TOP 2016 aneb konečná otázka

Všebecné diskuse o metalu

Moderátor: Moderátoři

Re: TOP 2016 aneb konečná otázka

Příspěvekod Jim » 3. leden 2017, 22:46

vosa píše:Příjemně překvapili i Megadeth, které normálně v hledáčku nemám, ale v rámci přípravy na MoR jsem si pustila i Distopii a je to dle mého dost povedené album.



Tak na Distopii jsem zapomněl,velmi dobré album,původně jsem měl za to,že vyšlo už koncem roku 2015. Další deska na kterou jsem zapomněl je Devilment - II - The Mephisto Waltzes,též velmi dobré.
Uživatelský avatar
Jim
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Bydliště: Slezko
Příspěvky: 214
Registrován: 15. prosinec 2016, 15:36

Re: TOP 2016 aneb konečná otázka

Příspěvekod Dag » 4. leden 2017, 0:30

silmarill píše: ináč názov témy "KONEČNÁ OTÁZKA" je trochu klamlivý. človek sa teší, že si konečne pekne zahajluje - a nakoniec je to len opäť nudná diskusia o hudbe. ale tak teda nevadí, pozriem čo som tento rok stiahol z uloz.to a hodím nejaký koment.


Konečně si toho někdo všiml :twisted: :tlesk: :tlesk:
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo mašinu má a nelítá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.

Znám benzínovou studánku, kde naftový je les, tam jednou škrtneš sirkou a letíš do nebes.

Pneumatiky jsou jako kalhotky. Když se dostanete na látku, díra není daleko.

BRODFEST
Uživatelský avatar
Dag
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 28
Bydliště: Uherský Brod
Příspěvky: 2189
Registrován: 11. prosinec 2010, 14:50

Re: TOP 2016 aneb konečná otázka

Příspěvekod Kezir » 4. leden 2017, 9:25

no mě to napadlo taky, ale nechtěl jsem zbytečně provokovat s "final solution" jednak jakožto věc okolo Sabaton a pak ta známá otázka :D
Uživatelský avatar
Kezir
Redaktor
Redaktor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Osek n. Beč.
Příspěvky: 2994
Registrován: 5. prosinec 2010, 15:50

Re: TOP 2016 aneb konečná otázka

Příspěvekod matotu » 4. leden 2017, 21:02

Tyhle topicy jsou drrbý k tomu, že zjistim, co letos vyšlo a co všechno bych si chtěl poslechnout. Letos mě překvapuje, že jsem toho vlastně slyšel na svoje poměry dost, to znamená ve srovnání s některejma lidma odtud prakticky neposlouchám hudbu. :D Napočítal jsem 17 alb. Mezi nima i moje víc oblíbený kapely, ale přesto, že jsem něco slyšel, neznamená, že na to mám pořádnej názor. :D Hodně věcí slyšim jednou a pak si je ani nepamatuju. Těžko něco vypíchnout, ale tak řekněme že za zmínku stojí:
Epica - The Holographic Principle
Gojira - Magma
Prago Union - Smrt žije

Ale každopádně mimo stojí objev roku, začínající zpěvačka Catrin Hopkins, jejíž hlas nedokážu pochopit.


Byl jsem na čtyřch koncertech (počítám ty, na který se předem kupujou lístky) a poprvé na BA, kterej byl brutální a dost dobrej.
„Ožralýýýý a stále sáááám, matotu je chuligán!“
- Arcturus, 25.2.2013

„Jak můžeš ty říct, že je něco pochybný??“
- Stick, 28.10.2016

„Kdesi cosi a toto.“
- sylvuša, pořád

Skrytý obsah
Obrázek
Uživatelský avatar
matotu
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 27
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1639
Registrován: 31. květen 2011, 20:53

Re: TOP 2016 aneb konečná otázka

Příspěvekod Mark » 4. leden 2017, 23:43

Tak jsem si taky řekl, že proberu, co mi letos zůstalo na mp3 v autorádiu nejdéle (můj nejběžnější způsob poslouchání muziky):

Asphyx - Incoming Death - tohle album mě zaujalo natolik, že jsem si ho nakonec musel koupit na vinylu
Insomnium - Winters Gate - finští mistři krasosmutnění v nejlepší kondici
Entombed A.D. - Dead Dawn - přímočarý nářez bez zatáček a komplikací - jo!
Flotsam and Jetsam - Flotsam and Jetsam - něco na tom pohybu mezi klasickým hevíkem a thrashem je
Nervosa - Agony - holky a dokážou sekat thrash jak Slayer, už se na ně těším na BA
Dark Tranquillity - Atoma - nejlepší melodeath album letošního roku. Že prý něco vydali In Flames? A co já s tím?
Trees of Eternity - Hour of the Nightingale - nejkřehčí záležitost, co jsem letos slyšel, to kouzlo křehkého hlásku v kontrastu se zkreslenými kytarami miluju od té doby, co to na mě před skoro dvaceti lety zkusili WT a asi mě to tak honem nepřejde
Testament - Brotherhood of the Snake - sakra, kam chodí Skolnick na ty kytarové nápady?
Megadeth - Dystorpia - ať je Mustaine jaký je, muzikant je to excelentní
Lacuna Coil - Delirium - Cristina v trochu jiné poloze, ale pořád skvělá
Epica - The Holographic Principle - s tímhle albem mám trochu problém, velmi dobré album, jen mi v něm chybí trochu víc lehkosti a samozřejmosti, je v něm moc cítit, kolik s ním měl Mark Jansen práce
Skuggsjá – A Piece For Mind & Mirror - asi budu za barbara, ale tento počin Einara Selvika mě zaujal o trošičku víc než poslední Wardruna a to je taky sakra dobré album
Anvil - Anvil is Anvil - k tomuhle albu může mít člověk tisíc připomínek, ale čiší z něho tak nakažlivá radost z toho, že chlapi dělají metal, až tomu magorovi Kudlowovi závidím
Delain - Moonbathers - tahle kapela je album od alba lepší a už dávno vystoupila ze stínu čím dál bezbarvějších WT. Jo, a taky tam hraje Merelka :P
A překvapení roku:
The Pretty Reckless - Who You Selling For - ani nevím, co mě přinutilo si to album poslechnout, slečnu Momsen jsem považoval za rockerku z butiku, která si vezme podvazky, křivák, namaluje si monstrózní stíny aby to vypadalo dostatečně rebelsky (na to slovo začínám být alergický) a zbytek je už vedlejší. Ale doboha, tohle album je dobré, určitě mě zaujalo víc než poslední počin Blues Pills.

Koncertní sezóna byla loni úspěšná, sice "jen" tři festy (tedy proti roku 2015 pokles o jeden zrušený MoM), ale zato 32 koncertů, 2x klasika, 4x rock, zbytek metal. Mám obavy, že tohle se už letos nezopakuje. :?

A ještě jedna hudební radost přišla loňský rok. Konečně jsem se rozkýval a koupil si Eclipse. Tedy ne pravou ESP Eclipse, ale o dost nižší třídu ESP LTD EC-401. Vím, že ne každému se tato variace na kytarovou legendu Les Paul zamlouvá, ale já ji považuju za nejkrásnější kytaru na světě. A proti gustu žádný dišputát. :lol:
Mark
Articulus
Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 72
Registrován: 14. prosinec 2016, 22:24

Re: TOP 2016 aneb konečná otázka

Příspěvekod dronda » 5. leden 2017, 7:38

Opakuje se stejná situace jako každý rok, při pročítání takovýchto seznamů zjišťuji, co všechno mi vlastně uteklo. Uniklo mi, že něco vydali Delain, mnohými zmiňované Lacuna Coil jsem také neslyšel, atd.

A to jsem podle last.fm za rok 2016 slyšel cca 500 alb a přes 22k skladeb (jasně, to číslo není úplně vypovídající, ale pro představu).
Knihy jsou vědění. Ve vědění je síla. Síla je energie. Energie je hmota. A hmota zakřivuje prostor. Takový balík knih, to je taková menší černá díra. Kdo se do ní ponoří, je ztracen navěky.
Uživatelský avatar
dronda
Administrátor
Administrátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2298
Blog: Zobrazit blog (2)
Registrován: 2. únor 2010, 14:25
Aktivní v kapelách: Attax, Echo Theory, Armillaria

Re: TOP 2016 aneb konečná otázka

Příspěvekod tom-a-spol-sro » 5. leden 2017, 8:04

Moje Top 3 loňska bych viděl na:

1. Nothgard
2. Sojourner
3. Saor

Ještě mi celkem vysoko figuruje Mechina, ale ta mi přišla oproti předchozímu roku o něco slabší. Alcest byl taky skvělý, ale ten ještě nemám až tak naposlouchaný, furt to odkládám :)
Obrázek
Uživatelský avatar
tom-a-spol-sro
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 1042
Registrován: 15. listopad 2010, 9:30

Re: TOP 2016 aneb konečná otázka

Příspěvekod mirekv » 5. leden 2017, 11:44

Žebříček alb nedělám, fesťáky Masters of Rock a Brutal Assault (na jiné nejezdím), z koncertů AC/DC s Axlem, to bylo hodně příjemné překvapení a klubové akce v Barráku, pořadí nedělám. U nás v Bruntále rozhodně ROOT v Africe.
mirekv
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 108
Registrován: 15. prosinec 2016, 13:54

Re: TOP 2016 aneb konečná otázka

Příspěvekod tersas » 5. leden 2017, 20:37

dronda píše:A to jsem podle last.fm za rok 2016 slyšel cca 500 alb a přes 22k skladeb (jasně, to číslo není úplně vypovídající, ale pro představu).


Já poslouchal letos jako blázen a mám podle Last.fm přes 6 000 skladeb. Takže můj rekord.
? 22k ? To ti to hrálo i přes noc, ne? Jak to dáváš? :shock: To je přes 60 písniček denně!

Co se týče loňska. Black, post black, různé avangardy , noise a podobné styly moc neposlouchám, takže se v mém žebříčku neobjeví. Neznamená to tedy, že bych opomíjel nějakou pecku s těchto žánrů, ale nejsem jejich posluchač a ty alba neznám.
Spíš mám rád melodeath, death, heavy, power, folk, občas nu-metal a trochu i symfonic a hlavně nejvíc, úplně nejvíc thrash metal.

Takže 5 desek podle toho mála co jsem v roce 2016 slyšel:
Testament
Megadeth
Asphyx
Amon Amarth
Dark Tranquillity

A jsem rád, že konečně vyšla Metallica. Tak kritický k ní zase nejsem, jako někteří z vás. Na "staroušky" docela dobré album. Hrají to své.

S koncertů?
Asi nej AC/DC, Iron Maiden.
A Slayer, Testament na MORu.
Uživatelský avatar
tersas
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 51
Bydliště: Sedlčany
Příspěvky: 1422
Registrován: 29. prosinec 2010, 13:52

Re: TOP 2016 aneb konečná otázka

Příspěvekod šošon » 6. leden 2017, 1:21

Bez pořadí :Gojira,Belakor,Harakiri For The Sky,Dark Tranquillity,Testament
Koncert-SOLSTAFIR-Praha
..ohraná písnička-BA-komplet :) ......MGLA,Satyricon,Isahn,Chelsea Wolfe
Ale letos...letos ....budou Masters Hammer,a Emperor :palec:
Je lepší zemřít na nohou,než žít na kolenou !
7.8.2012....Zuzankoooo!
Uživatelský avatar
šošon
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 50
Bydliště: Liberec
Příspěvky: 824
Registrován: 3. leden 2012, 0:38

Re: TOP 2016 aneb konečná otázka

Příspěvekod dronda » 6. leden 2017, 8:17

tersas píše:
dronda píše:A to jsem podle last.fm za rok 2016 slyšel cca 500 alb a přes 22k skladeb (jasně, to číslo není úplně vypovídající, ale pro představu).


Já poslouchal letos jako blázen a mám podle Last.fm přes 6 000 skladeb. Takže můj rekord.
? 22k ? To ti to hrálo i přes noc, ne? Jak to dáváš? :shock: To je přes 60 písniček denně!


Jo, průměr je kolem 60 songů na den. Sedím u pc a tak mi něco hraje celou pracovní dobu, takže to celkem naskakuje. I když docela podstatná část je žánrově doom, kde jsou ty délky skladeb trochu jinde :)
Knihy jsou vědění. Ve vědění je síla. Síla je energie. Energie je hmota. A hmota zakřivuje prostor. Takový balík knih, to je taková menší černá díra. Kdo se do ní ponoří, je ztracen navěky.
Uživatelský avatar
dronda
Administrátor
Administrátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2298
Blog: Zobrazit blog (2)
Registrován: 2. únor 2010, 14:25
Aktivní v kapelách: Attax, Echo Theory, Armillaria

Re: TOP 2016 aneb konečná otázka

Příspěvekod Dag » 6. leden 2017, 12:02

Moje last.fm je dost zkreslené díky tomu, že už neškroblím z telefonu. Tam poslouchám asi 60% času - rádio na zahradě/kuchyni, rádio v garáži, rádio na stavbě, sluchátka v buse... Na PC toho už tolik neposlouchám, takže drondovy výsledky celkem chápu. :palec:
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo mašinu má a nelítá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.

Znám benzínovou studánku, kde naftový je les, tam jednou škrtneš sirkou a letíš do nebes.

Pneumatiky jsou jako kalhotky. Když se dostanete na látku, díra není daleko.

BRODFEST
Uživatelský avatar
Dag
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 28
Bydliště: Uherský Brod
Příspěvky: 2189
Registrován: 11. prosinec 2010, 14:50

Re: TOP 2016 aneb konečná otázka

Příspěvekod Kezir » 6. leden 2017, 14:18

Právě, já taktéž nejvíce naposlouchám v práci globál z rádia, a moje pak v autě přes "flešku" kde to prostě "neskroblí" a nebo ne mobilu, kde jsem začal sbírat info až od letoška ...tak se uvidí, jaký bude nebo nebude nárust k číslům z ntbk z roku 2016 :)

Jinak k tomu mému žebříku, slyšel jsem letos docela dost alb, ale stále objevuju nové desky, které loni vyšly a já je zatím neslyšel a po té, co jsem je projel sluchovodem, tak bych je do žebříku zařadil .... třeba Mechina 2016, které je lepší jak letošní počin :)
Uživatelský avatar
Kezir
Redaktor
Redaktor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Osek n. Beč.
Příspěvky: 2994
Registrován: 5. prosinec 2010, 15:50

Re: TOP 2016 aneb konečná otázka

Příspěvekod dronda » 6. leden 2017, 16:11

Já teď také objevuji spoustu dalších (i když právě teď hlavně nemetalových) alb. Ono si stačí projet nějaké sumáře na jiných webech a inspirace je spoustu.
Knihy jsou vědění. Ve vědění je síla. Síla je energie. Energie je hmota. A hmota zakřivuje prostor. Takový balík knih, to je taková menší černá díra. Kdo se do ní ponoří, je ztracen navěky.
Uživatelský avatar
dronda
Administrátor
Administrátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2298
Blog: Zobrazit blog (2)
Registrován: 2. únor 2010, 14:25
Aktivní v kapelách: Attax, Echo Theory, Armillaria

Re: TOP 2016 aneb konečná otázka

Příspěvekod tersas » 6. leden 2017, 17:17

Já taky stále objevuji nová a nová alba roku 2016. Třeba dneska jsem stahoval 4 taková.

Last.fm v práci nedávám, jen výjimečně. Přeci jen nesedím v pracovní době celý den u PC. Last.ko poslouchám na PC většinou po večerech nebo o víkendech.
Uživatelský avatar
tersas
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 51
Bydliště: Sedlčany
Příspěvky: 1422
Registrován: 29. prosinec 2010, 13:52

Re: TOP 2016 aneb konečná otázka

Příspěvekod Dag » 6. leden 2017, 22:22

Tak já objevuju i alba z roku 15, takže taky to není přesné. Ale co jsem stihl za rok 2016, to jsem stihl. Zbytek asi nebyl dostatečně výrazný, aby se mi dostal před oči. Vlastně jedno jediné album mi vyloženě uniklo a věděl jsem o něm a to jsou Reflexy - Proud mezi námi. Nějak jsem ho nikde nedohledal, ale popravdě to zas taková škoda není, času na poprock/bigbít bude vždycky dost. :mrgreen:
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo mašinu má a nelítá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.

Znám benzínovou studánku, kde naftový je les, tam jednou škrtneš sirkou a letíš do nebes.

Pneumatiky jsou jako kalhotky. Když se dostanete na látku, díra není daleko.

BRODFEST
Uživatelský avatar
Dag
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 28
Bydliště: Uherský Brod
Příspěvky: 2189
Registrován: 11. prosinec 2010, 14:50

Re: TOP 2016 aneb konečná otázka

Příspěvekod silmarill » 6. leden 2017, 22:33

U mňa zvíťazili tieto veci:

rock/metal:
UADA - Devoid of light // top nárez roku
Echo - Head first in the shadows // nádherný doom metal
Psychonaut 4 - Neurasthemia // slabšie ako staré albumy, ale stále kvalita
XIII století - Intacto // melodické a chytľavé, páči sa to aj pani silmarillovej
Coldworld - Autumn // už to síce nie je pôvodný Coldworld, ale znie to dobre
Au Champ Des Morts - Le Jour Se Leve // fantastické EPko, teším sa na LP v januári
Unrequited - Disquiet // skvelé zasnívané post-bm
Sylvaine - Wistful // pussy metal at its best!


nemetal:
Wardruna - Ragnarok // zo začiatku sklamanie, potom ma to vcuclo
Myrkur - Mausoleum // vo folkovej podobe sa Myrkur naozaj dá
Darkher - Realms // nádherný dark-folk
Nytt Land - Skapun // ruská kópia Wardruna, ale naozaj schopná
Dynatron - The Rigel Axiom // výborné retro elektro


sklamania:
Clouds - Departure // o moc slabšie ako debut
Culted des Ghoules - Coven, or evil ways instead of love // >20 min dlhé skladby to zabíjajú
Faun - Midgard // po nádhernom albume Luna z 2014 je toto prepadák
Sektemtum - Panacea // nevýrazné nič, čo ani nestojí za koment
Autumn's Grey Solace - Windumaera // znie to hrozne, stratilo to kúzlo minulých albumov
An autumn for crippled children - Eternal // čím ďalej, tým horšie
So hideous - Laurestine orchestral // zbytočný orchestrálny remix Laurestine v hroznom prevedení
Skuggsjá - A piece for soul and mirror // dobrý album, ale polovica skladieb akoby tam nepatrila


TOP song: UADA - Black Autumn, White Spring
Z dlhodobého hľadiska sme všetci mŕtvi.
Uživatelský avatar
silmarill
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 42
Bydliště: ZV/DT
Příspěvky: 1373
Registrován: 12. červenec 2011, 22:02

Re: TOP 2016 aneb konečná otázka

Příspěvekod Jura3 » 7. leden 2017, 14:36

Top 5 alb: 1. Mist of Misery - Absence
2. Epica - The Holographic Principle
3. Sabaton - The Last Stand
4. Equilibrium - Armageddon
5. Opeth - Sorceress

Z nemetalových to budou soundtracky k 6. sérii Game of Thrones a Warcraft movie od Ramina Djawadiho a soundtrack k World of Warcraft: Legion.

Top koncert - Grai na podzim v Praze: návštěvnost celkem tak 30 lidí, skvělá atmosféra, nálada kapely/fanoušků.

Top 5 písní/skladeb uplynulého roku: 1. Ramin Djawadi - Light of the Seven
2. Epica - Beyond the Matrix
3. Mist of Misery - Euthanasia
4. Dalriada - Hej, virágom (akustická verze)
5. Russell Brower - A World Divided
Jura3
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 28
Příspěvky: 271
Registrován: 15. červenec 2013, 11:50

Předchozí

Zpět na Metal všeobecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník