Jak se vyvíjel Váš hudební vkus?

Všebecné diskuse o metalu

Moderátor: Moderátoři

Re: Jak se vyvíjel Váš hudební vkus?

Příspěvekod Mess » 5. září 2011, 0:21

Môj vývoj bol celkom vtipný vďaka niektorým mojim fázam a vybuchujúcej puberte :D
Začínal som na televíznom nu-metale, internet sa práve len rozvíjal a discmany prežívali svoj vrchol. Ešte som zažil asi posledný rok normálnych magnetofónových pásiek a neľutujem toho, prehrávanie si vecí z telky na magič a podobné srandy mali svoje čaro.

Môj numetalový ošial sa skončil po 2 rokoch čo je pomerne dlho, zničili ho 3 kapely ... Deftones, Tool, a Meshuggah. Akou náhodou som sa dostal práve k týmto trom sa nedá povedať :lol: a zrazu som od primitívneho numetalu prešiel k progresu a prvým krokom k otvorenej mysli. objavil som aj last.fm a začal scroblovať poctivo a získal záľubu v objavovaní nových kapiel a išlo to už ráz na ráz a teraz je tam toho na verim boha dosť, nielen metal ale nádherný ambient, starý jazz od môjho učiteľa hudby, drum and bass, nejaké folkové veci, gitarové veci. som zvedavý ako to bude pokračovať, lebo pozorujem na sebe, že mäkknem, asi to nebude metal forever ako som vždy myslel. uvidíme.
Now would you kindy read my signature ? "Man chooses, slave obeys."Andrew Ryan
Underoath - Illuminator
Awake to the sound of emptiness.
Obrázek

Alone in a room that is filled with the darkest of light.
I was told there was nothing beyond here.
How do I know what side I'm on?
Breathe!
A captive with nothing but the thoughts increasing,
Obrázek

Worsening I dont belong here
But I cant find my exit.
Uživatelský avatar
Mess
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Handlová
Příspěvky: 999
Registrován: 30. srpen 2011, 12:26
Aktivní v kapele: SadMess

Re: Jak se vyvíjel Váš hudební vkus?

Příspěvekod Gore » 5. září 2011, 8:22

pre niekoho je metal holt uzka skatulka :) ja tiez hrozne makknem v poslednej dobe :D
Sorrow ever awaits on joy.
Skrytý obsah
Minutáž hudby načítaná z Last.FM (overall):
Obrázek
Uživatelský avatar
Gore
Globální Moderátor
Globální Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Příspěvky: 3435
Registrován: 20. leden 2008, 23:13

Re: Jak se vyvíjel Váš hudební vkus?

Příspěvekod Farrael-Sama » 7. září 2011, 19:30

Aaaa to je zajímavé témátko. Ani nevím jestli jsem tu už něco pár písmenek poházel, ale co minimálně bude update :mrgreen: .
Inu můj hudební vývoj.
Když jsem byl ještě malý diblík tož poslouchal jsem se ségrou to co nám rodiče koupily. A tak začaly moji oblíbení včelí medvídci, šmoulové, a další věci. Rodiče v tu dobu jeli a co si pamatuju vždycky jeli dost na Country - To mne naštěstí nikdy ale nikdy ani trochu nechytlo.
Když jsem trošku povyrostl tak nám babička koupila do prvních CD přehrávačů nějaká CDčka. Doteď si vzpomínám, že mezi nimi byla Gina. Bylo to sladké, růžové atd. Kupodivu ale byla hezká :P . Aspoň tehdy. To CDčko kupodivu přežilo do teď a jistě bych ho doma u rodičů ještě vyhrabal.
Už v tu dobu jsme začali pomalu a jistě podléhat jako každé malé neuvážené děti komerci. Takže Britna, Christina Aguillera atd... Btw. která z těch dvou je lepší? Správně ta druhá ;-) Tu jsem ostatně poslouchal i potom, přičemž Britna propadla.
Otec v tu dobu poslouchal také Queeny. Které jsem rád se ségrou smažil na našem domácím CD přehrávači od rána do večera. Do teď je mám rád ač je už moc nepouštím, což je docela škoda :( V tu dobu mě rovněž chytala taková hudba jako byla Nirvana a hlavně Blink 182 a Sum 41. Celkově jsme dost ujížděli na rockové a punkové tvorbě a ta nás držela spolu s Linkinama a podobnejma až do konce základky.
Pak přišla střední. No jeje. Tam jsme se s kamarádem naočkovali rapem a už to jelo... Jo teď to nemůžu pomalu ani slyšet, ale to taky neni to co to bejvalo předtim. V klipu nekroutila hromada ženskejch prdelí a i se to dalo poslouchat. Takže Eminem, Run DMC a pod. Moje tajná láska v té době byli Scooter. Ty jsem mohl vařit od rána do večera a upřimně přiznám se i teď, že bych si je neváhal pustit. Holt nejsou špatní.
Ty také postupně mě přivedli k elektronice a trance. Ten jsem taky pak vařil ve velkém a zcela nahradil rap apod. Asi i vlivem znechucení tehdejší scénou.
Pak se však ve mne ke konci střední něco hnulo a zase jsem se vrátil k rocku a punku a mé staré lásce, kterou jsem nahoře zapoměl zmínit a to Rammsteinum. Na těch jsem také byl schopen ujíždět od rána do večera. A od těch je pak jen malý kousek k metalu na který mě také dost navedl kamarád z vysoké, kterému tímto patří můj velký dík :tlesk: Mimo jiné jsem k tomu přibral vzhledem k Anime i dost Jpop tehdy.
Má metalová kariera se započala u Within Temptation, Leaves' Eyes, Tristanie apod. A k nim jako protiklad uplně odlišné kapely. Norther, Arch Enemy, Belphegor a kupodivu i takoví jako Gogoroth (ti byli nejlepší na učení, protože jsem jim nikdy nerozuměl a nebyl jsem tedy písničku schopen zpívat - což já musim vždycky, neboť text se naučim za pár poslechnutí a nemůžu si pak pomoct :mrgreen:.
Postupem času vlastním objevováním a hlavně modulací od kamaráda jsem se dostal hlavně k power a symphonic metalu u kterého jsem zůstal dodnes. K němu jsem rovněž připojil viking a pagan / folk metal, který mě rovněž silně oslovuje.
No a co je na mé lfm největší úchylárna? No asi Miley Cyrrus ta mě jednu dobu chytla buhví proč dost a dost. Njn to asi ta Hannah Montana. Holt kabelovku jsem měl doma od mala a tyhle programy u nás se ségrou vždycky frčely. (otec by na to řekl :facepalm:)
I have watched you since you were born
I wrote your name in my book as you came into this world
I have had an eye watching your entire life
See now, your name fades with time
And now you shall return from whence you came
Delivered from this mortal coil

Let this apple take your body from you
Let my hand guide you to your rightful place
For I am your shepherd

Blessed are the dead
And now you are among them
Delivered from this mortal coil

-Azrael, Angel of Death
Uživatelský avatar
Farrael-Sama
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Praha 6
Příspěvky: 137
Registrován: 6. květen 2009, 9:23

Re: Jak se vyvíjel Váš hudební vkus?

Příspěvekod Orwin » 7. září 2011, 22:38

Farrael-Sama píše:Country - To mne naštěstí nikdy ale nikdy ani trochu nechytlo.


Country je náhodou fajn, nejlépe někde u ohýnka s kytárou, s partou přátel a hromadou alkoholu.
"To už je jeden z těch paradoxů našeho světa... káva bez kofeinu, cocacola bez koky, němci obchodujou, židi válčej, čínani musej dovážet rejži a češi poučují francouze o tom, co je vlastně absint...."
DarkenCZ(Absinthe Mafia)
Uživatelský avatar
Orwin
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Morava
Příspěvky: 1976
Registrován: 10. prosinec 2009, 23:00

Re: Jak se vyvíjel Váš hudební vkus?

Příspěvekod Andrew_Deer » 7. září 2011, 22:49

Country je dobrý, když teda není čtyřčlená kapela složena o třech akustických kytarách (ono i dvě je relativně dost), ale spíš než country je dobrý bluegrass, pokud ho nezpívá američan, imo asi jako metal. Já to mám doma, takže tak. Díky country jsem se právě dostal k těm houslím a teď se k nim chci časem vracet...
Obrázek
Nějaký to last.fm...
Skrytý obsah
Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Andrew_Deer
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 28
Příspěvky: 777
Registrován: 5. červen 2011, 20:24
Aktivní v kapelách: 10_20_1, Svatopius

Re: Jak se vyvíjel Váš hudební vkus?

Příspěvekod Garion » 8. září 2011, 10:20

Tak tak. Jsem přesvědčen, že řada z vás o bluegrassu nic neví, tak si vás dovolím trochu osvítit. Zkuste třeba jen jednu píseň, třeba tuhle

od takový tý typický americký bluegrassový kapely. Česká scéna dokonce za tou americkou nijak nezaostává a je tam i uznávaná, ale pořád je to u nás výrazně menšinový žánr. Nečekám, že se z vás stanou BG fanoušci, ale zajímá mě, jestli vás to aspoň trošičku osloví anebo jestli se vám to nelíbí. Proto vás poprosím o tohle:
Komu se tenhle styl nebo tenhle song zalíbil anebo ho zhodnotí "neni to tak špatný, jak jsem čekal" klikněte na palec. Já nejsem žádnej thumbhunter, tak se nebojte :)
Aktuální Garionův playlist na LAST.FM
Uživatelský avatar
Garion
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 52
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2949
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 22. srpen 2010, 9:11
Aktivní v kapelách: Semtex j.h., Čekišó, M.H.S.

Re: Jak se vyvíjel Váš hudební vkus?

Příspěvekod Orwin » 8. září 2011, 11:41

Americký bluegrass mě až tak neoslovuje, ale to bude nejspíš tou angličtinou. Ale na naši Druhou trávu nedám dopustit, úžasné songy jako "Ještě jedno kafe" či "Telegrafní cesta" si poslechnu vždycky s chutí.
"To už je jeden z těch paradoxů našeho světa... káva bez kofeinu, cocacola bez koky, němci obchodujou, židi válčej, čínani musej dovážet rejži a češi poučují francouze o tom, co je vlastně absint...."
DarkenCZ(Absinthe Mafia)
Uživatelský avatar
Orwin
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Morava
Příspěvky: 1976
Registrován: 10. prosinec 2009, 23:00

Re: Jak se vyvíjel Váš hudební vkus?

Příspěvekod TheArcanist » 29. prosinec 2011, 1:00

Kapela kterou jsem žral od 8 či kolika roků určitě Linkin Park, od kterých mám doteď rád Hybrid Theory a Meteoru, pak fakt hodně klesli :D
V 10-12 jsem si díky sestře frčel do hiphopu jak českého tak zahraničního, ale rád poslouchal také rockovější věci jako System of a Down, Rammstein, Queens of the Stone Age...
Ve 12-13 jsem od kamaráda narazil na klip (From the Cradle to Enslave) od Cradle of Filth, následně dalšího staršího kámoše viděl s trikem Cradlů ve škole, tak jsem se s ním začal bavit a pěkně mě zaučil :D Amon Amarth, Metallica, Cradle of Filth, Dimmu Borgir, Ensiferum...
Ve 14 první gigy :) WMOR 2007, Paganfest a Heidenfest, MOR 2008... celkově jsem si hodně frčel do folk metalu a melodeathu, maniak do Amon Amarth :)
15+ Začal jsem poslouchat i jiné žánry, ať mám přehled a zjistil, že je spoustu dobré hudby i mimo metal. Tady se jaksi změnilo mé drsno-metalové období, ačkoli na ty časy vzpomínám rád. Ostříhal jsem se (čehož na koncertech lituju :D ale znovu bych do dlouhých vlasů nešel) Mezi mé doteď oblíbené metalové kapely přibyli Agalloch, Insomnium, Enslaved, Rotting Christ.
Nyní už toho mám naposlouchané fakt hodně a rád objevuju nové věci :)
Uživatelský avatar
TheArcanist
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Muž Muž
Bydliště: Zlín - Štípa
Příspěvky: 41
Registrován: 12. březen 2011, 21:36

Re: Jak se vyvíjel Váš hudební vkus?

Příspěvekod Daimonia » 29. prosinec 2011, 9:26

Křesťana taky můžu, ale jak píšou výše někteří z nás: mám to doma, manžel se country a bluegrassu docela věnuje, takže já se tomu spíš vyhýbám. Někdy holt nemám na vybranou, třeba když si manžel pouští v autě Poutníky, ale jsem výjimečně tolerantní, takže ani moc neřvu :twisted: I když tuhle jsme byli na koncertě kamaráda Tomáše Berky s jeho starou formací Corpus Delicti, a nebylo to špatný. Ale tam šlo spíš o tu komorní atmosféru a že se člověk viděl se známýma lidma. Prostě, doma bych si country nepustila.
Uživatelský avatar
Daimonia
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Žena Žena
Příspěvky: 282
Registrován: 17. březen 2010, 19:47

Re: Jak se vyvíjel Váš hudební vkus?

Příspěvekod SlečnaInkognito » 29. prosinec 2011, 13:14

Mmmm...tak kde začneme, asi pěkně od začátku.

Už jako do malého šuplíčka do mne byly hnány rock´n rollové klasiky. V mém útulném barevném dětském pokojíčku jsem spokojeně řádila na Rolling Stones a spočívala u hlasu Jima Morrisona. Plakala jsem u zpěvu Janis Joplin a přečkávala své dětské lásky s The Beatles. Časem jsem si potřebovala krapítek rozšířit obzory a zahrabala jsem do dědečkovy skříně. Blue Öyster Cult, Metallica, Aerosmith, Guns´n roses, Alice Cooper. To si 7letá Kristen připadala jako pořádně tvrdá holka!

Okolo 9 let mě náruč heavy metalu vypustila a já koukala na svět zcela jinak. Moji rockoví/metaloví hrdinové byli najednou vtipní kašpárci s přitroublejma parukama. Hudba mne přestala naplňovat. Vydala jsem se hledat jinam. Na chvíli jsem spustila kotvy u vážné hudby a muzikálů. Právě v té fázi se ze mne stal maličkej outsider. Mladičká holčička, vyhnána ze společnosti a s polámaným srdíčkem potřebovala trošku přitvrdit. Trošku víc. Hnusné návaly emocí a zbortění dětského světa si vyžádaly nějakou smršť. V tom rozmezí 10-11, pravda, mi přišlo tvrdé leccos. Okusila jsem tu divnou pachuť nu-metalu a rychle od ní taky utekla pryč. Žánry jako Death, Trash nebo Speed mi nic neříkaly, a to mne přimělo se ve všem rejpat o to víc. Trošku jsem uvízla v zajetí power metalu, ale u toho jsem též nezůstala na věčnost. Na chvilinku jsem zabrousila ke gothic a symphonic metalu, gothic rocku (Evanescence, Within Temptation, Epica), ale když jsem zaslechla, co zpěvačky předvádí na živo, chtěla jsem si uřezat slechy abych méně trpěla. Jelikož se mi teda nedařilo objevit kapelu, která by mne skutečně zaujala, zhnuseně jsem odvrátila tvář od metalu a vrátila se k Mamas and Papas a the Doors. 60. léta mne ale zase rychle omrzela. Potřebovala jsem volnost, svobodu. Trošku jsem ji pocítila v mém "folkovém období". Housličky, píšťaly, basa a takový serepetičky, to bylo moje. A pak to přišlo. BUM! Puberta přišla a mlátila se mnou, rabovala mne a z každého okolo mne dělala nelidu. Kam jinam by 12letá slečinka utekla, než zase k metalu. A tentokrát vážení, jsem objevila black metal! Tehdy se mé srdce připoutalo ke kapele Dark Funeral. Ovládána riffy podladěných kytar a nelidskými skřeky jsem se jaksi "naplněná" toulala po ulicích. A tak jsem se rozjela. O pár chvil později jsem pro své depresivní nálady nalezla doom metal ( přišlo mi mnoho inteligentnější rozjímat o smrti u Draconian - Death, come near me, než u nanicovatýho rapu, jako to dělaly puberťačky okolo mne, ač to puberťácký rozjímání o smrti a plánování sebevražd je samo o sobě vcelku stupidní :lol: ) Nedlouho potom mě můj kamarád, starej brach zasvětil do Folk metalu a tam jsem na dlouho dlouho dlouho zabrousila až doteď. Ensiferum, Korpiklaani, Moonsorow, Skyforger, Leshak, Arkona,...

V současnosti si taky ráda poslechnu něco z Darkwave scény. Neustále mne uchvacuje Sopor Aeternus, jejíž tvorby nemám dost. Dále nepohrdnu šansony, kabarety mne táhnou. Taky když mám náladu, tak post-rock nebo indie. Když potřebuju vymazat hlavu, tak se obrátím na spolehlivej industrial nebo punk. Čas od času si také pustím ambient.
Ale nejvíce ujíždím právě na Paganu a Blacku. ^^

No, snad jsem vás moc neumořila. Pěkný den tedy, (ne)přátelé...
Naposledy upravil SlečnaInkognito dne 26. srpen 2012, 18:10, celkově upraveno 2
Voices, they are calling my name.
They never stop and it drives me insane.
Even in sleep they torment my soul,
My inner demons take all control.
SlečnaInkognito
Articulus
Articulus
 
Příspěvky: 59
Registrován: 13. prosinec 2011, 20:32

Re: Jak se vyvíjel Váš hudební vkus?

Příspěvekod Chytrex » 29. prosinec 2011, 18:30

SlečnaInkognito: Nevím co se ti nelíbí na live zpěvu Sharon Den Adel z Within Tempt ... Taková Anette Olzon z Nightwish, to byl extrahumus. Zažil jsem ji jednou na MoR a nikdy více.. To raději evakuuju kemp někde do hospody než to zažít znova. Ale fakt si myslím že Sharon narozdíl od Anette zpívat umí.
I reject your reality and substitute my own. (A. Savage, Mythbusters)
Uživatelský avatar
Chytrex
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 43
Bydliště: Bohumín
Příspěvky: 345
Registrován: 14. srpen 2011, 17:28

Re: Jak se vyvíjel Váš hudební vkus?

Příspěvekod SlečnaInkognito » 30. prosinec 2011, 0:06

Chytrex píše:Nevím co se ti nelíbí na live zpěvu Sharon Den Adel z Within Tempt...

Konkrétně její výstup mne tak neděsí, ale její hlas na mě nějak světoborně též nepůsobí, takovejch je dvanáct do tuctu a celkově mě WT docela nudí. Čas od času mám pocit, že hrajou pár skladeb furt dokola, nehledě na to, že mě jejich texty absolutně ničím neoslovily. Ale každej pes, jiná ves.

Každopádně s názorem o Anette s tebou souhlasím, ta je zralá s těmi svými skřeky na solidní ránu.
Voices, they are calling my name.
They never stop and it drives me insane.
Even in sleep they torment my soul,
My inner demons take all control.
SlečnaInkognito
Articulus
Articulus
 
Příspěvky: 59
Registrován: 13. prosinec 2011, 20:32

Re: Jak se vyvíjel Váš hudební vkus?

Příspěvekod Andrew_Deer » 30. prosinec 2011, 5:44

Tak já jsem zase mimo ze všemi obdivované Tarji nebo z Simone. Líbí se mi Anette, Helena Haaparanta (Crimfall) a Leeni-Maria Hovila z Kivimetsän Druidi, zbytek mi zní obyčejně až kýčovitě, ale tak to je docela individuální tvrzení, takže vám ho nijak nechci cpát. :)
Obrázek
Nějaký to last.fm...
Skrytý obsah
Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Andrew_Deer
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 28
Příspěvky: 777
Registrován: 5. červen 2011, 20:24
Aktivní v kapelách: 10_20_1, Svatopius

Re: Jak se vyvíjel Váš hudební vkus?

Příspěvekod Daimonia » 30. prosinec 2011, 13:35

No a není to krásný, když jsme každej jinej? Aneb jak se říká v jednom filmu "Alláh si libuje v rozmanitosti... " ;)
Uživatelský avatar
Daimonia
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Žena Žena
Příspěvky: 282
Registrován: 17. březen 2010, 19:47

Re: Jak se vyvíjel Váš hudební vkus?

Příspěvekod Andrew_Deer » 30. prosinec 2011, 18:20

Mno a pak můžeme chtít po všech aby se shodli, že jo...
Obrázek
Nějaký to last.fm...
Skrytý obsah
Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Andrew_Deer
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 28
Příspěvky: 777
Registrován: 5. červen 2011, 20:24
Aktivní v kapelách: 10_20_1, Svatopius

Re: Jak se vyvíjel Váš hudební vkus?

Příspěvekod SlečnaInkognito » 30. prosinec 2011, 18:49

Šak vono je fajn si ty názory vyměnit, jen ne hold na nože no.
Voices, they are calling my name.
They never stop and it drives me insane.
Even in sleep they torment my soul,
My inner demons take all control.
SlečnaInkognito
Articulus
Articulus
 
Příspěvky: 59
Registrován: 13. prosinec 2011, 20:32

Re: Jak se vyvíjel Váš hudební vkus?

Příspěvekod santiny » 30. prosinec 2011, 20:55

Nechcete někdo udělat důležitej příspěvek, kde bude vysvětlenej rozdíl hold x holt?
santiny
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 1144
Registrován: 9. únor 2011, 23:03

Re: Jak se vyvíjel Váš hudební vkus?

Příspěvekod Dag » 30. prosinec 2011, 21:02

Hm, nevím jestli je to správně, ale hold, není to něco ve spojitosti se ctí? Jakože vzdát někomu hold? :D Tak nějak mi uniká přesný význam toho slova :D
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo mašinu má a nelítá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.

Znám benzínovou studánku, kde naftový je les, tam jednou škrtneš sirkou a letíš do nebes.

Pneumatiky jsou jako kalhotky. Když se dostanete na látku, díra není daleko.

BRODFEST
Uživatelský avatar
Dag
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 28
Bydliště: Uherský Brod
Příspěvky: 2189
Registrován: 11. prosinec 2010, 14:50

Re: Jak se vyvíjel Váš hudební vkus?

Příspěvekod santiny » 30. prosinec 2011, 21:07

Hold = vzdát někomu poctu
santiny
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 1144
Registrován: 9. únor 2011, 23:03

Re: Jak se vyvíjel Váš hudební vkus?

Příspěvekod Svářeč » 30. prosinec 2011, 21:10

Nechce se mi moc rozebírat, jak se vyvíjel můj vkus... Ale bez mučení přiznám, že první kapelou, co jsem fakt nekriticky zbožňoval byli O-zone :D Kde je těm časům konec... Jinak ve zkratce: Rammstein -> Lordi -> Hammerfall + Sabaton -> Within Temptation + Nightwish. A k posledním jmenovaným se teď nabalují další věci :) Z těch "starších" si teď maximálně občas poslechnu R+ nebo Sabaton... Ale to fakt jen příležitostně.
Uživatelský avatar
Svářeč
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Bydliště: Zlín/Praha
Příspěvky: 1148
Registrován: 5. červenec 2011, 12:09

PředchozíDalší

Zpět na Metal všeobecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník