsou znát počáteční rozkoly mezi „špinavým“ Synem Poklopů a „čistou“ Paní z Vodárny, avšak jinak slouží první demo Blackmetalové peklo ve špíně kanalizační vody pouze k představení postav a naznačení dalších dějů.

Na druhém demu s názvem Pokles do temnot kanalizačních hlubin dochází v příběhu v velkému zvratu, když se ukazuje, že Paní z vodárny je zrádkyně a Jehovistka. Její vinou umírá Mistr Jímač, Pán z Čistírny se ve smutku odebírá do nejhlubších nádrží a Syn Poklopů vyhlašuje válku Vodárně. Na pomoc si zve svého přítele, Védodu z Libkanu, a na konci zabíjí Vodárenskou Paní úderem kanalizačního poklopu do hlavy.

Na již plnohodnotném albu Ve špíně je pravda příběh pokračuje dosud neukončenou válkou s Vodárnou, jelikož všichni zrádci ještě nebyli polapeni. Objevují se dokumenty o plánovaném zabití Mistra Jímače, který je záhy oživen a rozpoutává boj, který je ukončen na dalším albu Rány Černým Kovem - Vévoda z Libkanu se vrací aby pomohl plzeňským Lordům v boji, z Prahy přijíždí tajemný Ing. Möbius a společně s další postavou, panem Nesnídalem, vypracovávají válečný plán na konečné zničení Vodárny, což se stane a tetralogie se tímto uzavírá.

Album Železo krvácí obsahuje čtyři samostatné skladby a „Trilogii Emgancatus“, kratší příběh o návratu pravé Paní z Vodárny a spolupráci čistírenských šlechticů s Ing. Möbiem při vyhnání nezvaného Lorda Zentisrofa.

Na pátém albu Odpadní galerie vystupují Syn Poklopů, Mistr Jímač a Emgancatus, avšak nějaký příběh se zde objevuje jen v náznacích. Hlavním tématem alba je tetralogie popisující historii budování stok a čištění vody v Praze.

Live album "Phantoms of the Pilsen's Underground" je volně ke stažení. Nahrávka pochází ze stejnojmenného minifestivalu v Plzni - Božkově 13.10.2007. Album obsahuje mimojiné i instrumentální chyby, přesto je díky dobrému zvuku a extrémnímu nasazení docela záživná.

Zatím posledním studiovým albem je Mrtvá komora, která vyšla v září u Naga prod.

Sestava
Lord Morbivod - baskytara, zpěv
Lord Sheafraidh - bicí
Lord Egon - kytara
Lord Opat - kytara

Diskografie
-----
1999 Blackmetalové peklo ve špíně kanalizační vody
2000 Pokles do temnot kanalizačních hlubin
2001 Ve špíně je pravda
2002 Rány Černým Kovem
2004 Dive into the Wastewater...
2005 Železo krvácí
2007 Odpadní galerie ukázka
2007 Phantoms of the Pilsen's Underground (live album) download
2009 Mrtvá komora

Zdroje
----
Official web
Metal-Archives
MySpace
Last.fm
Naposledy upravil Oskar999 dne 26. únor 2011, 18:49, celkově upraveno 5
Přísahám věčnou věrnost Umbrtkovi a skartokratickému státnímu zřízení!
Uživatelský avatar
Oskar999
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 37
Bydliště: od Plzně
Příspěvky: 2419
Registrován: 27. listopad 2007, 23:26

Re: Stíny Plamenů

Příspěvekod o.p.a.t » 18. červenec 2008, 21:50

Parádní kapela, asi jako všechno od Lorda Morbivoda ... 8-) Ať už jsou to War for War,Trollech,Umbrtka,Quercus či právě Stíny... , vše je v jistém smyslu opravdu kvalitní 8-)
Uživatelský avatar
o.p.a.t
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Bydliště: Rokycany / Praha
Příspěvky: 2879
Blog: Zobrazit blog (6)
Registrován: 13. červenec 2008, 10:33
Aktivní v kapelách: Mallephyr, Stíny Plamenů, War for War (live)

Re: Stíny Plamenů

Příspěvekod Ex_animo » 19. červenec 2008, 0:19

jj ... Morbivod je prostě aktivní tvor v mnoha směrech a právě ze všech jeho projektů mi k srdci nevíce přirostla Umbra a Stíny plamenů...
nejpovedenší album SP jsou podle mě Rány černým kovem, kde je naprosto parádní zvuk ve stylu Panzer Division Marduk.
Ex_animo
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 38
Příspěvky: 266
Registrován: 22. červen 2008, 12:37

Re: Stíny Plamenů

Příspěvekod Suffocation » 19. červenec 2008, 9:17

HEHE :) konecne si nekdo vzpomnel na Lorda Morbivoda a jeho nejpovedenejsi projekt :) Syn Poklopu rulez :)
In pain we trust. In anger we believe. In darkness we abide.

Obrázek
Uživatelský avatar
Suffocation
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 37
Bydliště: Brno
Příspěvky: 1668
Registrován: 18. únor 2008, 23:19

Re: Stíny Plamenů

Příspěvekod pilina » 16. prosinec 2008, 10:15

Musi se taky vzpomenout na Lorda Egona ... je to muj soused z malebné vesničky Kytlice :D
I´m the Devil.... Nothing more

Obrázek
pilina
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 10
Registrován: 10. prosinec 2008, 10:15

Re: Stíny Plamenů

Příspěvekod corpsegrinder » 26. prosinec 2008, 16:25

nic jsem od nich neslyšel, ale ta jejich image nemá chybu! :twisted:
corpsegrinder
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Příspěvky: 153
Registrován: 14. prosinec 2008, 0:19

Re: Stíny Plamenů

Příspěvekod Crippled Reverend » 29. prosinec 2010, 11:22

Přidávám recenzi a těšim se na vaše názory, jak jste s albem spokojeni ;)

STÍNY PLAMENŮ - Mrtvá komora (2009)

Ještě před vydáním alba jsem byl stejně tak pevný, jako dešťový oddělovač u řeky Radbuzy, ve své víře, že půjde o další kvalitní šachetní poklop ze stoky Lorda Morbivoda.
Tak jako Úhlavský kanalizační sběrač bere své vybavení a vrhá se do podzemních stokových sítí, tak i já popadám již poněkolikáté album Mrtvá komora a vrhám se do spárů atmosférického syrového black metalu.
Tak jako 225 poklopů, rychlostí blesku řítících se z nebe na zem, působí rychlost, nasazení a agresivita jakou předvádí Lord Morbivod a kolektiv. Na české scéně neslýchaný litinový teror.
Tak jako sto koutoučů v plamenech se prohánějících v podzemí, s burácením mnohem větším než jízda důlním vlakem, se ozývá bicí práce Lorda Sheafraidha.
Všudypřítomná atmosféra mrazu, mokrých hadrů, páchnoucích gumáků, nízkých chodeb, požehnaných potkaních kolonií, děsivých přípojek a burácivých přítočních vod, je hnacím motorem Mrtvé komory. Tak jako klenby z cihel opálené věčným dechem pekel se klenou melodické výpady, které neušetřily jedinou skladbu. Tak jako rány z pekel, krev mezi cihlami. Tak jako nesnesitelné tlaky vody, brutálnější než při bouři, působí black metal nepodpořen žádnou z dnes "moderních" rezavějících berlí v podobě doprovodných ženských vokálů nebo mohutných klávesových ploch.
Tak jako mocně duní zlo špinavým sběračem, tak mocně táhne Morbivod celý hudební doprovod svým typickým vokálem proloženým odříkáním vizí, temných jako stíny nad zvradlištěm.
Muzikantské nadšení a víra v to, co nám Lordi servírují, je stejně obdivuhodná jako víra Rudolfa Čistírenského v zisk titulu mistra.
Na české blackmetalové scéně naprosto zásadní a ojedinělé dílo, vynikající nad ostatní českou metalovou produkcí skvělým zvukem, opravdovostí a syrovostí s jasným tvůrčím záměrem kladoucím důraz na atmosféru a agresivitu klasického blackmetalu a to vše podpořeno kvalitními muzikantskými výkony a výbornou melodickou linkou, v každé skladbě lehce identifikovatelnou.
Ve srovnání se silnou zahraniční blackmetalovou scénou jde o nadprůměrné album potvrzující mimořádnost talentu Lorda Morbivoda.
Tak jako Rudolf Čistírenský - bratr pána z Plzně zpečetil svým podpisem příklon k demolicím kanceláří a pracoven neslučujících se s velkým plánem plošné ratizace, tak Lord Morbivod zpečetil další deskou výsostné postavení na samém vrcholu české blackmetalové scény.

9/10


Obrázek
Uživatelský avatar
Crippled Reverend
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 50
Příspěvky: 3
Registrován: 4. březen 2010, 19:25

Re: Stíny Plamenů

Příspěvekod Pest » 12. únor 2011, 19:52

Dostal jsem se k tomu až teď a je to parádní. Kort to mlácení na poklopy. :lol:
Uživatelský avatar
Pest
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1198
Registrován: 8. listopad 2009, 12:00

Re: Stíny Plamenů

Příspěvekod Hooya » 2. březen 2011, 17:26

Hmmm, jak tak se dívám na ofi.stránky, tak se dovídám, že to tu navštěvuje kytarista této špinavé smečky. Jak ses k tomu vlastně dostal, (Lord) Opate? :)

Jinak jsem od Stínů slyšel zatím pouze "Ve špíně je pravda" => kouzelně špinavý chlév, vlastně kanál,... moc se mi to líbilo. :)
Good Job. Well Done.
Uživatelský avatar
Hooya
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Příspěvky: 3231
Registrován: 22. březen 2008, 17:00
Aktivní v kapele: SABATON Revival

Re: Stíny Plamenů

Příspěvekod o.p.a.t » 2. březen 2011, 18:23

Tak Morbivod psal na FB Stínů, že shání druhého kytaristu. Tak asi měsíc poté, co jsem sebral odvahu ( :)) ), jsem mu napsal, domluvili jsme se, poslal mi dvě skladby na odposlouchání... Pak jsme měli sraz a vyšlo to :-) Vůbec jsem to nečekal.
Uživatelský avatar
o.p.a.t
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Bydliště: Rokycany / Praha
Příspěvky: 2879
Blog: Zobrazit blog (6)
Registrován: 13. červenec 2008, 10:33
Aktivní v kapelách: Mallephyr, Stíny Plamenů, War for War (live)

Re: Stíny Plamenů

Příspěvekod Orwin » 2. březen 2011, 20:27

o.p.a.t píše:Tak Morbivod psal na FB Stínů, že shání druhého kytaristu. Tak asi měsíc poté, co jsem sebral odvahu ( :)) ), jsem mu napsal, domluvili jsme se, poslal mi dvě skladby na odposlouchání... Pak jsme měli sraz a vyšlo to :-) Vůbec jsem to nečekal.


Tak to gratuluju :palec:
"To už je jeden z těch paradoxů našeho světa... káva bez kofeinu, cocacola bez koky, němci obchodujou, židi válčej, čínani musej dovážet rejži a češi poučují francouze o tom, co je vlastně absint...."
DarkenCZ(Absinthe Mafia)
Uživatelský avatar
Orwin
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Morava
Příspěvky: 1976
Registrován: 10. prosinec 2009, 23:00

Re: Stíny Plamenů

Příspěvekod o.p.a.t » 2. březen 2011, 20:38

Díky moc! :)
Uživatelský avatar
o.p.a.t
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Bydliště: Rokycany / Praha
Příspěvky: 2879
Blog: Zobrazit blog (6)
Registrován: 13. červenec 2008, 10:33
Aktivní v kapelách: Mallephyr, Stíny Plamenů, War for War (live)

Re: Stíny Plamenů

Příspěvekod Garion » 2. březen 2011, 20:55

Skvělý, opate. Kdo nic nezkusí, nikam se nedostane. Oceňuju tvou odvahu.

Jinak k tématu: Se Stínama jsem se setkal ještě v době, kdy byla na světě jen první demokazeta, kterou jsem zakoupil v Lampě na koncertu nějaké spřátelené kapely (pravděpodobně Sorath nebo Mythopoeia), kde Morbivod v gumákách pomáhal prodávat merch a měl tam svou kazetu. Jeho kanální oblek a postoj se mi zalíbil, tak jsem ještě přikoupil jeho velký obrácený kříž. Nahrávka mě nadchla. Byť jsem to strašně dlouho neslyšel, dodnes si občas zabroukam "Černá stoka je hrobem všech svatých" nebo "Dlouhotrvající déšť kanalizačních poklopů". Ale dál už jsem o Stínech moc neslyšel a zpátky jsem se o ně začal zajímat až díky prvním Phantomům v Božkově.
Aktuální Garionův playlist na LAST.FM
Uživatelský avatar
Garion
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 52
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2949
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 22. srpen 2010, 9:11
Aktivní v kapelách: Semtex j.h., Čekišó, M.H.S.

Re: Stíny Plamenů

Příspěvekod Lord Nazgul » 2. březen 2011, 21:44

Já o nich slyšel poprvé na rádiu Beat, zž je to pár let zpátky, to ještě spolupracovali se Sparkem při tvorbě Hard and Heavy. V poslední hodince, která byla určena všemu nesvatýmu tam měli ob tejden hosta Davida Krédla a ten tam vždycky nosil všechny možný i nemožný šílenosti, a takhle jednou přinesl i kanalizační black metal jménem stíny plamenů. Poslouchali jsem to s kamarádem a oba jsme u toho brečeli smíchy, tehdy mě fascinovalo že někdo bere něco tak uhozenýho vážně. Pak jsem se k nim dostal až před časem, po tom, co jsem je léta ignoroval, po rozhovoru s Ježurou. Zkusil jsem poslední placku a světe div se, není to vůbec blbý... Hlavně oceňuju výbornou textovou stránku, navíc je všemu dobře rozumět, prostě hudba ze stok jak má bejt
Uživatelský avatar
Lord Nazgul
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1556
Registrován: 21. říjen 2008, 18:50

Re: Stíny Plamenů

Příspěvekod Ellrohir » 3. březen 2011, 23:48

když tak o tom přemýšlím, tak asi můj "nejméně oblíbený" Morbivodův projekt (přinejmenším po novém albu War For War (vítěz na poli "domácí scéna 2010" podle Ellrohira :twisted: )), ale to je asi stejný jako kdybych měl volit nejhorší album Summoning :)
Pán ti dal oheň, meč a bagr!

On se pro vás nechal přibít na komín
On se za vás vláčel bahnem náleven
To on za vás jedl blafy U Koně
Mezi pražci měnil vodu v kolomaz
Cihly nikdy nepřestaly pět o jeho slávě


Musíme udělat masivní propagandu!

Zaplatil jsi podýmné?
Uživatelský avatar
Ellrohir
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Praha
Příspěvky: 2725
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 2. březen 2011, 23:56
Aktivní v kapelách: Ennorath , Ashes To Wind, Rhûngil

Re: Stíny Plamenů

Příspěvekod o.p.a.t » 30. srpen 2012, 23:07

Stíny plamenů píše:Český rozhlas připravuje pořad o kanalizačních stokách a čištění odpadních vod. V tom pořadu budou naše skladby, citace z textů, rozhovor. Dnes jsme s redaktorkou a režisérem navštívili ÚKS, na němž voda prohnula mříž natolik, že se tam dalo prolézt.
Uživatelský avatar
o.p.a.t
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Bydliště: Rokycany / Praha
Příspěvky: 2879
Blog: Zobrazit blog (6)
Registrován: 13. červenec 2008, 10:33
Aktivní v kapelách: Mallephyr, Stíny Plamenů, War for War (live)

Re: Stíny Plamenů

Příspěvekod o.p.a.t » 6. září 2012, 22:28

Facebook Stíny plamenů/Trollech píše:20.října zahrajeme v Klepačově u Blanska v této sestavě kapel: Natural Spirit (UA), Thy Worshiper (PL), Trollech, Stíny Plamenů, Rugievit (SK). Na příští rok 16.února v Praze je v plánu speciální koncert Trollech a Stíny Plamenů, kde obě kapely zahrají rozšířený set s řadou skladeb, které se dlouho nebo nikdy nehrály. Můžete nám napsat, jaké skladby byste chtěli slyšet.
Uživatelský avatar
o.p.a.t
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Bydliště: Rokycany / Praha
Příspěvky: 2879
Blog: Zobrazit blog (6)
Registrován: 13. červenec 2008, 10:33
Aktivní v kapelách: Mallephyr, Stíny Plamenů, War for War (live)

Re: Stíny Plamenů

Příspěvekod Oskar999 » 6. září 2012, 22:39

tvl, kdo furt ma jezdit do toho Brna (a okoli) na konci zari Arkona, v rijnu tohle a v prosinci luxusni apocalypsa fest, ach jo
Přísahám věčnou věrnost Umbrtkovi a skartokratickému státnímu zřízení!
Uživatelský avatar
Oskar999
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 37
Bydliště: od Plzně
Příspěvky: 2419
Registrován: 27. listopad 2007, 23:26

Re: Stíny Plamenů

Příspěvekod The_Nameless » 6. září 2012, 22:40

Si počkej na Prahu jako každej normální slušnej člověk :P
Uživatelský avatar
The_Nameless
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 32
Bydliště: Bunker
Příspěvky: 1883
Registrován: 16. prosinec 2008, 20:02

Re: Stíny Plamenů

Příspěvekod Oskar999 » 6. září 2012, 23:00

myslel si Plzen, ne? :D
ale ja to tam na vychode mam prece rad, tak mam aspon zaminku se tam zas podivat :)
Přísahám věčnou věrnost Umbrtkovi a skartokratickému státnímu zřízení!
Uživatelský avatar
Oskar999
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 37
Bydliště: od Plzně
Příspěvky: 2419
Registrován: 27. listopad 2007, 23:26

Další

Zpět na Black Metal

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron