Lední hokej

Diskuse o všem možném, co se jinam nehodí.

Moderátor: Moderátoři

Mate radsi hokej nebo fotbal?

Hokej
80
90%
Fotbal
9
10%
 
Celkem hlasů : 89

Re: Lední hokej

Příspěvekod ov42 » 2. květen 2015, 19:20

Vždycky mě dokáže vytočit ten kec "dovednostní soutěž", kterou si vymyslel Wayne Řecký, aby ospravedlnil vyřazení neporazitelné a k vítězství bohem předurčené Kanady v semifinále.
Myslím si, že je spravedlivé, když jsou ve hře tři body, že se o ně soupeři podělí, remízy jsou nudné.
ov42
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 46
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 3643
Registrován: 30. červen 2011, 14:39

Re: Lední hokej

Příspěvekod Aladin » 2. květen 2015, 20:02

Jo, dostávat body za prohru je totiž strašně fajn...

By si místo nájezdů mohly týmy hodit mincí a bylo by to přibližně stejně fér :)
Uživatelský avatar
Aladin
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 28
Bydliště: Trutnov
Příspěvky: 374
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 5. červenec 2009, 19:37

Re: Lední hokej

Příspěvekod Svářeč » 3. květen 2015, 1:00

Nájezdy klidně nechat, ale na pět sérií. Tím se do značné míry eliminuje ten vliv náhody.
Jinak ten výraz "dovednostní soutež" taky nemám rád. Nevidím nic špatného na tom, když vyhraje tým, který má víc šikovných hráčů.
Uživatelský avatar
Svářeč
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Bydliště: Zlín/Praha
Příspěvky: 1148
Registrován: 5. červenec 2011, 12:09

Re: Lední hokej

Příspěvekod Aladin » 3. květen 2015, 10:08

Já prostě souhlasím s tím, že hokejové zápasy by se měly rozhodovat tím, který tým je lepší v hokeji, ne v samostatných nájezdech :).
Uživatelský avatar
Aladin
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 28
Bydliště: Trutnov
Příspěvky: 374
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 5. červenec 2009, 19:37

Re: Lední hokej

Příspěvekod Garion » 3. květen 2015, 16:04

Hraje se o tři body. Já to beru tak, že je to primárně plichta. Nájezdy jsou jen bonus o bod navíc. Taky bych radši viděl ty nájezdy po pěti a bez opakování hráčů. Jinak taky šampionát sledujeme, zatím se mi líbí ta bojovnost. Mám radši takovej hokej nahoru dolů než obranný šachy ala Nagano. No, uvidíme proti Kanadě.. :)
Aktuální Garionův playlist na LAST.FM
Uživatelský avatar
Garion
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 52
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2949
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 22. srpen 2010, 9:11
Aktivní v kapelách: Semtex j.h., Čekišó, M.H.S.

Re: Lední hokej

Příspěvekod Dragunov » 3. květen 2015, 21:35

ov42 píše:Vždycky mě dokáže vytočit ten kec "dovednostní soutěž"

Mě ani ne, znamená to že máš dovednější hráče. Proti nájezdům nemám nic. A že někdo říká, že je to o štěstí a náhodě? No ale to platí často i o hře samotné.

Aladin píše:Já prostě souhlasím s tím, že hokejové zápasy by se měly rozhodovat tím, který tým je lepší v hokeji, ne v samostatných nájezdech :).

Podobně ve fotbale s penaltama. Ještě nikdo nevymyslel nic lepšího. :D Nebo možná nekonečné prodloužení. A dostávat body za prohru? Ehm v jisté hře dokonce funguje, že dostaneš body když se ti podaří dosáhnout určitého skóre...takovej motivační bonus. :D
Life Is But a Dream.
Uživatelský avatar
Dragunov
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Štarnov(okr. Olomouc :), Pardubice
Příspěvky: 2209
Registrován: 16. červenec 2008, 0:07
Aktivní v kapele: Uterus

Re: Lední hokej

Příspěvekod Smrt v červnu » 4. květen 2015, 10:36

ov42 píše:Vždycky mě dokáže vytočit ten kec "dovednostní soutěž", kterou si vymyslel Wayne Řecký, aby ospravedlnil vyřazení neporazitelné a k vítězství bohem předurčené Kanady v semifinále.


Máš rád i něco jiného, než to, co nosí punc pivsona u telky a tepláků s gumama na patách? :D

Mně se vždycky kanadská hra líbila. Stejně tak se mi líbil i ten zápas se Švédskem, na obou stranách pěkný hokej. Nerozumím tomu sportu, nemám doma zapojenou televizi a nebýt toho, že jsem se v pátek objevil v hospodě, ani bych nevěděl, že se něco hraje. Ale i tak jsem si to užil.
Obrázek
Ja, tady všude jsem doma!
Uživatelský avatar
Smrt v červnu
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Sudetenland
Příspěvky: 1149
Registrován: 4. únor 2010, 17:18

Re: Lední hokej

Příspěvekod ov42 » 4. květen 2015, 12:13

Mě se vždycky nelíbila kanadská arogance a mamyšlenost v tomto sportu. Pocit nadřazenosti nad celým světem. A nesportovní chování přecházející až v zákeřnost, stupňující se hlavně s negativně se vyvíjejícím skóre.
A taky nemusím stejně namyšlený (rádoby) intoušky. A tepláky s gumam fakt nemám ani jedny. Ale jsou mi milejší upřímný lidi v nich, než rádoby intelektualizující nadřazeně se chovající kecálkové.
ov42
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 46
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 3643
Registrován: 30. červen 2011, 14:39

Re: Lední hokej

Příspěvekod Dragunov » 4. květen 2015, 20:52

Pěkně! :D :D No musim s ov42 souhlasit...taky ty namistrovan debílky moc nemusím. Taktika prohraváme jdem se mlátit mě moc nebere.:D A k tomu ubrečený Crosby. :D :D
Life Is But a Dream.
Uživatelský avatar
Dragunov
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Štarnov(okr. Olomouc :), Pardubice
Příspěvky: 2209
Registrován: 16. červenec 2008, 0:07
Aktivní v kapele: Uterus

Re: Lední hokej

Příspěvekod matotu » 4. květen 2015, 21:03

Smrt v červnu píše:Máš rád i něco jiného, než to, co nosí punc pivsona u telky a tepláků s gumama na patách?


Máš něco proti teplákům s gumama na patách? :o
Sorry za offtopic.
„Ožralýýýý a stále sáááám, matotu je chuligán!“
- Arcturus, 25.2.2013

„Jak můžeš ty říct, že je něco pochybný??“
- Stick, 28.10.2016

„Kdesi cosi a toto.“
- sylvuša, pořád

Skrytý obsah
Obrázek
Uživatelský avatar
matotu
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 27
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1639
Registrován: 31. květen 2011, 20:53

Re: Lední hokej

Příspěvekod Hooya » 4. květen 2015, 23:00

Dnes Kanada naprosto soustredeny vykon. Rozdil nekolika trid. Na tohle proste uz nestacime.
Good Job. Well Done.
Uživatelský avatar
Hooya
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Příspěvky: 3231
Registrován: 22. březen 2008, 17:00
Aktivní v kapele: SABATON Revival

Re: Lední hokej

Příspěvekod matotu » 4. květen 2015, 23:04

Bohužel, ale pochválil bych náš tým za nasazení. Byl tam v mnoha chvílích pěknej tlak, ale přes Smithe to neprošlo.
„Ožralýýýý a stále sáááám, matotu je chuligán!“
- Arcturus, 25.2.2013

„Jak můžeš ty říct, že je něco pochybný??“
- Stick, 28.10.2016

„Kdesi cosi a toto.“
- sylvuša, pořád

Skrytý obsah
Obrázek
Uživatelský avatar
matotu
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 27
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1639
Registrován: 31. květen 2011, 20:53

Re: Lední hokej

Příspěvekod Hooya » 4. květen 2015, 23:19

Myslim, ze s kanadskou agresi uz to nejaky cas neni vubec zhave. Ta mela svuj vrchol nekdy v letech 1995 - 2000. V momentalni dobe v nich citim mnohem vetsi hokejovost a popravde me bavi na nich koukat nekolika nasobne vice nez treba na Svedy, kteri pul zapasu hraji kulove a pak ze dvou nenapadnych akci rozhodnou.
Good Job. Well Done.
Uživatelský avatar
Hooya
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Příspěvky: 3231
Registrován: 22. březen 2008, 17:00
Aktivní v kapele: SABATON Revival

Re: Lední hokej

Příspěvekod The_Nameless » 4. květen 2015, 23:20

Souhlas, česká prohra zamrzí, ale na tu Kanadu byla dneska vážně radost koukat. Vyhráli naprosto zaslouženě.
Uživatelský avatar
The_Nameless
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 32
Bydliště: Bunker
Příspěvky: 1883
Registrován: 16. prosinec 2008, 20:02

Re: Lední hokej

Příspěvekod Kazi » 4. květen 2015, 23:53

Tak s tím,jaký kádr tu má Kanada...celkem jasný favorit ;) Ale dneska to nebyl špatný výkon....ale pořád je tam spoustu chyb v obraně,tragické oslabení a dneska se nevyužily přesilovky a jasné šance. V útoku to klape,chce to pořádně zapracovat na obraně a oslabeních...a konečně nedostat první gól. :lol: Jsou 4 zápasy,kde jsme favoriti..chce to vše vyhrát a vypilovat hru na čtvrtfinále a uvidí se. Šance na úspěch je :)
Stačí si vzpomenou na MS 2010 a možné je vše :lol:

A k té agresivitě..když vidím občas reprízy zápasů z Nagana...tak to je neskutečná prasárna :lol: To co se tehdy nepískalo..tak dneska je to místy jako v bavlnce :lol: Většina týmů chce hrát hokej a ne se řezat. A to,že jsou týmy podrážděné a někdy i zákeřné,když prohrávají o více,tak není jen případ Kanady...Rusové to dělají,Švédové,USA..v podstatě každý tým to někdy udělá.
Uživatelský avatar
Kazi
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 396
Registrován: 17. červenec 2014, 14:06

Re: Lední hokej

Příspěvekod Garion » 5. květen 2015, 8:22

ov42 píše:Mě se vždycky nelíbila kanadská arogance a mamyšlenost v tomto sportu. Pocit nadřazenosti nad celým světem. A nesportovní chování přecházející až v zákeřnost, stupňující se hlavně s negativně se vyvíjejícím skóre.

A taky nemusím stejně namyšlený (rádoby) intoušky. A tepláky s gumam fakt nemám ani jedny. Ale jsou mi milejší upřímný lidi v nich, než rádoby intelektualizující nadřazeně se chovající kecálkové.

S první polovinou víceméně souhlasím, vypadli mi z oka už v devadesátých letech. Vrchol asi byl při finále někdy asi v roce 2000 s nima, kdy Smyth neustále osekával našeho Fischera a od tý doby jim fandím jen proti rusákům. Ten pocit při sledování jejich hry, pokud je skore vyrovnané nebo dokonce prohrávají mám neustále, ať přijede jakákoliv sestava včetně té současné.

Tohle jsem měl na mysli. Myslim, že to bylo za stavu 3:0 pro nás ve finále:


Jinak z letošního českýho týmu mám celkem dobrej pocit, jen se mi nelíbí třetí lajna kolem Novotnýho. Přijde mi, že nějak moc často se dostává pod tlak. Zato překvapuje čtvrtá řada, která se naopak zpod toho tlaku dokáže dostat a dost často zahrozí, vybojuje buly v útočném pásmu nebo dá i góla. A překvapuje Jágr. Včera to bylo od něj výborný půl zápasu, pak už se nějak vytratil, přestala fungovat spolupráce s Kovym a Eratem, ale to bych asi ani nepřičítal Jágrovi, řekl bych, že Erat je nějak mimo formu. Jak proti Švédsku, tak včera se mi moc nelíbil. Přišlo mi, že myslí jiným způsobem než ostatní spoluhráči na ledě...

Teď přijdou ještě důležitější zápasy než s Kanadou a Švédskem. Doufám, že je hráči podvědomě nepodcení a zvednou si sebevědomí. A ve čtvrtfinále je to už pak jedno, koho dostaneme. První ve skupině asi nebudeme, tak jestli to bude USA, Rusko nebo Finsko... Já vlastně ani nevím, jakej je klíč... jestli je čtvrtfinále křížem nebo v rámci skupiny, jak to bylo předloni (Loni si to nepamatuju)...
Aktuální Garionův playlist na LAST.FM
Uživatelský avatar
Garion
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 52
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2949
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 22. srpen 2010, 9:11
Aktivní v kapelách: Semtex j.h., Čekišó, M.H.S.

Re: Lední hokej

Příspěvekod ov42 » 5. květen 2015, 9:25

Bohužel největší problém vidím letos v golmanech. Salákovi se úvod nepovedl, Pavelcovi se kromě posledního měsíce před play off NHL nevedlo po celou sezónu. Škoda, že Růža zase vsadil na povrchní hvězdnost a nenominoval Francouze. Mám pocit, že takový boty by neudělal.
Proti Kanadě Rusům rozhodně fandím, škoda, že to bratři Slovani nedali včera proti Američanům. Ale americkýho týmovýho ducha nehvěznnýho týmu nutno ocenit. Proto si myslím, že ve formě hrající Francouz z extraligy by byl větší jistotou než Pavelec z NHL úplně z formy.
ov42
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 46
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 3643
Registrován: 30. červen 2011, 14:39

Re: Lední hokej

Příspěvekod Aladin » 5. květen 2015, 9:52

Erat je "mimo formu" už několik let, vůbec mě jeho výkony nepřekvapují. Salák proti Švédům chytil co mohl, na jeho hlavu nemůže jít snad ani jeden z těch gólů. Chyba byla ho po náročném zápasu se Švédy posílat hned další den znova chytat, proti Lotyšům měl začínat Pavelec. Rozhodně si myslím, že ve skupině by se minimálně ze začátku měli brankáři víc točit, aby se zjistilo kdo má formu a kdo ne. Náš tým někoho v top formě potřebuje, protože obrana je jako už několik let děravější než ementál.
Uživatelský avatar
Aladin
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 28
Bydliště: Trutnov
Příspěvky: 374
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 5. červenec 2009, 19:37

Re: Lední hokej

Příspěvekod Kazi » 5. květen 2015, 10:41

Pavelec z formy? Však konec sezóny měl famozní a patřil k tomu nejlepšímu v lize. Jen díky tomu se dostali do play-off,kde Anaheim no..to bylo bez šancí :lol:
A jsou to jen spekulace,jestli by to bylo nebo nebylo lepší s Francouzem.Ono pokud se nezlepší obrana,tak je to úplně jedno.
Uživatelský avatar
Kazi
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 396
Registrován: 17. červenec 2014, 14:06

Re: Lední hokej

Příspěvekod Svářeč » 5. květen 2015, 10:53

ov42 píše:Bohužel největší problém vidím letos v golmanech. Salákovi se úvod nepovedl, Pavelcovi se kromě posledního měsíce před play off NHL nevedlo po celou sezónu. Škoda, že Růža zase vsadil na povrchní hvězdnost a nenominoval Francouze. Mám pocit, že takový boty by neudělal.
Proti Kanadě Rusům rozhodně fandím, škoda, že to bratři Slovani nedali včera proti Američanům. Ale americkýho týmovýho ducha nehvěznnýho týmu nutno ocenit. Proto si myslím, že ve formě hrající Francouz z extraligy by byl větší jistotou než Pavelec z NHL úplně z formy.


Francouz možná září v naší lážo plážo lize, ale ještě musí své kvality potvrdit v zahraničí. Brát gólmana úplně bez zahraničních zkušeností a konfrontací s elitními hráči, to by byl opravdu hodně velký risk. Pravděpodobnost, že by na šampionátu vyhořel, je mnohem větší, než že by zazářil... Dejme mu čas, když své kvality potvrdí v KHL, v repre pro něj určitě bude místo.
Uživatelský avatar
Svářeč
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Bydliště: Zlín/Praha
Příspěvky: 1148
Registrován: 5. červenec 2011, 12:09

PředchozíDalší

Zpět na Offtopic

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron