Kolo roku

Diskuse o všem možném, co se jinam nehodí.

Moderátor: Moderátoři

Která doba je Vám nejbližší?

Jaro
4
9%
Léto
6
14%
Podzim
18
41%
Zima
16
36%
 
Celkem hlasů : 44

Re: Kolo roku

Příspěvekod weregild » 12. listopad 2010, 14:43

Médea:Taky byli dřív lidi jinak odolnější a nějakej mrazík je nerozhodil.. Děláš jako kdyby před sto lety byla doba ledová - lidi nosili místo mikin kabáty, místo zateplení si měla u stěny kolem baráku naskládaný dříví..Nesmíš to tak řešit - žiješ teďka, tak máš vytápěnej a izolovanej barák, tak za něj buď ráda a užívej si zimu.. ;)
Život je boj..
Neustoupíme!Nevzdáme se!!
"Jaký smysl má zemřít pro věc, která je již ztracena?"
"A jaký smysl má žít bez věci, pro kterou stojí zato zemřít?.." D.A.Gemmel
"Tak dobrá..Čas vytasit plamen Anoru.. užij si ohňostroj" - Noah Antwiler/Gandalf
Uživatelský avatar
weregild
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Mirošov
Příspěvky: 723
Registrován: 25. duben 2009, 16:09

Re: Kolo roku

Příspěvekod Gore » 12. listopad 2010, 14:58


jesen :)
ale zahlasoval som za zimu a to cisto kvoli tej atmosfere a tej vone vo vzduchu...
Sorrow ever awaits on joy.
Skrytý obsah
Minutáž hudby načítaná z Last.FM (overall):
Obrázek
Uživatelský avatar
Gore
Globální Moderátor
Globální Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Příspěvky: 3435
Registrován: 20. leden 2008, 23:13

Re: Kolo roku

Příspěvekod Jespe » 12. listopad 2010, 15:01

Občas mám takový pocit, že si veškeré roční období užíváte doma u PC a jeho atmosféru znáte z wikipedie! :D
Obrázek
Uživatelský avatar
Jespe
Šéfredaktor
Šéfredaktor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Zlín (Vizovice)
Příspěvky: 2396
Registrován: 14. říjen 2008, 8:50

Re: Kolo roku

Příspěvekod Médea » 12. listopad 2010, 15:03

weregild: Ale ano..jen ta nevyvážená čísla mě tu přiměla k přemýšlení ..už tisíce let bývá k jaru vztahováno zrození a radost, k létu hojnost a život, k podzimu pak spíš stáří, smutek a nemoc a zima je silně spjatá se smrtí a spánkem..prolíná se to snad všemi mytologiemi..Persefona a tak..
Možná jsou ta čísla taková částečně proto, že je tohle metalové fórum, ale nemyslím, že by to bylo jen tím.

Jespe: :lol:
Naposledy upravil Médea dne 12. listopad 2010, 15:10, celkově upraveno 1
Obrázek



"Right and wrong are not what separate us and our enemies. It's our different standpoints, our perspectives that separate us."
—Squall Leonhart
Uživatelský avatar
Médea
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Příspěvky: 1587
Blog: Zobrazit blog (7)
Registrován: 20. únor 2010, 13:03

Re: Kolo roku

Příspěvekod weregild » 12. listopad 2010, 15:08

Jespe: Tak sem si vyhledal podzim na wiki: nejlepší přírodní scenérie v Severní Americe, uprostřed Jižní Ameriky a ve východní Asii a že se začlo na podzim chodit do školy, protože už bylo po sklizních a děcka nemusela pomáhat rodině :D..Přijde mi to jak inzerát
Život je boj..
Neustoupíme!Nevzdáme se!!
"Jaký smysl má zemřít pro věc, která je již ztracena?"
"A jaký smysl má žít bez věci, pro kterou stojí zato zemřít?.." D.A.Gemmel
"Tak dobrá..Čas vytasit plamen Anoru.. užij si ohňostroj" - Noah Antwiler/Gandalf
Uživatelský avatar
weregild
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Mirošov
Příspěvky: 723
Registrován: 25. duben 2009, 16:09

Re: Kolo roku

Příspěvekod Вранакрик » 12. listopad 2010, 15:09

Garion píše:. Z těch čtvero ročních dob se mi od začátku nejvíc líbila Letní žár a je tomu tak dodnes.


souhlasim

// Edit:

Jespe píše:Občas mám takový pocit, že si veškeré roční období užíváte doma u PC a jeho atmosféru znáte z wikipedie! :D


este ze takovy nejsem :) zimu si uzivam hlavne venku a nerekl bych, ze bych byl 2 krat oblecen .))
Uživatelský avatar
Вранакрик
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 435
Registrován: 24. březen 2008, 1:17

Re: Kolo roku

Příspěvekod Fflew » 12. listopad 2010, 15:31

Garion píše:Fflew: Hmm, ty znáš Svardenvyrd? Prvotní dílo Einska? Na tom je super atmosféra. Sice chlapci ještě ty své nástroje moc neovládali, ale dokázali těmhle 4 songům vdechnout parádní atmosféru. A ta je pro mě u týhle muziky nejdůležitější, proto jsem k jejich instrumentální nedokonalosti daleko shovívavější. Z těch čtvero ročních dob se mi od začátku nejvíc líbila Letní žár a je tomu tak dodnes. Díky za připomenutí, hned jsem je prohnal mechanikou :)


kdybych je neznala, tak sem nevpálím song od nich a nepěju na ně ódy. nejsem tak zaostalá, jak možná vypadám :mrgreen: ...a myslím, že v blacku o žádnou instrumentální dokonalost ani tak nejde.. jako o tu atmosféru, jak píšeš ;) Já mám z toho alba nejraději asi žalozpěv podzimu.. nebo právě tu zimu, těžko říct, všechy 4 skladby mají něco do sebe, stejně jako ta roční období, ať tu netvoříme off-topic :)
Far away from you
Disgusting subhuman fuck
You think you rule the world
Up my ass, tough luck!


Obrázek
Fflew
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Příspěvky: 711
Blog: Zobrazit blog (2)
Registrován: 24. únor 2008, 23:22

Re: Kolo roku

Příspěvekod Algol » 12. listopad 2010, 15:37

Tak mě je to asi srdečně jedno, hlavně musí být v noci jasno...v létě to člověk zvládá na spacáku,v zimě pak ve spacáku do -28, ale v zimě je zase noc 3x delší než v létě...tož ale asi mám radši léto, a to důkladné, 30-35 je ideální teplota...ale i -20 v zimě má něco do sebe... :lol:
Uživatelský avatar
Algol
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 47
Bydliště: Kroměříž
Příspěvky: 48
Registrován: 18. březen 2010, 16:08

Re: Kolo roku

Příspěvekod Garion » 12. listopad 2010, 16:00

Ff: [ot] to byla otázka spíš řečnická... nesmíš mě chytat za každý slovo... [/ot] ;)
Aktuální Garionův playlist na LAST.FM
Uživatelský avatar
Garion
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 52
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2949
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 22. srpen 2010, 9:11
Aktivní v kapelách: Semtex j.h., Čekišó, M.H.S.

Re: Kolo roku

Příspěvekod Fflew » 12. listopad 2010, 16:10

Garion píše:Ff: [ot] to byla otázka spíš řečnická... nesmíš mě chytat za každý slovo... [/ot] ;)


přijde mi, že se v tom zdejší vyžívají, tak jsem si to též jednou dovolila. :winky: :mrgreen: [/ot] ;)
Far away from you
Disgusting subhuman fuck
You think you rule the world
Up my ass, tough luck!


Obrázek
Fflew
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Příspěvky: 711
Blog: Zobrazit blog (2)
Registrován: 24. únor 2008, 23:22

Re: Kolo roku

Příspěvekod Zero » 15. září 2012, 18:35

Začínám opět shánět nějaké písničky do podzimního období, takže kdybyste měli nějaké tipy...

Pár doporučení ode mě:

Adorned Brood - v dnešní době spíš středověký folk metal, ale dříve uměli napsat i krásně melancholické skladby


Švédští Manegarm dokázali také vytvořit pár písniček, které ve mně evokují táborák v lese někdy na začátku podzimu


A nesmím zapomenout na irské U2 a jejich píseň October


Na závěr Deine Lakaien - One Night


Nezmiňuji klasické podzimní věci jako Agalloch, Falkenbach a podobně, to tady určitě všichni znají.
Uživatelský avatar
Zero
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Příspěvky: 2572
Blog: Zobrazit blog (4)
Registrován: 20. září 2009, 18:53

Re: Kolo roku

Příspěvekod Hestia » 7. říjen 2012, 11:40

Tak jdu pět ódy na počasí sem. Sice jsem to už napsala,ale tady se můžu trošku rozepsat. :D
Nejméně ráda mám jaro a podzim....Jaro ani nevím proč,ale podzim hlavně proto,že příroda jde spát a mně to evokuje smrt. Navíc v listopadu bývají dušičky a tím je to asi znásobené...Zimu ráda mám ještě víc od té doby, co jsem zjistila,že existuje Vinterriket :D .... Miluju mráz,když sníh bodá do tváří,miluju brodit se ve sněhu,miluju to bílo okolo v kontrastu s šedým nebem,absence sluníčka,takže si připadám hezky skrytá před světem (což je jen takový vnitřní pocit,jako že jsem "zahrabaná"). Léto mám ráda asi je v době dovolené,kdy se člověk může přizpůsobit tomu,jak moc je teplo,jinak je to docela náročné. Není to už jako dřív,kdy jsem v létě ráno vypadla z domu a večer přišla, s kámoškou jsme v třicetistupňových vedrech chodily na tůry,spaly pod širákem a nosily dvacetikilové bágly. To by mě asi už zabilo :lol:

Léto

Podzim

Zima

Uživatelský avatar
Hestia
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Žena Žena
Bydliště: Kralupy nad Vltavou
Příspěvky: 1279
Registrován: 11. srpen 2009, 21:55

Předchozí

Zpět na Offtopic

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron