Jsem metalistka a poslouchám i cimbálovou muziku.

Všebecné diskuse o metalu

Moderátor: Moderátoři

Jsem metalistka a poslouchám i cimbálovou muziku.

Příspěvekod Scorpia » 24. srpen 2017, 13:18

Zdravím, od 14 let poslouchám metal (dokonce i Thrash a Melodický death metal) a nyní už jako 18letá, jsem si zamilovala i moravskou lidovou muziku.
Jaký je váš názor na tento žánr?
Děkuji za odpověď.
Scorpia
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Žena Žena
Příspěvky: 4
Registrován: 24. srpen 2017, 13:14

Re: Jsem metalistka a poslouchám i cimbálovou muziku.

Příspěvekod Chev Daimon » 24. srpen 2017, 13:25

Můj názor je takový, že poslouchat bys měla to, co se ti líbí. Bez ohledu na to, co kdo na to říká. :)

Co se metalu týče, začínal jsem na poweru, folku a heavy, nyní jsou mou doménou black/death/doom/sludge. Již od základní školy však miluju punk/pop-rock, kdysi jsem i poslouchal rap (Eminema stále uznávám a uznávat budu), miluju klasický rock'n'roll, swing... Vysoká škola mi umožnila najít cestu k jazzu a klasické hudbě (kterou jsem však poslouchal už dříve). Mířím však k tomu, že tančím ve folklórním souboru, miluju lidovou hudbu a sám se o rozvoj tradicí ve svém místě dost zajímám a snažím se v mladších probudit zájem k tomuto koníčku.

Prostě a jednoduše si nenechej něco nakecat o tom, že metal a jiné žánry k sobě nejdou. :palec:
Naposledy upravil Chev Daimon dne 24. srpen 2017, 13:31, celkově upraveno 1
Skrytý obsah
Masters of Rock: 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20
Brutal Assault: 16, 17, 18, 19, 20
Made of Metal: 14, 15

Winter Masters of Rock: 13, 17
Hypnos (Mír, UH): 14, 15, 16, 17, 18, 19

2014: In Flames
2015: Ensiferum, Behemoth, Children Of Bodom
2016: Ragnarok, Visací Zámek
2017: Anti-Flag, KISS, Billy Talent, Paradise Lost, Kaleo
2018: Kvelertak, In Flames, Slayer (& Lamb of God)
2019: Marduk, Visací Zámek, Ghost
2020: Slipknot, Cocotte Minute, Malokarpatan, Čad, Percival, Billy Talent, Rotting Christ

... a nespočet klubových koncertů a dalších vystoupení jiných žánrů.
Uživatelský avatar
Chev Daimon
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 26
Bydliště: Uherské Hradiště/Brno
Příspěvky: 109
Registrován: 15. prosinec 2016, 23:22

Re: Jsem metalistka a poslouchám i cimbálovou muziku.

Příspěvekod tom-a-spol-sro » 24. srpen 2017, 13:29

Nedávno byla u nás malá akce, kde vystupovaly kapely typu Alkehol, Dymytry atd... a jediné co mě tam hudebně zaujalo byla cimbálovka. Asi tak :D
Obrázek
Uživatelský avatar
tom-a-spol-sro
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 1042
Registrován: 15. listopad 2010, 9:30

Re: Jsem metalistka a poslouchám i cimbálovou muziku.

Příspěvekod Mark » 24. srpen 2017, 14:29

Kdyby k sobě metal a jiné žánry nešly, asi bychom nikdy neslyšeli třeba o symponic nebo folk metalu :) . Konečně třeba SSOGE dokazují, že se do metalu hodí i ten cimbál.
Ale hlavně jet jen v jednom žánru by byla dost nuda, metal je sice má srdcovka, ale třeba bez staré klasické hudby bych se cítil hodně ochuzený. Taky miluju elektrickou kytaru ve všech jejich podobách, v rock'n'rollu, v blues, v rukou Chucka Berryho, Garyho Moorea, Carlose Santany, Joea Satrianiho, Davida Gilmoura a dalších mistrů. A moravské lidové? To bych se snad ani nemohl nazývat Moravákem, kdybych je někde uvnitř necítil, vždyť když tak nad tím přemýšlím, tak na letošním MoR mě asi nejvíc rozsekala mladá paní Šuláková.
Mark
Articulus
Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 72
Registrován: 14. prosinec 2016, 22:24

Příspěvekod Scorpia » 24. srpen 2017, 16:05

Děkuji vám všem, za kladné odpovědi :). Ve svém životě, jsem už stihla poznat několik metalistů a jsou to velmi citliví a laskaví lidé. Jsem šťastná, že mezi ně - vás, patřím. Jsem tu nová a vidím, že jsem přišla na správné forum.
Hezký den. :hi:
Scorpia
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Žena Žena
Příspěvky: 4
Registrován: 24. srpen 2017, 13:14

Re: Jsem metalistka a poslouchám i cimbálovou muziku.

Příspěvekod ynto » 24. srpen 2017, 18:22

Taktiež som si prešiel snaď všetkými možnými žánrami, aktuálne okrem death/black metal(cor)u a rôznych crossov sa stále točím okolo soundtrackov (anime/hry..) a new 80's synthwave. Cimbálovku som síce intenzívnejšie nepočúval ani nepamätám, zato si z chuti sem tam švacnem Scooter :oops:

Každému podľa chuti...a nálady ;)
“Some people never go crazy. What truly horrible lives they must lead.” ― Ch. Bukowski
Uživatelský avatar
ynto
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Příspěvky: 6
Registrován: 30. prosinec 2016, 19:15

Re: Jsem metalistka a poslouchám i cimbálovou muziku.

Příspěvekod matotu » 24. srpen 2017, 20:37

Jé, to je trochu nostalgie. :) Býval jsem pošetilym blbečkem, kterej hejtil pop a leccos ve jménu nadřazeného metalu. Fuj. Čím to (asi vlivem společnosti?), že mi trvalo, než mi došla tak jednoduchá pravda, že hudba je prostě subjektivní, neexsistuje žádný konečný měřítko a porovnání a i kdyby, tak co? Jediná pro mě relevantní věc je líbí se mi/nelíbí se mi. S radostí si poslechnu ten nejjednodušší pop a může mi být úplně jedno, co si o tom myslí někdo jinej. Metal by mi i se svojí rozmanitostí nestačil - líbí se mi metal, hip-hop, pop, jazz, vážná hudba, reggae, funk, ethno, blues, house, ska....
A abych se vrátil k cimbálový muzice, to zrovna jde mimo mě. :D
A myslim, že velká většina (aktivních) uživatelů tohohle fóra poslouchá i jinou hudbu než metal a mají docela širokej záběr.
„Ožralýýýý a stále sáááám, matotu je chuligán!“
- Arcturus, 25.2.2013

„Jak můžeš ty říct, že je něco pochybný??“
- Stick, 28.10.2016

„Kdesi cosi a toto.“
- sylvuša, pořád

Skrytý obsah
Obrázek
Uživatelský avatar
matotu
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 27
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1639
Registrován: 31. květen 2011, 20:53

Re: Jsem metalistka a poslouchám i cimbálovou muziku.

Příspěvekod silmarill » 24. srpen 2017, 21:08

Z dlhodobého hľadiska sme všetci mŕtvi.
Uživatelský avatar
silmarill
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 42
Bydliště: ZV/DT
Příspěvky: 1373
Registrován: 12. červenec 2011, 22:02

Re: Jsem metalistka a poslouchám i cimbálovou muziku.

Příspěvekod Onotius » 24. srpen 2017, 21:50

A co takhle Botanist - black metal, co má místo kytar cimbály :P https://verdant-realm-botanist.bandcamp ... m/vi-flora

Jinak samozřejmě jsem zastáncem toho z muziky si vybírat věci, co člověku přijdou nějakym způsobem zajímavý / kvalitní / k němu promlouvaj, bez ohledu na žánr. Neposlouchat nic kromě metalu by byla nuda.. Bych si připadal chudší nedat čas od času vybranou elektroniku, jazz, hip-hop, vážnou hudbu, folk, ambient, alternativu či nějakej vkusnej popík...
Uživatelský avatar
Onotius
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 27
Bydliště: Praha
Příspěvky: 297
Registrován: 29. červen 2010, 11:29

Re: Jsem metalistka a poslouchám i cimbálovou muziku.

Příspěvekod Chev Daimon » 25. srpen 2017, 9:51

matotu píše:A myslim, že velká většina (aktivních) uživatelů tohohle fóra poslouchá i jinou hudbu než metal a mají docela širokej záběr.


To je právě to, co mě štve. Jak zakladatelka vlákna naznačila, metalisté jsou tolerantní lidé a jsme všichni jedna rodina. Ale je tomu skutečně tak? Osobně jsem spíš opačného názoru, kdy většina metalového publika jsou poslechem netolerantní a omezení elitisté, kteří cokoliv jiného než ryzí metal opovrhují.

Jasné, najdou se výjimky. Jako například všichni v tomto vlákně. Ale celkově spíše zastávám názor toho, že prohlášení o velké metalové rodině je jedno velké, trapné a povrchní klišé. :)
Skrytý obsah
Masters of Rock: 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20
Brutal Assault: 16, 17, 18, 19, 20
Made of Metal: 14, 15

Winter Masters of Rock: 13, 17
Hypnos (Mír, UH): 14, 15, 16, 17, 18, 19

2014: In Flames
2015: Ensiferum, Behemoth, Children Of Bodom
2016: Ragnarok, Visací Zámek
2017: Anti-Flag, KISS, Billy Talent, Paradise Lost, Kaleo
2018: Kvelertak, In Flames, Slayer (& Lamb of God)
2019: Marduk, Visací Zámek, Ghost
2020: Slipknot, Cocotte Minute, Malokarpatan, Čad, Percival, Billy Talent, Rotting Christ

... a nespočet klubových koncertů a dalších vystoupení jiných žánrů.
Uživatelský avatar
Chev Daimon
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 26
Bydliště: Uherské Hradiště/Brno
Příspěvky: 109
Registrován: 15. prosinec 2016, 23:22

Re: Jsem metalistka a poslouchám i cimbálovou muziku.

Příspěvekod Orwin » 25. srpen 2017, 12:55

Tak, tak, otevřených posluchačů metalové muziky je pořád minimum. Ono stačí chodit na nemetalové akce a máte to jak na podnose. Vždycky se tam pár metalistů najde, ale kolikrát by na jejich spočítání stačila jedna ruka.
Na druhou stranu kolik potkáváte na metalových akcí hoperů, že?
Ať si každý poslouchá, na co má zrovna chuť, aneb "ať je hudba tvůj lék a každý z nás ať má muziku svou" :lol:
"To už je jeden z těch paradoxů našeho světa... káva bez kofeinu, cocacola bez koky, němci obchodujou, židi válčej, čínani musej dovážet rejži a češi poučují francouze o tom, co je vlastně absint...."
DarkenCZ(Absinthe Mafia)
Uživatelský avatar
Orwin
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Morava
Příspěvky: 1976
Registrován: 10. prosinec 2009, 23:00

Re: Jsem metalistka a poslouchám i cimbálovou muziku.

Příspěvekod Umbra » 25. srpen 2017, 15:19

Či to skôr nebude tým, že väčšina ľudí si počúva ten "svoj žáner" a častokrát ich ani nenapadne skúsiť aj iné. Ale áno, sú takí, čo nepočúvajú iné žánre už len z princípu. Takých moc nepoznám, našťastie. :D
Mňa vždy pobavia reči o povahových vlastnostiach či inteligencií poslucháčov určitého žánru. Ale toto je samozrejme pravda. :mrgreen:
I am the architect of my own destruction...
Uživatelský avatar
Umbra
Articulus
Articulus
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 32
Bydliště: Brno
Příspěvky: 59
Registrován: 8. leden 2014, 10:45

Re: Jsem metalistka a poslouchám i cimbálovou muziku.

Příspěvekod vosa » 25. srpen 2017, 15:47

Cimbál rozhodně můžu, jsou chvíle, které by bez něj nebyly úplné :)
Své nezastupitelné místo měla u mne vždycky vážná hudba, zejména Dvořák, Janáček patří k mým milovaným skladatelům
V některých situacích i folk nebo třeba klezmer.
Pop šel vždycky hodně mimo můj vkus a co se týče techna, hopů, taneční muziky - to fakt není můj šálek čaje.

Hudba je obrovský svět, všechny žánry mají své génie i párie, své symfonie i odrhovačky. Každý ať hledá, co se mu líbí a nekecá do vkusu ostatních. Třeba si jen chtějí odpočinout u nenáročné muziky nebo se třeba zrovna snaží najít sami sebe ;)
Uživatelský avatar
vosa
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Žena Žena
Příspěvky: 301
Registrován: 22. prosinec 2016, 12:58

Re: Jsem metalistka a poslouchám i cimbálovou muziku.

Příspěvekod Ježura » 25. srpen 2017, 17:29

Chev Daimon píše:
matotu píše:A myslim, že velká většina (aktivních) uživatelů tohohle fóra poslouchá i jinou hudbu než metal a mají docela širokej záběr.


To je právě to, co mě štve. Jak zakladatelka vlákna naznačila, metalisté jsou tolerantní lidé a jsme všichni jedna rodina. Ale je tomu skutečně tak? Osobně jsem spíš opačného názoru, kdy většina metalového publika jsou poslechem netolerantní a omezení elitisté, kteří cokoliv jiného než ryzí metal opovrhují.

Jasné, najdou se výjimky. Jako například všichni v tomto vlákně. Ale celkově spíše zastávám názor toho, že prohlášení o velké metalové rodině je jedno velké, trapné a povrchní klišé. :)


Moje řeč. Tady na fóru je to ve většině případů vcelku v pohodě a jsem za to opravdu rád, ale za nějakých deset let, co v rámci metalové komunity funguju, jsem si ekvivalent k pojmu metalista na základě zkušenosti opravil z "tolerantní, inteligentní a (přidej náhodné pozitivum)" spíš na "zabedněný a omezený", protože podstatná část těch, kteří se hrdě nazývají metalisty, se přesně takhle projevuje. Tím samozřejmě nechci tvrdit, že to platí o všech, nakonec každý ten pojem vnímá trochu jinak. Minimálně ve svém případě ale zuby nehty bojuju proti tomu, abych by metalistou nazýván - jakkoli mám tenhle žánr rád a pořád ho hodně poslouchám - právě proto, abych nebyl házen do stejného pytle s tou bandou elitářů bojující za jedinou pravou hudbu. Snad každý žánr má svoje vynikající interprety i odpad a považuju za ohromnou hloupost opovrhovat žánrem jako celkem. Samozřejmě po nikom nevyžaduji, aby se mu líbilo všechno, ale prvoplánově zavrhovat všechno, co se mi nelíbí nebo nechápu, to je prostě špatně.

Scorpia: Takže tvému přístupu tleskám a přeju, aby se tvůj záběr dál rozšiřoval 8-)
I would spread the cloths under your feet:
But I, being poor, have only my dreams;
I have spread my dreams under your feet;
Tread softly because you tread on my dreams.
-- W. B. Yeats
Uživatelský avatar
Ježura
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Praha
Příspěvky: 4549
Registrován: 10. leden 2010, 23:41

Re: Jsem metalistka a poslouchám i cimbálovou muziku.

Příspěvekod matotu » 25. srpen 2017, 23:22

Sice teda moc nechápu, jak se to od mýho příspěvku dostalo sem, připadá mi, že Chev Daimon reaguje na něco, co jsem nenapsal, ale nevadí. :D Já jsem právě psal o uživatelích zde, jinak je mezi metalistama dost pošetilců a podobně jako Ježura, za metalistu se nepovažuju. Nebo řekněme ne primárně, možná se dá říct, že mám svoje "metalový já". :D
„Ožralýýýý a stále sáááám, matotu je chuligán!“
- Arcturus, 25.2.2013

„Jak můžeš ty říct, že je něco pochybný??“
- Stick, 28.10.2016

„Kdesi cosi a toto.“
- sylvuša, pořád

Skrytý obsah
Obrázek
Uživatelský avatar
matotu
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 27
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1639
Registrován: 31. květen 2011, 20:53

Re: Jsem metalistka a poslouchám i cimbálovou muziku.

Příspěvekod Speedmaster » 26. srpen 2017, 8:30

Co jsem se různě po festivalech bavil s lidmi, tak jsme se často shodli na tom, že prostě uznávají dobrou muziku bez ohledu na styl. Jasně, 99% třeba popíku jsou prvoplánovité rádiové průjmy, ale i v tom se občas najde slušná písnička. Takže - proč ne? :)
Návštěvy mnoha koncertů a festivalů od roku 2005 dosud
Uživatelský avatar
Speedmaster
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 107
Registrován: 15. prosinec 2016, 20:23

Re: Jsem metalistka a poslouchám i cimbálovou muziku.

Příspěvekod danny1691 » 28. srpen 2017, 5:42

Obrázek
Skrytý obsah
...v pubertě se musí pořádně šo...t, ti ošklivější sportovat a úplní chcípáci dělat rámus jako paviáni v zoo.Franta Štorm

Kdo se bojí Endží nesmí do lesa

Angel.of.mine « úte 31. bře 2009 19:30:15 » jasné já sem zrovna v tu chvíli opravdu nechtěla nic jiného než k dannymu do náruče
Yumi, 22:31 Danny, můj úžasný Danny...
Bože, zachovej mi zdraví a mým manželkám schopnost pracovat

Obrázek
Uživatelský avatar
danny1691
Globální Moderátor
Globální Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Bydliště: Ravenholm
Příspěvky: 1958
Registrován: 8. srpen 2008, 19:31

Re: Jsem metalistka a poslouchám i cimbálovou muziku.

Příspěvekod Dag » 2. září 2017, 14:05

Já třeba byl i na MFF Strážnice a řeknu ti, to byl zážitek. Sice jsem byl folklórem na další rok docela překojen, ale stálo to za to. Navíc zrovna cimbál je na pohodu. Co těžce nedávám a trhá mi uši, je dechovka. Ale zase... trubka v metalovém songu, nebo i v popovém songu může znít dost dobře. Jak já vždycky lehce nadneseně říkám, taková Argema. Ať chceme nebo ne, existuje 35 let s krátkou pauzou díky komunistům a patří mezi dinosaury české scény. Začínali na heavy metalu, jejich první logo dokonce hodně připomíná Metallicu. Pak přešli na takový ten typicky český bigbít a jejich největším hitem se stal Jarošovský pivovar. Po pár letech a změnách zpěváků začali hrát vyloženě pop a poslední dobou se u nich objeví občas i slušně řezavá kytara. Proč ne? Když se to dobře poslouchá ;) Já Argemu žeru odmalička a vždycky mi bylo jedno, co za styl to vlastně teď konkrétně hrají. :palec:
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo mašinu má a nelítá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.

Znám benzínovou studánku, kde naftový je les, tam jednou škrtneš sirkou a letíš do nebes.

Pneumatiky jsou jako kalhotky. Když se dostanete na látku, díra není daleko.

BRODFEST
Uživatelský avatar
Dag
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 28
Bydliště: Uherský Brod
Příspěvky: 2189
Registrován: 11. prosinec 2010, 14:50

Re: Jsem metalistka a poslouchám i cimbálovou muziku.

Příspěvekod highlander » 6. září 2017, 0:12

Cimbálovka? Proč ne. Moravskej folklor je parádní a nejen moravské metalové kapely z něj čerpají. Ale bacha, nějaká nehudba typu rap či hip-hop a ujetej popík, tak to fakt ne (dechno mezmiňuji, to je hudba pro jiné). Pravda, ať si každej poslouchá co chce, ale hlavně ať to necpe mé maličkosti, což se satanžel prostřednictvím komerčních rádií a TV děje defacto neustále. Ještě, že má jeden právo volby a v naší končině poslouchám z éteru jen Rock rádio a Rádio beat. Mimo metal (black, death, thrash) a hard rock dávám ještě punk, Čechomor, Nickelback, The Offspring, Greenday, Jethro tull, Yes, Dire Straits a z vážné hudby J. S Bacha. Tak že, asi tak ;) :headbang: .
IN NOMINE DEI NOSTRI SATANAS, LUCIFERI EXCELSI !
Ave Voluptatis Carnis !
Metal will newer die - Ronnie James Dio
Lidstvo je nepoučitelné a slepé (Paul Ledney - Profanatica) a v České kotlině to platí dvojnásob (highlander).
Uživatelský avatar
highlander
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 55
Bydliště: Strakonice
Příspěvky: 881
Registrován: 10. říjen 2010, 10:43

Re: Jsem metalistka a poslouchám i cimbálovou muziku.

Příspěvekod Hooya » 6. září 2017, 9:52

Dag:ad MFF S) Ktery rok? :)
Good Job. Well Done.
Uživatelský avatar
Hooya
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Příspěvky: 3231
Registrován: 22. březen 2008, 17:00
Aktivní v kapele: SABATON Revival

Další

Zpět na Metal všeobecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron