(Mini/malé)PIVO(vary)

Žádné Géčka a jiné šméčka!

Diskuse o všem možném, co se jinam nehodí.

Moderátor: Moderátoři

Re: (Mini/malé)PIVO(vary)

Příspěvekod Dragunov » 21. leden 2015, 23:51

Když víš jak, mám typickou alergii na cokoliv co je "akční novinkou" nebo jak to říct. A nevím, četl jsem o tom, že ho prostě u nás nepoužívá tolik pivovarů a že vydělávají hlavně na exportu.
Nejsem takovej znalec, ale naše pivo mi chutná. (teda ne že by mi třeba nechutnalo jiné) A asi je v tom trocha strachu. Když už ani pivo nemáme nejlepší, tak už se svět řítí do propasti. :D :D :D Třeba Japonci se přecijen snaží napodobovat a vařit naše pivo. Ale oni nás mají rádi.
Life Is But a Dream.
Uživatelský avatar
Dragunov
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Štarnov(okr. Olomouc :), Pardubice
Příspěvky: 2209
Registrován: 16. červenec 2008, 0:07
Aktivní v kapele: Uterus

Re: (Mini/malé)PIVO(vary)

Příspěvekod Hooya » 21. leden 2015, 23:57

Já myslím, že ho používá dost pivovarů (hlavně těch mini), ale na druhou stranu reklamní žvásty typu: "Chmelíme výhradně žateckým poloraným červeňákem" (jakoby cokoliv jiného byl póvl) už odzívávám a hážu do koše (proč tak činím, tě zatěžovat nebudu. :D)

ALE nějaký zkus. Určitě se vyhni Bohemian Ale od Bernardu, což je vstupenka do pekel, poohlédni se po něčem, co jsem tu popisoval stránku-dvě zpět, a pokud tě to nechytne, nevadí. Nicméně pokud ano a postupně se prokoušeš i k zahraničním pokusům, tak za rok přijď poreferovat, jestli jsme teda skutečně nej nej nej. :)
Good Job. Well Done.
Uživatelský avatar
Hooya
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Příspěvky: 3231
Registrován: 22. březen 2008, 17:00
Aktivní v kapele: SABATON Revival

Re: (Mini/malé)PIVO(vary)

Příspěvekod Dragunov » 22. leden 2015, 0:11

No jooo malejch pivovarů...taky nejsem zastánce toho, že by malé pivovary byly nutně zázrak a větší povl nepitelnej. No ale v sobotu jdu do poměrně nového pivovaru/restaurace tuhle u nás na Olomoucku.
No kamarád ze Švédska postoval nedávno toto, jako flašky to má pěkný.
Skrytý obsah
Obrázek


Každopádně když jsme spolu lámali Primátory, tak si nestěžoval.
A velmi mne potěšilo co pili pánové v nejnovějších Expendables...zajímalo by mě jestli to byl product placement a kdo za tím stojí.
Life Is But a Dream.
Uživatelský avatar
Dragunov
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Štarnov(okr. Olomouc :), Pardubice
Příspěvky: 2209
Registrován: 16. červenec 2008, 0:07
Aktivní v kapele: Uterus

Re: (Mini/malé)PIVO(vary)

Příspěvekod ov42 » 22. leden 2015, 0:58

Zajímavý, že sem za pivem jezdej lidi z celýho světa a skoro všichni potvrdí, že lepší nikde není.
ov42
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 46
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 3643
Registrován: 30. červen 2011, 14:39

Re: (Mini/malé)PIVO(vary)

Příspěvekod Smrt v červnu » 22. leden 2015, 8:36

ov42 píše:Zajímavý, že sem za pivem jezdej lidi z celýho světa a skoro všichni potvrdí, že lepší nikde není.


Skoro všichni... ehm, hádal bych se. Ale budiž. :hi: Jasně, v Čechách není vůbec špatné pivo, ale jsem trochu spekptičtější a přiklonil bych se spíše k Hoyovi.
Obrázek
Ja, tady všude jsem doma!
Uživatelský avatar
Smrt v červnu
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Sudetenland
Příspěvky: 1149
Registrován: 4. únor 2010, 17:18

Re: (Mini/malé)PIVO(vary)

Příspěvekod Sonny » 22. leden 2015, 11:58

Ad soutěže, souhlasim s tim že by se neměli vůbec brát v potaz. Co člověk to chuť, zjednodušeně řečeno.

Ad cizinci, je to tak. Cizinci si na českym pivu většinou pochutnaj a to přitom ve většině případů dostanou Plzeň a podobný. Takže co se týče 'většinovejch konzumentů', tak český 'pivo' je best :D.

Hooya píše:Já myslím, že ho používá dost pivovarů (hlavně těch mini), ale na druhou stranu reklamní žvásty typu: "Chmelíme výhradně žateckým poloraným červeňákem" (jakoby cokoliv jiného byl póvl) už odzívávám a hážu do koše (proč tak činím, tě zatěžovat nebudu. :D)

Jo, tos docela trefil xD. Nebo zkrátka '''při výrobě piva je užíváno výhradně Českých surovin'''. No a co ? Důležitej je výsledek, ne prapůvod.
Naposledy upravil Sonny dne 22. leden 2015, 12:09, celkově upraveno 2
''Who am I to know, when rain will turn to snow ? If life brings another day ... - Kamelot
Sonny
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Praha
Příspěvky: 225
Registrován: 7. duben 2008, 1:01

Re: (Mini/malé)PIVO(vary)

Příspěvekod Ježura » 22. leden 2015, 12:08

ov42 píše:Zajímavý, že sem za pivem jezdej lidi z celýho světa a skoro všichni potvrdí, že lepší nikde není.

Mám dojem, že dáváš rovnítko mezi pivo a ležák plzeňského typu. Pokud vím, LPT je celosvětově asi nejpopulárnější druh piva, takže ho vaří každej, jenže my ho holt děláme líp než většina. To ale se zástupem dalších pivních stylů nemá vůbec co do činění a jako srovnávací kritérium je to úplně zcestný.

Ale abych nebyl špatně pochopenej - já mám českej ležák obecně rád. To ale neznamená, že za a) vezmu za vděk každým lejnem jenom proto, že je český, a za b) že bych trpěl nějakým pocitem pivně-národní nadřazenosti, kvůli kterýmu bych a priori odmítal styly, který tu nemaj tradici.
I would spread the cloths under your feet:
But I, being poor, have only my dreams;
I have spread my dreams under your feet;
Tread softly because you tread on my dreams.
-- W. B. Yeats
Uživatelský avatar
Ježura
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Praha
Příspěvky: 4549
Registrován: 10. leden 2010, 23:41

Re: (Mini/malé)PIVO(vary)

Příspěvekod Hooya » 22. leden 2015, 13:48

Ježura píše:Pokud vím, LPT je celosvětově asi nejpopulárnější druh piva, takže ho vaří každej, jenže my ho holt děláme líp než většina

To je dáno především varným způsobem, kdy v ČR většinou cukříme slad dekokčně na 2 rmuty, zatímco v jiných státech se celek ohřívá v celku (řidší chuť, bledší barva) a taky, že se v zahraniční část sladu nahrazuje kukuřicí, rýží a jinými srandami. Pro představu, v ČR takto vaří třeba Braník na Smíchově, Primus, Klasik, Lahváč, Měšťan a další hnůj.
Good Job. Well Done.
Uživatelský avatar
Hooya
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Příspěvky: 3231
Registrován: 22. březen 2008, 17:00
Aktivní v kapele: SABATON Revival

Re: (Mini/malé)PIVO(vary)

Příspěvekod Ježura » 22. leden 2015, 14:57

Hooya: Vidím, že co se týče piva, mám se ještě hodně co učit :)
I would spread the cloths under your feet:
But I, being poor, have only my dreams;
I have spread my dreams under your feet;
Tread softly because you tread on my dreams.
-- W. B. Yeats
Uživatelský avatar
Ježura
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Praha
Příspěvky: 4549
Registrován: 10. leden 2010, 23:41

Re: (Mini/malé)PIVO(vary)

Příspěvekod Sonny » 22. leden 2015, 17:32

Ježura píše:Hooya: Vidím, že co se týče piva, mám se ještě hodně co učit :)

To on si to všechno vymejšlí :lol: :lol: .
''Who am I to know, when rain will turn to snow ? If life brings another day ... - Kamelot
Sonny
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Praha
Příspěvky: 225
Registrován: 7. duben 2008, 1:01

Re: (Mini/malé)PIVO(vary)

Příspěvekod ov42 » 2. červen 2015, 13:38

ov42
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 46
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 3643
Registrován: 30. červen 2011, 14:39

Re: (Mini/malé)PIVO(vary)

Příspěvekod Kezir » 2. červen 2015, 16:21

NEvím, příjde mito až moc čisté, aby ty záběry byly na neherce, plus jak někdo znímil, že by ze sebe nechali ti lidi udělat blbce před národem tím, že zveřejní scé tváře? Neim, prostě moc okaté :D

Na druhou stranu, sice Géčko nemusím, ale je fakt, že spousta piv je haněna aníž by si to fakt zasloužila ... Ale na další stranu, ti co to (jakékoliv své oblíbené pívo) glgají celé roky a říkají jak skvělé pivo to je a hází špínu na jiné, jen proto, že jim zrovna nešmakuje, to je taky k smíchu :D

Stejně si myslím, že piva z minipivovarů jsou prostě chutově jiná, zajímavá a budu je mít stále raději než ty z velkopivovarů, bo tam si dáš pivo a pokaždé šmakuje stejně, žádná změna ani po letech a to není taková zábava, ne? :D

Ale jo, nad tím videem jsem se pobavil a pamatuju, že hospodskej u nás cca před 10 rokama udělal něco podobného, štamgasti furt jak je jakési pivo hnusné a na posrání a já neim co, až jim tam hostinskej narazil bečku právě toho kritizovaného piva. A co ti ochmelkové? Chrochtali balhem jak jim to jejich chutná a když jim to hostinskej řekl, tak se s ním hádali, že ne, že tam jinou bečku nenarazil, že oni to svoje přeci poznaj :D :D :D
Uživatelský avatar
Kezir
Redaktor
Redaktor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Osek n. Beč.
Příspěvky: 2994
Registrován: 5. prosinec 2010, 15:50

Re: (Mini/malé)PIVO(vary)

Příspěvekod Garion » 3. červen 2015, 11:03

Já byl minulej víkend na Fresh Festu v Plzni (gurmánskej festík o žrádle a pivu :-) ) a tam měli v soutěžní uličce stánek a tak jsme si s kámošema dali vzorek. Všichni jsme se shodli, že je to gambáč říznutej radegastem a že to není špatný, ale hlas to od nás nedostalo. Ale ptal jsem se stánkařů, co že to jsou za pivovar a odkud a protože Čepici u Rabí trochu znám, tak jsem je zpovídal víc. No žádnou léčku jsem netušil, byli připravení dobře.

Ale aby nevznikla mýlka, já nejsem nepřítel gambáče. Točenou desítku v některých hospodách si někdy dám (většinou na žízeň) a ta současná jejich nepaster desítka, která už jde do většiny hospod, ve mně rozhodně odpor nezvedá. Včera jsem měl Horviho G desítku na fotbale a v tom vedru do mě jen zasyčela a chuťově taky v pohodě. Ale jinak mi ta akce PATRON přišla trochu už za hranou. Nehledal bych v tom úplně klamání spotřebitele, ale dalo se na to jít jinak.
Aktuální Garionův playlist na LAST.FM
Uživatelský avatar
Garion
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 52
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2949
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 22. srpen 2010, 9:11
Aktivní v kapelách: Semtex j.h., Čekišó, M.H.S.

Re: (Mini/malé)PIVO(vary)

Příspěvekod Hooya » 3. červen 2015, 18:17

Myslím, že to celé nejlépe vystihli Pivníci.
Good Job. Well Done.
Uživatelský avatar
Hooya
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Příspěvky: 3231
Registrován: 22. březen 2008, 17:00
Aktivní v kapele: SABATON Revival

Předchozí

Zpět na Offtopic

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků

cron