TOP 10 SEVERU

Všebecné diskuse o metalu

Moderátor: Moderátoři

TOP 10 SEVERU

Příspěvekod gerhart » 11. srpen 2021, 12:42

Zdravím všetkých rockerov, metalistov, pohanov i melancholikov. Zaujímala by ma vaša nordická top 10, v podstate podmienkou nech je len to, aby to boli škandinávske kapely. To neznamená že poznám alebo počúvam jedine kapely severu, samozrejme obľubujem tých kapiel viac, ale to ako by to pokračovalo ďalej, si už nechávam pre seba. Tak u mňa je to jasné hneď. :rocken:

1. ENSIFERUM + WINTERSUN
2. WINDIR
3. AMOPRHIS
4. AMON AMARTH
5. INSOMNIUM
6. DARK TRANQUILLITY
7. SENTENCED
8. DRACONIAN
9. BATHORY
10. WARDRUNA
gerhart
Articulus
Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Bydliště: Košice
Příspěvky: 62
Registrován: 3. červen 2017, 21:12

Re: TOP 10 SEVERU

Příspěvekod dronda » 11. srpen 2021, 14:21

Pokud bych vzal historicky all time (od roku 2010) z last.fm, tak moje top 10 vypadá následovně
Skrytý obsah
1. Draconian
2. Swallow the Sun
3. HammerFall
4. Soilwork
5. Opeth
6. Insomnium
7. Katatonia
8. Nightwish
9. Lake of Tears
10. Iskald


pokud bych ale zkusil top 10 za "poslední dobu" (od 1.1.2020), tak dostanu o dost jiný výsledek
Skrytý obsah
1. Hanging Garden
2. Draconian
3. Silent Skies
4. Sorcerer
5. Red Moon Architect
6. Insomnium
7. Kaunis Kuolematon
8. Katatonia
9. Swallow the Sun
10. Green Carnation
Knihy jsou vědění. Ve vědění je síla. Síla je energie. Energie je hmota. A hmota zakřivuje prostor. Takový balík knih, to je taková menší černá díra. Kdo se do ní ponoří, je ztracen navěky.
Uživatelský avatar
dronda
Administrátor
Administrátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2298
Blog: Zobrazit blog (2)
Registrován: 2. únor 2010, 14:25
Aktivní v kapelách: Attax, Echo Theory, Armillaria

Re: TOP 10 SEVERU

Příspěvekod tersas » 21. srpen 2021, 9:44

Tak když jako "dronda" použiji statistiky s last.fm tak za posledních 365 dní to mám takto:

In Flames
Amorphis
Children Of Bodom
Finntroll
Soilwork
Arch Enemy (i když nemají úplně severskou sestavu)
At The Gates
Necrophobic
Mors Principium Est
Therion

Na dalších místech: Dark Tranquillity, Nightwish, Amon Amarth. Mezi třináctým Amonem a desátým Therionem je 10 písniček. Stačí abych si kapely na 10-tém až třeba 15-tém místě teď pustil do sluchátek a pořadí do desátého místa bude úplně jiné.

Když jsem kouknul do statistik za cca.: posledních 10 let, pořadí se zas tak moc neměnilo. Např.: místo Therionu kapela HammerFall. Nebo Ensiferum místo Mors Principium Est. Nightwish na druhém místě.

Dá se říct, že stálice jsou Amorphis a s nostalgie In Flames s Nightwish. Pak dlouho nic a pak se to střídá dle momentálních nálad, vydaných nových alb a podobně.

Třeba v seznamu jsou Children Of Bodom na třetím místě. Ale kdy umřel Alexi Laiho, tak jsem snad týden poslouchal starý fláky od Children Of Bodom a vzpomínal na jeho um. Možná by se jinak kapela CHOB mezi TOP10 nedostala.
Uživatelský avatar
tersas
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 51
Bydliště: Sedlčany
Příspěvky: 1422
Registrován: 29. prosinec 2010, 13:52


Zpět na Metal všeobecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron