Cyklistika a vše okolo

Diskuse o všem možném, co se jinam nehodí.

Moderátor: Moderátoři

Re: Cyklistika a vše okolo

Příspěvekod Ellrohir » 31. květen 2012, 11:18

já mám široký gelový sedlo a stejně je to vždycky kritický místo, který pak bolí ještě několik dní... :?
Pán ti dal oheň, meč a bagr!

On se pro vás nechal přibít na komín
On se za vás vláčel bahnem náleven
To on za vás jedl blafy U Koně
Mezi pražci měnil vodu v kolomaz
Cihly nikdy nepřestaly pět o jeho slávě


Musíme udělat masivní propagandu!

Zaplatil jsi podýmné?
Uživatelský avatar
Ellrohir
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Praha
Příspěvky: 2725
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 2. březen 2011, 23:56
Aktivní v kapelách: Ennorath , Ashes To Wind, Rhûngil

Re: Cyklistika a vše okolo

Příspěvekod highlander » 31. květen 2012, 23:22

Tak v současnosti jezdím na stroji Author Stratos (dřív jsem měl pologaluskáče zn. Favorit časem doplňovaného věcmi od Shimana, ale změna terénu mne donutila přesedlat, ono na silnicích je pěknej chaos a tam je člověk jednou šlapkou v hrobě a jízdu si moc nevychutná), no a jezdím na fotbal (tréninky a zápasy), do hospody a z hospody (pokud jsem tedy schopen nasednout :mrgreen: ). No a o dovolené či na chalupě po Šumavě. Muziku při jízdě neposlouchám, nějak mne tato kombinace nevzala.
IN NOMINE DEI NOSTRI SATANAS, LUCIFERI EXCELSI !
Ave Voluptatis Carnis !
Metal will newer die - Ronnie James Dio
Lidstvo je nepoučitelné a slepé (Paul Ledney - Profanatica) a v České kotlině to platí dvojnásob (highlander).
Uživatelský avatar
highlander
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 55
Bydliště: Strakonice
Příspěvky: 881
Registrován: 10. říjen 2010, 10:43

Re: Cyklistika a vše okolo

Příspěvekod Garion » 1. červen 2012, 9:09

highlander píše:... No a o dovolené či na chalupě po Šumavě...

Jo, tohle mě teď napadlo, že vlastně já o dovolené či při pobytu na chatě či chalupě vlastně na kole vůbec nejezdím. To je zajímavý, nikdy jsem o tom nepřemýšlel. Možná je to tím, že normálně přes týden jezdím na kole denně, tak se mi pak při chvílích relaxu už nechce. Pokud mám potřebu se hýbat, víceméně používám nohy. Většinou jen procházky, ale občas to prokládám výletem vlakem, autobusem a pak dojdu zpátky pěšky. Nebo autem někam dojedeme, kde je to zajímavý a tam si uděláme několikakilometrový kolečko a tradá autem zpátky. Výjimkou jsou cyklistická horská soustředění s kamarády, ale už jsem jich pár vypustil, jak jsem psal v předchozím příspěvku.

Sedlo: mám nějaký obyčejný, ani velký, ani malý, určitě ne gelový, ale posed mi problémy nedělá. Asi proto, že fakt jezdím skoro každý den ;) Takže prdka je už na těch správných místech otlačená :D
Aktuální Garionův playlist na LAST.FM
Uživatelský avatar
Garion
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 52
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2949
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 22. srpen 2010, 9:11
Aktivní v kapelách: Semtex j.h., Čekišó, M.H.S.

Re: Cyklistika a vše okolo

Příspěvekod Kostěj Nesmrtelný » 1. červen 2012, 15:30

Bejvávalo. Pak mi nějakej *mužský pohlavní orgán* ukradl ze sklepa úplně nový trekový kolo za 18K a střelil ho za nejspíš za patnáct stovek aby si mohl šlehnout. Svině feťácký.
I think, if you look on religion, it's essentially something that was built on the basics of how to live your life properly, what you should and shouldn't do in order to expand your life…These are the real meanings of religion, no matter where it was birthed at first place. And then some people took this message on how to live your life harmoniously and with the others, and use it for other ends. This is one of the instances when people should cut off and stay each with his own belief, but understand that All Is One. We are the same, no matter where you come from or where you were raised.
Uživatelský avatar
Kostěj Nesmrtelný
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 40
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 856
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 2. září 2010, 23:41

Re: Cyklistika a vše okolo

Příspěvekod Kezir » 17. červen 2013, 20:25

Rok je tu klid...jezdíte nebo to flákáte? :)
Uživatelský avatar
Kezir
Redaktor
Redaktor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Osek n. Beč.
Příspěvky: 2994
Registrován: 5. prosinec 2010, 15:50

Re: Cyklistika a vše okolo

Příspěvekod Ellrohir » 17. červen 2013, 22:59

já byl zatím letos dvakrát na cca 35km vyjížďkách a podruhý jsem vyrobil defekt, jehož opravou jsem se mordoval snad hodinu a půl (nešel vůbec sundat plášť z ráfku - ani kolegovi, co mi zastavil), takže mě to zas trochu odradilo :) pak přišly povodně a teď je tu zas učení na bakalářku...ale příští týden snad už zas někam vyjedu
Pán ti dal oheň, meč a bagr!

On se pro vás nechal přibít na komín
On se za vás vláčel bahnem náleven
To on za vás jedl blafy U Koně
Mezi pražci měnil vodu v kolomaz
Cihly nikdy nepřestaly pět o jeho slávě


Musíme udělat masivní propagandu!

Zaplatil jsi podýmné?
Uživatelský avatar
Ellrohir
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Praha
Příspěvky: 2725
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 2. březen 2011, 23:56
Aktivní v kapelách: Ennorath , Ashes To Wind, Rhûngil

Re: Cyklistika a vše okolo

Příspěvekod Garion » 17. červen 2013, 23:21

Kezir píše:Rok je tu klid...jezdíte nebo to flákáte? :)

tak hlavně letos ještě nebylo počasí :-( Navíc nám v zimě vykradli sklep včetně mého kola :/ takže zatím do práce chodím pěšky. Teď zvažuju, jestli koupit nový kolo nebo koloběžku. Měli jsme tu v Plzni 14 dní veřejnou půjčovnu těch velkých koloběžek Kostka a moc se mi to líbilo. Tak možná ze mě bude spíš koloběžec než cyklista.
Aktuální Garionův playlist na LAST.FM
Uživatelský avatar
Garion
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 52
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2949
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 22. srpen 2010, 9:11
Aktivní v kapelách: Semtex j.h., Čekišó, M.H.S.

Re: Cyklistika a vše okolo

Příspěvekod Kezir » 17. červen 2013, 23:30

No sranda je, že letos jsem prvně vyrazil někdy v únoru a pak až v půlce dubna :D

Jinak k těm koloběžkám, taky nad ní uvažuju a to dost silně. Uvidím dle financí, ale rýsuje se mi vánošní dar :)
Uživatelský avatar
Kezir
Redaktor
Redaktor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Osek n. Beč.
Příspěvky: 2994
Registrován: 5. prosinec 2010, 15:50

Re: Cyklistika a vše okolo

Příspěvekod Cheas » 17. červen 2013, 23:41

Taktéž jsem jezdil naposled (ale jen krátké cesty do obchodu, na poštu do vedlejší vesnice a tak) v zimě a další jízda až dnes. :D Nebyla dlouhá, asi 7km... potřeboval jsem se protáhnout, tak jsem vyrazil před západem slunce na krátkou projížďku. Miluju, když vyjedu někam na trochu vyšší bod a můžu chvíli sedět, vydechnout a koukat do údolí při západu.

Každopádně kolo by potřebovalo omlazovací kůru...a navíc, to ježdění v zimě a skladování v kůlně se na něm nepěkně projevilo rzí, naštěstí né moc velkou. Chtěl bych to v nejbližší době nějak ošetřit, namazat a tak... už by se aj docela šiklo to možná místy přestříkat. A asi vyměnit řetěz, jelikož je také lehce narezlý a já mu dávám docela zabrat... nebo, nemá někdo s tímto zkušenosti? Nějaký brotip ohledně narezlého řetězu?
Naposledy upravil Cheas dne 17. červen 2013, 23:47, celkově upraveno 1

Já na Steamu...
Uživatelský avatar
Cheas
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Bydliště: Znojmo
Příspěvky: 1724
Registrován: 2. prosinec 2011, 20:57

Re: Cyklistika a vše okolo

Příspěvekod Kezir » 17. červen 2013, 23:46

Řetěz nejlépe vyměnit. Ikdyž rez odstraníš, tak zůstane opotřebován odběrem materiálu a jeho natažením a přestane plnit svou funkci na 100%. Takže radím vyměnit :)

Já vyjel asi před týdnem, kvůli opraci jsem dříve nemohl, na krátké jízdy do 30 km. Dnes jsem ve dvou jízdách najel 62 km a byl jsem spokojen, zítra asi zase :)
Uživatelský avatar
Kezir
Redaktor
Redaktor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Osek n. Beč.
Příspěvky: 2994
Registrován: 5. prosinec 2010, 15:50

Re: Cyklistika a vše okolo

Příspěvekod Kostěj Nesmrtelný » 18. červen 2013, 12:32

Ha! Úplně jsem na tenhle thread zapomněl!

Loni v létě jsem koupil od kolegy z práce jetej, ale velmi zachovalej trek za parádní cenu, nacpal do něj něco přes tisíc korun, pojmenoval ho Feldmaršálek Duda (všechny moje kola musí mít jméno) a už zase jezdim :). Mám zatím uděláno něco přes 500 km - cca čtvrtina z toho jsou jízdy do a z práce. Je to docela málo, ale léto zatím bylo takový, jaký bylo a taky to není jediná fyzická aktivita který se věnuju, takže občas prostě není energie.

Naposledy jsem si třeba udělal parádní výlet z Plzně přes Rokycany a Zbiroh do Hořovic (a zpátky vlakem), což bylo něco málo přes 60 a měl jsem docela dost :). Fakt je, že když jedu sám, mám tendenci to na moje poměry celkem honit a nedělat dlouhý pauzy. S partou bych nejspíš volnějším tempem ujel i delší štreku.

Zrovna na tuten víkend mám v úmyslu doject do Domažlic vlakem a zpátky to vzít dvoudenním výletem přes Klatovy zpátky do Plzně s noclehem a grilovačkou poblíž vodního hradu Švihov Obrázek

P.S.: nějak se mi pořád daří osmit zadní kolo. Povolujou dráty ve výpletu, až nakonec jeden praskne. Stalo se mi to zatím dvakrát a mám dojem, že třetí případ na sebe nenechá dlouho čekat. Myslím, že jezdím uvážlivě a nerovnostem se vyhejbám. Vzhledem k tomu, že je to kolo přece jen jetý, je možný, že je na vině prostě únava materiálu u ráfku? Máte s tím někdo nějakou zkušenost?
I think, if you look on religion, it's essentially something that was built on the basics of how to live your life properly, what you should and shouldn't do in order to expand your life…These are the real meanings of religion, no matter where it was birthed at first place. And then some people took this message on how to live your life harmoniously and with the others, and use it for other ends. This is one of the instances when people should cut off and stay each with his own belief, but understand that All Is One. We are the same, no matter where you come from or where you were raised.
Uživatelský avatar
Kostěj Nesmrtelný
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 40
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 856
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 2. září 2010, 23:41

Re: Cyklistika a vše okolo

Příspěvekod Kezir » 8. březen 2014, 20:47

Tak co, jezdíte? :) Počasí přeje, takže já už nějaké ty desítky k mám :)
Uživatelský avatar
Kezir
Redaktor
Redaktor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Osek n. Beč.
Příspěvky: 2994
Registrován: 5. prosinec 2010, 15:50

Re: Cyklistika a vše okolo

Příspěvekod dronda » 8. březen 2014, 20:49

Od té doby co mám řidičák jsem na kolo snad ani jednou nesedl :lol:
Knihy jsou vědění. Ve vědění je síla. Síla je energie. Energie je hmota. A hmota zakřivuje prostor. Takový balík knih, to je taková menší černá díra. Kdo se do ní ponoří, je ztracen navěky.
Uživatelský avatar
dronda
Administrátor
Administrátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2298
Blog: Zobrazit blog (2)
Registrován: 2. únor 2010, 14:25
Aktivní v kapelách: Attax, Echo Theory, Armillaria

Re: Cyklistika a vše okolo

Příspěvekod Kezir » 8. březen 2014, 21:00

Od té doby co platím benzín, si na dost míst zajedu na kole :)
Uživatelský avatar
Kezir
Redaktor
Redaktor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Osek n. Beč.
Příspěvky: 2994
Registrován: 5. prosinec 2010, 15:50

Re: Cyklistika a vše okolo

Příspěvekod Cheas » 8. březen 2014, 22:57

Už jezdím... :D Ale kolo zase docela potřebuje technickou údržbu po zimě. Měl bych vymyslet lepší skladování, když už ho tahám do sněhu a tak.

Já na Steamu...
Uživatelský avatar
Cheas
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Bydliště: Znojmo
Příspěvky: 1724
Registrován: 2. prosinec 2011, 20:57

Re: Cyklistika a vše okolo

Příspěvekod Kezir » 8. březen 2014, 22:59

Zima? Sníh? Kde to jezdíš? :) Já tady sníh viděl naposled před rokem, a tak jezdím "skoro" bez zimní pauzy :)
Uživatelský avatar
Kezir
Redaktor
Redaktor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Osek n. Beč.
Příspěvky: 2994
Registrován: 5. prosinec 2010, 15:50

Re: Cyklistika a vše okolo

Příspěvekod Cheas » 9. březen 2014, 0:21

Když byl ten sníh, tak jsem jezdil akorát po vesnici a nebo maximálně do vedlejší vesnice. Ale znát to je :D

Je to kupodivu, ale i na Jižní Moravě byl chvílu sníh :D

Já na Steamu...
Uživatelský avatar
Cheas
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Bydliště: Znojmo
Příspěvky: 1724
Registrován: 2. prosinec 2011, 20:57

Re: Cyklistika a vše okolo

Příspěvekod Cheas » 13. březen 2014, 18:56

Přemýšlel jsem, že bych si o prázdninách vydělal na nové kolo (stávající už je trochu starší a je to na něm znát... a taky by mi nevadilo něco pohodlnějšího, spolehlivějšího a možná trošku víc do terénu). Rozpočet však bude velmi omezený, jelikož peníze budu potřebovat na důležitější věci. Jak moc se (ne)vyplatí na tomhle šetřit? A vyplácí se nechat si ze stávajícího třeba rám a sehnat si zbytek dílů jednotlivě?

Jakým výrobcům můžu věřit a kterým se radši vyhnout? Kolik bych měl minimálně investovat? Poradí někdo, prosím?

Požadavky nejsou velké... jezdím často, ale zase nenajezdím stovky kilometrů ročně. Jezdím střídavě po silnici/polňačkách, občas po lesních cestách. Jediný problém by snad mohl být, že šlapu a řadím jako prase... když se potřebuju někam dostat rychle, tak se s tím zrovna nemazlím. :oops:

Já na Steamu...
Uživatelský avatar
Cheas
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Bydliště: Znojmo
Příspěvky: 1724
Registrován: 2. prosinec 2011, 20:57

Re: Cyklistika a vše okolo

Příspěvekod Kezir » 13. březen 2014, 19:18

Já mám crossové kolo, Kellys Neos, zvládá pohodlně silnici, polní i lesní cestu (pokud to není z navežené stavební suti, jak někde bývá zvykem) a stálo mě kolem 12 litrů, což je dobrá cena které odpovídá i kvalita, pro mě ideální kolo ... takže doporučuju crossové kolo :)
Uživatelský avatar
Kezir
Redaktor
Redaktor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Osek n. Beč.
Příspěvky: 2994
Registrován: 5. prosinec 2010, 15:50

Re: Cyklistika a vše okolo

Příspěvekod Cheas » 13. březen 2014, 21:49

Díky. Jaké máš vlastně zkušenosti s úzkými plášti? Jde mi teď hlavně o bahno a polňačku vyježděnou traktory po dešti. :D Na silnici to musí být slast.

Já na Steamu...
Uživatelský avatar
Cheas
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Bydliště: Znojmo
Příspěvky: 1724
Registrován: 2. prosinec 2011, 20:57

PředchozíDalší

Zpět na Offtopic

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron