Časopisy

Diskuse o všem možném, co se jinam nehodí.

Moderátor: Moderátoři

Re: Časopisy

Příspěvekod Lord Nazgul » 29. říjen 2010, 12:41

Jeste k tomu srotowisku, nevite nekdo, kde ho sehnat v praze? Je 29.rijna a porad nikde neni...
Uživatelský avatar
Lord Nazgul
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1556
Registrován: 21. říjen 2008, 18:50

Re: Časopisy

Příspěvekod Hooya » 6. září 2011, 7:34

Odebírá tu ještě někdo Spark? Byl by mi zároveň ochotný něco málo naskenovat ze zářijového čísla? :) Když tak písni do soukromých zpráv.

- už se stalo - :)
Good Job. Well Done.
Uživatelský avatar
Hooya
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Příspěvky: 3231
Registrován: 22. březen 2008, 17:00
Aktivní v kapele: SABATON Revival

Re: Časopisy

Příspěvekod Orwin » 6. září 2011, 11:45

Jé sem jsem ještě nepsal, tak tu teď ve svojí dobré náladě zanechám pár řádek. První časák, co jsem si fakt kupoval za svoje penízky byla kdysi Říše divů, úžasný časák, na který dodnes rád vzpomínám. Do toho jsem si tu a tam koupil Kačera Donalda, to když tam byla nějaká zajímavá hračka. Pak přestali Říši divů vydávat a já přesedlal na ABC, to měl v ruce někdy snad každý z vás. Do toho jsem někdy ještě zainvestoval do časopisů Trnky brnky, Score a Level. Pak jsem se začal zajímat o fantasy a byl jsem unešen z Pevnosti, hltal jsem každé číslo do doby, než změnili vazbu a vypustili některé rubriky(třeba hudba), dodnes pro mě asi nejhorší okamžik v mojí časopisové zálibě :facepalm: No hudbu jsem tudíž začal vyhledávat jinde a kupoval jsem si Rockshock a semtam Spark. Do toho byl ještě na trhu úžasný herní magazín za lidový peníz a to Doupě, takže to jsem kupoval taky. Rockshock odešel do věčných internetových lovišť, s Doupětem se stalo nevím co. Zůstal mi jenom Spark. Někdy v té době se objevil nový časopis Hardrocker, byl velmi kvalitní a dobře vedený, nicnméně žánrově mi úplně neseděl. Spark mě už stejnýma tématama taky nudil. V tom se mi zčista jasna zjevil někde na netu Pařát, který odebírám dodnes. U Pařátu obdivuji široke žánrové rozpětí v UG vodách tvrdší muziky, zajímavé rozhovory, povedené plakáty(hezčí plakát Opeth jsem neviděl) a později zavedené CD přílohy, mezi kterými už se objevila nejedna moje oblíbená česká kapela. Jen na recenzích alb by mohl lidi od Pařátu líp zapracovat, někdy to působí jako fakt psané z nutnosti od někoho, komu to nic neříká. Jinak paráda :D
"To už je jeden z těch paradoxů našeho světa... káva bez kofeinu, cocacola bez koky, němci obchodujou, židi válčej, čínani musej dovážet rejži a češi poučují francouze o tom, co je vlastně absint...."
DarkenCZ(Absinthe Mafia)
Uživatelský avatar
Orwin
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Morava
Příspěvky: 1976
Registrován: 10. prosinec 2009, 23:00

Re: Časopisy

Příspěvekod Mess » 6. září 2011, 11:59

Zaujímavá téma, nepamätám si moc z môjho destva, ale nejakých Káčerov Donaldov som mal, hlavne kvôli tým hračkám :D Doteraz mám v skrinke "vábničku" na kačice v tvare zobáku :D Žiadny metalový časopis som nikdy neodoberal ani nekupoval, ale Pevnosť hej, + mám aj staré Ikarie s fantasy poviedkami atď. Mám nejaké časopisy s komixami Asterixa a Obelixa :D A to je tak všetko v našom okolí neboli časopisy nejako rozšírené a teraz keď si na nete prakticky môžem prečítať všetko čo chcem /potrebujem tak to stráca ten nádych. :)
Now would you kindy read my signature ? "Man chooses, slave obeys."Andrew Ryan
Underoath - Illuminator
Awake to the sound of emptiness.
Obrázek

Alone in a room that is filled with the darkest of light.
I was told there was nothing beyond here.
How do I know what side I'm on?
Breathe!
A captive with nothing but the thoughts increasing,
Obrázek

Worsening I dont belong here
But I cant find my exit.
Uživatelský avatar
Mess
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Handlová
Příspěvky: 999
Registrován: 30. srpen 2011, 12:26
Aktivní v kapele: SadMess

Re: Časopisy

Příspěvekod BlackMoon » 6. září 2011, 13:21

Držať v ruke papier a čítať to z neho miesto hrbenia sa pred obrazovkou, to pre mňa nikdy nestratí nádych

K téme - v poslednej dobe ma zaujala Epocha
Uživatelský avatar
BlackMoon
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Piešťany / Bratislava
Příspěvky: 1302
Registrován: 15. říjen 2008, 13:23

Re: Časopisy

Příspěvekod Dag » 6. září 2011, 15:37

Sbírka časopisů Mickey Mouse od roku 1989 - 2000, myslím, že mi jedno číslo chybí :D Holt to sbírala ještě matka :D Jinak dřív to bylo hodně Score, Level jen občas, taky Cybermouse nebo jak se tom nadávalo :D Pak to šlo do jiných oblastí jako F1 (taky celkem dost čísel), pak se začali ve velkém kupovat Trnky Brnky což se drží i dnes, a teď jsem začal odebírat Spark :) Každopádně mě to baví víc než jen sedět u PC a nic nedělat :) Jen mě občas nasere, že už mám celý časopis přečtený... :D


Jo a kdo by měl zájem, tak máme docela dost čísel časopisu Pyramída, nikdo to nechce, u nás to jenom zavazí. :)
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo mašinu má a nelítá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.

Znám benzínovou studánku, kde naftový je les, tam jednou škrtneš sirkou a letíš do nebes.

Pneumatiky jsou jako kalhotky. Když se dostanete na látku, díra není daleko.

BRODFEST
Uživatelský avatar
Dag
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 28
Bydliště: Uherský Brod
Příspěvky: 2189
Registrován: 11. prosinec 2010, 14:50

Re: Časopisy

Příspěvekod santiny » 6. září 2011, 18:50

Jako prvni sem zacal kupovat Ctyrlistek, kterej si cas od casu koupim este dneska :). Nejak me minul Kacer Donald a podobny, takze sem presel na ABC. Potom jako u Orwina era ruznych hernich casopisu, ale postupne zacali byt dost drahy, tak sem se nato vykaslal. Jednu dobu sem este kupoval Pro Hockey. Z hudebnich si sem tam koupim Spark, ale vetsinou me moc nezaujme, takze si ho kupuju jenom kdyz sem nemocnej a potrebuju neco na cteni do postele.
V posledni dobe mam predplacenou Epochu a obcas ctu History a taky Tyden, kterej odebira tata, ale pravidelne mu ho privatizuju :)
santiny
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 1144
Registrován: 9. únor 2011, 23:03

Re: Časopisy

Příspěvekod Hooya » 2. únor 2014, 13:21

Good Job. Well Done.
Uživatelský avatar
Hooya
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Příspěvky: 3231
Registrován: 22. březen 2008, 17:00
Aktivní v kapele: SABATON Revival

Re: Časopisy

Příspěvekod Orwin » 2. únor 2014, 14:05

No jo, o tomhle už se dlouho mluvilo mezi fans. Kupování recenzí je opravdu svinstvo a prvotřídní hnus, celkově způsob marketingu, co předvádí Spark je na pováženou.
Naopak ta forma, kterou prezentuje RockHard mi tak hrozná nepřijde, je to dle mého celkem fér nabídka. Chceš aby se o tobě u nás psalo, tak nám prodej x kusů časopisu...na tom mi opravdu nepřijde nic tak ohromě špatného. A už aspoň vím, proč některé kapely na koncertech prodávají RockHard :lol:
"To už je jeden z těch paradoxů našeho světa... káva bez kofeinu, cocacola bez koky, němci obchodujou, židi válčej, čínani musej dovážet rejži a češi poučují francouze o tom, co je vlastně absint...."
DarkenCZ(Absinthe Mafia)
Uživatelský avatar
Orwin
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Morava
Příspěvky: 1976
Registrován: 10. prosinec 2009, 23:00

Re: Časopisy

Příspěvekod Kain » 2. únor 2014, 15:17

Asi by bylo na delší debatu. Co je divného na tom, že desku nějaké kapely bude recenzovat borec, který je jejím fanouškem? Já kdybych měl psát recenze na blackmetal nebo metalcore, tak bych asi taky sypal nižší známky a byl podstatně kritičtější než někdo, kdo těmto stylům fandí. Ale je fakt, že zmínka "negativní recenze nehrozí" zní dívně, pokud dotyčný redaktor ještě neslyšel ani notu :lol:

Nicméně souhlasím, že nešvar neoznačování inzertních textů je v časopisech a novinách dost do očí bijící - laik nebo člověk, který médií aspoň trochu nerozumí, to pochopitelně nepozná, tím spíš, je-li i font inzertního textu včetně titulku podobný nebo stejný jako v případě jiných článků. Hodně často to dělá například Deník, kde to lze poznat maximálně podle autorské zkratky -pr- na konci textu.

Daleko víc by mě zajímalo, do jaké míry funguje provázanost mezi recenzemi zahraničních kapel a spřízněností časopisu například s Nuclear Blast a jinými velkými vydavateli. Pokud například jede redaktor na náklady vydavatele do studia v Hamburku, aby sepsal první dojmy z nové desky Gamma Ray (viz poslední číslo), těžko čekat, že je pak v textu natře za nulovou skladatelskou invenci. Na druhou stranu: když se člověk podívá, kolik toho NB proinzeruje ve Sparku, musel by vydavatel být úplně blbý, kdyby jim v rámci možností nevyšel vstříc, nota bene pokud jím vydávané kapely mají nesrovnatelně víc posluchačů než nějaké domácí undergroundová hácéčka. Tak to dneska prostě chodí.

Ale tohle všechno se hrozně těžko soudí zvenku, to by člověk musel být insider nebo mít kámoše, který ve Sparku dělá a je ochotný se o tom u piva podělit. Ono je totiž hodně populární ve všem kolem nás videt konspiraci :)
Naposledy upravil Kain dne 2. únor 2014, 17:04, celkově upraveno 1
„Můj strýc se nikdy neoženil. Když se ho někdo zeptal na ženské, tak vždycky řekl: Žádná ženská ti to neudělá jako losos. Nevím, ale podle mě kecal.“ © finská sauna, léto 2011

„Osobně si myslím, že současné kapely hrají tisíckrát líp než Iron Maiden.“ © Honza Toužimský, červen 2009

Iron Maiden live: 2003 (Zlín), 2007 (Ostrava), 2008 (Praha), 2010 (Budapešť), 2011 (Mnichov), 2013 (Berlín), 2014 (Brno), 2018 (Praha)
Uživatelský avatar
Kain
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 40
Bydliště: South Of Heaven
Příspěvky: 1472
Registrován: 14. červen 2009, 16:42

Re: Časopisy

Příspěvekod Hooya » 2. únor 2014, 16:17

Kain píše:Co je divného na tom, že desku nějaké kapely bude recenzovat borec, který je jejím fanouškem?

Těžko mohl být ten recenzent fanoušek, když nic od té kapele nikdy nic neslyšel (neb zkrátka nic nikde na web ani nikam jinam neumístila). :) Spíš to fanouškoství vnímám jako nadšenectví, "takže recenze nebude negativní".
Good Job. Well Done.
Uživatelský avatar
Hooya
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Příspěvky: 3231
Registrován: 22. březen 2008, 17:00
Aktivní v kapele: SABATON Revival

Re: Časopisy

Příspěvekod Kain » 2. únor 2014, 17:07

"požičali sme si identitu dnes už nefungujúcej slovenskej metalovej skupiny (snáď nám jej členovia odpustia) a vymysleli sme si príbeh o tom, ako sa vracia na scénu, práve dokončuje nový album v spolupráci so zahraničným producentom a chcela by ho spropagovať."

Z toho soudím, že kapela už někdy existovala, s vysokou pravděpodobností něco nahrála a dotyčný redaktor zřejmě není v tomto ohledu "tabula rasa".
„Můj strýc se nikdy neoženil. Když se ho někdo zeptal na ženské, tak vždycky řekl: Žádná ženská ti to neudělá jako losos. Nevím, ale podle mě kecal.“ © finská sauna, léto 2011

„Osobně si myslím, že současné kapely hrají tisíckrát líp než Iron Maiden.“ © Honza Toužimský, červen 2009

Iron Maiden live: 2003 (Zlín), 2007 (Ostrava), 2008 (Praha), 2010 (Budapešť), 2011 (Mnichov), 2013 (Berlín), 2014 (Brno), 2018 (Praha)
Uživatelský avatar
Kain
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 40
Bydliště: South Of Heaven
Příspěvky: 1472
Registrován: 14. červen 2009, 16:42

Re: Časopisy

Příspěvekod Stick » 2. únor 2014, 21:30

kain: Něco takového jsem předpokládal i já, ohledně toho "fanouškovství". Mě to zas tolik nepřekvapuje, ale jsem docela rád, že si někdo dal tu práci a ukázal, jak to ve skutečnosti funguje.
https://kandarsicknhorror.bandcamp.com/
somnusaeternus.bandcamp.com
Uživatelský avatar
Stick
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Brno
Příspěvky: 3725
Registrován: 17. leden 2008, 21:43
Aktivní v kapelách: Kandar, Somnus Aeternus

Re: Časopisy

Příspěvekod highlander » 2. únor 2014, 23:38

Tak, má odpověď na úvodní otázku zní: mám předplacenej Pařát. Ten považuji v současnosti za nejlepší metalové čtivo u nás :palec: .
IN NOMINE DEI NOSTRI SATANAS, LUCIFERI EXCELSI !
Ave Voluptatis Carnis !
Metal will newer die - Ronnie James Dio
Lidstvo je nepoučitelné a slepé (Paul Ledney - Profanatica) a v České kotlině to platí dvojnásob (highlander).
Uživatelský avatar
highlander
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 55
Bydliště: Strakonice
Příspěvky: 880
Registrován: 10. říjen 2010, 10:43

Re: Časopisy

Příspěvekod Oskar999 » 10. říjen 2014, 7:10

mate nekdo rijnovy Spark? Mel by tam byt report z letniho Czech death festu, mohl bys te mi to nekdo nascanovat/nafotit? Diky
Přísahám věčnou věrnost Umbrtkovi a skartokratickému státnímu zřízení!
Uživatelský avatar
Oskar999
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 37
Bydliště: od Plzně
Příspěvky: 2419
Registrován: 27. listopad 2007, 23:26

Re: Časopisy

Příspěvekod dronda » 16. říjen 2018, 11:00

Je tu někdo, kdo odebírá Pařát a byl by mi ochotný z nového čísla oskenovat jeden rozhovor?
Knihy jsou vědění. Ve vědění je síla. Síla je energie. Energie je hmota. A hmota zakřivuje prostor. Takový balík knih, to je taková menší černá díra. Kdo se do ní ponoří, je ztracen navěky.
Uživatelský avatar
dronda
Administrátor
Administrátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2298
Blog: Zobrazit blog (2)
Registrován: 2. únor 2010, 14:25
Aktivní v kapelách: Attax, Echo Theory, Armillaria

Časopisy

Příspěvekod bobo12b » 5. červen 2020, 19:04

ak by niekto chcel, našiel som doma tieto čísla, možno sa niekomu zídu

RockHard - 6/2010, 12/2011, 11/2012, 05/2013
Rock Planet - 6/2008

stačí zaplatiť len poštovné. zásielkovňa, alebo cz/sk pošta
(pardon ak sa to ráta ako inzercia, nechcem si na tom zarobiť, hodil by som ich aj tak do koša)

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
bobo12b
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Příspěvky: 931
Registrován: 17. leden 2013, 11:54

Re: Časopisy

Příspěvekod dronda » 18. prosinec 2020, 9:37

Opět bych měl prosbu na majitele aktuálního čísla Pařátu - byl by někdo ochotný mi oskenovat a poslat rozhovor s ?
Knihy jsou vědění. Ve vědění je síla. Síla je energie. Energie je hmota. A hmota zakřivuje prostor. Takový balík knih, to je taková menší černá díra. Kdo se do ní ponoří, je ztracen navěky.
Uživatelský avatar
dronda
Administrátor
Administrátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2298
Blog: Zobrazit blog (2)
Registrován: 2. únor 2010, 14:25
Aktivní v kapelách: Attax, Echo Theory, Armillaria

Předchozí

Zpět na Offtopic

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron