Střelné zbraně a ZP

Diskuse o všem možném, co se jinam nehodí.

Moderátor: Moderátoři

Jaký je váš vztah ke zbraním, jejich držení atp.?

Mám ZP - vyžaduje to moje zaměstnání :-)
0
Žádná hlasování
Mám ZP - o zbraně se zajímám.
3
9%
ZP jsem měl, ale už jsem se na to vykašlal :-)
1
3%
ZP nemám, ale uvažuji o jeho pořízení.
15
45%
O zbraně se zajímám, ale o ZP neuvažuji.
4
12%
Je mi to úplně jedno, nezajímají mě.
7
21%
Nesnáším, bojím se, jsem prostě proti.
3
9%

Celkem hlasů : 33

Střelné zbraně a ZP

Příspěvekod Dragunov » 17. červen 2011, 21:05

A je tu opět další offtopic téma. Co si myslíte o střelných zbraních a jejich (samozřejmě legálním) vlastnictví? Zajímáte se o střelné zbraně? Jaký k nim máte postoj? Vlastníte ZP nebo uvažujete o jeho nabytí? Jaké zbraně vlastníte, máte a používáte, případně jakých skupin a k čemu je používáte? Jaké jsou vaše vysněné kousky? Jste členy nějakých sportovních týmů, jezdíte soutěžit? Možné rady pro potenciální adepty, zkušenosti ze střelnic atd...

Nebo naopak zbraně nesnášíte, bojíte se jich a zavrhujete je? Všechny názory vítány.

Osobně v ZP nevlastním, ale vážně o něm uvažuji(do budoucna), tudíž mám ke zbraním poměrně kladný vztah. Osobně se zajímám o historii a k ní zbraně tak nějak patří, takže se i trochu vyznám jak co funguje technicky a tak, ale rozhodně nejsem žádnej expert. Ze zbraní konkrétně se mi zalíbily revolvery, ale samozřejmě se mi líbí i samonabijecí pistole. Pokud by tedy šlo o moji volbu, byl by to Ruger GP 100
Skrytý obsah
Obrázek
Spíš bych ho chtěl na střelnici a později třeba na soutěže IPSC a podobné, přece jen na nošení je to kus železa. Z dlouhých brokovnice ať už IPSC nebo na skeet, trap apod.
Life Is But a Dream.
Dragunov
Dominus Metallum
Dominus Metallum

Pohlaví: Muž Muž
Věk: 25
Aktivní v kapele: Uterus

Re: Střelné zbraně a ZP

Příspěvekod SUK » 17. červen 2011, 21:10

Rad si obcas zastrilim, ale ZP nemam a strilim maximalne tak vzduchovkou nebo lukem :D
Urcite ale rad vyzkousim (a snad to nekdy pres prazdniny vyjde) i nejakou "normalni" zbran....
To by stacilo, ne?
SUK
Dominus Metallum
Dominus Metallum

Věk: 24
Aktivní v kapelách: Vomited brain , Větry Slečny Petry

Příspěvekod Ježura » 17. červen 2011, 22:41

Tohle je téma pro mě :tlesk:

Takže postupně - zbroják nemám, ale vzhledem k tomu, že mi bude příští tejden jednadvacet, troufám si tvrdit, že ho příští rok touhle dobou už mít budu, protože zbraně a střelbu miluju. Od čtrnácti do sedmnácti jsem závodně střílel malorážku (pušku na 50m), ale žádný soutěže jsem se neúčastnil, neb jsem tomu (jako ostatně všemu, čemu jsem se v životě věnoval) nedal tolik, aby to mělo smysl rozvíjet na profesionální úrovni. Každopádně čas od času si jdu zastřílet se strejdou policajtem, takže mám pořád jakejs takejs kontakt. V ruce už jsem držel lecos od křesadlovek a perkusáků po SA vz. 58 nebo brokovou Saigu. Asi největší dojem na mě zanechal původní německej Walter P-38 (to je prostě famózní pistole po všech stránkách), Manurhin MR 73 (.357 Magnum mluví za všechno) a trochu překvapivě dědova ČZ vz. 27 (7,65 Browning, naprosto titěrná pistolka, ale přesná jak sviňa a s poladěnou spouští je to na kratší vzdálenosti hotový ukazovátko - inu první republika)...

Co bych si chtěl do budoucna pořídit? Z pistolí určitě Berettu 92 (tak krásná krátká zbraň se jen tak nevidí), Smith & Wesson 686 se čtyřpalcovou hlavní (přenádhernej revolver a ta ráže :inlove: ) a na nošení třeba klidně tu ČZ 27, mám k ní docela hezkej vztah. Z dlouhejch zbraní inklinuju hlavně k brokovnicím a mezi nima mi naprosto učarovala Benelli M4 (znáte z CS: Source :-D ).
I would spread the cloths under your feet:
But I, being poor, have only my dreams;
I have spread my dreams under your feet;
Tread softly because you tread on my dreams.
-- W. B. Yeats
Ježura
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor

Příspěvekod Dragunov » 17. červen 2011, 23:07

SUK: Jo to já bych taky rád, ale známí nejsou a hlavně ted ani čas (o pěnězích ani nemluvě)
Ježura: Jo tak ten SW je hodně pěknej, předpokládám že jako ten Ruger co jsem dával je to .357 což? Já bych hlavně chtěl vzyskoušet jak moc to kope, přece jenom nejsem stokilové hovádko. Ale .357 je mi sympatická, člověk může nabít i .38. Navíc ani ta 357. není nijak extrémně drahý střelivo.
V mem případě by ale byla nutná hodně důkladná příprava, já bcyh netrefil ani prd.
Ta Benelli je asi hodně dobrá, ale ta cena...mně se libí Mosbergy tam si člověk vybere :D. Docela často taky slintám na www.bvs.cz, ceny pušek Mosin Nagant nebo i dražší Mauser 98k. jsou velmi lákavé. (hlavně u toho Mosinu :D)
Life Is But a Dream.
Dragunov
Dominus Metallum
Dominus Metallum

Příspěvekod weregild » 17. červen 2011, 23:12

Takže první černá ovce :D- já nemám palné zbraně rád..nikdy jsem k nim nepřirostl a jsou mi krapet proti srsti. Ne že bych byl zas tak moc vybíravej a nebo něco jako pacifista, ale dávám přednost chladným zbraním - přijde mi že se střelnou zbraní jsou netrénovaní lidi nebezpečnější, kdežto na chladné zbraně to chce trochu víc umu někomu ublížit.. možná je to tím, že jsem na střelbu strašný nemehlo a tak je nemám rád..navíc mě celkem štve myšlenka, že by mě mohl někdo zabít na X desítek kroků a tak nějak už bych si toho nevšiml, to je přece tak blbá smrt :D
Život je boj..
Neustoupíme!Nevzdáme se!!
"Jaký smysl má zemřít pro věc, která je již ztracena?"
"A jaký smysl má žít bez věci, pro kterou stojí zato zemřít?.." D.A.Gemmel
"Tak dobrá..Čas vytasit plamen Anoru.. užij si ohňostroj" - Noah Antwiler/Gandalf
weregild
Erastes Metallum
Erastes Metallum

Příspěvekod Urza » 17. červen 2011, 23:28

Weregild: S tím se ztotožňuju. Jako malého mě palné zbraně dostávaly a chtěl jsem hrát air soft a pod. Teď larpařím a je ze mě šermíř!
Obrázek
Urza
Deditus Articulus
Deditus Articulus

Věk: 18

Příspěvekod Dragunov » 17. červen 2011, 23:38

waregild: Tak jasně, da se říct, že stisknout spoušt na dva metry zvládne i děcko s děsivým účinkem. Ale i většina napadení a usmrcení chladnou zbraní nebude od nějakého experta v rovném boji. Prostě tě někdo pobodá ani nevíš jak kuchyňákem za stovku. Výsledek je stejnej. Nic pěknýho.
Life Is But a Dream.
Dragunov
Dominus Metallum
Dominus Metallum

Příspěvekod weregild » 18. červen 2011, 0:03

Urza: Tak každý dítě má rádo zbraně ať už palný bo chladný. Až časem (když je to ještě zajímá) si vyberou co maj radši. Já si vybral železo a nestěžuju si(zrovna minulý týden mi přišly dvě čepele od Hada:))..Ale abych se přiznal, tak mě celkem fascinovalo, když mi kamarád ukazoval video s automatickou brokovnicí drženou jednou rukou - já vim je to možná stará věc, ale já si vždycky představoval jakej to musí mít zpětnej ráz, pak přijde maník vyhodí do vzduchu X holubů a jen tak mimochodem je rozstřílí
Dragunov: Já vím a chápu to, ale před tim nožem máš alespoň šanci uhnout - chci říct vidíš na něj po dobu pohybu takže máš alespoň nějakou šanci zareagovat, ale proti kulce si ani neuse.eš. A druhou věc stím zraněním od netrénovaného člověka jsem myslel třeba při střelbě na terč, nazajištěná pistole, nebo se někdo otočí od terče s pistolí mířící na tebe..
Život je boj..
"Tak dobrá..Čas vytasit plamen Anoru.. užij si ohňostroj" - Noah Antwiler/Gandalf
weregild
Erastes Metallum
Erastes Metallum

Příspěvekod Dragunov » 18. červen 2011, 0:20

weregild: No jo a proto je naše legislativa ohledně střelnejch poměrně přísná a kvalitní. Tohle se prostě nesmí stát otáčet se na někoho s kvérem a podobná pochybná manipulace. Nůž je přece jenom povětšinou nástroj, kvér je zbran a k jako takové se k ní musí přistupovat. Ale dnes je obecne trend Double Action zbraní (nebo neceho mezi jako je Glock) něco jako pojistka odpadá a ani při spadnutí tu není riziko výstřelu. Ale při správném zácházení je každá zbran pokud je v pořádku bezpečná. Ale mám rád revolvery - žádné pojistky prostě namíříš a mačkáš - bezpečné, jednoduché, spolehlivé a krásné.
Tohle už je v pravdě filosofická debata...ono třeba rozvoj palných zbraní je paradoxně plus pro ruzné "milovníky zvířátek" lovení pomocí dlouhých střelných je humánější právě pro ten účinek. U nás není povolené lovit zvířata ničím jiným než dlouhou střelnou. Ani krátkou, byt by to byl zdrcující kalibr(oblibene v USA) nebo kuší - lov medvědů v kanadě. Ano je to možná víc fér, ale to bys mohl říct že je víc fér jít na něj s kopím, dýkou, nebo holýma rukama. :-)
Life Is But a Dream.
Dragunov
Dominus Metallum
Dominus Metallum

Příspěvekod weregild » 18. červen 2011, 0:47

Dragunov: Teď mám pouze jeden dotaz - co to sakra je Double Action zbraň?:D..předpokládám že to souvisí nějak s pojistkou..třeba, že před výstřelem musím odjistit pojistku?..nevím hádám:D
To bych mohl, ale jak už jsi psal, to už by se to tu zvrhlo na filosofickou debatu:D..prostě každej má radši něco jiného a u toho zůstanem;)
Život je boj..
weregild
Erastes Metallum
Erastes Metallum

Příspěvekod Dragunov » 18. červen 2011, 1:45

weregild: Ja ti to neberu, dyt ja jsme nožo a ocelofil :D. No chtěl jsem to vysvětlit, ale asi by to bylo zbytečně na dlouho takže tady je to asi srozumitelnější http://cs.wikipedia.org/wiki/Spou%C5%A1 ... bran%C4%9B
Jinak spoušť je to co se mačká, kohoutek je to kladívko, uderník je ta samotná "jehla" vevnitř a závěr je celej ten kus nahoře kterej jezdí dozadu dopředu a kterým se natáhnutím dáva náboj do komory. (použivaná věta zmáčknul kohoutek je tudíž matoucí blbost)

Jak to funguje je třeba tady od 3:20 http://www.youtube.com/watch?v=E6SmlOEz ... re=related. No a u ČZ75 to teda pak funguje tak že zarazíš zásobník, stáhneš závěr dozadu(tím natáhneš kohout) a jak se pomocí pružiny vrátí zpět tak nabije náboj. Ty pak(pokud chceš) pomocí vypouštěče(nebo u 1911 ručně) spustíš kohout dopředu. Když budeš u 1911(SA) ted mackat spoust tak to nevystřelí. Pokud ji zmáčkneš u CZ75(SA/DA) tak vystřelíš v DA režimu protože stiskem zase natáhneš kohout. Pak už pálíš v SA. Až to všechno vysypeš, závěr zustane vzadu zasuneš zásobník, zmačkneš páčku zavěr se vrátí dopředu, tím se to nabije a jedeš. (což už znáš z CS)

+je SA asi nebezpečnější pří spadnutí atp. Pokud je náboj v komoře nebo je ještě navíc natáhlej kohout. Navíc většina pouzder(a nevím jestli to u nás není dokonce povinné) je udělaná tak, že kryje uplně spoušť. Takže ji nemá co zmačknout a nebo mají navíc ještě i přezku přez kohout.

Jestli jsem to nějak zkonil tak mně opravte. A jestli jsem to vysvětloval jako debil tak sorry.

Co se týče té CZ 75, tak to je jeden z velkejch komunistickejch průserů...díky nim proběhly čachry s patentama (zbytečně). A milá, v té době velmi inovativní čéza, se stala druhou nejkopírovanější zbraní na světě. Hromada pěněz v **** :facepalm:
Life Is But a Dream.
Dragunov
Dominus Metallum
Dominus Metallum

Příspěvekod poostmen » 18. červen 2011, 9:52

ZP vlastním už 16 let. Mám revolver .38 Arminius, revolver .22 Holek, pistoli 7,65 CZ-70, pistoli 6,35 ATC, v práci služební 9mm CZ-75 D Compact, kulobrokovou kozlici 7x57/16 Uherský brod, brokovou kozlici 16/16 Uherský brod, brokový automat 16 CZ (1947), jednoranou brokovnici 12 IŽ, a historický kousek - lankasterku 16/16, damašková hlaveň, rok výroby 1903 Rakousko (výrobce neznámý).
Dříve jsem byl do zbraní velký fanda, ale už mě to trochu pustilo. Nicméně v práci mám u sebe zbraň stále, a protože jsem myslivec tak i když mám volno, pořád nějaké to pádlo tahám.
Osobně se domnívám, že zbraní se člověk bát nemusí - zbraň nikdy nikomu neublížila - to jen ten člověk co ji držel. Nebezpečí, které hrozí od zbraní palných je stejné, jako to od chladných - když někdo chce někoho zabít tak to udělá a jemu fuk co má v ruce. Dobře nabroušená mačeta je někde na škole stejně nebezpečná, jako pistole- je to o psychice a adrenalinu, když se někdo rozhodne vyvraždit spolužáky je těžké ho zastavit.
poostmen
Arch Articulus
Arch Articulus

Příspěvekod Helios » 18. červen 2011, 14:44

Ke střelným zbraním mám docela averzi a považuju je za jedno z největších zel na týhle zemi, jaký kdy člověk stvořil.
Troufám si říci, že palné zbraně patří mezi první technické vynálezy, kterých lidsvo ve své novodobé historii dosáhlo. Jejich rozvoj přišel v podstatě s objevením střelného prachu. Od té doby už jenom dochází k jejich zdokonalování a palné zbraně různých kalibrů se staly snadným prostředkem k masovému vraždění, nejen ve válkách.
Vidím to tak, že střelné zbraně by měli být do budoucna ze společnosti definitivně odstraněny. Osobní vlastnictví palných zbraní bych postavil zcela mimo zákon, s vyjímkou sportovních klubů.
Jako realista si však uvědomuju, že tohle je ještě na dlouhou cestu, pokud k tomu někdy vůbec díky posunu ve vědomí lidstva dojde.
Za současného stavu jsem určitě pro zpřísnění podmínek k držení střelných zbraní.
V USA je,jak víme, právo držení i použití střelné zbraně na obranu života a majetku zakotveno v ústavě, ale myslím, že tohle není, s ohledem na zločinnost jakou tam mají, moc dobrá cesta. Přesto právo vlastní ochrany pomocí zbraně rozhodně nikomu neupírám.
Největší riziko vidím v tom, když se taková bouchačka dostane do ruky nějakému idiotovi, který si potom s její pomocí léčí svoje mindráky.
Pokud jde o podmínky pro vlastnictví střelné zbraně (zbroják) tak ani nejdokonalejší psychotesty nejsou zárukou toho, že člověku legálně vlastnícímu zbraň jednou nerupne v kedlubně a něco neprovede.

Jinak Finové už také přitvrdili:
http://aktualne.centrum.cz/zahranici/ev ... ?id=703883
Human stupidity has no limitation.
Helios
Arch Articulus
Arch Articulus

Aktivní v kapele: Bequest

Příspěvekod poostmen » 18. červen 2011, 15:08

1.je úplně jedno jestli má psychopat v ruce pistoli, mačetu nebo auto - když chce zabíjet tak zabijí
2.Velká Británie se rozhodla omezit zločinnost a proto zakázala vlastnictví zbraní - až na několik vyjímek - výsledek je, že zločinnost stoupla...
3.zločinnost v USA není způsobena vlastnictvím zbraní, ale stejně jako u nás a všude jinde: sociálními problémy - nezaměstnanost, nepřizpůsobivé menšiny, drogy, alkohol - to jsou pravé příčiny zločinu. A kdo tvrdí něco jiného.... :facepalm:
poostmen
Arch Articulus
Arch Articulus

Příspěvekod Xeror » 18. červen 2011, 15:16

Já sem se o ZP začal nedávno zajímat, přemýšlel jsem (jelikož mi příští rok bude 21) udělám kategorie BE, nejdřív ale asi začnu chodit na střelnici. Škoda, že je to tak drahé :(
><|||> ><|||> ><|||> 3 kapříci jdou....
Obrázek
Xeror
Novicius
Novicius

Věk: 23

Příspěvekod weregild » 18. červen 2011, 17:55

Dragunov: Aha tak takhle to je..sice to do zítřka zapomenu ale díky pročtu to;)
Helios: Ale když kompletně zakážeš a zničíš palné zbraně, co budeš dělat až vylezou zombie z dob divokého západu :D (viz Simpsoni) - (promiň musel jsem to napsat :hi: )
Život je boj..
weregild
Erastes Metallum
Erastes Metallum

Příspěvekod Haldir » 18. červen 2011, 18:47

Ke střelným zbraním mám kromě luku odpor. Kromě toho že to dělají hluk, mi na nich vadí právě ta nepozorovanost a vzdálenost, s jakou je s ní možné někoho usmrtit, zranit. Připadá mi to jako "zbraň pro sraby" - nechci tím nikoho urazit, ale prostě odkráglovat někoho na 300 m, aniž si oběť stihne čehokoliv všimnout a mít možnost utéct, je podle mě zbabělost (ten mluvím o využití ve válkách a bojích samozřejmě) Luk mi nevadí, protože přecijenom je ten šíp vidět a když se někdo chystá vystřelit z luku, tak je to i na dálku docela poznat...zkrátka jednoznačně preferuju chladné zbraně.
Jinak kromě policie, armády a dalších bezpečnostních složek bych byl pro úplný zákaz vlastnění střelných zbraní (kromě luku).
Multiculturalism is a codeword for white genocide.
Haldir
Dominus Metallum
Dominus Metallum

Věk: 20

Příspěvekod SUK » 18. červen 2011, 19:13

K cemu by takovy zakaz byl? Ze by si nadsenci do zbrani nesmeli jit zastrilet na strelnici a ti co by s tim chteli nekomu ublizit by si zbran sehnali jinde nebo nekomu ublizili jinak?
To by stacilo, ne?
SUK
Dominus Metallum
Dominus Metallum

Aktivní v kapelách: Vomited brain , Větry Slečny Petry

Příspěvekod Dragunov » 18. červen 2011, 19:32

poostmen: Ooo no to je sbírka! Obvzláště ty damaškem omotané hlavně. S tou zločinností máš pravdu, nikde ve světě ten zákaz nepomohl. Když to bude chtít někdo používat k nelegální činnosti, tak už ho nějaké zákony nezadrží. Mě sere i zakazování nožů, motýlků(narposto k tomu nevidím důvod) Třeba v Německu člověk nemůže mít nůž který jde otevřít jednou rukou, v Anglii ani nůž s pojistkou.
Helios: S Tebou souhlasím v tom, že je potřeba mít dobrou legislativivu a že mnohde v US je to trochu moc, ale ne všude - jsou státy US kde ji vlastnit nemůžeš.
Haldir: Probůh když jsme to zakládal tak jsem měl asi napsat palné zbraně, luk je sice fajn ale...:-) Mně spíš přijde zbabělé pokládat nástražná zařízení a podobně, že takového člověka někdo snajpne je jeho věc.(ale tohle je ojedinělé) Proč by měl mít oběť možnost utéct? Má možnost se vzdát. Myslíš že kdyby v Afgánu přiletěl vrtulník nad nějakou skupinu a řekl "Hele hoši kašlete na to, položte kalachy a jděte dělat něco užitečnýho, nebo Vás rozmáznem. Tak oni řeknou "dobře dobře, my už to neuděláme ode dneška jsme zemědělci? " :D Ale válka je prostě něco jinýho na hrdinství, čest a "jeden na jednoho a rovnocení soupeři" se nikdy nehrálo, maximálně ve velmi ojedinělých případech.
Jak jsem říkal zapoměl jsi na myslivce, těžko bys po nich mohl chtít střílet zvířata lukem :D :D To by tě ochránci hnali že jsi trapič zvířat.
Life Is But a Dream.
Dragunov
Dominus Metallum
Dominus Metallum

Příspěvekod Ježura » 19. červen 2011, 2:03

Jé, takový averze... Neberu vám to, ale zkuste na palný zbraně přestat nahlížet jako na nástroje k zabíjení. Já jsem více méně pacifista a přesto zbraně miluju kvůli jejich technický vyspělosti, čistě mechanickejm principům, na kterejch fungujou (něco, jako auta, než se do nich začaly cpát všechny možný elektronický sračky a jak to vypadá dneska...), tomu pocitu, když zbraň rozložíš, vyčistíš, složíš, procvakáš a všechno funguje přesně tak, jak má... Samozřejmě nepopírám, že do rukou magora zbraň nepatří (ale stejně tak auto a další věci, jak se tu už psalo), ovšem to je o lidech. Nakonec právě kvůli tomu potenciálu ke zbraním chovám ohromnej respekt...
I would spread the cloths under your feet:
But I, being poor, have only my dreams;
I have spread my dreams under your feet;
Tread softly because you tread on my dreams.
-- W. B. Yeats
Ježura
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor

Další

Zpět na Offtopic