Střelné zbraně a ZP

Diskuse o všem možném, co se jinam nehodí.

Moderátor: Moderátoři

Jaký je váš vztah ke zbraním, jejich držení atp.?

Mám ZP - vyžaduje to moje zaměstnání :-)
0
Žádná hlasování
Mám ZP - o zbraně se zajímám.
3
9%
ZP jsem měl, ale už jsem se na to vykašlal :-)
1
3%
ZP nemám, ale uvažuji o jeho pořízení.
15
45%
O zbraně se zajímám, ale o ZP neuvažuji.
4
12%
Je mi to úplně jedno, nezajímají mě.
7
21%
Nesnáším, bojím se, jsem prostě proti.
3
9%
 
Celkem hlasů : 33

Re: Střelné zbraně a ZP

Příspěvekod HiJack44 » 19. červen 2011, 4:42

Dovolím si pár výkřiků do ticha: Střelná zbraň je nejhumánější donucovací prostředek. Zabít někoho chladnou zbraní je čirý sadismus. Kdyby jsem čistě náhodou měl přítelkyni, radši bych jí dal do kabelky pistoli než na záda desetikilový obouruční meč. Většina zločinů, při nichž je použita střelná zbraň, je spáchána osobami, které ji držé nelegálně......
btw. když na někoho zaútočím s úmyslem ho zabít, většinou mu nechci dát šanci na přežití. ;)
---------------
Já vlastním už asi od dvanácti let vzduchovku Slavia 630. Nástřileno z ní mám už pár (desítek) tisíc a furt se drží. Nedávno jsem koupil asijskou QB - 57, ráže 5,5mm a rána jako z děla. Doma se mi válí voucher na pár výstřelů na střelnici, tak si konečně zkusím ostrou.
Jsem fascinován střeleckým uměním, zejména policejních odstřelovačů, a tomu jsem také přispůsobil svůj styl boje na airsoftových kolbištích. One shot, one kill. Všechno ostaní je plýtvání municí a znečišťování přírody.
O ZP jsem uvažoval, ale nežiju na "divokém západě" ani se nevěnuji myslivosti, takže by to pro mně byly spíše vyhozené peníze. Ale kdo ví, třeba se po návštěvě střelnice rozhodnu pro sportovní střelbu.
Uživatelský avatar
HiJack44
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 31
Bydliště: Cajzlstán
Příspěvky: 1050
Registrován: 18. červenec 2009, 0:13
Aktivní v kapelách: Den Lumíků, Menstrual Soup, Forgotten Dawn

Re: Střelné zbraně a ZP

Příspěvekod Dragunov » 19. červen 2011, 21:44

Ježura: Až na to, že bychse asi neoznačil za pacifistu naprostej souhlas. Což tak trochu souvísí s odpovědí pro Hijack44.
HiJack44: Když ksem tohle tema zakládal, nemyslel jsem to jako téma o obranných prostředcích, tohle je z mého hlediska to poslední proč bych si ZP a zbraň pořizoval (ikdyž bych si tu skupinu asi udělal). Necítím se takto ohrožen, zatím nemám rizikové povolání a ani zájmy. Krom toho i kdybych se dostal do situace, kdy bych se musel bránit, tak většinou tu zbraň stejně nemůžu použít. To stejné platí pro nůž. Ten je sice extrémně efektivní obraným prostředek na kontakntí vzdálenost, ale legislativně je to průser. To proč ho nosím je z hlediska praktičnosti - ikdyž hodně lidí se na to dívá hrozně. A to teprv bude, až si pořídím nůž co u sebe nosí agentka Ziva z NCIS :D :D :D. Pro mně je to prostě nástroj a v podstatě "módní doplněk." Nicméně přítelkyně by ode mně nůž nejspíš dostala, ex jsem ho chtěl koupit ale nebyli prachy a už jsem to nestihl. :D Ale pokud jde o obranu tak IMO - pepřák, paralízér, teleskop, yawara, obraná propiska apod. případně ještě nějakej kurz udělá lepší práci.
Life Is But a Dream.
Uživatelský avatar
Dragunov
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Štarnov(okr. Olomouc :), Pardubice
Příspěvky: 2209
Registrován: 16. červenec 2008, 0:07
Aktivní v kapele: Uterus

Re: Střelné zbraně a ZP

Příspěvekod HiJack44 » 19. červen 2011, 22:34

Dragunov: Já jsem spíš reagoval na příspěvky nesmyslně démonizující střelné zbraně. Jinak kudlu u sebe nosím taky, maličkou pěstní dýku, spíš pro klid když jdu v noci domu přes les. A na sebeobranu si brácha zavedl pepřák a rychlý nohy.
V květnu jsem chodil na zahradu vzduchovkou uvolňovat předmaturitní stres. Chvíli se člověk soustředí jen na cíl, na nic jiného nemusí myslet a ještě se nadýchá čerstvého vzduchu. Prostě ideální volnočasová aktivita.
Uživatelský avatar
HiJack44
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 31
Bydliště: Cajzlstán
Příspěvky: 1050
Registrován: 18. červenec 2009, 0:13
Aktivní v kapelách: Den Lumíků, Menstrual Soup, Forgotten Dawn

Re: Střelné zbraně a ZP

Příspěvekod poostmen » 20. červen 2011, 8:54

Rád bych ještě odpůrce palných zbraní upozornil, že se současné luky a hlavně kuše jsou v rukou jen trochu trénovaného člověka stejně nebezpečné jako palné zbraně-jen nemají takovou kadenci. Ale jsou volně prodejné a narozdíl od palných zbraní nevystopovatelné- kuše nemají drážkované hlavně:)-a šípy tedy nemají na sobě neopakovatelné drážky. Čili ideální zbraně pro vrahy ;) . A také je nutné si uvědomit, že pokud budou zbraně postaveny mimo zákon, budou je mít jen ti co porušují zákon (opatřit si nelegálně zbraň není problém-klidně i samopal-a levněji než legálně).

Jinak pokud bude mít někdo příležitost doporučuji si zastřílet samopalem CZ vz.61 škorpion - skutečně luxusní zbraň. Zpětný ráz jako u vzduchovky a na to jak je krátká hlaveň překvapivě přesný.
Uživatelský avatar
poostmen
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Příspěvky: 362
Registrován: 2. říjen 2009, 20:32

Re: Střelné zbraně a ZP

Příspěvekod SUK » 20. červen 2011, 10:40

A co hur, luk nebo kusi nikdo neuslysi. :)
To by stacilo, ne?
Uživatelský avatar
SUK
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Autobusy SA
Příspěvky: 3182
Registrován: 16. listopad 2008, 21:01
Aktivní v kapelách: Vomited brain , Větry Slečny Petry

Re: Střelné zbraně a ZP

Příspěvekod Garion » 20. červen 2011, 14:11

Já patřím taky mezi odpůrce palných zbraní. Jako malej jsem občas střílel ze vzduchovky, i mi to bavilo, později jsem zkusil i malorážku a tam jsem poprvý začal pociťovat strach. Můj táta má tři pistole, vzal mě i poměrně nedávno na střelnici, abych si to taky vyzkoušel, ale nic se ve mně nezlomilo. Pořád se jich strašně bojím. Bojim se, že vystřelí sama, i když vim, že ne, že je zajištěná. Bojim se, že když se nacházim v blízkosti někoho, kdo drží pistoli nebo pušku, že může nečekaně spustit. Je to nějakej vnitřní blok. Vzduchovka mi nevadí, ale cokoliv vejš už ano. Přitom nemám problém si zahrát paintball a střílet po sobě, ale jak vidím zbraň která může zabít, mam strach. Na obrázku nebo za vitrínou jsem je schopnej ocenit, ale nesmim ji vidět in natura. Líbí se mi asi nejvíc starý revolvery a dokážu ocenit krásu starých křesadlovek se zalitou hlavní, to jo, ale jinak moc ne.
Taky se musim přiznat, že obdivuju snipery. Mám totiž ze zbraní moc rád luk, obdivuju lučištníky a vím, jak těžký je na větší vzdálenost něco trefit. A pro ten způsob vyměřování střelby, zjišťování síly a směru větru mám tedy asi rád i snipery. Líbí se mi filmy o nich, jak válečný, tak špionážní. Takže sniperka by mohla bejt asi jediná zbraň u který bych se nebál, že zničehonic vystřelí.
Zato největší hrůzu mam z brokovnic a kulovnic myslivců. Několik jich znam a jsou to vesměs vypitý hovada a když je vidím pak se zbraní v ruce, mizim z dohledu.
Aktuální Garionův playlist na LAST.FM
Uživatelský avatar
Garion
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 52
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2949
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 22. srpen 2010, 9:11
Aktivní v kapelách: Semtex j.h., Čekišó, M.H.S.

Re: Střelné zbraně a ZP

Příspěvekod poostmen » 20. červen 2011, 15:19

garion: řidiči jsou taky vypitý hovada - taky mizíš z dohledu, když vidíš auto? :) Je asi tak 1000x větší pravděpodobnost, že tě trefí auto, než kulka ;) .
Uživatelský avatar
poostmen
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Příspěvky: 362
Registrován: 2. říjen 2009, 20:32

Re: Střelné zbraně a ZP

Příspěvekod Ježura » 20. červen 2011, 15:26

Tak zrovna co se týče myslivců, tak tam to úplně chápu...
I would spread the cloths under your feet:
But I, being poor, have only my dreams;
I have spread my dreams under your feet;
Tread softly because you tread on my dreams.
-- W. B. Yeats
Uživatelský avatar
Ježura
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Praha
Příspěvky: 4549
Registrován: 10. leden 2010, 23:41

Re: Střelné zbraně a ZP

Příspěvekod Garion » 20. červen 2011, 17:13

poostmene, já bych v tom u sebe nehledal racionalitu. Myslim, že z mýho příspěvku je patrný, že jde o nějakej můj blok, kterej neumím zdůvodnit. Týká se jen palných zbraní. Luk mi nevadí, meč mi nevadí, nůž mi nevadí, auto mi nevadí atd... Vůbec tím neútočím proti nějaký osobě, natož proti tobě. Neumím to zdůvodnit, to by byla spíš otázka pro nějakýho psychologa. Je fakt, že když někde na veřejnosti vidím u někoho palnou zbraň, tak se mi stáhnou vnitřnosti a hledám cestu pryč. Můžeme se spolu bavit o kráse jednotlivých kousků, o jejich technický promakanosti, ale nebudu zřejmě pro vás zdatnej kolega, moc se o to fakt vzhledem k výše uvedenýmu nezajímám.
Aktuální Garionův playlist na LAST.FM
Uživatelský avatar
Garion
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 52
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2949
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 22. srpen 2010, 9:11
Aktivní v kapelách: Semtex j.h., Čekišó, M.H.S.

Re: Střelné zbraně a ZP

Příspěvekod HiJack44 » 20. červen 2011, 20:11

Garione, dokonale tě chápu. Od té doby, co jsem začal hrát airsoft mám z válčení panickou hrůzu, nejspíš proto, že vim jak málo stačí, aby bylo po všem. Prostě, život nejsou hápéčka a respawny. A když třeba musim odožit nabitou vzduchovku, tak musí mířit mimo veškerou civilizaci.
Jinak, kdyby tě zajímalo odstřelovaní trochu hlouběji, tak doporučuji knihu "Vojenský a policejní odstřelovač" od Mikea R. Laua. Je v ní hodně tabulek a přepočtů a teoretických popisů přesné střelby, ale i příběhů sniperů. Neni sice nejlevnější, ale psal ji bývalý odstřelovač a dnes snad výrobce pušek, takže to neni nějaká slátanina.
Uživatelský avatar
HiJack44
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 31
Bydliště: Cajzlstán
Příspěvky: 1050
Registrován: 18. červenec 2009, 0:13
Aktivní v kapelách: Den Lumíků, Menstrual Soup, Forgotten Dawn

Re: Střelné zbraně a ZP

Příspěvekod Dragunov » 20. červen 2011, 23:32

Garion: Ja tě docela chápu taky, je to prostě silnej respekt. Jenže já to porstě chci zkusit (nejenom). Já bych to napětí cítil taky, ale jenom do té chvíle, než bych se s tou zbraní sžil. Kdyby mi dal někdo do ruky nabitou zbraň a řekl, ať ji vybiju a neukázal mi to, taky bych měl strach.(A dost dlouho i potom) To že teoreticky vím jak na to, že vím jak se to má dělat bezpečně je hezký, ale bez té praxe...Trošku podobný to bylo když mi přišel můj první slušnej nůž (Spyderco Endura). Na tom jejich obrázku vypadal až směšně, ale když mi přišel domů a já zjistil ,že má opravdu holící ostrost, pomalu jsem se té čepele bál dotknout nedotkl :D.
No a když jsem držel poprvé dědův byď plynovej revolver buh ví jaké výroby, tak jsem měl taky pocit jak držet vázu z dynastie Ming nad Macochou. :-D
Life Is But a Dream.
Uživatelský avatar
Dragunov
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Štarnov(okr. Olomouc :), Pardubice
Příspěvky: 2209
Registrován: 16. červenec 2008, 0:07
Aktivní v kapele: Uterus

Re: Střelné zbraně a ZP

Příspěvekod Garion » 20. červen 2011, 23:46

Jsem rád, že mi rozumíte a že z palnejch zbraní máte respekt. Že nejste namistrovaný hovádka, kterým se nemůže nic stát. Celkem se mi ulevilo, ale až vás potkám, asi si o zbraních nepopovídáme a jestli jí budete mít sebou, tak ... :lol: však víte :lol:
Aktuální Garionův playlist na LAST.FM
Uživatelský avatar
Garion
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 52
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2949
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 22. srpen 2010, 9:11
Aktivní v kapelách: Semtex j.h., Čekišó, M.H.S.

Re: Střelné zbraně a ZP

Příspěvekod HiJack44 » 4. červenec 2011, 22:31

Tak jsem dnes prvně okusil ostrou. A to hned tři. Pistoli SigSauer, jakousi pušku v ráži 9mm a Židovského řezníka - Desert Eagle. Z pušky jsem měl vyloženě radost, zásahy nejhuř do sedmičky, skoro nekopala. Pak ten Sig, to už byl něco jinýho. Ale ten Desert, toho jsem se skoro bál, až se mi ruka klepala. Dvě rány jsem z něj měl a stačilo to.
ale nebýt to tak mastný, tak jsem tam každý den. Takhle do terče to je zábava.
Uživatelský avatar
HiJack44
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 31
Bydliště: Cajzlstán
Příspěvky: 1050
Registrován: 18. červenec 2009, 0:13
Aktivní v kapelách: Den Lumíků, Menstrual Soup, Forgotten Dawn

Re: Střelné zbraně a ZP

Příspěvekod Ellrohir » 4. červenec 2011, 23:30

já teda měl v ruce nejvejš vzduchovku - jednou a jinak provozuju a hodlám provozovat akorát airsoft..."opravdový" zbraně ne-e
Pán ti dal oheň, meč a bagr!

On se pro vás nechal přibít na komín
On se za vás vláčel bahnem náleven
To on za vás jedl blafy U Koně
Mezi pražci měnil vodu v kolomaz
Cihly nikdy nepřestaly pět o jeho slávě


Musíme udělat masivní propagandu!

Zaplatil jsi podýmné?
Uživatelský avatar
Ellrohir
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Praha
Příspěvky: 2725
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 2. březen 2011, 23:56
Aktivní v kapelách: Ennorath , Ashes To Wind, Rhûngil

Re: Střelné zbraně a ZP

Příspěvekod poostmen » 5. červenec 2011, 9:23

Garion- já ti taky rozumím, jen na některé narážky jsem malilinko alergický ;) . Konkrétně na tu poslední v tvém prvním příspěvku :). Ale jinak tě chápu - já mám třeba fobii ze slepic, co fobii - PANICKOU HRŮZU :lol: .
Uživatelský avatar
poostmen
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Příspěvky: 362
Registrován: 2. říjen 2009, 20:32

Re: Střelné zbraně a ZP

Příspěvekod Garion » 5. červenec 2011, 10:12

Myslíš tu o těch myslivcích?
Aktuální Garionův playlist na LAST.FM
Uživatelský avatar
Garion
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 52
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2949
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 22. srpen 2010, 9:11
Aktivní v kapelách: Semtex j.h., Čekišó, M.H.S.

Re: Střelné zbraně a ZP

Příspěvekod danny1691 » 5. červenec 2011, 10:24

Fobii mám z řízení auta a Garion už ví ;)

jinak koktavé železo... Zbroják si budu muset udělat, protože jsem požádal tatíka, aby mi odkázal pušku Mauser 98, předělanou v brněnské zbrojovce na loveckou pušku.
Je to krasavice s optikou.
Jinak jsem měl tu čest během ZVS střílet z SA 58, mimo to z malorážky.
Z krátkých zbraní, láska na první pohled je Walther P 38 (P1), pak Glock . Někdy bych rád zkusil AK 47(74) a M16(4)

A k zákazům. Žádný zákaz nikdy nic nevyřešil. Viz Anglie. Tam to snad zapomněli říci zlosynům a zlo dcerám říci, že palné zbraně jsou špatné a nesmí se nosit nelegálně. Kdo bude chtít, tak pořídí cokoliv. Vždy je to o lidech.
Obrázek
Skrytý obsah
...v pubertě se musí pořádně šo...t, ti ošklivější sportovat a úplní chcípáci dělat rámus jako paviáni v zoo.Franta Štorm

Kdo se bojí Endží nesmí do lesa

Angel.of.mine « úte 31. bře 2009 19:30:15 » jasné já sem zrovna v tu chvíli opravdu nechtěla nic jiného než k dannymu do náruče
Yumi, 22:31 Danny, můj úžasný Danny...
Bože, zachovej mi zdraví a mým manželkám schopnost pracovat

Obrázek
Uživatelský avatar
danny1691
Globální Moderátor
Globální Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Bydliště: Ravenholm
Příspěvky: 1958
Registrován: 8. srpen 2008, 19:31

Re: Střelné zbraně a ZP

Příspěvekod poostmen » 5. červenec 2011, 10:41

danny- zkus někdy škorpíka - úžasná zbraň - vůbec na to nevypadá, ale je to krásné střílení:)
Uživatelský avatar
poostmen
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Příspěvky: 362
Registrován: 2. říjen 2009, 20:32

Re: Střelné zbraně a ZP

Příspěvekod danny1691 » 5. červenec 2011, 10:43

se asi někdy stavím :D a juknu na tvůj arzenál
Obrázek
Skrytý obsah
...v pubertě se musí pořádně šo...t, ti ošklivější sportovat a úplní chcípáci dělat rámus jako paviáni v zoo.Franta Štorm

Kdo se bojí Endží nesmí do lesa

Angel.of.mine « úte 31. bře 2009 19:30:15 » jasné já sem zrovna v tu chvíli opravdu nechtěla nic jiného než k dannymu do náruče
Yumi, 22:31 Danny, můj úžasný Danny...
Bože, zachovej mi zdraví a mým manželkám schopnost pracovat

Obrázek
Uživatelský avatar
danny1691
Globální Moderátor
Globální Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Bydliště: Ravenholm
Příspěvky: 1958
Registrován: 8. srpen 2008, 19:31

Re: Střelné zbraně a ZP

Příspěvekod poostmen » 5. červenec 2011, 10:45

Žádný problém - třeba až bude Tollenstein fest, ne? ;) ale škorpíka doma nemám - toho mám v práci a domů mi ho nepůjčí :-(
Uživatelský avatar
poostmen
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Příspěvky: 362
Registrován: 2. říjen 2009, 20:32

PředchozíDalší

Zpět na Offtopic

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron