Zaujalo/Libilo se vam neco ?

Diskuse o všem možném, co se jinam nehodí.

Moderátor: Moderátoři

Re: Zaujalo/Libilo se vam neco ?

Příspěvekod Malachim » 18. leden 2015, 17:32

''The world is very different for those who cannot see beyond what is placed before their very eyes.''
Uživatelský avatar
Malachim
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Brno <-> Veverská Bítýška
Příspěvky: 253
Registrován: 13. květen 2009, 13:02

Re: Zaujalo/Libilo se vam neco ?

Příspěvekod silmarill » 5. březen 2015, 21:52

zaujalo ma jeden článok o Indii.

nie, NIKDY tam nepôjdem, po tom čo som videl tieto zábery... dopozeral som to cca do polovice, potom som to radšej zatvoril.

pozor, len pre silné povahy!!! :blee: :blee: :blee:

Skrytý obsah
http://www.chinasmack.com/2010/pictures/filthy-india-photos-chinese-netizen-reactions.html
Z dlhodobého hľadiska sme všetci mŕtvi.
Uživatelský avatar
silmarill
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 42
Bydliště: ZV/DT
Příspěvky: 1373
Registrován: 12. červenec 2011, 22:02

Re: Zaujalo/Libilo se vam neco ?

Příspěvekod Kezir » 5. březen 2015, 22:07

Jo, docela nechutná podívaná ... sice jsem o tom věděl, že to tam takto chodí, ale některé fotky, přesněji to co ukazují, to je šílené!
Ano, je to jiná mentalita, ale v tomto případě, je to prostě nepochopitelné ...

Teď jsem viděl dokument, o supech, si říkáš, co to má s tím co společného, ale ... byli to supy někde v oblasti kde je to samej šutr, žádný les a tak tam byl problém co s mrtvolou. Tož ji odnesli na střechu nějakého svatostánku a nechali ji sežrat právě supem, jenže sup vymírá a mrtvoly nemá kdo žrát a tak tam hnijí, bo tamní náboženství odmítá jakýkolik jiný způsob pohřbu (a jak jsem psal, samej šutr, takže se tam asi těžko dá něco zakopat a sic tam není, ani moc dřeva na kremaci, ale to také odporuje jejich víře) Prostě jiná mentalita ...
Uživatelský avatar
Kezir
Redaktor
Redaktor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Osek n. Beč.
Příspěvky: 2994
Registrován: 5. prosinec 2010, 15:50

Re: Zaujalo/Libilo se vam neco ?

Příspěvekod Andrew_Deer » 5. březen 2015, 22:22

To je celkem síla. Co s takovými lidmi? Za nějakou dobu to začne být problém pro ostatní lidi, kteří to třeba teď nepociťují a za dalších pár let ještě pro víc. Pak začnou velký spory...
Obrázek
Nějaký to last.fm...
Skrytý obsah
Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Andrew_Deer
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 28
Příspěvky: 777
Registrován: 5. červen 2011, 20:24
Aktivní v kapelách: 10_20_1, Svatopius

Re: Zaujalo/Libilo se vam neco ?

Příspěvekod Orwin » 5. březen 2015, 22:42

Na jednu stranu je to hnus, ale na tu druhou mají ty fotky v sobě určitou morbidní krásu, některé se fakt povedly. Kdyby Indie netrpěla takovou přelidněností, tak v tom nevidím žádný problém, řeka si s tím poradí, rozhodně je to minimální znečištění oproti běžnému průmyslovému :) Jinak nechápu proč by to měl být časem problém i pro ostatní lidi, než pro těch pár miliónů Indů, kterých se to týká?
Je velký rozdíl mít řeku plnou mrtvol, nebo hlínu plnou mrtvol? Rozdíl je jen v duchovním pojetí :)
"To už je jeden z těch paradoxů našeho světa... káva bez kofeinu, cocacola bez koky, němci obchodujou, židi válčej, čínani musej dovážet rejži a češi poučují francouze o tom, co je vlastně absint...."
DarkenCZ(Absinthe Mafia)
Uživatelský avatar
Orwin
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Morava
Příspěvky: 1976
Registrován: 10. prosinec 2009, 23:00

Re: Zaujalo/Libilo se vam neco ?

Příspěvekod Dag » 5. březen 2015, 23:21

No tak Indii taky vynechvávám... Sjel sem to teda celé, špatně se mi nedělá, nicméně to není moc hezké a na místě bych být nechtěl. Fuj to je hnus, ale jak psal Orwin, jiná mentalita a my to máme v hlíně taky. Ono ostatně třeba konkrétně u nás ve městě je kostel mistra Jana Husa, a tam přímo pod parketama našli hromady mrtvých, nejspíš duchovních, lidí... Nikdo o tom nevěděl, až ten kostel opravovali, tak se na to přišlo. Stačilo jen vytáhnout jednu desku.
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo mašinu má a nelítá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.

Znám benzínovou studánku, kde naftový je les, tam jednou škrtneš sirkou a letíš do nebes.

Pneumatiky jsou jako kalhotky. Když se dostanete na látku, díra není daleko.

BRODFEST
Uživatelský avatar
Dag
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 28
Bydliště: Uherský Brod
Příspěvky: 2189
Registrován: 11. prosinec 2010, 14:50

Re: Zaujalo/Libilo se vam neco ?

Příspěvekod Ahurmen » 5. březen 2015, 23:49

Dost zajímavý fotky, řekl bych. Kde jinde člověk uvidí takový svinstvo?
Když to ale vezmu kolem a kolem, tak hodně podobný fotky se dají pořídit v jakémkoliv větším městě kdekoliv na světě, i u nás. Není to tak dlouho, co jsem někde viděl podobně vyhlížející fotky někde ze Slovenska (nebo to bylo dokonce Česko?). Jasně, sice tam nebyli přímo tlející lidský mrtvoly, ale jinak to bylo hodně podobný.
Ahurmen
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 32
Příspěvky: 907
Registrován: 18. červenec 2012, 21:42

Re: Zaujalo/Libilo se vam neco ?

Příspěvekod silmarill » 6. březen 2015, 0:46

Dag píše:.....jiná mentalita a my to máme v hlíně taky. Ono ostatně třeba konkrétně u nás ve městě je kostel mistra Jana Husa, a tam přímo pod parketama našli hromady mrtvých, nejspíš duchovních, lidí... Nikdo o tom nevěděl, až ten kostel opravovali, tak se na to přišlo. Stačilo jen vytáhnout jednu desku.


lenže my sa v tom nekúpeme ani z toho nepijeme, ako oni. a to je dosť podstatný rozdiel...
Z dlhodobého hľadiska sme všetci mŕtvi.
Uživatelský avatar
silmarill
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 42
Bydliště: ZV/DT
Příspěvky: 1373
Registrován: 12. červenec 2011, 22:02

Re: Zaujalo/Libilo se vam neco ?

Příspěvekod Andrew_Deer » 6. březen 2015, 17:46

Orwin píše:Na jednu stranu je to hnus, ale na tu druhou mají ty fotky v sobě určitou morbidní krásu, některé se fakt povedly. Kdyby Indie netrpěla takovou přelidněností, tak v tom nevidím žádný problém, řeka si s tím poradí, rozhodně je to minimální znečištění oproti běžnému průmyslovému :) Jinak nechápu proč by to měl být časem problém i pro ostatní lidi, než pro těch pár miliónů Indů, kterých se to týká?
Je velký rozdíl mít řeku plnou mrtvol, nebo hlínu plnou mrtvol? Rozdíl je jen v duchovním pojetí :)


Trochu rozdíl je v tom, že když zakopeš inda do hlíny, tak tam prostě bydlíkuje a hnojí. Dežto řeka ti ty lidi (třeba, možná ne) odnese někam, kde se třeba tyhle zvyky nenosí a je to trochu "jejda," když nejsi zvyklej, že tu a tam proplave mrtvej soused.

Ale jistá "krása" v tom je. :)
Obrázek
Nějaký to last.fm...
Skrytý obsah
Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Andrew_Deer
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 28
Příspěvky: 777
Registrován: 5. červen 2011, 20:24
Aktivní v kapelách: 10_20_1, Svatopius

Re: Zaujalo/Libilo se vam neco ?

Příspěvekod Orwin » 7. březen 2015, 13:51

Pořád bych v tom neviděl problém, do Bangladéše podle mě ty těla ani nemají šanci doplout a pro Indy je to posvátné. Je to prostě jiná kultura, oni by se možná zhrozili nad našim chozením na x metrů čtverečních, kde jsou tisíce těl. Ani jedno není horší nebo lepší jen je to každé jiné. Prostě si myslím a stojím si za tím, že tohle žádný vážný problém světového rozsahu nezpůsobí.
A přijde mi zančně pokrytecké, když takoví ti co zastávají názor, jak by jsme si měli zachovávat kulturu, hodnoty, tradice atd... pak odsoudí někoho jiného na opačné straně planety za jeho kulturu, po které je nám tady houby. Takový ten evropský egocentrismus, kdy podle sebe soudím a přetvářím celý svět. A pak jsme dneska tam, kde jsme.
Peace & Love :heart: :)
"To už je jeden z těch paradoxů našeho světa... káva bez kofeinu, cocacola bez koky, němci obchodujou, židi válčej, čínani musej dovážet rejži a češi poučují francouze o tom, co je vlastně absint...."
DarkenCZ(Absinthe Mafia)
Uživatelský avatar
Orwin
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Morava
Příspěvky: 1976
Registrován: 10. prosinec 2009, 23:00

Re: Zaujalo/Libilo se vam neco ?

Příspěvekod Andrew_Deer » 7. březen 2015, 15:31

Orwin píše:Pořád bych v tom neviděl problém, do Bangladéše podle mě ty těla ani nemají šanci doplout a pro Indy je to posvátné. Je to prostě jiná kultura, oni by se možná zhrozili nad našim chozením na x metrů čtverečních, kde jsou tisíce těl. Ani jedno není horší nebo lepší jen je to každé jiné. Prostě si myslím a stojím si za tím, že tohle žádný vážný problém světového rozsahu nezpůsobí.
A přijde mi zančně pokrytecké, když takoví ti co zastávají názor, jak by jsme si měli zachovávat kulturu, hodnoty, tradice atd... pak odsoudí někoho jiného na opačné straně planety za jeho kulturu, po které je nám tady houby. Takový ten evropský egocentrismus, kdy podle sebe soudím a přetvářím celý svět. A pak jsme dneska tam, kde jsme.
Peace & Love :heart: :)


:roll: Dobře.
Obrázek
Nějaký to last.fm...
Skrytý obsah
Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Andrew_Deer
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 28
Příspěvky: 777
Registrován: 5. červen 2011, 20:24
Aktivní v kapelách: 10_20_1, Svatopius

Re: Zaujalo/Libilo se vam neco ?

Příspěvekod silmarill » 7. březen 2015, 21:43

takže ak vnímam negatívne niekoho za to, že sa kúpe vo vode kde plávajú hnijúce mŕtvoly tak som "európsky egocentrik"? no to som nevedel. čo mám teda spraviť aby som sa napravil? zatlieskať mu aký je to nádherný a obdivuhodný prvok jeho kultúry?
Z dlhodobého hľadiska sme všetci mŕtvi.
Uživatelský avatar
silmarill
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 42
Bydliště: ZV/DT
Příspěvky: 1373
Registrován: 12. červenec 2011, 22:02

Re: Zaujalo/Libilo se vam neco ?

Příspěvekod jane187 » 8. březen 2015, 0:15

Shodou okolností jsem nedávno tady o tom pohřbívání slyšela od člověka, co byl v Indii...Když pluli na lodi po Ganze, tak kolem nich proplul bílý "balík", tak se ptali průvodce, co to je. On jim odpověděl, že tímto způsobem se balí v nemocnicích lidi, co měli lepru :D
A co teprve takoví, co zemřeli na infekční onemocnění :D
Uživatelský avatar
jane187
Redaktor
Redaktor
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 30
Příspěvky: 1534
Registrován: 24. červenec 2010, 23:35

Re: Zaujalo/Libilo se vam neco ?

Příspěvekod Orwin » 8. březen 2015, 13:31

silmarill: pokud to jen vnímáš negativně, ale jinak je ti to celkem u zadní části těla, tak je vše ok. Moje výtka směřovala jinam, myslím, že diskuze pod podobnými články ukazují dostatečně najevo, co mi na onom evropském pohledu na věc vadí.
"To už je jeden z těch paradoxů našeho světa... káva bez kofeinu, cocacola bez koky, němci obchodujou, židi válčej, čínani musej dovážet rejži a češi poučují francouze o tom, co je vlastně absint...."
DarkenCZ(Absinthe Mafia)
Uživatelský avatar
Orwin
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Morava
Příspěvky: 1976
Registrován: 10. prosinec 2009, 23:00

Re: Zaujalo/Libilo se vam neco ?

Příspěvekod danny1691 » 8. březen 2015, 14:45

silmarill píše:zaujalo ma jeden článok o Indii.

nie, NIKDY tam nepôjdem, po tom čo som videl tieto zábery... dopozeral som to cca do polovice, potom som to radšej zatvoril.

pozor, len pre silné povahy!!! :blee: :blee: :blee:

Skrytý obsah
http://www.chinasmack.com/2010/pictures/filthy-india-photos-chinese-netizen-reactions.html



jen se z toho nezjanči. Jeden člen fóra, sice neaktivní tam byl na delší dobu a další aktivní je tam nyní. Možná udělá nějakou kratší reportáž.

Prostě jiný kraj, jiný mrav.
Obrázek
Skrytý obsah
...v pubertě se musí pořádně šo...t, ti ošklivější sportovat a úplní chcípáci dělat rámus jako paviáni v zoo.Franta Štorm

Kdo se bojí Endží nesmí do lesa

Angel.of.mine « úte 31. bře 2009 19:30:15 » jasné já sem zrovna v tu chvíli opravdu nechtěla nic jiného než k dannymu do náruče
Yumi, 22:31 Danny, můj úžasný Danny...
Bože, zachovej mi zdraví a mým manželkám schopnost pracovat

Obrázek
Uživatelský avatar
danny1691
Globální Moderátor
Globální Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Bydliště: Ravenholm
Příspěvky: 1958
Registrován: 8. srpen 2008, 19:31

Re: Zaujalo/Libilo se vam neco ?

Příspěvekod ythren » 8. březen 2015, 16:00

jako jo vpodstatě to tam tak vypadá.

odpadky všude, co jim odpadne od ruky to tam zůstane. Já jsem teda v Bangalore což e je velké město, jako jo tu bordel, špína a smrad. Nicméně aspoň město denně uklízí. Odpadky buď odváží nebo na místě pálí. Okolí města a vesnice jsou větší bordel.

Nicméně uplně v hovnech tu nežijí. Krávy se tu potulují všude, stejně jako psy ti se tu potulují všude.

jako jo ve stejné řece kam sypou popel z mrtvých se koupou a nevadí jim, že dál proti proudu hnije kráva (tu sem teda taky popravdě nevidel).


Ale mrtvoly lidí jsem tu neviděl. už jenom proto, že tedy aspoň v téhle oblasti je vdáda odklízí stejně jako bordel. Zdravotní péče aspoň státní je tu zadara, o kvalitě se bavit nebudu ale existuje. Takže sa takový extrém tu není.

nicméně jih indie (kde jsem) je trochu jiný než sever.

Nicméně si nemyslím, že by do toho číňani mělo co kecat, pochybuju že v půlce číny to vypadá líp. Taky tam mají oblast kde mrtvé hážou do řeky takže jim jich tam proplavou tisíce.
Obrázek

Waiting, watching my life, I'm wasting my time, I'm losing grip from life
Going back to my dreamspace leaving it all behind

Uživatelský avatar
ythren
Grafik
Grafik
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Brno<->Josefov
Příspěvky: 1621
Registrován: 28. únor 2008, 19:26

Re: Zaujalo/Libilo se vam neco ?

Příspěvekod HiJack44 » 15. duben 2015, 22:18

Článek k nějaké australské studii o nejčastějších příčinách úmrtí muzikantů. Podle ní mi zbývá tak deset let života, než mě přejede autobus (jakej autobus? BUM!), jinak bych si měl ustřelit hlavu. Ale furt lepší, než dělat hip-hop :)

http://www.musicweb.cz/aktuality/na-co-casto-umiraji-hudebnici-australska-studie-v-tom-ma-jasno
Uživatelský avatar
HiJack44
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 32
Bydliště: Cajzlstán
Příspěvky: 1050
Registrován: 18. červenec 2009, 0:13
Aktivní v kapelách: Den Lumíků, Menstrual Soup, Forgotten Dawn

Re: Zaujalo/Libilo se vam neco ?

Příspěvekod Dragunov » 16. duben 2015, 7:41

silmarill píše:zaujalo ma jeden článok o Indii.

Stará známá věc, je to dáno tím že se lpí na tradici i ve zjevně nevyhovujících podmínkách (moc lidí a málo kdo si může dovolit dost paliva aby z něj byl neškodný popel)

="Orwin"evropském pohledu na věc vadí.

No jo holt v Evropě jsme pragmatičtí a nedáme už tolik na debilní kecy dle nějaké víry. Protože používáme rozum. (teda tak bych chtěl aby to vypadalo, mnoho lidí nesouhlasí). Ano po jejich kultuře a jiných kulturách mi je vskutku houby, ale prostě my víme, že je něco špatně... i někteří Indové vědí že je něco špatně. (třeba podvodní léčitelé - v Indii docela rozšířené) Už od pradávna se prostě ví, že mrtvé tělo není nic zdravého. Třeba taková cholera, moc fajn věc. Popřípadě vidno i z fotek, kolik je tam polodivokých psů(a vlků, pro jejich milovníky) - docela problém tam mají - vzteklinu. Pak se nediv, že se lidi rozčilují. My jim pomáháme(protože jsme ti ooo tak lidumilní Evropani), ale za respektování jejich kontraproduktivních tradic. Zkombinováno s lidovým léčitelstvím vede k pěkné katastrofě.

Ale taky nemám rád, když se do něčeho lidem sereme. Klidně si shnijte, mě je to putna. Náš egocentrismus nás dovedl tam kam jsme, zase nemám rád ty moderní objevitele "přírodního" způsobu života apod. Takový to naše kultura je hrozná, učme se od Afričanů etc. Jasný skvělý, my jsme vlastně děsně špatní zatímco křováci někde v Africe úplně super. Že si neumí sestrojit ani pořádný lovecký recurve luk, nedej bože, že by na Mausera čuměli jak z praku. Ale to se bude nadávat na naši kulturu. Na internetu, pochopitelně. :facepalm: :lol:

Kezir píše:Teď jsem viděl dokument, o supech, si říkáš, co to má s tím co společného, ale ... byli to supy někde v oblasti kde je to samej šutr

Tibet nejspíš. Je to dáno buddhismem - tělo je prostě jen schránka. Nic víc. Navíc v té vyprahle kamenité pustině sotva osídlené to je jedno.
Life Is But a Dream.
Uživatelský avatar
Dragunov
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Štarnov(okr. Olomouc :), Pardubice
Příspěvky: 2209
Registrován: 16. červenec 2008, 0:07
Aktivní v kapele: Uterus

Re: Zaujalo/Libilo se vam neco ?

Příspěvekod Smrt v červnu » 16. duben 2015, 12:24

K dokonalosti téhle debaty chybí fakt málo. Už jenom ždibíček, doufám, že mne potěšíte ;)
Obrázek
Ja, tady všude jsem doma!
Uživatelský avatar
Smrt v červnu
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Sudetenland
Příspěvky: 1149
Registrován: 4. únor 2010, 17:18

Re: Zaujalo/Libilo se vam neco ?

Příspěvekod Dragunov » 16. duben 2015, 17:13

Smrt v červnu: Nějakej rozežranej neeee? Já ti jako nestačím? :D :D :D :D :D
Life Is But a Dream.
Uživatelský avatar
Dragunov
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Štarnov(okr. Olomouc :), Pardubice
Příspěvky: 2209
Registrován: 16. červenec 2008, 0:07
Aktivní v kapele: Uterus

PředchozíDalší

Zpět na Offtopic

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků